תעשייה בצומת דרכים, Crypto נכנס לשלב הרביעי בפיתוח

שטח הקריפטו הוא בן למעלה מעשור עם יותר מ -5,500 מטבעות קריפטוגרפיים שונים ושווי שוק צפוני ל -250 מיליארד דולר. חוקרים בחברת ההון סיכון האמריקאית אנדריסן הורוביץ אומרים כי התעשייה בת ה -11 נמצאת באופנוע העל הרביעי שלה עם שלוש העידנים הקודמים שהגיעו לשיאם בהתפתחויות מובהקות שעברו לעצב את השוק בכללותו..

בדו”ח שפורסם מוקדם יותר בחודש מאי, חברת VC הציבה כי למרות האופי הכאוטי לכאורה של שוק הקריפטו, כל מחזור קודם המשיך באותו סדר בערך. על פי הדו”ח, כל שלב חדש מתחיל בעלייה מסיבית במחיר הביטקוין (BTC) שמפעיל עניין מחודש בקריפטוסים המוביל להופעת רעיונות חדשים וסטארט-אפים חדשים..

עם זאת, יש ויכוח אם אלפי פרויקטים אלה של הצפנה ובלוקצ’יין הצליחו להבטיח יצירת ערך מוחשית למשתמשי הקצה. עבור כמה מומחים, מלבד השקעות ספקולטיביות, מטבעות קריפטוגרפיים אינם שימושיים עבור הרבה אחרים.

בהתחשב בכך שהתעשייה בת 11 בלבד, חלק מהביקורת עשויה להיות מוקדמת. בהתחשב בכך שמרחב הקריפטו המתהווה משקף את ימיו הראשונים של האינטרנט, האתגרים הנוכחיים הניצבים בניסיון לנווט את טרילמת הביזור, המדרגיות והאבטחה עשויים להיות מעט יותר מכאבי גדילה של מערכת אקולוגית של נכסים דיגיטליים שעדיין בחיתוליה..

סיכום שלושת מחזורי הקריפטו בעבר

על פי הדו”ח, מחזור הקריפטו הראשון התרחש בין השנים 2009 ל -2012, כאשר בריכות כרייה והחלפות קריפטו היו שיאי העידן. במהלך תקופה זו, הביטקוין נותר בעיקר בגבולות הקריפטוגרפיה והקהילה הסיפרפנק כפתרון אלגנטי לבעיית ההוצאה הכפולה שהטרידה ניסיונות קודמים של כסף דיגיטלי..

היכולת להעביר ערך בחוסר אמון – כלומר, ללא צורך במתווך מרכזי – משכה ככל הנראה רבים מאמצעי ה- BTC המוקדמים. קטע מעניין של היסטוריית ביטקוין מתקופה זו מגיע מבית היוצר הבדוי של ביטקוין, סאטושי נקאמוטו. פורסם בפורום Bitcointalk כבר בדצמבר 2010, נקאמוטו מיואש WikiLeaks מאימוץ ביטקוין לאחר שערי תשלום גדולים כמו Visa, PayPal ו- Mastercard החלו לדחות שירותים מ- WikiLeaks..

חלק מקהילת הביטקוין המתהווה ראו בכל קשר עם WikiLeaks הזדמנות צמיחה עבור BTC. בתגובה לוויכוח באותה תקופה כתב נקמוטו:

“לא, ‘אל תביא את זה’. הפרויקט צריך לצמוח בהדרגה כדי שניתן יהיה לחזק את התוכנה בדרך. אני פונה לוויקיליקס לא לנסות להשתמש בביטקוין. הביטקוין הוא קהילת בטא קטנה בחיתוליה. “

בשלב הצמיחה השני בין 2012 ל -2016 החל הקריפטו לחלחל למרחב הטכנולוגי הגדול יותר. באוקטובר 2013, הלשכה הפדרלית לחקירות של ארצות הברית השביתה את שוק ה- Darknet של Silk Road. כמו פרטי דו”ח המחקר של אנדריסן הורוביץ, זרעים הנטועים בעידן אחד נוטים להאיץ כמה היבטים של האימוץ שנראו בשלב הצמיחה הבא. לפני שדרך המשי הפכה למציאות בשנת 2011, כרזה בפורום של Bitcointalk בשם ‘טפי’ מתואר הצעה לשימוש בביטקוין בחנות הרואין כהה בהיפותטית.

הפרטים על הקשר של ביטקוין עם סחר בלתי חוקי בסמים אינם במוקד כאן, אך די לומר שהוא שימש להזניק את ה- BTC מעבר לקהילת הסיפרפאנק. מפתחים רבים הנמשכים לפוטנציאלים הנתפסים בטכנולוגיית הבלוקצ’יין נכנסו לחלל וכך הגיע הגל הראשון של פרויקטים של אלטקוין כמו את’ריום.

מניעת הצעת המטבע הראשונית של 2017 ו- 2018 הייתה ללא ספק גולת הכותרת של התקופה השלישית – 2016 עד 2019 – כאשר יזמים ויזמים ניסו לשכנע את המשקיעים שהפרויקט שלהם הוא “הביטקוין הבא”. BTC עצמה גם קבעה במחיר הגבוה ביותר בכל הזמנים של כ -19,800 דולר בכל אמצע דצמבר 2017. בעידן השלישי הזה התרחבה מרחב הקריפטו מעבר ליצירת מערכות מזומנים עמיתים לעמית לתשתיות כמו מימון מבוזר ומבוזר. אפליקציות.

מה לגבי יצירת ערך בפועל?

כבר בתחילת הופעתה, המילה “שיבוש” נכללה כמעט תמיד בכל אזכור של טכנולוגיית קריפטו ובלוקצ’יין. הנחת היסוד הייתה שמערכות מבוזרות ישבשו כמה היבטים בתהליך העסקי העולמי הנשלט על ידי תשתיות ריכוזיות.

על רקע הצוות המתרחב של פרויקטים וסטארט-אפים, יש מבקרים שאומרים כי מטבעות קריפטוגרפיים שימושיים רק כמחזה ספקולטיבית – כנכס להחזיק בציפייה שמחירו יעלה בעתיד. מעבר להנחת היסוד של “תיאוריית השוטים הגדולה יותר”, הספקנים בקריפטו מאמינים כי אסימונים אינם יוצרים שום ערך נוסף עבור משתמשי הקצה..

תומכי הביטקוין בדרך כלל מתנגדים לטענות אלה בכך שהם מצביעים על השימוש הגובר של BTC בהעברות חוצות גבולות. תמורת עמלות זעומות כמו אגורות לדולר, ביטקוין מאפשר למשתמשים להעביר ערך על פני יבשות תוך מספר דקות כאשר חוטי בנק בדרך כלל ייקחו ימים ויגיעו עמלה נכבדה..

מקרה השימוש שלעיל, אף שהוא ניתן לטעון כפרוזאי, מקבל משמעות רבה יותר כאשר הוא נראה בהקשר של ביטקוין שמשמש כמכמרת עושר דיגיטלית מועטה בתקופה שבה נראה כי המדיניות המוניטרית הממשלתית נעה. על פי הבנק להסדרים בינלאומיים, ענף הבנקאות בחו”ל הוא האמין שכן שִׁוּוּי יותר מ -30 טריליון דולר.

בנוסף, ולמרות תנודתיות המחירים שלו, הביטקוין הוא הנכס בעל הביצועים הטובים ביותר של העשור והוא מוביל את הדרך גם בשנת 2020. השנה, בעוד מניות הבנקאות הגדולות בארה”ב נמצאות במינוס, הקריפטו הגדול ביותר לפי שווי שוק הדפיס עליית מחיר של 30% למחזיקים.

קשור: הגדרת ביטקוין: כסף, מטבע או חנות ערך

בתוך הטיעון ליצירת ערך לקריפטו מגיע הצורך להגדיר מה בדיוק מהווה מערכת פרמטרים מקובלת לשיפוט ההצלחה של פרויקט נכסים דיגיטליים. לדוגמא, האם מעמדו המתהווה של ביטקוין כנכס מקלט בטוח וככלי נוח לעסקאות חוצות גבולות אינו דומה לערך מוחשי?

מבקרי ההנמקה לעיל יצביעו על היקף אימוץ הסוחרים המצומצם של ביטקוין, אשר אכן חל על כל הקריפטות “התשלום”. עד כה נראה כי רשתות חסימות אינן יכולות להתמקד מספיק בכדי לאפשר אימוץ קמעונאות רחב. מבחינת ג’רי צ’אן, מנכ”ל TAAL, חברת שירותי בלוקצ’יין, ההתמקדות בערך הביטקוין כחנות עושר לקחה מפיתוח פרויקטים מועילים של תשלומים. בדוא”ל ל- Cointelegraph, צ’אן העיר:

“לא ראינו בעבר התמקדות בעסקאות בביטקוין, מכיוון שהמערכת בשוק זה הושבתה באופן היסטורי על ידי גודל בלוקים מוגבל, ובכך הגבלנו את יכולות העיבוד העסקיות שלה. במקום זאת התמקדו אך ורק בהיבטים הכספיים של הביטקוין, כלומר מדובר בכסף חסר מדינה ולא שום דבר אחר. “

מה יהיו נקודות השיא האפשריות של התקופה הרביעית?

בהמשך לדיווח אנדריסן הורוביץ, מרחב הקריפטו נמצא כעת במחזור הרביעי שלו ואם ההיסטוריה תחזור על עצמה, העידן הנוכחי אמור להיכנס לתוקף בעקבות עלייה במחיר BTC שתחדש עניין ליצירת פרויקטים חדשים. על פי צ’אן של TAAL, פרויקטים של קריפטו המתמקדים בעיבוד עסקאות יהיו המוקד העיקרי של המחזור הנוכחי בהמשך: “בשנתיים הקרובות אנו יכולים לצפות לראות את עסקיהם של עיבוד עסקאות בתור הבמה”, והוסיף:

“אופנוע העל שאליו אנו נכנסים כעת יהיה כזה שבו המעבדים שיוכלו להתמודד עם יותר עסקאות, או לפתח דרכים חדשניות לשרת מקרים חדשים ופרופילים חדשים של עסקאות, יהיו אלה שירוויחו יותר חלק מדמי העסקה הזמינים, לעודד אותם להמשיך לבנות ולתמוך בתשתית הרשת. “

עבור ת’ור צ’אן, מנכ”ל חילופי הקריפטו AAX, המחזור הנוכחי יעבור על פלטפורמות מבוססות שיגיעו לעמידה טובה יותר בתקנים הרגולטוריים. לדברי מנכ”ל AAX, עסקים בקריפטו פעלו לקידום אמון לא רק עם משקיעים אלא עם גורמים ממשלתיים והוסיפו:

“מדובר על ניהול נכון של אבטחה, התחברות לספקי שירותי משמורת איתנים, פריסת טכנולוגיית מעקב שוק כדי להגן על שלמות השווקים, ואז יש דרך לעקיפת הבעיה למיטוב פיאט על רמפות ומחוצה לה, כמו גם התועלת המעשית של מטבעות קריפטוגרפיים בחיי היומיום. אנו רואים התקדמות המתבצעת בכל המגזרים הללו ויחד הם מגדירים את השלב לשלב הצמיחה הבא. “

בשיחה עם Cointelegraph, אמין גון סירר, פרופסור למדעי המחשב באוניברסיטת קורנל ומייסד Ava Labs, סבר כי עידן הקריפטו הנוכחי ינסה לפתור סוגיות שהוזנחו על ידי הדור הקודם של המטבעות הקריפטוגרפיים:

“המחזור הבא יסתובב סביב ‘דיגיטציה של נכסים’, שם אנשי מקצוע פיננסיים רגילים מבינים שהנפקות הן בגיבוי פיזי (למשל זהב, נדל”ן, סחורות וכדומה) והן פיננסיות גרידא (למשל, מכשירי חוב ארגוניים, CDS וכו ‘). ) נכסים דיגיטליים ברשתות חסימות מעניקים יתרונות עצומים. מה שנדרש הוא אינטרנט של פיננסים, שבו ניתן להנפיק כל נכס באופן שתופס את הנכסים הייחודיים שלו, מנוהל לאורך כל מחזור חייו בצורה תואמת חוקית, ונסחר ברחבי העולם. “

לאיזה כיוון ללכת?

בנושא יצירת ערך לפרויקטים של קריפטו, יש בבירור חלוקה בין המומחים שכן יש הטוענים שהתנועה עצמה הושלכה מיעדיה המקוריים. עבור פרננדו גוטיירז, ה- CMO של קבוצת הליבה של Dash (DASH), מרחב המטבעות מאבד את המגרש בכך שהוא מסתובב מבניית תשתית תשלומים יעילה ומתמקד באסימון:

“תשלומים הם מקרה שימוש שהמערכת הפיננסית המסורתית לא נפתרה במלואה, שם הקריפטו יכול להוסיף ערך רב, במיוחד בעולם שבו הדיגיטל הוא האופציה היחידה, והגבולות הם גבולות קשים מבעבר. כולם מבצעים תשלומים רבים מדי יום, ובכל זאת פרויקטים רבים של הצפנה מנסים לפתור בעיות פאנקיות שקורות רק כאשר אתה מבצע שולי סחר בנכס סמלי המובטח על ידי מטבע ישראלי שמגובה באופן ברור בכספי פיאט. “

בניית מערכות תשלום יעילות מבוססות קריפטו תכלול מציאת פיתרון לבעיית המדרגיות. מבחינת סירר, היכולת לפעול בקנה מידה היא האתגר העיקרי של מטבע הקריפטוגרפיה, והוסיף: “אף אחד מסולם הבלוק-קיימים הקיים, ובמידה שאנשים טוענים בקנה מידה, הם עושים זאת על ידי פגיעה בביזור.”

עבור צ’אן של TAAL, הנושאים הנוכחיים במרחב הקריפטו נובעים מכך שהביטקוין אינו מייצג את ייעודו המקורי, שכן היזמים יצרו פרויקטים שנעו בין מערכות כסף חלופיות להתחרות ישירה עם מטבעות פיאט לפיתרון בעיות מיותרות. לדברי צ’אן, ביטקוין בתפקוד מלא שולל את הצורך בשוק האלטקוין כולו, והצהיר:

“אלטקוינים לא צריכים להיות פלטפורמות, אלא יישומים שנבנו על גבי ביטקוין. אך מכיוון ש- BTC ‘איבדו את העלילה’, הם התחילו לבד לבנות בלוקצ’יין עם כל מקרה שימוש. זה שווה ערך ליצירת פרוטוקול אינטרנט חדש ומערכת תשלומים לכל יישום מקוון שיש לפתח. זה מעט מאוד הגיוני. “

סטיבן פו, המנכ”ל ומייסד שותף של Taraxa, פלטפורמה המעוניינת לפרוס טכנולוגיית בלוקצ’יין לפתרונות האינטרנט של הדברים, הדגיש את ה- DApps כאזור שבו תנועת הקריפטו טועה. לדברי Pu, ההתעקשות ליצור פלטפורמות מבוזרות לחלוטין מפריעה למפתחים ליצור יישומים קלים לשימוש, כפי שאמר ל- Cointelegraph:

“DApps לא יזכו לאימוץ נרחב עד שהם יציעו חווית משתמש מצוינת, הכוללת ביצועים זהים למערכות ריכוזיות ומזעור חשיפת המשתמשים למורכבויות הבסיסיות של blockchain – למשל ניהול מפתחות פרטיים. הפרטיות ה’שלמה ‘שמציעות מערכות מבוזרות לחלוטין כמעט ואינן מציעות בשום מקום קרוב לחוויית משתמש מספיק טובה בכדי להשיג אימוץ, ולכן יש צורך להתפשר. “

בתחילת שנת 2020 דיווח Cointelegraph כי שימור משתמשים הוא עדיין נושא מרכזי עבור DApps. עם יישומים רבים עם ממשקי משתמש קשים לניווט, נראה כי פרויקטים אינם מסוגלים להמשיך להפנות תנועת משתמשים למוצריהם.

עבור זאק רזניק, שותף מנהל בחברת VC הצפנה Unbounded Capital, רק פרויקטים המסוגלים לפתור את טרילמת הבלוקצ’יין יהפכו לדומיננטיים בנוף הקריפטו המתהווה. בהודעת דוא”ל ל- Cointelegraph, הציג רזניק:

“יש תועלת בלהיות חנות ערך כמו גם מערכת תשלומים יעילה ביותר. יתר על כן, יש תועלת ביכולת לאחסן כמויות גדולות של נתונים או לבצע חישובים מורכבים. עבור כל הפונקציות הללו, קנה המידה מגדיל את השירות. אני חושב שקנה ​​המידה הרחב מאוד מוערך בקנה מידה גדול על ידי קהילת הבלוקצ’יין הרחבה, וכי חוסר אמון והתנגדות לצנזורה מופרזים מאוד. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map