היכן להנפיק אסימוני ICO: סקירת פלטפורמות

קרוב לוודאי שהיו לך כבר מיליון החלטות לקבל בזמן שהתכוננת להקדים את קמפיין הצעת המטבע הראשוני (ICO) של הפרויקט שלך. הנה עוד אחת: באיזו פלטפורמה כדאי לשחרר את האסימונים שלך?

למרבה המזל, כפי שהדברים נראים כרגע, אתה לא באמת צריך לערוך מחקר שוק מקיף ולהחליט בין מספר אפשרויות לא פחות מתאימות – ההחלטה שלך תוכתב במידה רבה על ידי סוג הפרויקט שאתה משגר.

כיצד לבחור פלטפורמת Blockchain עבור ICO

על פי ICOWatchList’s נתונים, יותר מ -82% מהפרויקטים בוחרים להנפיק את האסימונים שלהם באת’ריום. נתון זה לא ישתנה בעתיד הנראה לעין, מכיוון שהפלטפורמה מציעה כיום את השירות הנוח והקל ביותר לשימוש.

עם זאת, למרות היותו למעשה מונופול בשוק הנוכחי ופלטפורמה הולכת למרבית ה- ICO, את’ריום רצוף בנושאים כגון מדרגיות, אבטחה וכן הלאה. בהיותה ענקית ענקית של פלטפורמה שהיא, את’רום כנראה לא תוכל לפתור את הבעיות האלה במהירות מספקת.

הפתרון יגיע באמצעות פלטפורמות מתפתחות כמו EOS, Cardano, Tezos ורבים אחרים שעומדים לצאת לשוק. ברגע שפרויקטים אלה ודומים יפעלו, השוק ללא ספק יהפוך לתחרותי הרבה יותר.

לעת עתה, נתח השוק המשולב של הפלטפורמות הקיימות כבר עומד על פחות מ -8 אחוזים. לעתים קרובות יותר מאשר לא, פרויקט שמשיק את ה- ICO שלו בפלטפורמה שאינה את’ריום קשור איכשהו למפתחי אותה פלטפורמה. היזמים מכירים זה את זה באופן אישי, יש להם חוזה שותפות, או שהם יכולים להיות מאותה מדינה.

הבעיה העיקרית עם מרבית רשתות המטבעות הוותיקות היא כמות העסקאות שהם יכולים לעבד בשנייה. המקסימום של Ethereum הוא רק 30, בעוד שפלטפורמות אחרות ברשימה שלהלן מסוגלות להקל על לפחות 100.

סיבה ברורה נוספת היא ההייפ. אם יש הרבה הייפ סביב פלטפורמה מסוימת, כמה פרויקטים עשויים לבחור בה עבור ה- ICO שלהם רק כדי לקפוץ על העגלה ולגייס קצת כספים נוספים על ידי שיוך לפלטפורמה. שזו כמובן בשום פנים ואופן לא אסטרטגיה גרועה.

לבסוף, כ 9 אחוז מהפרויקטים בוחרים בפיתוח פלטפורמת בלוקצ’יין בהתאמה אישית, ותמיד יש סיבה ברורה לעשות זאת. את’ריום עשתה זאת כדי להרחיב את יכולות הבלוקצ’יין של ביטקוין מעבר למערכת תשלום עמית לעמית. סטארט-אפים אחרים, כגון אַדְוָה ו סטראטיס, היו צריכים להתאים את הפלטפורמות שלהם מכיוון שהפרויקטים פונים בעיקר ללקוחות ארגוניים גדולים, בנקים, ספקי תשלומים וכן הלאה.

המדריך הספציפי הזה יכסה 5 פלטפורמות קיימות שכבר הוחזקו בהן לפחות כמה ICOs מצליחים.

ספוק עם את'ריום

אתריום

פלטפורמת את’ריום לא זקוקה להרבה מבוא. היא שולטת בשוק הבלוקצ’יין, היוצר שלה ויטליק בוטרין הוא ללא ספק הדמות המפורסמת ביותר בקהילת המטבעות הקריפטוגרפיים, והאתר האסימוני המקורי שלה הוא המטבע השני בעל הערך הגדול בעולם מאחורי הביטקוין..

אחד המרכיבים העיקריים להצלחתו של את’ריום הוא תקן האסימון ERC-20, הידוע גם בשם תקן האסימונים של את’ריום. אסימונים אלה הם קוד פתוח ולהיבנות בקלות כמעט לכל מטרה שאפשר להעלות על הדעת. יתר על כן, הם אוניברסליים: כל שירות חילופי או ארנקים התומכים ב- Ether יכולים בקלות רבה לשלב כל אסימון אחר של ERC-20..

לפלטפורמה יש גם שפת תכנות משלימה משלה בשם Solidity. אמנם הנפקת אסימונים ב- Ethereum היא דבר קל יחסית לעשות, אך יהיה עליכם להיות בקיאים במוצקות כדי שתוכלו לכוונן את המטבע שלכם למטרות ספציפיות..

הבעיה הקלה כאן היא ששפת התכנות חדשה מאוד ולא ידועה יחסית, מה שעלול להוות אתגרים מסוימים. עם זאת, ברגע שהוא נשלט, הגבול היחיד לפוטנציאל ההתאמה האישית של האסימון הוא דמיונו של המעצב.

לאורך כל שנות קיומה הפלטפורמה ראתה הרבה פרויקטים מוצלחים, כמו אנשים כמו EOS, בנקור, מעבדות סירין ורבים, רבים אחרים מגייסים מעל 70 מיליון דולר כל אחד.

אבל, כפי שהוזכר קודם לכן, ישנן בעיות רבות בפלטפורמת את’ריום. אחת הדחופות שבהן היא שיכולות העיבוד של הפלטפורמה מוגבלות כיום לכ- 30 עסקאות לשנייה, בעוד ש- EOS, למשל, מתכננת לעבד לפחות עסקאות של מיליון מיליון לשנייה..

יתר על כן, הקלות בהנפקת אסימונים בשילוב עם כמה פגמי אבטחה הובילו לכמות גדולה של הונאות ICO שהוחזקו על Ethereum. זה, כמובן, משפיע על המוניטין של הפלטפורמה וגורם לכמה פרויקטים להתרחק ממנה.

פלטפורמת גלי מטבעות ומטבעות

גלים

Waves הוא פרויקט רוסי שהוקם בשנת 2016 על ידי אלכסנדר איבנוב וכיום הוא הפלטפורמה השנייה בפופולריות המשמשת להנפקת אסימונים של ICO מאחורי Ethereum.

כשמדובר ב- Waves, המשתמשים לא צריכים לקודד חוזים מסובכים, מכיוון שניתן להוסיף את כל הפונקציונליות הנדרשת באמצעות תוספים. הגרסה הנוכחית של הלקוח מכילה ארנק, בורסת המבוזרת של הפלטפורמה עצמה וכלי לשחרור אסימונים.

Waves נבנה באמצעות שפת התכנות Scala ומשתמש בפרוטוקול חדש לחלוטין בשם Waves-NG. זו התאמה של ההצעה של Bitcoin-NG, שנועדה לפתור את בעיות הסקלביליות של ביטקוין, ל- Waves הוכחת יתד קוֹנסֶנזוּס. פרוטוקול זה מאפשר לרשת לעבד כ 100 עסקאות בשנייה.

הפלטפורמה זכתה לתמיכה ממגוון פרויקטים בהשקת ICO ואירוח האסימונים שלהם ב- Waves. הבולטים שבהם כוללים ראשוניים (3,100 BTC גויסו תוך 24 שעות), zrCoin (מעל 7 מיליון דולר גייס), כרונוב בנק (5.4 מיליון דולר) ו MobileGo, שאסף 53 מיליון דולר מרשימים, מה שהפך אותו ל- ICO המצליח ביותר בהיסטוריה באותה תקופה.

ילד עם פלטפורמת בלוקצ'יין NEO

NEO

NEO (שנקראה בעבר Antshares) היא פלטפורמה סינית, ואם למדנו משהו מההיסטוריה של מטבע החוץ, העובדה שהם עושים דברים אחרת שם. עמדת הממשלה ביחס למטבעות קריפטוגרפיים ו- ICO היא גישה שלילית יחסית, אך עסקים גדולים ובנקים נרגשים מהפוטנציאל הטמון בטכנולוגיית Blockchain..

זו הסיבה ש- NEO שמה דגש מיוחד על שמירה תמיד על הציות לתקנות. יתר על כן, לפלטפורמה יש רשת נרחבת של שותפויות המשתרעת בין חברות אחיות כמו OnChain, שמטרתה לעבוד עם עסקים וממשל סיניים, וכלה במיקרוסופט סין, שהן השותפה האסטרטגית של NEO למספר רב של פרויקטים..

הפלטפורמה משתמשת בפרוטוקול חדש caked dBFT, אשר מייצג סובלנות תקלות ביזנטית מואצלת. זהו שינוי של פרוטוקול Proof-of-Stake הקלאסי, ואופן פעולתו הוא מי שמחזיק באסימונים של NEO יכול להצביע לנציגים, המכונים מנהלי חשבונות, אשר מתחזקים את הרשת עבור כולם..

פרוטוקול זה הוא מה שמאפשר לרשת לעבד כ -1,000 עסקאות בשנייה, מכיוון שאינך צריך לחכות למספר גדול של צמתים כדי לאשר עסקה. מצד שני, גישה זו פירושה ש- NEO לעולם לא תהיה רשת מבוזרת באמת, מכיוון שרוב צמתי הנהלת החשבונות מופעלים על ידי צוות NEO..

אחד היתרונות העיקריים של NEO הוא שהיא תומכת במספר שפות תכנות ידועות. לדוגמה, ניתן להשתמש ב- C # וב- Java עם ליבת NEO, בעוד שתמיכה ב- Python ו- Javascript פותחו על ידי עיריית ציון, שהיא קבוצה עולמית של מפתחי קוד פתוח, מעצבים ומתרגמים שנוצרו כדי לתמוך בפלטפורמת NEO.

ל- NEO כמעט 30 ICO מגיע לפלטפורמה שלה. חלק מה- ICOs המצליחים יותר שכבר נערכו ב- NEO כוללים QLink (19 מיליון דולר), דופק אדום (14.5 מיליון דולר), שְׁלִישִׁיָה (20 מיליון דולר) ורבים אחרים.

פלטפורמת בלוקצ'יין NEM

NEM

NEM היא פלטפורמת קריפטוגרפיה ובלוקצ’יין שהושקה בשנת 2015 עם עסקים בראש. הוא נכתב בג’אווה מאפס, עם גרסת C ++ בעבודה. תוכנת הבלוקצ’יין של הפלטפורמה נאספה על ידי חברת בלוקצ’יין מסחרית מיג’ין, שנבחנת על ידי חברות פרטיות ומוסדות מסחריים ברחבי יפן..

הפלטפורמה הציגה כמה תכונות חדשות לטכנולוגיית הבלוקצ’יין, כגון חשבונות רב-חתימתיים, מסרים מוצפנים, מערכת מוניטין ואלגוריתם הוכחת חשיבות משלה. חשיבות המשתמש נקבעת על סמך כמות המטבעות המוחזקים וכמות העסקאות שבוצעו בארנקם וממנו.

על פי נתוני NEM, הפלטפורמה שלהם מסוגלת לעבד 4,000 עסקאות בשנייה, וזה אחד הנתונים הגבוהים בשוק. יתר על כן, הפלטפורמה מאפשרת מגוון רחב של התאמה אישית של בלוקצ’יין כך שמפתחים יוכלו לבנות בדיוק את מה שהם צריכים, בין אם זה מערכת פינץ ‘, ICO, מערכת אימות מבוזרת וכן הלאה. תכונה זו שימושית מאוד גם עבור פרויקטים ומשתמשים המעוניינים ליישם את הספציפי שלהם חוזים חכמים.

ICOs הבולטים ביותר המוחזקים בפלטפורמת NEM כוללים פרויקטים כמו דימקוין (14 מיליון דולר גויסו) לויאלקוין (10.9 מיליון דולר).

גבר ופלטפורמת בלוקצ'יין Stellar

כּוֹכָבִי

Stellar הוא פרויקט שהוקם יחד עם ג’ד מק’לב, שהיה המוח מאחורי פרויקטים כמו Ripple ו- Mt GOX, שבמהלך תקופתו של ג’ד טיפלו ביותר מ -70% מכל עסקאות הביטקוין. אולי ראוי לציין שג’ד מכר את חלקו בחברה ו Mt GOX קודן מחדש לפני שהפריצה הידועה לשמצה.

לפלטפורמה יש בורסה מבוזרת משלה, כך שהאסימונים שנמכרים במהלך ICO יכולים להתחיל לסחור ביום הראשון. היא משווקת כזולה ומהירה יותר מפלטפורמות אחרות, עם זמן הסדרה חציוני של 5 שניות (לעומת 3.5 הדקות של את’ריום) והעלות של 100,000 עסקאות בפלטפורמה היא סנט אחד בלבד..

הנה ציטוט מאתר סטלר: "בעוד של- Ethereum יש יכולות תכנות אקספרסיביות ביותר, אנו מאמינים ש- Stellar היא הבחירה הטובה ביותר עבור ICOs שאינם דורשים חוזים חכמים מורכבים. ” כלומר, הרוב המכריע של ICOs של ימינו, מכיוון שרוב הפרויקטים רק דורשים אסימונים בסיסיים.

בעזרת Stellar, מפתחים יכולים להשתמש בשפות תכנות שהם מכירים היטב, כמו C ++, Java ו- Python. הפלטפורמה משתמשת בפרוטוקול Stellar Consensus (SCP), הפועל באמצעות קווורי, שהם קבוצת צמתים המשמשים להשגת הסכם..

מוביוס, הפרויקט הראשון שקיים ICO ב- Stellar, היה דיווח שהם כבר מסוגלים לבצע 1000 עסקאות בשנייה והם יכולים ‘להתאים בקלות’ ליותר מ -2000.

אם כבר מדברים על מוביוס, הם הצליחו לאסוף 39 מיליון דולר מרשים ולהשוות את אתריום ל- AOL ו- MySpace בדרך.. SureRemit היה ה- ICO המצליח האחר של Stellar שגייס סביב 10 מיליון דולר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map