כיצד לקנות ביטקוין: שיטות עבודה מומלצות, היכן לקנות, טיפים

לפני שאתה קונה ביטקוין

קודם כל, לפני שקונים ביטקוין, אתם צריכים מקום לאחסן אותו. בעולם המטבעות הקריפטוגרפיים, המקום הזה נקרא ‘ארנק,’והם מגיעים במגוון צורות. סוגים שונים של ארנקים מספקים לבעלי הביטקוין אפשרויות אבטחה, אחסון וגישה מסוגים שונים.

חשוב להזכיר, עם זאת, שהארנק שלך לא מאחסן טכנית את הביטקוינים שלך. במקום זאת, הוא מחזיק במפתחות פרטיים, חיוניים לגישה לכתובת ביטקוין ויכולת להוציא את הכספים. מפתחות דיגיטליים אלה נדרשים לחתימה על עסקה, ואם המשתמש מאבד אותם, הם למעשה מאבדים גישה לביטקוינים שלהם.

חמשת הסוגים העיקריים של ארנקי BTC הם שולחניים, ניידים, מקוונים, חומרה ונייר.

סוגי ארנקים

שולחן עבודה

מחשב המשתמש מותקן ארנק שולחני המספק שליטה מלאה בכספים ובטיחות תקציבית יחסית. ישנם ארנקים שולחניים עבים, המאפשרים למשתמשים להוריד חסימות רשת ולשלוט באותנטיות שלהם, וכן לספק ניהול אבטחה עצמאי של כספם. מצד שני, ארנקים דקים אינם דורשים מהמשתמשים להוריד חסימות וניתן להוריד אותם בקלות למכשיר נייד.

נייד

היתרון העיקרי של ארנק סלולרי הוא שכספי המשתמש תמיד עומדים לרשותכם. זוהי דרך נוחה מאוד לשלם עבור מוצרים באמצעות סריקת קודי QR. במקרים מסוימים, משתמשים יכולים לנצל את תכונת התקשורת הקרובה לשדה החכם שלהם, המאפשרת להם פשוט להקיש על הטלפון כנגד הקורא ולא להזין שום מידע בכלל. מאפיין נפוץ אחד בכל הארנקים הניידים הוא שהם אינם לקוחות ביטקוין מלאים. הסיבה לכך היא שלקוח ביטקוין מלא צריך להוריד את כל הבלוקצ’יין, שגדל כל הזמן ודורש אחסון של כמה ג’יגה.

באינטרנט

אם משתמשים בארנק מבוסס אינטרנט, המפתחות הפרטיים של המשתמשים נשמרים באופן מקוון, בשרת הנשלט על ידי מישהו אחר ומחובר לאינטרנט. זה אמנם מאפשר לאנשים לגשת בקלות לכספים שלהם מכל מכשיר ובכל מקום בעולם, אך תמיד קיים סיכון לפיצוח השרת או אפילו הארגון שמנהל את השירות ישתלט על הביטקוינים שלך. עם זאת, ניתן להפחית משמעותית את הסיכון על ידי יישום מגוון של אמצעי אבטחה.

חוּמרָה

ארנקי חומרה הם מכשירים ניידים ייעודיים שיכולים להחזיק מפתחות פרטיים ומסייעים בהקלת התשלומים. ישנם כמה סוגים שונים של ארנקי חומרה, אך כולם מאפשרים למשתמשים לשאת כמעט כל סכום כסף בכיסם.

עיתון

אולי אחת האפשרויות הבטוחות ביותר לאחסון ביטקוין, ארנק נייר הוא בעצם שני קודי QR, שנוצרו באמצעות שירות ייעודי. אחד מהם הוא מפתח ציבורי, כתובת שניתן להשתמש בה לקבלת BTC. השני הוא מפתח פרטי, באמצעותו תוכלו להוציא ביטקוינים המאוחסנים באותה כתובת.

קרא עוד על ארנקים במאמר “ארנקי ביטקוין למתחילים: כל מה שאתה צריך לדעת.”

היכן לקנות ביטקוין

רכישת ביטקוין אינה קלה כפי שגורם חיצוני יכול היה לצפות. עם זאת, מספר האפשרויות גדל כל הזמן. כל אחד יכול לבחור באופציה של רכישת מטבע קריפטוגרפי שמתאים לצרכיו, שחלקם אפילו לא דורשים גישה לאינטרנט או ארנק BTC.

כספומטים

כספומט מספק לך את חווית הקנייה הפרטית ביותר של ביטקוין

למרות היותו מושג חדש מאוד, כספומטים של ביטקוין מופיעים בערים ברחבי העולם ומספרן גדל כל הזמן. המכונות גובות עמלה של שלושה עד שמונה אחוזים מעבר למחיר החליפין הרגיל, אך הן מספקות למשתמשים את חווית הקנייה הפרטית ביותר של ביטקוין..

כל שעליך לעשות הוא להכניס מזומנים לכספומט, ולסרוק את קוד ה- QR של הארנק הנייד שלך או לקבל קבלת נייר עם הקודים והוראות כיצד להעביר את הכספים לארנק שלך. כאשר ביטקוין זוכה לפופולריות, כספומטים כאלה עשויים להפוך לאחת הדרכים הנפוצות ביותר לרכישת מטבע הקריפטו.

מובן מאליו שכספומטים של ביטקוין מאוד לא צפויים להופיע במדינות בהן ביטקוין אסור או מחוץ לחוק. אתה יכול למצוא את כספומט הביטקוין הקרוב ביותר שלך באמצעות שירות מפות ייעודי, כגון CoinATMRadar.

כרטיסי ברכה

כרטיס מתנה של ביטקוין יכול לחסוך לכם הרבה כסף

לרוב משתמשים בביטקוין לרכישת כרטיסי מתנה, מכיוון שהוא אנונימי ולעיתים יכול להיות זול יותר משימוש במזומן. אך כרטיסי מתנה עצמם ניתנים לסחר עבור BTC. כל שעליך לעשות הוא לרכוש כרטיס מתנה של כל קמעונאי, להיכנס לאחת ממרכזיות הביטקוין בהן חלק מהמוכרים מקבלים כרטיסי מתנה (למשל. משוגע, LocalBitcoins, וכו ‘) והשלים את הרכישה.

בהתאם למוכר הספציפי, הם עשויים לרצות לראות תמונה בפועל של קוד המתנה בחלק האחורי של הכרטיס וקבלה מהחנות בה נרכש, בעוד שאחרים יהיו בסדר עם קוד מקוון או אלקטרוני בלבד. לאחר שתפתח עסקאות, כמות ה- BTC שאתה מעוניין לרכוש תוחזק אוטומטית על ידי האתר, כך שיהיה בטוח למסור למוכר את פרטי כרטיס המתנה שלך..

יש הרבה קמעונאים מקוונים שמוכרים כרטיסי מתנה תמורת עד 60 אחוז מערכם, ולכן קניית ביטקוין בצורה כזו יכולה לחסוך לך כסף רב. כרטיסי מתנה הם גם דרך נהדרת לאחסון BTC, בהתחשב באיך ערכו משתנה. עם זאת, כמו בכל דרך אחרת לרכוש ביטקוין, אתה תמיד צריך להיזהר מרמאים שמנסים לגנוב ממך כסף, אז הקפד לסחור רק עם מוכרים מהימנים..

חילופי דברים

מרבית חילופי המטבעות הקריפטוגרפיים ידרשו מידע מזהה אישי

כל רוכש ביטקוין פוטנציאלי חדש ימצא מגוון של בורסות שונות המתחרות על עסקיהם. בחירה נכונה תלויה בגורמים רבים ושונים, כאשר המיקום הוא אולי החשוב ביותר. על חליפין להיות מוסדר על ידי הממשלה וכן לעמוד בדרישות ‘דע את הלקוח שלך’ והלבנת הון. מכאן מדוע, על מנת להקים חשבון ולהתחיל לסחור בכל בורסה קיימת, עליכם לעבור הליכים בירוקרטיים ממושכים. לדוגמא, מרבית הבורסות ידרשו שתחבר חשבון בנק קיים לפני שתוכל להתחיל לסחור, מה שלרוב דורש לספק פרטים מזהים אישיים מפורטים, ובכך לבטל את קונים של ביטקוין באנונימיות שלהם..

עם זאת, בורסות מציעות אפשרות שאין כמוה באופציות המסחר. בין אם אתם מחפשים פלטפורמה מלאה לסוחרים מוסדיים או פיתרון פשוט יותר למסחר חד פעמי, תוכלו למצוא בורסה שמתאימה לצרכים שלכם. יתר על כן, ניתן לגשת לרוב הפלטפורמות באמצעות מכשירים שולחניים וניידים, ומאפשרים למשתמשים לבצע סחר מכל מקום. ההחלפות משתנות באפשרויות התשלום שהם מקבלים, רמות אבטחה, מגבלות קנייה, עמלות, דרישות אימות וכן הלאה.

השותף שלנו Cryptoradar מאפשר לך להשוות בין בורסות וברוקרי מטבעות שונות על בסיס מחירים, עמלות, מאפיינים, ביקורות ועוד ומסייע לך למצוא את המקומות הטובים ביותר לקנות ביטקוין ועוד קריפטו, בהתאם לצרכים שלך.

בורסות ביטקוין

רשימת החילופים מבוססת על שווי שוק של מטבעות קריפטוגרפיים.

שֵׁם

אמצעי תשלום

בִּטָחוֹן

רמות אימות

תַשְׁלוּם

ביטפינקס

העברה בנקאית, Ethereum, Dash Monero, Zcash

אימות דו שלבי, גורם שני אוניברסלי, הגנה על משיכה, הרשאות מפתח API מתקדמות, הצפנת דוא”ל

לא נדרש לביצוע הפקדה בקריפטו, פיקדונות בדולר ארה”ב או יורו דורשים אימות מזהה

0% – 0.1%

BitFlyer

העברה בנקאית, כרטיס אשראי, ביטקוין

אנשים אמיתיים מאמתים עסקאות, אחסון קר

יצירת חשבון באמצעות אימייל בלבד, תכונות נוספות עם פרטי אימות נוספים

0.01% -0.15%

BitStamp

העברה בנקאית, כרטיס אשראי,

העברת SEPA, העברות SWIFT

אימות דו-שלבי, חילופי מוסדרים על ידי Commission de Surveillance du Secteur Financier

אימות זהות (סריקות תעודת זהות, הוכחת תושבות)

0.1% -0.25%

BTCC

העברה בנקאית

תעבורה מוצפנת SSL, בקרות פנימיות בזמן אמת, אחסון קר

אימות זהות (סריקות מזהה)

0.1% -0.2%

Coinbase

העברה בנקאית, קשר את חשבון הבנק שלך ישירות ל- Coinbase, העברה בנקאית, כרטיס אשראי, Paypal

תכונת הכספת (שתף חשבון עם 2 משתמשים ומעלה, כל עסקה מחייבת אישור של כל המשתמשים), ביטוח FDIC לתושבי ארה”ב, אחסון קר

אימות זהות (סריקות תעודת זהות), אימות כרטיס אשראי להעלאת גבולות

1,49% -3,99%

GDAX

העברה בנקאית, כרטיס אשראי

אימות דו שלבי, שירות דוא”ל מוצפן, אחסון קר

אימות זהות (סריקות מזהה)

0.01% -0.25%

מַזַל תְאוּמִים

ביטקוין, את’ריום, העברה בנקאית ו- ACH

אימות דו שלבי, ביטוח FDIC לתושבי ארה”ב, אחסון קירור

אימות זהות (סריקות מזהה)

0.25%

itBit

העברה בנקאית

אימות דו שלבי, ביטוח FDIC לתושבי ארה”ב, אחסון קירור

אימות זהות (סריקות תעודת זהות, הוכחת תושבות)

אף אחד

קראקן

העברה בנקאית, Altcoins

אימות דו שלבי, מפתח ראשי לשחזור חשבון, נעילת הגדרות גלובלית, שירות דוא”ל מוצפן

שם מלא, תואר ראשון, מדינה, מספר טלפון, אימות כתובת

0.16% – 0.26%

מלבד המסחר, רוב הבורסות מציעות שירותי ארנק ביטקוין; עם זאת, זו כנראה הדרך הפחות אמינה לאחסון הכספים שלך. למרות שפועל כמוסד פיננסי מוסדר, בורסות BTC אינן מציעות אותה הגנה כמו בנקים רגילים. פלטפורמות המסחר נוטות להתקפות האקרים או פשוט יכולות לצאת לעסקים, ולעתים קרובות מחזיקות בכספי המשתמשים. לכן, אף על פי שזו אפשרות ללכת למי שרוצה לעסוק בפעולות סדירות עם מטבעות קריפטוגרפיים, הביורוקרטיה, הסיכונים הפוטנציאליים וחוסר האנונימיות הקשורה לבורסות ביטקוין הופכים את זה לא מתאים לחלק מהסוחרים..

P2P

חילופי מטבעות P2P מאפשרים לך לשמור על עסקאות אנונימיות אם אתה מעדיף לשמור על עסקאות הביטקוין שלך אנונימיות, לא רוצה להתמודד עם הסיבוכים הבנקאיים ובמקרה לגור בעיר, סחר פנים מול פנים עם מוכר מקומי יהיה הדרך הקלה ביותר לקנות ביטקוין. בין אתרים רבים ופורומים, LocalBitcoins היא הפלטפורמה הפופולארית ביותר להקלת עסקאות מסוג זה והיא מספקת גם שירות נאמנות במטרה להגן על שני הצדדים וכספיהם עוד יותר.

עוד אז, כשביטקוין רק צץ, עסקאות כאלה היו קורות לעתים קרובות בבתי המוכרים. בימים אלה, ככל שה- BTC נהיה יותר ויותר פופולרי, אנשים נזהרים מהונאים ונוקטים אמצעי אבטחה. מרבית העסקאות הללו מתרחשות כעת במקומות ציבוריים ועל שני הצדדים לנקוט בכל אמצעי הזהירות שהם נוקטים בדרך כלל בעת נשיאה והחלפת סכומי מזומנים גדולים. חוץ מזה, הקונה זקוק לגישה לארנק שלו כדי לאשר את העסקה, כך שיש להחזיק איתך טלפון חכם או מחשב נייד ויש לו גישה פעילה לאינטרנט זה דבר נוסף שיש לקחת בחשבון..

מי שלא פתוח לפגישה אחת על אחת יכול תמיד לחפש מפגש ביטקוין מקומי, בו יוכל לקנות את המטבע הקריפטוגרפי בסביבה קבוצתית ולהעשיר את הידע שלהם ב- BTC בתהליך. מידע על פגישות אלו ניתן למצוא באתר meetup.com ואתרים דומים אחרים.

כמובן, אתה לא בהכרח צריך להיפגש עם מוכר פנים אל פנים כדי לבצע עסקה. חלק מהמוכרים פתוחים למסחר דרך האינטרנט, אך עליכם להיות זהירים ביותר מכיוון שתסתכנו בסיכון עצום לאבד את כספכם. תמיד יש אפשרות להשתמש בשירותי תשלום כמו PayPal שמבטיחים קבלת סחורה, אך רוב המוכרים בימינו מעדיפים מזומנים קשים בלתי הפיכים בגלל התנודתיות המתמדת במחיר הביטקוין..

בהתאם למוכר, תצטרך לשלם תשלום של חמישה עד עשרה אחוזים על פרטיות ונוחות בנוסף למחיר החליפין המקורי. חלק מהמוכרים היו מנהלים משא ומתן על המחיר הכולל לפני הפגישה, בעוד שאחרים ימכרו ביטקוין רק בשיעור ה- BTC המדויק שנקבע במהלך העסקה. זה צריך להיעשות במקרה שערכו של ביטקוין יעבור שינוי דרמטי.

אמון השקעות

Trust Investment Investment מאפשר לך לעבוד עם מטבע קריפטוגרפי מבלי לקנות או לאחסן אותו נאמנות השקעות היא סוג של השקעה קולקטיבית בה הכסף של המשקיעים משולב יחד ממכירת מספר מניות קבוע, אשר נאמנות מנפיקה כשהוא משיק. כאשר הביטקוין מופיע באור הזרקורים של העולם הפיננסי, הופעת אמון השקעות ממוקד BTC הייתה רק שאלה של זמן.

נאמנות להשקעות בביטקוין (BIT), רכב ההשקעות הראשון שקשור בביטקוין באופן אינסופי, מאפשר לאנשים להשיג חשיפה לקריפטוגרפיה מבלי שיהיה עליהם לקנות ישירות או לאחסן אותה. BIT מושקע אך ורק בביטקוין ומקבל את ערכו אך ורק ממחיר ה- BTC. הנאמנות הגיעה כיום לשווי שוק של 1.8 מיליארד דולר וכן עלייה של 1,600 אחוזים בשנתיים. למרות מספרי הביצועים הגדולים, יש משקיעים שחושבים שזו איננה אלא בועה שעומדת להתפוצץ.

Trust Bitcoin Investment Trust הוא הראשון מסוגו, וזה תורם באופן משמעותי להערכת השווי המנופח שלו. היו ספקולציות לגבי כניסות אחרות של קרנות בעלות מבנה דומה, אך BIT נשאר השחקן הגדול היחיד במשחק. אך עם התפתחות שוק המטבעות הקריפטוגרפיים, ללא ספק קרנות דומות ייכנסו לשוק, שלא רק שיורידו לחץ רב מ- BIT, אלא יתחזקו את מעמדו של ביטקוין כמטבע בעל שם עולמי..

קשיים ברכישת ביטקוין

כרטיס אשראי או PayPal

זה עשוי להפתיע, אך לא משנה באיזו שיטת מסחר מדויקת אתה משתמש, עדיין לא קל לקנות ביטקוין עם כרטיס האשראי שלך או באמצעות PayPal, תלוי איפה אתה נמצא בעולם. בורסות נמנעות מאותן אמצעי תשלום, ומחייבות את המשתמשים לחבר את חשבון הבנק שלהם במקום. רוב המוכרים הפרטיים נוטים להיזהר גם מעסקאות כאלה, ומעדיפים מזומנים קשים.

הסיבה לכך היא מה שמכונה ‘חיובים חוזרים’. ניתן לבצע בקלות את רוב העסקאות שבוצעו באמצעות כרטיסי אשראי או PayPal על ידי התקשרות לחברה המנפיקה את הכרטיס. עסקאות ביטקוין אינן הפיכות, וזה יכול להיות קשה מאוד להוכיח שכל סחורה החליפה ידיים בהעברה של ביטקוין, בדרך כלל נמנעים משיטת תשלום זו..

אזהרות לגבי קניית ביטקוין

בעיות חוקיות במדינתך

הביטקוין בהחלט מושך עניין מצד רשויות אכיפת החוק, רשויות המס והרגולטורים החוקיים. מה שהם מנסים להבין הוא איך קריפטו משתלב במסגרות הקיימות כבר. עד כמה פעילויות הביטקוין שלך חוקיות תלויות במי שאתה, איפה אתה גר ומה אתה עושה איתו. בעיקרו של דבר, התשובה לרוב המדינות היא פשוטה: אם אתה לא מוציא את הביטקוינים שלך על שום דבר לא חוקי, אתה לא עובר על שום חוקים.

הביטקוין קיים זמן מה, ולכן לרוב הממשלות היה מספיק זמן להחליט על חוקיותו. החל מספטמבר 2017, BTC אינו חוקי רק בווייטנאם, איסלנד, בוליביה, אקוודור, קירגיזסטן ובנגלדש. כמה מדינות אחרות לא נקטו עמדה רשמית בנושא, בעוד שתאילנד ורוסיה הוציאו בתחילה את כל המטבעות הדיגיטליים אל מחוץ לחוק, אך נסוגו מיד לאחר מכן. לאחרונה הרשויות הרוסיות אף שקלו להכיר רשמית בביטקוין ובכל המטבעות הדיגיטליים האחרים במטרה להילחם בעסקאות בלתי חוקיות (vedomosti).

קוקטייל מיסי הצפנה

סיכוני הגנה

כדאי לזכור שלמרות ההוכחה לדרישות הזהות שרוב החילופים והארנקים מטילים על המשתמשים שלהם, שירותים אלה אינם מספקים את אותה רמת הגנה שעושים הבנקים. למשל, במקרה שהבורסה יוצאת מעסק או נשדדת על ידי האקרים, הביטוח שלהם לכספי המשתמשים לרוב מוגבל מאוד או בכלל לא קיים. זה היה המקרה עם הבורסה הסינית הכושלת הידועה לשמצה, הר גוקס, שהגישה רשמית להגנת פשיטת רגל והודתה בהפסד הבלתי הפיך של 750,000 מהביטקוינים של לקוחותיה. מכיוון שלביטקוין אין מעמד חוקי כמטבע ברוב אזורי העולם, הרשויות בדרך כלל לא בטוחות כיצד לגשת לגניבות. היו מקרים של בורסות גדולות יותר שהחליפו את כספי לקוחותיהם לאחר גניבה מהבורסה עצמה, אך בשלב זה של התפתחות BTC, הם אינם מחויבים באופן חוקי לעשות זאת..

יתר על כן, אם גניבת מטבע הקריפטוגרפיה מתרחשת עקב אבטחה או סיסמא שחלף על חלקי המשתמש, אין דרך מובטחת להחזיר את הכספים. בנקים מסוימים אף מסרבים לעבוד עם כספים שהושגו באמצעות עסקאות מטבע דיגיטלי בשל אי וודאות רגולטורית.

עצות לגבי קניית ביטקוין

בעת סחר בביטקוינים, חיוני להתייחס למפתח הפרטי שלך (בדומה ל- PIN של כספומט) כסוד מוגן, ולהשתמש בו רק לאישור עסקאות BTC. המפתח הפרטי נשמר בארנק שלך, לכן הגנה עליו תהיה רעיון חכם. לדוגמא, תוכלו להצפין את הארנק באמצעות סיסמה חזקה, לגבות את הארנק או לבחור באפשרויות האחסון הקרה, שמשמעותו בעצם לשמור אותו במצב לא מקוון. כמה מרכזיות אפילו מציעות אפשרות ‘קמרון רב-סיגי’ לאחסון המפתחות שלך. כתובות מרובות חתימות מאפשרות למספר אנשים לשלוט חלקית בכתובת באמצעות מפתח ציבורי. לכן, כאשר מישהו רוצה להוציא חלק מהביטקוינים המאוחסנים בכתובת זו, הם יצטרכו שחלק מהאנשים האלה יחתמו על העסקה שלהם בנוסף לעצמם. בדרך כלל מוסכם על מספר החתימות הדרושות כאשר אנשים מעורבים יוצרים את הכתובת.

לבסוף, בעוד שרוב הבורסות מציעות יכולות ארנק למשתמשים שלהן, חשוב מאוד לזכור שזה לא העסק העיקרי שלהן. יתר על כן, היסטוריית המטבעות הקריפטוגרפית מלאה במקרים של חילופי דברים שהסתגרו ונמלטו עם כספי המשתמשים שלהם. מסיבות אלו, אם תחליטו לקנות את הביטקוינים שלכם מהבורסה, מומלץ להעביר את כספכם לארנק משלכם ולוודא שהוא בטוח, מאובטח ומוגן..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map