כיצד לקנות אתריום

Ethereum שואפת להפוך לפיתרון בלוקצ’יין חד פעמי לכולם, מחשב עולמי מבוזר שאולי יום אחד ישנה את השירותים הקיימים ביותר כיום. הרשת בעצם מאפשרת לכל אחד לבנות אפליקציות מבוזרות ולהשתמש בדרך כלל ברשת, כל עוד הוא הבעלים של אתר. Ether הוא המטבע המקורי של Ethereum המאפשר את כל הפעולות בתוך Blockchain כמו גם את העדכונים שלו. ישנן מגוון דרכים להשגת את’ר, שכולן מוצגות במדריך שימושי זה.

בורסות לרכישת את’ריום

הדרך הקלה ביותר ואולי הפופולארית ביותר לקנות את’ר היא לעשות זאת באמצעות חילופי דברים. אתר הוא המטבע השני המוערך, היציב והידוע ביותר מאחורי הביטקוין, כך שמציאת בורסה מקוונת הפועלת בתחום השיפוט שלך ועסקאות באת’ר לא תהיה קשה.

לוגו של Ethereum

קודם כל תצטרך להירשם לחילופי דברים. לפני שתעשה זאת, וודא שהיא פועלת במדינה בה אתה גר ומקבלת את המטבע שאתה מעוניין לסחור בו. תהליך ההרשמה ידרוש מסירת פרטים אישיים כלליים..

לעתים קרובות, ישנם בדיקות זהות מלאות הכלולות בהמשך, כאשר מדובר במשיכות והפקדות. על מנת לעבור את הבדיקות הללו, ככל הנראה תצטרך לספק הוכחת כתובת וכן תעודת זהות. זה נעשה בהתאם לתקנות Know Your Customer (KYC) והלבנת הון (AML).

לאחר שעברת את כל הצ’קים הנדרשים, יהיה עליך לבחור בשיטת הפקדה. בהתאם להחלפה מסוימת, ישנן דרכים שונות לעשות זאת. הם כוללים העברות בנקאיות, תשלומי כרטיסי אשראי וחיוב, תשלומי SEPA או PayPal. בדרך כלל יש עמלת פיקדון קטנה הנגבית על ידי בורסה, שעשויה להיות תלויה בשיטת ההפקדה. לעתים קרובות ניתן למצוא את פרטי העמלות בסעיף ‘אודות’ או בכותרת התחתונה של אתר הבורסה.

רוב מוחלט של הבורסות מקבלות דולרים אמריקאים ויורו, כאשר מטבעות פיאט גדולים אחרים כמו לירה שטרלינג, רובל רוסי, יואן סיני, ין יפני וכן הלאה מקובלים גם בחלק מהבורסות. בדרך כלל נדרשות לפחות מספר שעות עד שהכספים שהופקדו יופיעו בחשבון החליפין שלך, תלוי בחילוף מסוים ובשיטת ההפקדה שבחרת..

ברגע שהכספים נמצאים בחשבון החליפין שלך, אתה יכול להתחיל לסחור. הידידותיות של המשתמש בתהליך זה תלויה בחילוף מסוים, כאשר רבים מהם שואפים להקל על התהליך ככל האפשר. תוכל לקבל את כל המידע בעל הערך, כגון ערך נוכחי, שווי שוק וחדשות קשורות באתר הבורסה שלך. לאחר שהשגתם את אתר, מומלץ למשוך אותו לארנק ייעודי לבחירתכם. מדריך זה יסקור דרכים שונות לאחסון אתריום בהמשך.

להלן רשימה של כמה מהבורסות המקבלות את אתריום:

שֵׁם

מדינה

שיטות הפקדה


מינימום רכישה

GDAX

עוֹלָמִי

העברה בנקאית

$ 1

ביטפינקס

עוֹלָמִי

העברה בנקאית

10 דולר

ביט’ומב

דרום קוריאה

העברות בנקאיות, כרטיסי אשראי וחיוב, כרטיסי מתנה

לא

בינאנס

חרסינה

העברה בנקאית

$ 1

חותמת ביט

עוֹלָמִי

העברה בנקאית, כרטיסי אשראי וחיוב

5 דולר

קראקן

עוֹלָמִי

העברה בנקאית

5 דולר

אטורו

עוֹלָמִי

העברה בנקאית, כרטיסי אשראי וחיוב, תשלומי PayPal

200 דולר

Coinbase

עוֹלָמִי

העברה בנקאית, כרטיסי אשראי וחיוב

$ 1

BitPanda

עוֹלָמִי

העברה בנקאית, כרטיסי אשראי וחיוב

25 דולר

מַזַל תְאוּמִים

עוֹלָמִי

העברה בנקאית

$ 1

קנו את’ריום במזומן

מסיבות שונות, חלקם עשויים להעדיף לרכוש אתיל באופן אנונימי, ובמקביל להימנע מהטרחה לעבור על הכרת הלקוח שלך והמחאות הקשורות להלבנת הון. אף על פי שהרגולטורים בכמה תחומי שיפוט עשויים להתעלם מכך, ניתן לרכוש אתר מחילופי עמיתים לעמית מקוונים כמו מקומי אתריום.

לוגו LocalEthereum

LocalEthereum שואפת לעשות למען אתר מה LocalBitcoins עושה לביטקוין, כלומר להקל על מסחר ללא מרשם של מטבעות מקומיים עבור אתר. ההבדל העיקרי הוא כי LocalEthereum הוא שירות מבוזר לחלוטין, כאשר שירותי נאמנות וארביטראז ‘מושגים באמצעות שימוש בחוזים חכמים של Ethereum..

השירות עובד מאוד כמו eBay – למעשה מדובר בשוק, שמאפשר למשתמשים להציע כל מטבע מקומי בתמורה לכמות מסוימת של אתר. לאחר קבלת ההצעה על ידי המוכר, החלפת הכספים מתבצעת באופן אוטומטי. ניתן להעביר כסף באמצעות העברה בנקאית, כרטיסי אשראי וחיוב, תשלומי PayPal וכן מטבעות קריפטוגרפיים גדולים אחרים כגון ביטקוין.

השירות אינו בחינם. המוכרים מחויבים בדרך כלל בתשלום של 0.25 אחוזים, בעוד שקונים צריכים לשלם 0.75 אחוזים, וזה עדיין נמוך משמעותית ממה שרוב הבורסות המרכזיות מציעות. עיבוד העסקה יכול להימשך מספר שעות בלבד, בעוד הכורים מאשרים את הסכום ורושמים אותו לבלוקצ’יין. מכיוון שכורים מקבלים את עמלת העסקה, ניתן לזרז את העסקה על ידי בחירת עמלה גבוהה יותר, ולתת לכורים תמריץ לעבד תחילה את העסקה שלך..

LocalEthereum מאפשר גם לצדדים להחליף הודעות, כך שאפשר לקבוע פגישה עין-עין עם מוכר ולהחליף את אתרים במזומן קשה. כשאתה עושה זאת, ודא שאתה נפגש במקום ציבורי ונקוט בכל אמצעי הזהירות הדרושים בעת ביצוע עסקה פיננסית עם אדם זר. תזדקק גם לגישה אקטיבית לאינטרנט בכדי לחתום על העסקה.

אם אתה חושש לקבוע פגישה אישית עם זר מהאינטרנט, תמיד יש אפשרות למצוא מפגש מקומי של את’ריום או מפגש כללי שקשור לקריפטוגרפיה. שם אתה יכול לסחור בבטחה עם Ether, ובמקביל ללמוד ולהחליף דעות עם חובבי מטבעות קריפטוגרפיים דומים. רשימה של מפגשי Ethereum תמצאו באתר a דף ייעודי של Meetup.com.

עמית לעמית מסחר באתרים היא ללא ספק הדרך הפרטית והבטוחה ביותר שיש. יתר על כן, הוא מציע גמישות שאין שני לו בכל הנוגע למסחר בזוגות, כמו גם ללא מגבלות קנייה או מכירה. עם זאת, דרך מסחר זו מחייבת רמה מסוימת של אמון בין שני הצדדים, במיוחד כאשר נפגשים באופן אישי. נוסף על כך, אם תחליט לבצע עסקאות ללא מרשם, באחריותך לוודא שאתה מציית לתקנון המקומי שלך.

כספומט את’ריום

דרך חלופית לרכוש את’ר היא לעשות זאת באמצעות כספומט של Ethereum. זוהי דרך ואידיאלית אולי להשיג Ether למשתמשים, סוחרים ומשקיעים המעוניינים לקנות סכומים קטנים. הרוב המכריע של כספומטים מטבעות קריפטוגרפיים מגבילים עסקאות לסכומים נמוכים יחסית, כך שאין צורך לעמוד בתקנות הכרת הלקוח ותקנות הלבנת הון, מה שאומר שאין צורך באימות זהות מלא..

כספומט את'ריום

לפני שתוכל להשתמש בכספומט קריפטוגרפי, תצטרך להשיג ארנק. סוגים שונים של ארנקים של Ethereum ודרכי הגדרתם יכוסו על ידי מדריך זה בהמשך.

ברגע שיש לך ארנק, תצטרך לאתר את הכספומט הקרוב ביותר שלך שמקל על עסקאות Ether. יש שירות שימושי שנקרא CoinATMRadar, המספק רשימה מקיפה וכן מפה של כספומטים מטבעות קריפטוגרפיים. למרות שהשירות מתמקד בכספומטים של ביטקוין, אתה יכול להשתמש בסרגל חיפוש על המפה כדי למצוא כספומטים מקומיים שנסחרים גם באת’ר ובכמה מטבעות קריפטוגרפיים גדולים אחרים..

לאחר איתור הכספומט הקרוב ביותר, מצא קוד QR בארנק והחזק אותו אל מצלמת המכונה כדי שיוכל לסרוק אותו. לאחר מכן, הכניס את המזומנים שלך לכספומט ואשר את כמות האת’ר להשלמת הרכישה שלך. הת’ר שרכשתם יישלח לכתובת שצוינה. העסקה אורכת בדרך כלל כ- 30 דקות, אך במקרים מסוימים עשויה להימשך מספר שעות.

ארנקים של Ethereum

לפני רכישת Ether, חיוני להשיג הבנה טובה של תוכנות הארנק וכיצד פעולות Ethereum פועלות באופן כללי. ישנם מספר סוגים שונים של ארנקים: יישום שולחני, אפליקציה לנייד / אינטרנט, ניתן להשתמש בארנק חומרה וכן בארנק המסופק על ידי בורסת מטבעות. ישנם ארנקים רשמיים של Ethereum להורדה Ethereum.org.

מטבע אתריום

דבר נוסף שיש לקחת בחשבון הוא האם ברצונך להשתמש בארנק ‘צומת מלא’ כביכול, הדורש ממך להוריד את כל Ethereum Blockchain (בגודל של הרבה ג’יגה בייט) או ‘לקוח קל’, שאינו דורש Blockchain מלא. להפעיל. כמובן, אם אתה חדש ב- Ethereum, לקוח קל יהיה אפשרות מועדפת. MyEtherWallet מספק ארנקי לקוח קלים. ארנק אטומי פתרון קריפטו פופולרי, מאפשר לך לקנות Ethereum ישירות באפליקציה, הוא תומך גם במטבעות קריפטוגרפיים אחרים ומחליף יותר מ -500 מטבעות.

אם אתה קונה את האתר שלך מהבורסה, השימוש בארנק המסופק על ידי אותה פלטפורמה הוא האופציה הקלה ביותר, אך זו כנראה האפשרות הפחות בטוחה לאחסון הכספים שלך. למרבה הצער, עולם המטבעות הקריפטוגרפיים מלא במקרים של חילופי דברים שנקלעו להתקפות האקרים. אם מתרחשת פריצה ומישהו גונב כסף מהבורסה, כולל ארנקים של המשתמשים, אין זה סביר מאוד שהחלפה תחזיר ללקוחותיה..

לפיכך, שימוש בארנק שולחני, נייד או מקוון הוא אפשרות מאובטחת יותר, מכיוון שהוא מספק למשתמשים שליטה מלאה בכספים שלהם. יש עדיין כמה אמצעי ביטחון זהירים שיש לנקוט. והכי חשוב, אתה צריך לשמור את סיסמת הארנק שלך, המכונה ‘מפתח פרטי’, בסוד. יתר על כן, אם תאבד או תשכח זאת, לא תהיה שום דרך לגשת לארנק שלך לעולם, וכל הכספים שהיו לך שם יאבדו למעשה. לבסוף, הגדרת אימות דו-גורמי לגישה לארנק שלך יהיה רעיון טוב.

אם אתה מתכוון לאחסן כמויות גדולות של אתר, אתה יכול לנקוט צעד אבטחה נוסף על ידי השקעה בארנק חומרה. מכשירים כאלה אינם מתחברים לאינטרנט, הם מייצרים ומאחסנים את המפתח הפרטי שלך במצב לא מקוון. זה למעשה מקטין את הסיכון לגניבה דיגיטלית, שהיא הווקטורים הנפוצים ביותר להתקפה על בעלי מטבעות קריפטוגרפיים. יש גם סיסמת שחזור המסופקת על ידי המכשיר עם יצירת ארנק, וקוד PIN משמש לגישה למכשיר עצמו.

מלבד סיסמת הארנק שלך, מפתח פרטי שתצטרך לגשת אליו ולחתום לעסקה, ארנק ה- Ethereum שלך ייצור מספר כתובות קבלות, המכונות ‘מפתחות ציבוריים’. ניתן לחלק את הכתובות האלה בבטחה ללא סיכון לגניבה. אנשים המעוניינים לשלוח אליך מעט אתרים ישתמשו באחת מאותן כתובות לשם כך.

נמשכות כ -20 שניות לעסקאות אתריום. ברגע שזה קרה, המשמעות היא שהעסקה נחשבה לגיטימית ונוספה ל- Blockchain, שם היא גלויה לכל אחד. חשוב לציין, עם זאת, שהמידע היחיד על העסקה המאוחסנת שם הוא כתובת המקבל וכמות האת’ר שנשלחה.

ההבדל בין אתריום לבין אתריום קלאסי

Ethereum ו- Ethereum classic הם למעשה שתי פלטפורמות שונות, המפוצלות מאתריום מקורי אחד לאחר שיושמה גישה של “מזלג קשיח” כתגובה לגנבת אתרים בשווי של כ -150 מיליון דולר על ידי האקר. שתי הפלטפורמות קיימות על Blockchains שונות, שזהות לחלוטין לאורך כל הדרך עד שקורה המזלג הקשיח. את’ריום הפכה לפלטפורמה חדשה עם כללים חדשים שיושמו כדי למנוע התקפות האקרים כאלה בעתיד. רוב המשתמשים, המפתחים והיישומים המבוזרים עברו לאת’רום, בעוד שכ -10 אחוזים אחרים נשארו עם אתריום קלאסי..

לוגו Ethereum Classic

הפיצול הוא בעיקר אתי ואידיאולוגי. אלה שנשארו עם Ethereum Classic היו התומכים החזקים בעקרון ‘קוד הוא אלוהים’ ומאמינים בחוסר השינוי של הבלוקצ’יין. עם זאת, ניתן לראות את הפיצול כנקודת ציון עבור קהילת את’ריום, מכיוון שהיא הצליחה להתכנס ולטפל בפריצה הגרועה ביותר בהיסטוריה של מטבע החוץ..

הבעיה הגדולה ביותר עם Ethereum Classic היא אולי שהיא לא תואמת לאחור עם המזלג הקשה של Ethereum. משמעות הדבר היא שכל העדכונים והשיפורים המיושמים ב- Ethereum אינם זמינים עבור ואינם תואמים לרשת Ethereum Classic..

כשמדובר באת’ריום, התוצאה החשובה היחידה של מזלג קשה היא העובדה שהיא התרחשה. אנשים רבים מאמינים שזה פותח אפשרויות למזלגות קשות בעתיד, וחלקם אפילו משערים שמנהיגי קהילת את’ריום עשויים לתמרן קשה לטובתם. ביקורת על פלטפורמת האת’ריום החדשה היא שאפשרה לקהילה לבצע שינוי מהותי ברשת תוך שהיא נוגדת את האובייקטיביות המתמטית שלה, דבר שתמיד הועלה עליו..

במונחים של ערך, בזמן כתיבת שורות Ethereum היה שווה 735.83 $, בעוד Ethereum Classic הוערך ב 34.07 $. שני האסימונים רשמו עליות יציבות כבר זמן מה. יתר על כן, נראה כי מחירם תואם. ללא ספק, שני המטבעות הקריפטוגרפיים שווים את תשומת ליבם של המשקיעים.

האם מאוחר להשקיע באת’ריום?

את’ריום כפרויקט עדיין נמצא מאוד בפיתוח. אם היא תשיג את מה שיוצריה יועדו להשיג – להיות מחשב עולמי, תוך אפשרות תשלום מיקרו בין מכונות כמו גם עסקאות חסרות גבולות וחסרי אמון בין אנשים – אז ברור מאוד שלא מאוחר להשקיע באת’ריום..

אתר כבר ביסס את עצמו כקריפטוגרפיה שנייה מהימנה, יציבה וחזקה ביותר עד כה. כאשר הפלטפורמה מתפתחת ומספקת יוצריה תמשיך לשפר אותה, הערך של את’ר רק יעלה. יש אנשים שחושבים שבעתיד הנראה לעין כאשר הפלטפורמה תשיג את יעדיה, המחיר עשוי להתייצב ולהפסיק לצמוח.

אבל, כמו שקורה בכל מטבע קריפטוגרפי, קשה מאוד לחזות את ערכו לטווח הארוך. בעוד עשר שנים אתר לא יכול להיות שווה כלום, או שהוא יכול להיות מוערך בכמות כמעט בלתי מוגבלת שרק ניתן לדמיין.

בדוק עוד:

מדד מחירי אתריום

ניתוח מחירי Ethereum

העברת Ethereum בבטחה

ביצוע טיפים בנושא בטיחות אתריום

אחד ההיבטים החשובים ביותר ברשת את’ריום הוא שאין גב חיוב – ברגע שהכספים נשלחים, אין דרך להחזיר אותם או לבטל עסקה. לכן, הקפד לעולם לא להקליד את הכתובת ביד, מכיוון שהיא למעשה מחרוזת ארוכה מאוד ורגישה לאותיות ומספרים אקראיים. טעות אחת אחת יכולה להוביל לכך שהכספים שלך ייעלמו לנצח. לכן, דאג לבדוק שוב את כל הפרטים לפני שתאשר עסקה.

הימנע מאחסון כמות גדולה של אתרים בארנקים המסופקים על ידי מרכזיות. מכיוון שבורסה למעשה אחראית על הארנק שלך, אינך בטוח לחלוטין מפני אובדן כספים, העלול להתרחש עקב התקפת האקרים או אפילו פעילות מרמה של בורסה. ארנקים שולחניים, מקוונים וניידים הם אפשרויות בטוחות יותר. אם אתה מתכוון לאחסן כמויות גדולות של אתר, שקול להשקיע בארנק חומרה.

יישום שלבי בטיחות נוספים במידת האפשר, כגון אימות דו-גורמי, ארנקים מרובי חתימות וכן הלאה. לבסוף, זכרו תמיד שהמפתח הפרטי שלכם הוא הדרך היחידה עבורכם לגשת אל ה- Ether שלכם. הקפד בזהירות לא לאבד אותו או לתת לו לגנוב ממך.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map