ארנקי ביטקוין למתחילים: כל מה שצריך לדעת

למה אתה צריך ארנק ביטקוין

ביטקוין (BTC) הוא מטבע דיגיטלי. מכיוון שביטקוין לא קיים צורה או צורה פיזית כלשהי, לא ניתן לאחסן אותם טכנית בשום מקום. במקום זאת, המפתחות הפרטיים – המשמשים לגישה לכתובת הביטקוין הציבורית שלך וחתימות העסקה – הם שצריכים להיות מאוחסנים בצורה מאובטחת. שילוב של המפתח הציבורי של הנמען והמפתח הפרטי שלך הוא זה שמאפשר עסקת ביטקוין.

ישנן מספר צורות שונות של ארנקים של ביטקוין העונים לדרישות שונות ומשתנים מבחינת אבטחה, נוחות, נגישות וכן הלאה..

סוגי ארנקים

עיתון

ארנק נייר חסין לחלוטין מהתקפות האקרים

ארנק נייר הוא למעשה מסמך המכיל כתובת ציבורית לקבלת ביטקוין ומפתח פרטי, המאפשר לכם להוציא או להעביר ביטקוין המאוחסן באותה כתובת. ארנקי נייר מודפסים לרוב בצורה של קודי QR כך שתוכלו לסרוק אותם במהירות ולהוסיף את המפתחות לארנק תוכנה לביצוע עסקה. ניתן ליצור ארנק נייר באמצעות שירותים כמו BitAddress אוֹ Bitcoinpaperwallet, המאפשרים למשתמשים ליצור כתובת ביטקוין אקראית עם מפתח פרטי משלה. לאחר מכן ניתן להדפיס את המפתחות שנוצרו, כאשר שירותים מסוימים מציעים עיצוב עמיד לחבלה או אפילו אפשרות להזמנת תוויות הולוגרפיות.

היתרון העיקרי של ארנק נייר הוא שהמפתחות מאוחסנים במצב לא מקוון, מה שהופך אותו לחסין לחלוטין מפני התקפות האקרים, כולל תוכנות זדוניות שיכולות לרשום את הקשות המשתמש. עם זאת, עדיין יש לנקוט באמצעי זהירות מסוימים בעת יצירת ארנק. לפני שאתה יוצר ארנק נייר, עליך לוודא שאף אחד לא צופה שאתה עושה את זה. כדי לשלול את הסיכון של תוכנת ריגול שתפקח על הפעילויות שלך, מומלץ להשתמש במערכת הפעלה נקייה, כמו אובונטו, הפועלת מכונן הבזק מסוג USB או DVD. יתר על כן, לאחר הגדרת ארנק הנייר, קוד האתר אמור להיות מסוגל לרוץ במצב לא מקוון, מה שמאפשר לך להתנתק מהאינטרנט לפני יצירת המפתחות בפועל. לבסוף, השתמש במדפסת שאינה מחוברת לרשת.

יתרה מכך, חשוב להבין שאתה מדפיס מידע פרטי יקר ערך על פיסת נייר. אז אתה צריך לנקוט באמצעים מסוימים כדי להגן על פיסת הנייר. לדוגמא, מומלץ לשמור אותו בשקית ניילון אטומה ולאחסן במקום יבש ובטוח כדי למנוע נזקי מים ובלאי כללי. יש אנשים שמעדיפים לרבד אותו ולאחסן אותו בכספת.

ביטקוין פיזי

ביטקוינים פיזיים הפכו לאחרונה לחפץ אספן מוערך

בדרך כלל נטען ביטקוין פיזי בכמות קבועה של BTC, והכוונה היא שלא ניתן יהיה לבזבז את ערכו כל עוד המפתח הפרטי נשאר מוסתר. זה מושג בדרך כלל באמצעות חותם ברור.

הראשון מסוגו, ביטביל, עוצב כמו כרטיס אשראי, אך מרבית החלופות שבאו בעקבותיו עוצבו כמדליה עגולה. מייק קדוול, חובב מטבעות קריפטוגרפיה שזכה לכינוי “קסאסיוס”, יצר את הראשון של הביטקוינים הפיזיים הפופולאריים של קסאסקיוס בשנת 2011. מפתחות פרטיים הוסתרו מתחת להולוגרמה הניתנת לקילוף, כאשר הוסרו זה הותיר חותם ברור. כשהוא מומש, המטבע איבד את ערכו הדיגיטלי. מאז, היו כמה יצרני מטבעות חדשים.

ביטקוין פיזי הוא דרך נוחה לאחסון הכספים שלך בצורה בטוחה יותר ויכול להיות שימושי ביותר בעת מסחר במצב לא מקוון. בנוסף, הם הפכו לאחרונה לפריט אספנות מוערך. החיסרון העיקרי, לעומת זאת, הוא רציני. בנובמבר 2013 התבקש מייק קדוול להפסיק את פעילותו על ידי רשת אכיפת הפשעים הפיננסיים, מכיוון שעבודתו נחשבה כמשדר כסף. התקנות לפעילות זו היו בלתי נסבלות, ולכן נאלץ להפסיק את מכירות הפריטים המכילים ביטקוין דיגיטלי. מכיוון ש- BTC הוא עדיין אזור אפור חוקי בהרבה מדינות, פריטים כאלה עשויים אפילו להיחשב כספים מזויפים על ידי הרשויות.

נייד

ארנק ניידים נוטה מאוד להתקפות האקרים

עבור אלה המשתמשים באופן פעיל בביטקוין על בסיס יומי, משלמים עבור סחורות בחנויות או סוחרים בהם פנים אל פנים, ארנק BTC נייד הוא כלי חיוני. זה פועל כאפליקציה בסמארטפון שלך, מאחסן את המפתחות הפרטיים שלך ומאפשר לך לשלם עבור דברים ישירות מהטלפון שלך. יתר על כן, אפליקציות מסוימות מאפשרות למשתמשים להשתמש בתכונת התקשורת הקרובה לשטח שלהם, מה שאומר שהם יכולים פשוט להקיש על הטלפון שלהם מול הטרמינל מבלי שיהיה עליהם לספק מידע בכלל.

כל לקוח ביטקוין מלא דורש גישה לכל ספר החשבונות הבלוקצ’יין, שגדל כל הזמן ודורש אחסון של כמה ג’יגה. מסיבות אלה, ארנקים ניידים מנצלים את טכנולוגיית אימות התשלומים הפשוטה. הם עובדים רק עם קבוצות משנה קטנות של הבלוקצ’יין, ומסתמכים על צמתים מהימנים ברשת הביטקוין כדי להבטיח שיש להם את המידע הנכון..

למרות היותו פתרון נוח בדרכים לאחסון ביטקוין, ארנקים ניידים מועדים להתקפות האקרים. יתר על כן, אתה יכול לאבד שליטה על הארנק שלך אם מישהו פשוט יקבל גישה למכשיר הנייד שלך. יש מגוון גדול של אפליקציות ארנק ביטקוין למכשירים הפועלים באנדרואיד. אפל אסרה על ארנקי ביטקוין מחנות האפליקציות בפברואר 2014 אך ביטלה את החלטתה כעבור כמה חודשים.

שֵׁם

מערכת הפעלה

מאפיינים

FreeWallet

iOS, דְמוּי אָדָם

אחסון קר, נסיגה מכל מטבע קריפטוגרפי ואליו

קָצֶה

iOS, דְמוּי אָדָם

אפס ידע, כניסה יחידה, אימות 2 גורמים בנגיעה אחת

ארנק אטומי

iOS, דְמוּי אָדָם

מאוד ידידותי למשתמש, 500+ נכסים, החלפה מיידית, אפשרות קריפטו לקנות, אפליקציה ללא משמורת.

ארנק לומי

iOS, דְמוּי אָדָם

ארנק קריפטו מאובטח וקל & להחליף לנייד

ארנק בלוקצ’יין

iOS, דְמוּי אָדָם

דטרמיניסטי היררכי, מאפשר לגלוש לסוחרי ביטקוין באזורכם, תוכנת קוד פתוח

קופיי

iOS, דְמוּי אָדָם, Windows Mobile

יכולות להיות מספר משתמשים, ולכן הקבוצה מאשרת כל עסקה למשלוח כסף, תוכנת קוד פתוח

ג’קסקס

iOS, דְמוּי אָדָם

אחסון קר, אין צורך באימות

תַפטִיר

iOS, דְמוּי אָדָם

אחסון של פעם, דטרמיניסטי היררכי, קוד פתוח

אינטרנט

ארנק האינטרנט מאפשר לך לגשת לכספים מכל מכשיר המחובר לאינטרנט

ארנקי רשת מאחסנים את המפתחות הפרטיים שלך בשרת, הנמצא באופן מקוון ונשלט כל העת על ידי צד שלישי. שירותים שונים מציעים תכונות שונות, שחלקן יכולות לקשר לארנקים ניידים ושולחניים ולשכפל את הכתובות שלך בכל המכשירים שבבעלותך.

בדומה לארנקים ניידים, ארנקים אלקטרוניים מאפשרים למשתמשים שלהם לגשת לכספים שלהם בדרכים מכל מכשיר המחובר לאינטרנט. אם לא מוגנים כראוי, הארגונים המפעילים את האתר עשויים לקבל גישה למפתחות הפרטיים שלך, וכך להשיג שליטה מוחלטת בכספיך. יתר על כן, חלק מהארנקים האלקטרוניים פועלים בבורסות, והיו מקרים של חילופי כיבוי והשלמה בכספי המשתמשים שלהם..

שֵׁרוּת

מאפיינים

Coinbase

פיתרון נקודה אחת, חילוף משולב בארנק

ארנק לומי

ממשק חינם, קל, בצד הלקוח, ליצירת ארנק אחד התומך ב- BTC, ETH והמון אסימוני ERC20

מעגל

משתמשים יכולים לאחסן, לשלוח, לקבל ולקנות ביטקוין

בלוקצ’יין

אחד הארנקים הפופולריים ביותר ברשת

Strongcoin

מציע ארנק היברידי, המאפשר לך להצפין את מפתחות הכתובת הפרטית שלך לפני שליחתם לשרתים שלו

קסאפו

ארנק ביטקוין פשוט, עם אבטחה נוספת של קמרון לאחסון קר

שולחן עבודה

ארנק שולחני מאובטח יותר מארנק מקוון ונייד

ארנקים לשולחן העבודה מורידים ומותקנים במחשב שלך, ומאחסנים את המפתחות הפרטיים בכונן הקשיח. בהגדרה, הם בטוחים יותר מארנקים מקוונים וניידים, מכיוון שהם אינם מסתמכים על צדדים שלישיים עבור הנתונים שלהם וקשה יותר לגנוב אותם. הם עדיין מחוברים לאינטרנט, מה שהופך אותם פחות מאובטחים מטבעם. עם זאת, ארנקים שולחניים הם פיתרון נהדר למי שסוחרים כמויות קטנות של ביטקוין מהמחשבים שלהם.

יש מגוון אפשרויות שונות של ארנקים שולחניים העונים לצרכים שונים. חלקם מתמקדים בביטחון, חלקם באנונימיות וכן הלאה.

שֵׁם

מערכת הפעלה

מאפיינים

אלקטרום

Mac OS, Windows, Linux

אחד הארנקים השולחניים הפופולאריים, החזקים, היעילים והמאובטחים ביותר; קוד פתוח; מאפשר להחליף עמלת עסקה בעסקה שכבר שודרה, מה שמאיץ את תהליך האישור; תיוג כתובות; הצפנה

סֵפֶר שֵׁמוֹת

Mac OS, Windows, Linux

ארנק אמין מאוד ידידותי למשתמש וקל להבנה

ארנק אטומי

Mac OS, Windows, Linux

Atomic זמין עבור Mac OS, Windows ו- Linux, 500+ נכסים, מפתחות מוצפנים במכשיר שלך, החלפה מיידית, אפשרות לקנות קריפטו, אפליקציה ללא משמורת, מרכז עזרה 24/7.

ליבת ביטקוין

Mac OS, Windows, Linux

ארנק צומת מלא, עליכם להוריד את כל הבלוקצ’יין בכדי להשתמש בו. זה מאפשר לך לאמת עסקאות באופן עצמאי ולא להסתמך על אף אחד אחר במערכת

קופיי

Mac OS, Windows, Linux

ארנק רב-חתימה; נייד ושולחן עבודה; קוד פתוח

נִשׁקִיָה

Mac OS, Windows, Linux, Ubuntu, RaspberriPi

מעדיף את הבטיחות והאבטחה; כולל מגוון אפשרויות הצפנה ואחסון קר

חוּמרָה

ארנק חומרה הוא הדרך המאובטחת ביותר לאחסון כמות ביטקוין כלשהי

ארנק חומרה הוא סוג ייחודי למדי של ארנק ביטקוין המאחסן את המפתחות הפרטיים של המשתמש בהתקן חומרה מאובטח. זוהי הדרך המאובטחת ביותר לאחסון כמות ביטקוין כלשהי. לא היו מקרים שניתן לגנוב מארנק חומרה. בניגוד לארנקי נייר, אותם יש לייבא לתוכנה בשלב מסוים, ניתן להשתמש בארנקי חומרה בצורה מאובטחת ואינטראקטיבית. יתר על כן, הם חסינים מפני וירוסי מחשב, לא ניתן להעביר את הכספים שנשמרו מהמכשיר בטקסט רגיל, וברוב המקרים התוכנה שלהם היא קוד פתוח..

בחלק מארנקי החומרה יש אפילו מסכים, שמוסיפים שכבת אבטחה נוספת, מכיוון שהם יכולים לשמש לאימות והצגת פרטי ארנק חשובים. לדוגמה, ניתן להשתמש במסך ליצירת ביטוי התאוששות ולאישור הסכום והכתובת של התשלום שברצונך לשלם. לכן, כל עוד תשקיע במכשיר אותנטי שיוצר על ידי יצרן אמין ומוכשר, הכספים שלך יהיו בטוחים ומאובטחים.

שֵׁם

מחיר

מאפיינים

ספר ספרים ננו ס

58 €

מָסָך; שני כפתורים שעליך ללחוץ עליהם בו זמנית כדי לאשר עסקה, מה שמונע מהאקרים לפרוץ אליה ולאשר תשלומים; קוד סודי; ספינות תיבה עם חותם נגד טמבל

טרזור

99 דולר

מָסָך; שני כפתורים; ניתן לגבות את הארנק עם עד 24 מילים + ביטוי סיסמה; קוד סודי

KeepKey

99 דולר

מָסָך; מסך דיגיטלי ומרכב מתכת; קוד סודי; אקראיות מספרים; יכול להיות מגובה בעד 24 מילים; ניתן לבצע התאוששות באמצעות תוסף Chrome

בַּנק

ריינר מייקל פרייז, מנכ”ל בחברת Taurus Wealth Advisors, הצהיר לאחרונה כי כל הבנקים הגדולים בארה”ב כנראה חוששים מבלוקצ’יין, ביטקוין ושאר מטבעות קריפטוגרפיים. יש לו גם מוּזְכָּר כי לאור חוסר הוודאות מחוסר השקיפות של הבנקים, מטבעות קריפטוגרפיים יכולים להציג בפני המשקיעים אלטרנטיבה בת קיימא. ואכן, בנקים רבים אינם מקבלים ביטקוין כמטבע; חלקם אף מסרבים לנהל כספים שהושגו באמצעות פעולות עם מטבעות קריפטוגרפיים.

לאור חוסר הרצון של הבנקים לקבל ביטקוין כמטבע בר קיימא, הוקם בנק Bitcoin Crypto. הראשונה מסוגה, זו חברה בבעלות פרטית הפועלת בשוק הסחר בביטקוין. היא מקבלת ומנהלת פיקדונות ביטקוין בטענה שיש להם הבנה עמוקה בשוק. באתר האינטרנט שלה היא טוענת שהיא פלטפורמה ללא סיכון, מאובטחת ומוסמכת להשקעות עם סיכויים גבוהים להרוויח עצומים.

ארנקי ביטקוין ואבטחה

בעיות אפשריות

  • תופס תוכנות זדוניות. תוכנה זדונית יכולה לסרוק את הכונן הקשיח ולמצוא את המפתחות הפרטיים שלך. שניות לאחר מכן, כל הביטקוינים שלך יכולים להיעלם.

  • סוס טרויאני יכול להצפין את כל הקבצים בכונן הקשיח. לאחר מכן, הוא עשוי למצוא את כל הקישורים לארנקים שלך, ואז להבין כמה כסף בבעלותך ולדרוש את הסכום המדויק של ביטקוין כדי לפענח את הכונן הקשיח..

  • בורסה דיגיטלית יכולה לפצות את הכסף שלך.

  • אתה יכול לאבד את המחשב הנייד או את הטלפון שלך כאשר הארנקים שלך מותקנים עליהם.

עצות

  • הימנע משימוש בכל סוג של ארנק שדורש חיבור לאינטרנט; השתמש במקום זאת באפשרויות אחסון קר.

  • תמיד היה זהיר ובדוק הכל. למשל, אתה יכול לקבל דוא”ל שנראה כאילו הוא מ- BlockWallet, אך הוא למעשה מ- BlockWalet. אם תאשר זאת, הביטקוינים שלך עלולים להיעלם מיד.

הצהרת אחריות: Cointelegraph אינו תומך בתוכן או מוצר כלשהו בדף זה. בעוד שאנו שואפים לספק לך את כל המידע החשוב שנוכל להשיג, על הקוראים לבצע את המחקר שלהם לפני שהם נוקטים בפעולות הקשורות לחברה ולשאת באחריות מלאה להחלטותיהם, וגם מאמר זה אינו יכול להיחשב כייעוץ השקעה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map