מה זה אדווה. כל מה שאתה צריך לדעת

הדבר הראשון שיש לדעת הוא שאפל הוא גם פלטפורמה וגם מטבע. פלטפורמת Ripple היא פרוטוקול קוד פתוח אשר נועד לאפשר עסקאות מהירות וזולות.

בניגוד לביטקוין שמעולם לא נועד להיות מכונת תשלום פשוטה, Ripple בהחלט תשלוט בכל העסקאות הבינלאומיות ברחבי העולם. די שאפתני, אבל מי יודע? אולי המרת מטבעות תיעלם בעוד כמה שנים כמו שעשו חנויות בלוקבאסטר.

לפלטפורמה יש מטבע משלה (XRP) אך גם מאפשרת לכולם להשתמש בפלטפורמה כדי ליצור משלהם באמצעות RippleNet.

מה זה RippleNet?

RippleNet היא רשת של ספקי תשלומים מוסדיים כמו בנקים ועסקי שירותי כסף המשתמשים בפתרונות שפותחו על ידי Ripple כדי לספק חוויה ללא חיכוך לשליחת כסף ברחבי העולם..

בואו נביא דוגמה: ראשית, מר ג’ונס גר בניו יורק ויש לו קופסת שוקולד שהוא לא צריך. הוא מאוד מעוניין לראות משחק בייסבול, אבל אין לו כרטיס. שנית, גב ‘סמית’ גרה בלוס אנג’לס ויש לה חותמת נדירה שהיא רוצה לתת עבור קופסת שוקולד. לבסוף, יש לנו את מר בראון שמתגורר באלסקה ומחפש מאוד חותמת נדירה, והוא כרטיס למשחק בייסבול בניו יורק..

במערכת הנוכחית שלנו, אנשים אלה כנראה לעולם לא ימצאו זה את זה ויישארו עם חפצי הערך ‘הלא יקרי ערך’ שלהם.

אבל בעולם האדווה הם יכלו לומר: “היי, יש לי שוקולד, אני רוצה בייסבול” והמערכת תחפש שילוב קצר וזול ביותר כדי שזה יקרה.

החלפת קופסת שוקולד לחותמת נדירה דרך Ripple

יתר על כן, הפלטפורמה מאפשרת לבצע תשלומים בכל מטבע כולל ביטקוין ולקבל עמלת עסקה פנימית מינימאלית של 0.00001 דולר, כן זו הסכום הנכון של אפסים. הסיבה היחידה שזה לא בחינם היא למנוע התקפות DDos.

מה זה XRP

XRP הוא אסימון המשמש לייצוג העברת הערך ברשת Ripple. המטרה העיקרית של XRP היא להיות מתווך לבורסות אחרות – הן מטבעות קריפטו והן פיאט. הדרך הטובה ביותר לתאר XRP היא ‘ג’וקר’. לא האויב באטמן המצמרר, אלא הקלף שיכול להיות כל קלף אחר. אם ברצונך להמיר דולרים ליורו, זה יכול להיות דולר עם דולר ואירו עם יורו כדי למזער את העמלה. כפי שהודגש לעיל, עלות העסקה ב- Ripple היא 0.00001 דולר.

ג'וקר עם ביטקוין

עובדה מעניינת: לאחר העסקה הסכום של 0.00001 $ ‘נעלם’ מהפלטפורמה ולא ניתן למלא אותו. לכן, עם כל עסקה העולם הופך 0.00001 דולר לעניים יותר. הוא תוכנן כך למנוע התקפות שולחי דואר זבל.

מי יצר את Ripple (XRP)

הפרוטוקול כאב טיפוס עובד נוצר עוד בשנת 2004.

אבל ההיסטוריה האמיתית מתחילה בשנת 2013, כאשר ג’ד מק’לב, היוצר של רשת EDonkey הזמין חבורה של משקיעים בדרגה עולמית להשקיע בה מעבדות אדווה.

מי הם מייסדי מעבדות Ripple

כריס לארסן, מייסד Ripple

כריס לארסן

כריס לארסן הוא משקיע אנג’לים, מנהל עסקים ופעיל פרטיות נחשב להיות האדם העשיר ביותר בקריפטו. הוא ידוע בעיקר בהקמת כמה חברות סטארט-אפ בתחום השירותים הפיננסיים המקוונים, החל מהלוואת E- מלווה משכנתא מקוונת בשנת 1996..

ג'ד מק'לב, מייסד Ripple

ג’ד מק’לב

ג’ד מק’לב הוא מתכנת ויזם ידוע. הוא הקים כמה סטארט-אפים של קריפטו, כולל Ripple, Stellar, eDonkey, Overnet וכן חילופי מטבעות בהר. גוקס (הוא מכר את חלקו והפלטפורמה קודמה מחדש לפני הפריצה הידועה לשמצה), ששיאה בשיאה למעלה מ -70% מכל עסקאות הביטקוין ברחבי העולם.

מיהם משקיעי Ripple Labs

תַאֲרִיך

מימון

סוּג

משקיע

כמות

(מיליון דולר)

אפריל 2013

מַלְאָך

אנדריסן הורוביץ, חברת FF Angel LLC, שותפי מיזם לייטספיד, פנטרה קפיטל, Vast Ventures, קרן ההזדמנות לביטקוין

2.5

מאי 2013

מַלְאָך

גוגל ונצ’רס, IDG Capital Partners

3.0

נובמבר 2013

זֶרַע

Capital Innovation Core, Venture51, Camp One Ventures, IDG Capital Partners

3.5

מאי 2015

סדרה א ‘

IDG Capital Partners, טכנולוגיית סיגייט, מיזמי ענן AME, ניהול הון ChinaRock, הון צמיחה בסין, Wicklow Capital, Bitcoin Opportunity Corp, Capital Innovation Core, Route 66 Ventures, מיזמי RRE, מיזמים עצומים, מיזם 51

28

אוקטובר 2015

סדרה א ‘

Santander InnoVentures

4

ספטמבר 2016

סדרה ב ‘

שכר רגיל, אקסנטור, מיזמים דיגיטליים של SCB, אחזקות SBI, Santander InnoVentures, קבוצת CME, טכנולוגיית סיגייט

55

מהו אלגוריתם הקונצנזוס של פרוטוקול Ripple (RPCA)?

בניגוד לביטקוין או אתריום, לאדווה אין בלוקצ’יין. מטבע קריפטו ללא בלוקצ’יין עשוי להישמע די מוזר – אם אין לו בלוקצ’יין, כיצד הוא מאמת עסקאות ומוודא שהכל בסדר? לשם כך יש ל- Ripple טכנולוגיה פטנטית משלה: אלגוריתם הקונצנזוס של פרוטוקול Ripple (RPCA).

משמעות המילה ‘קונצנזוס’ בשם היא שאם כל צומת מסכים עם כל השאר, אין שום בעיה. תאר לעצמך, יש זירה עתיקה עם מאה זקנים חכמים ועיר זקוקה להסכמה מכולם כדי לקבל החלטה. אם כולם מסכימים אתה יכול לפתוח במלחמה, לסיים מלחמה, להעלות מיסים, להכריז על משחקים אולימפיים וכל מיני דברים מעניינים אחרים. אבל אם אחד מהם לא יקרה – שום דבר לא יקרה עד שנבין מה הבעיה שלו.

זירה עתיקה עם אדווה

למה משמש אדווה

 1. המרת מטבע עמלה נמוכה. ישנם מטבעות רבים שלא ניתן להמיר ישירות זה לזה. לכן, הבנקים צריכים להשתמש בדולר האמריקאי כמתווך. אז יש עמלה כפולה: המרת מטבע A לדולר ודולר למטבע B. אדווה היא גם מתווכת, אבל הרבה יותר זולה מדולר.

 2. עסקאות בינלאומיות מהירות. זמן העסקה הממוצע הוא 4 שניות. השווה זאת לשעה או יותר עבור ביטקוין וכמה ימים למערכות בנקאיות רגילות.

 3. מערכת אקולוגית לתשלומים. המשתמש יכול בעצם להנפיק מטבע משלו לעסקה מהירה וזולה. לדוגמא, אפשר ליצור מטבע לקנות ולראות ויניל וינטג ‘או דמויות פעולה בין האספנים.

אנשים המשתמשים בארנקי אדווה

מה היתרונות של ריפל?

– Ripple תוכנן במקור כמערכת תשלומים יומיומית, ולכן היא הרבה יותר בטוחה מאשר ביטקוין. כתוצאה, העסקאות מהירות וזולות בהרבה.

– Ripple התחיל כארגון רשמי, שכן המוקד העיקרי שלו הוא להשתמש בבנקים. אז זה לא נושא לבדיקות רגולציה מרובות כמו הרבה מטבעות קריפטוגרפיים אחרים.

– ל- Ripple יכולת להיות מוחלפת לכל מטבע או בעל ערך (כמו זהב) עם עמלה מינימלית מאוחדת.

אילו בנקים תומכים באדווה

 • סנטנדר

 • בנק הציר

 • כן בנק

 • ווסטפאק

 • אשראי האיחוד

 • NBAD

 • UBS

האם אדווה היא השקעה טובה?

הצהרת אחריות: אין דבר כזה השקעה בטוחה במאה אחוז, וכל החלטה כוללת את הסיכונים. בכל מקרה זה תלוי בך להחליט. עם זאת, להלן כמה יתרונות וחסרונות שיעזרו לך.

יתרונות:

 1. כפי שהודגש לעיל, Ripple הוא ארגון רשמי עם אמון של בנקים רבים – זה לא עוד סטארט-אפ של Blockchain מחברה שאינה שם..

 2. אין אינפלציה. כל האסימונים ממוקשים בתחילה וכבר קיימים.

 3. ככל שהבנקים משתמשים בה יותר כפלטפורמת העסקאות שלהם, כך ערך ה- XRP גבוה יותר. אם יום אחד כל הבנקים יחליטו להתחיל להשתמש בו כמטבע בנק מאוחד במקום לעבד המרת מטבע מיותרת – זה יעשה הון נחמד לכל הציפורים המוקדמות שהשקיעו באפל.

חסרונות:

 1. זה מאוד ריכוזי. כל הרעיון של מטבע קריפטוגרפי הוא להימנע משליטה מרכזית. מכיוון שהאסימונים כבר ממוקשים, מפתחי ה- Ripple יכולים להחליט מתי וכמה לשחרר, או לא לשחרר. אז זה בעצם כמו השקעה בבנק.

 2. בנוסף לצינטליזציה, כיום זה פחות או יותר מונופול מכיוון שמעבדות ריפל מחזיקה ב -61 אחוז מהמטבעות.

 3. זה קוד פתוח – חכם מאוד, אך עדיין ברגע שהקוד נגיש יש סיכוי טוב שאנשים רבים ינסו לפרוץ אותו. חלקם אפילו עשויים להצליח.

מדוע מבקרים את אדווה?

 • אמנם יש רשימה ארוכה של בנקים מכובדים מאוד שמתכננים להשתמש ב- Ripple, אך לפי ה”פייננשל טיימס “רובם עדיין נמצאים בשלב הבדיקה. המעטים שעושים כסף אמיתי משתמשים בפלטפורמה אך לא באסימון. אז אולי בנקים “לא כל כך קשורים לאדווה”.

 • זה יכול להקפיא את העסקאות שלך. הדוגמה הגדולה ביותר לכך היא כאשר ג’ד מק’לב, מייסד Ripple Labs, ניסה למכור את Ripple בשווי של יותר ממיליון דולר. העסקה בוטלה. ישנן שמועות לפיהן ג’ד הפר את החוזה, אך למרות האפשרות להקפיא עסקה מנוגדת לעקרונות קריפטוגרפיים בסיסיים..

ביטקוין, ריפל ואת'ריום כמבצעי רחוב

העתיד של אדווה. מה אומרים המומחים?

רומן גו’לפי-גיבס, המנכ”ל ומעצב מערכות מוביל בחברת Pinnacle Brilliance Systems Inc.:

“אדווה בהחלט יכולה לפתח דרגה בשנת 2018, אבל אני חושב שזה יהיה סביר יותר בשנת 2019. ככל שהשוק מתבונן בעוד פרויקטים מקודדים באלגוריתמים אחרים כגון XRP, סביר להניח ש- ETH ייקח מושב אחורי לגדול הבא. מטבע / אסימון. ייקח קצת זמן עד שהשווקים יעכלו את זה, אז אני מקרינה ש- 2019 יהיה הזמן הסביר להתרחשות. כמובן שעם קריפטו הכל יכול לקרות, אז צפו מקרוב. “

שידן גורן, נשיא טכנולוגיות הבלוקצ’יין העולמיות:

“סביר להניח ש- Ripple לא יעלה מדרגה אחת או שתיים בעולם הקריפטו בשנת 2018, וזה המקרה משלוש סיבות. הסיבה הראשונה היא היקף הדולר העצום המפריד בין כל אחד משלושת המטבעות בעמדות העליונות, מבחינת שווי השוק שלהם. הביטקוין עומד על יותר מ -191 מיליארד דולר, את’ריום מעל 84 מיליארד דולר, והריפל מעל 35 מיליארד דולר. עקירת אתריום תדרוש סגירה של גירעון של כ- 49 מיליארד דולר (שזה יותר מכפול מהתמ”ג הלאומי של איסלנד). הסיבה השנייה היא שמקרי השימוש ב- Ripple מיועדים בעיקר לסחר בנכסים, ולא להוצאות יום-יומיות. מכיוון שהמודעות הצרכנית למטבעות קריפטוגרפיים תעלה משמעותית בשנת 2018 ומחוצה לה, האינטרס של ההמונים יהיה במטבעות קריפטוגרפיים שיכולים לשמש כמטבעות, ולא רק לעסקאות השקעה. לבסוף, הסיבה השלישית היא שמכיוון שלא ניתן לקנות את Ripple במטבעות פיאט, יש לרכוש מטבעות קריפטוגרפיים קיימים כמו ביטקוין ואת’ריום כדי לרכוש XRP. זה ממשיך להזין את הביקוש לביטקוין ואת’רום, ורק יגבש את עמדותיהם כשני המטבעות הקריפטוגרפיים הראשונים בשוק. “

ג’ון פול מק’פרי, מנהל עמית באוניברסיטת לונג איילנד:

“למרות שכרגע אין פלטפורמה להמרת מטבע פיאט עבור Ripple (XRP) זה עשוי להשתנות מהר ממה שאתה חושב.”

שמשון וויליאמס, CSO של חברת הפינטק שבאירלנד SeedUps:

“למרות שהוא בכלל לא מטבע קריפטוגרפי, זה ילד של בנקים. אז זה יקבל את המכה הטבעית מהמיתון של 2018 “.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map