שאלות ותשובות: מה קרה אחרי שטלגרם נטשה את TON?

מוקדם יותר השנה הודיעה טלגרם כי היא זונחת את רשת הטלגרם הפתוחה – מהסיבה להשלכות מאבק משפטי נמשך עם רשות ניירות ערך בארצות הברית..

אך מכיוון ש- TON היה פרויקט קוד פתוח, שכל קודו פורסם ב- GitHub, הסיפור היה רחוק מלהסתיים.

כאן, CTO מעבדות הטכנולוגיה, מיטה גורושבסקי, חושף כיצד נסיגה “הרסנית” הפכה לתנועה מבוזרת בה מעורבים רבבות אנשים..

1. מה קרה אחרי שטלגרם עזבה את TON?

קהילה התכנסה והשיקה את רשת Free TON המבוססת על טכנולוגיית TON באופן עצמאי. 

הגרסה הראשונה של הצהרת ביזור גויס. כשאחרים החלו לתרום ולהוסיף לכך, יותר ויותר חברים התערבו – הגיבו, התאימו ועזרו לו להתפתח – עד שהדברים מואצים כמו מפולת שלגים..

היו אנשים שהיו מעורבים והתעניינו ב- TON מההתחלה. הם התלהבו מהשקת הפרויקט כקהילה – והפיץ את הבשורה לרשתות שלהם. בסופו של דבר, הוא צמח במהירות משם כפרויקט מונחה קהילה.

2. האם לאפליקציית המסרים יש עדיין מעורבות כלשהי בפרויקט?

לא. מברק הצהיר בפומבי כי הם נטשו את הפרויקט לחלוטין.

3. מה עורר השראה של Free TON להיווצר?

אני חושב שזו הייתה תגובה טבעית. כשכל כך הרבה אנשים השקיעו כל כך הרבה מזמנם ומאמץם בפרויקט, רק שפתאום הוא נשלף מידיהם על בסיס שכסף גויס בצורה שמישהו לא אהב, זה הרסני. 

לפתע, טכנולוגיה מדהימה תילקח מאנשים אלה ללא סיכוי להמשיך ולפתח אותה.

זה היה פשוט יותר מדי לבלוע. איש לא הגדיר זאת במונחים אלה במפורש, אך זה מה שקרה. 

לא כך צריך לפעול עולם חופשי. TON חינם הוכיח זאת.

4. מה מייחד את Free TON מרשת הטלגרם הפתוחה שתוכננה?

אני חושב שההבדל העיקרי הוא קהילה חזקה מאוד שמניעה פיתוח הן ברמה הטכנית והן ברמת הממשל. 

ל- TON המקורי לא היה שום חזון מפורש ופומבי על האופן שבו הממשל צריך לעבוד. 

בתכנון המקורי, הממשל היה מאוד נאיבי. מאמתים יצביעו לאשר שינויים בפרוטוקול וזהו. פשוט לא היה שום חזון כיצד לשתף את הקהילה בממשל הפלטפורמה. 

חינם TON הגיע בגישה הרבה יותר פתוחה, כי עכשיו זה הכל על הקהילה. נעשו שינויים טכניים רבים ורבים נוספים מגיעים ככל שאנו מתקדמים. המערכת האקולוגית והכלים של היזמים נראים שונים מאוד, ויש הרבה שינויים בפרוטוקול. 

5. מתי הושק ה- Maintet Free TON?

רשת Free TON הושקה ב -7 במאי והיא פועלת מאז. קראנו לזה בטאנט, אך מעולם לא היה הפעלה מחדש מתוכננת של המונטה. 

זהו מעבר הדרגתי וההגדרה של המונטה מעורפלת במקצת. ככל שהוא יותר מבוזר, כך הוא קרוב יותר למנה. עם התוספת הנוכחית של כמעט 400 מאמתים, הייתי אומר שזה ממש טוב כמו כל רשת אחרת שם.

6. זהו מרחב תחרותי שם בחוץ – כיצד Free TON מבדיל את עצמו מלהיות אחרות?

מבחינה טכנית, Free TON היא אחת הרשתות המהירות והניתנות להרחבה הקיימות כיום. יש לו עיצוב ייחודי מכוח ארכיטקטורה מרובת-הברגה ומרוסקת. זה מאפשר לו לקבל את אחד הזמנים המהירים ביותר שמייצרים בלוקים שם – נכון לעכשיו 0.2 שניות בממוצע ברחבי הרשת – ובעל מדרגיות כמעט בלתי מוגבלת.. 

הערה חשובה אחת היא שמספרים אלה מושגים ברשת ללא הרשאה לחלוטין באינטרנט הציבורי … לא במעבדה. זה פועל כעת. יש לו כלים מפתחים בשלים מאוד והוא תומך בשפות תכנות שונות ובעשרות פלטפורמות.

אבל הכוח של Free TON מגיע מהקהילה שלה, בה אלפי אנשים מעורבים בפעילות ממשל. הם מעורבים בקבלת מאות החלטות, כמו גם בבניית מקרי שימוש לרשת. 

בדרך כלל, חסימות הוכחה על המוקד מתחילות במכירת האסימונים שלהם למאמתים עתידיים על מנת ליצור נקודת התחלה בכלכלת המשחק הזו. ב- Free TON היה ברור לכולם שאסימונים לא יימכרו לאף אחד. הפאזל שהיה עלינו לפתור הוא כיצד להפיץ אסימונים בדרך זו עם תורת המשחקים, אך עדיין כמותר באמצעות PoS.

Free TON מצאה פיתרון מהפכני לבעיה זו במודל הפצת האסימונים המריטוקרטיים. זה מתחיל מהקהילה שמציעה תחרות בה כל שאר החברים יכולים להשתתף. התחרות נידונה, והצבעה ברוב הרך משמשת כדי להחליט אם ההצעה צריכה להמשיך.

כל אחד מחברי הקהילה יכול כעת להשתתף על ידי הגשת עבודתם לתחרויות. בסופו של דבר, חבר מושבעים המורכב מחברי הקהילה מצביע עבור הגשות התחרות והאסימונים מחולקים לזוכים בהתאמה.

7. מה היו האתגרים הגדולים ביותר שעמדו בפני Free TON מאז ההשקה?

הקהילה מתמודדת עם אתגרים חדשים מדי יום, הן מבחינה טכנית והן בתוך הקהילה. זה מאוד אינטנסיבי ומעניין.

אנחנו כותבים הרבה תוכנות. אנו משפרים את הפרוטוקול כל הזמן, כולל הכלים סביבו. אנו תומכים ומארגנים מאמתים ומפתחים. אנו דנים ומאמצים שיתופי פעולה – שותפות למעשה. יש עשרות תחרויות שרצות כל הזמן. הקהילה מאוד עסוקה.

8. כמה אנשים מעורבים כיום ב- Free TON?

אני לא יודע את המספרים המדויקים ואף אחד לא באמת יודע – אבל יש מאות ערוצי טלגרם ועשרות אלפי משתמשים, מפתחים ומאמתים. משתפי פעולה חדשים מצטרפים לקהילה מדי יום. חברי הקהילה עצמם הם פנטסטיים – הם מאוד פתוחים, מועילים ומעורבים.

9. מהן המטרות העיקריות של Free TON לעתיד?

TON חינם הוא בלוקצ’יין מונחה קהילה והמטרה היא לשרת את הקהילה הזו. בלוקצ’יין זה נועד לתמוך במיליוני משתמשים וככזה, הוא דורש פיתוח נוסף ואימוץ. הממשל המבוזר שלנו צריך להתפתח כל הזמן כשאנחנו נתקלים במכשולים חדשים.

למידע נוסף על טון חינם

כתב ויתור. Cointelegraph אינו תומך בתוכן או מוצר כלשהו בדף זה. בעוד שאנו שואפים לספק לך את כל המידע החשוב שנוכל להשיג, על הקוראים לבצע את המחקר שלהם לפני שהם נוקטים בפעולות הקשורות לחברה ולשאת באחריות מלאה להחלטותיהם, וגם מאמר זה אינו יכול להיחשב כייעוץ השקעה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map