ויטליק בוטרין חושף את מפת הדרכים של את’ריום 2.0 למטבע גרף

מייסד Ethereum, ויטאליק Buterin, דן בתוכניות Ethereum 2.0 במהלך ראיון בלעדי עם Cointelegraph בפברואר 19 בכנס סטנפורד Blockchain. בוטרין הסביר כי ההתפתחות העיקרית של ETH 2.0 במהלך השנה היא השקת שלב 0. לדבריו:

“שלב 0 הוא השלב הראשון בהשקת Ethereum 2.0. זה ישחרר את רשת ההוכחה של יתד, שתעלה לרשת השנה “.

בעוד שתאריך ההשקה הרשמי של שלב 0 עדיין אינו ידוע, הסביר בוטרין כי שלב 0 קרוב לבעלות רשת בדיקות מרובת לקוחות וביקורות על הקוד הקיים. הוא ציין:

“בשלב זה מתבצע אופטימיזציה רבה עם שלב 0, אותו נמשיך לשכלל במהלך החודשים הקרובים.”

מפת דרכים של Ethereum 2.0

לאחר השקת שלב 0, הצהיר בוטרין כי ETH 2.0 יתחיל כרשת PoS עצמאית. הוא הסביר כי המטרה שעומדת מאחורי זה היא לאפשר למערכת ה- PoS להתחיל לאט על מנת להוכיח את יכולותיה לאורך זמן. הוא הסביר, “Ethereum 2.0 יתחיל ללא יישומים ויהיה לו מספר קטן של מאמתים.”

בוטרין ציין כי בשלב הראשון יושק שלב 1 של ETH 2.0, שיאפשר התנתקות. על פי א פוסט בבלוג מלקוח ה- ETH 2.0 testnet מעבדות Prysmatic, ETH 2.0 יכיל בלוקצ’יין מרכזי המכונה שרשרת המשואות. זה יתאם את כל 64 רשתות הצד שנקראו רסיסים.

ההודעה מסבירה כי כל רסיסים יפעלו כמערכת PoS מלאה, המכילה פיסת מדינה עצמאית והיסטוריית עסקאות. במקום לעבד את כל עסקאות הרשת, כל צומת יעבד רק עסקאות עבור רסיס מסוים.

אם יושם כראוי, השבחה תיתן מענה לבעיית המדרגיות של את’ריום מבלי לפגוע באבטחת הרשת ובאופי המבוזר. Buterin ציין כי ברגע שרשת ETH 2.0 תהפוך לחזקה לחלוטין, Ethereum 1.0 יתמזג למערכת 2.0, וישלים את המעבר..

חששות מעוררים

צוות הפיתוח של Ethereum 2.0 ערך “שאל אותי הכל” מוֹשָׁב ב- Reddit ב -5 בפברואר. Cointelegraph דיווח כי במהלך האירוע, הדאגה העיקרית מקהילת את’ריום הייתה המעבר למערכת PoS. כרשת PoS, בעלי הנכסים מתוגמלים על שעבודם על אחזקות המטבעות שלהם כדי להגן ולאמת את הרשת. ETH 2.0 ידרוש 32 Ether (ETH) להשתתף בתור מאמת.

בנוסף, משתמש אחד ציין במהלך ה- AMA כי פער העושר ההולך וגדל שנראה במודל ההימור עשוי לתגמל את העשירים על כך שיש להם יותר כסף. עם זאת, דני ראיין מקרן את’ריום טען שמערכות PoS הן הוגנות יותר מאשר מערכות הוכחה לעבודה. הוא אמר:

“בשני המקרים, בעלות על נכס מאפשרת להשיג רווחים על אותו נכס. ההבדל בין השניים הוא שב- PoS, מיפוי ההון לרווחים הוא הרבה יותר ישיר והוגן. “

האם פתרונות קנה מידה חדשים יוצרים פחות דחיפות ל- ETH 2.0?

בוטרין גם ציין כי בעוד ETH 2.0 נבדק ומפותח, נוצרים פתרונות קנה מידה חדשים התואמים אתריום ומסוגלים לפתור כמה מהאתגרים העיקריים שלו. לדוגמה, “אוספים אופטימיים“הם קונסטרוקציות של שכבה שנייה המאפשרות הגדלת חוזים חכמים.

מייסד ומדען ראשי במעבדות אופצ’יין, אדוארד פלטן, אמר לקוינטלגרף כי המוצר שלה, Arbitrum Rollup, נמצא כעת בשידור חי ברשת המבחנים. Arbitrum היא מערכת ה- Rollup הראשונה לחוזים חכמים כלליים. פלטן הסביר:

“מעבדות Offchain מנסות להגדיל ולשפר את הביצועים ולהוזיל את העלות של חוזים חכמים ב- Ethereum באופן שתואם את חסימות ה- Ethereum הקיימות.”

לדברי פלטן, ניתן להזין את יישומי הירושלמים שנכתבו כחוזים חכמים מסוג Solidity לתוך רשת הכלים Arbitrum. זה יוצר שרשרת צד מותאמת אישית ליישומי מפתח, אך האבטחה ליישומים אלה מעוגנת בשרשרת הראשית של Ethereum. הוא אמר:

“יש קבוצה של משתתפים בבקשה שתעבוד יחד לקידום הבקשה. עם זאת, הדבר ייבדק על גבי המחזיק הראשי של את’ריום, כדי להבטיח כי האבטחה מעוגנת שם. אנחנו מעבירים כמעט את כל העבודות מהשרשרת המרכזית ליישום המשתתפים, שהם באמת רק מחשבים רגילים שאינם חלק מרשת את’ריום. “

פלטן גם הבהיר כי מעבדות Offchain אינן מתחרות באת’רום, אלא מציעות פתרון תואם של שכבה שנייה לפתרון בעיות ביצועים ומדרגיות. כשנשאל אם יש צורך בפתרון כמו ETH 2.0 עם ארביטרום במקום, אמר פלטן:

“אנו מקווים כי Ethereum 2.0 יביא את היתרונות הצפויים לפתרונות שכבה 2 כמו שלנו, אך איננו מחכים שזה יקרה.”

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map