מנכ”ל אומניקס אומר כי הנוף הרגולטורי הנוכחי אינו מהווה חסם בפני בלוקצ’יין

הו ליאנג, מייסד ומנכ”ל חברת Omniex, בקיא במרחב התשלומים הדיגיטליים ובהשקעות מוסדיות. במהלך ראיון הוא אמר לקוינטלגרף כי הוא לא רואה בנוף הרגולטורי הנוכחי מכשול בפני השקעות בלוקצ’יין או הצפנה.. 

Omniex היא פלטפורמת השקעות ומסחר מוסדית עצמאית שתוכננה במיוחד עבור נכסים דיגיטליים. החברה עובדת לצד בורסות, אפוטרופוסים ומוסדות מובילים עבור משקיעים מוכרים לסחר במטבעות קריפטוגרפיים. הו מגלה שיש תיאבון הולך וגובר לנכסים דיגיטליים במרחב ההשקעות.

בשיחה עם Cointelegraph הוא הסביר מדוע זה המקרה וכיצד תשלומים דיגיטליים יכולים להתפתח בעתיד הקרוב.

טינג פנג: מדוע משקיעים מוסדיים מעוניינים במרחב ההשקעות בקריפטו למרות חסמי הרגולציה? 

הו ליאנג: בהחלט לא הייתי מתאר את הנוף הרגולטורי הנוכחי כמחסום. נכון לעכשיו, הרגולטורים מנסים להבין את מרחב הקריפטו. בהתחשב בזריזות השוק זה מאמץ לא קל. למעשה, ההודעה האחרונה של OCC בארה”ב על כך שמוסדות בנקאיים מסורתיים יכולים להציע שירותי אחזקת קריפטו היא צעד גדול קדימה לכל המשקיעים..

משקיעים מוסדיים מעוניינים בהצפנה ממספר סיבות. הם מעוניינים בפוטנציאל הגבוה שלו כנכס מוערך לטווח ארוך. הם מעוניינים כי זה רכב מסחר נהדר. יחד עם זאת, לנכסי קריפטו ודיגיטל רבים יש נקודת מבט תועלתית בפועל, בין אם כצורת תשלום, מסילה לתשלום או מגוון עצום של הזדמנויות מימון מבוזרות. ביטקוין, בטווח של עשור בלבד, הוכיח את הקריפטו שכן סוג הנכסים הוא בעל כוח השהייה.

“אז אם לשים את הכל יחד, ההזדמנויות שהקריפטו כבר הוכיחה יחד עם האפשרויות העתידיות שלה הופכות אותו לנכס מתפתח במיוחד עבור משקיעים מוסדיים מכל הסוגים.”

יתר על כן, מגיפה עולמית אחרונה שימשה רק להאצת העניין. אחד ממקרי השימוש המוכחים של קריפטו, במיוחד במקרה של ביטקוין, הוא מאגר ערך. עם הקלות כמותיות עולמיות ככלי המדיניות המוניטרית העיקרית להילחם במשבר, משקיעים מסורתיים רבים מגוונים ומגנים את תיק ההשקעות שלהם באמצעות קריפטו. זו תקופה מרגשת ואנחנו רואים כי הרגולטורים עובדים לצד הענף.

TP: איך נראה תיק המוסדות הממוצע? האם הם מעוניינים בעיקר להכניס את כספם לביטקוין או למגוון נכסי קריפטו? 

הל: יש לנו לקוחות מוסדיים בצורות שונות. בדיוק כמו שהתיקים בשוק המובן היטב כמו מניות יכולים להשתנות, זה אותו דבר בעולם הקריפטו. יש שם מספר קרנות מוסדיות שמתמקדות רק בהחזקת נכס אחת, כמו ביטקוין או את’רום. 

במקרים אלה, הם מתמקדים בפוטנציאל הערכה לטווח הארוך של הנכס ומספקים כלי שמקל על החזקת נכסים אלה עבור המשקיע המוסדי. החזקת נכסי קריפטו, שהם מכשירי נושא, אינה קלה מבחינת משמורת וביטחון. כך שיש רכב כמו אמון ההשקעות אפור היא דרך פשוטה עבור מוסדות מוסדרים לקבל גישה לנכסי הצפנה.

אך לרוב תיקי הצפנה יש יותר מנכס אחד. חלקם מתמקדים באסימונים גדולים, בעוד שאחרים מתמקדים באסימונים קטנים יותר ורבים מתמקדים בקנה מידה רחב המשוקלל על ידי גורמי סיכון שונים. חשוב גם להבין שיש סגנונות שונים מעבר להחזקת נכסים בלבד. 

לתיק יכול להיות, למשל חמש אחזקות, אך יכול להתנהג בצורה שונה מאוד מתיק אחר עם אותן חמש אחזקות בהתאם לסגנון המסחר או האסטרטגיה. אסטרטגיה אחת יכולה להחזיק את הנכסים הללו ללא הרף במשך שבועות, חודשים או אפילו יותר. אחרים יכלו לשנות את מנות ההחזקה מדי שבוע או מדי יום.

TP: יש עדיין הטוענים כי המודל של תורת המשחקים עדיין חל במסחר בביטקוין וגורם למניפולציה בשוק, האם זה מונע ממשקיעים מוסדיים להיכנס למרחב הקריפטו? 

הל: יש הרבה מודלים ואסטרטגיות מסחר שם בחוץ. הם חלים באופן שווה על הכנסה קבועה, מניות, מט”ח וקריפטו. העובדה שנכס אחד נסחר על ידי כמה מוסדות אינה עניין. זה אירוע יומיומי בשוק המניות במניות אגורה, מכסים קטנים וגם מכסים גדולים. 

“אם אתה יודע איך השוק מתנהג, אז אתה לא צריך להיות מופתע. השתמש במודל ובשיטה הנכונים לתקוף ולהגן. אז אני לא חושב שזה חסם כניסה. התנודתיות היא חלק מהאופי הצפוי של השקעה ומסחר. “

גודל השוק קטן מדי עבור חלק מהמשקיעים הגדולים. אם קרן פנסיה עם נכסים של 100 מיליארד דולר מחליטה להקצות 0.5% ל- BTC, זה 500 מיליון דולר. מסחר בלוק בסדר גודל זה אינו קל. אתה יכול לעשות את זה היום ואומניקס יכולה לעזור, אבל בשווקים המסורתיים, זה יכול להיעשות כהרף עין. בעולם הקריפטו, עליכם לדאוג לא להזיז את השוק ולמעשה למקור את הנזילות. העובדה שתהליך ההשקעה עדיין לא זהה בהשוואה לנכסים מסורתיים שמרחיק לקוחות רבים.

TP: האם תנודתיות הקריפטו טובה או רעה למשקיעים? 

הל: התנודתיות היא תמיד טובה ורעה, תלוי את מי אתה שואל. מנקודת מבט של משקיע לטווח ארוך, יש להחשיב את התנודתיות כחלק מולד מחוויית ההשקעה שאינה משפיעה על נושא המאקרו הכולל של ההשקעה.. 

לכל שוק יש בליטה בדרך. אז אם אתה מאמין בתזה המאקרו של ערך נכסי הצפנה ובתועלת הפוטנציאלית שהיא יכולה להביא באמצעות מימון מבוזר, אז התנודתיות היא רק תופעה מקומית והתחזית לטווח הארוך זהה. זה באמת לא משפיע לטווח הארוך.

“עבור משקיעים לטווח הקצר, התנודתיות גדולה. סוחרים חיים על תנודתיות. אם אין תנודתיות, כמו שוק התעריפים הנוכחי, אז אין משחק. אז העובדה שקריפטו הוא שוק תנודתי היא דבר טוב לסוחרים. “

אבל אנחנו לא רוצים תנודתיות מתמדת. תנודתיות פירושה חוסר וודאות, לכן כאשר נכסי הצפנה ממשיכים להבשיל, היינו מצפים שהיא תפחת. הפחתה זו בתנודתיות לאורך זמן היא שתסייע להרבה משקיעים מוסדיים גדולים וארוכי טווח להיכנס למחלקת נכסים זו. 

גם אם התחזית לטווח הארוך לקריפטו חיובית, התנודתיות לטווח הקצר גורמת להרס בשווי ההשקעה ובמיצוי התיקים, מה שמקשה על משקיעים מוסדיים גדולים יותר להוסיף הצפנה לתיק שדורש צפי, כמו פנסיה וביטוח. תנודתיות צפויה לנכס חדש וכאשר אנו מבינים זאת, ניתן לנהל את התנודתיות בקלות.

TP: כיצד הממשלות בעולם יסתגלו לעובדה שהקריפטו כאן כדי להישאר? 

הל: ממשלות כבר מסתגלות לנכסים דיגיטליים. אנו רואים הכרזות הקשורות לרגולציה כמעט מדי יום מכל האזורים ברחבי העולם. וכשאנחנו אומרים crypto, עלינו להסתכל גם על crypto ועל טכנולוגיית הבלוקצ’יין הבסיסית. שניהם נבדקים, מנותחים ומאומצים. 

ממשלות רבות, כולל ארה”ב, אנגליה, סין, שוויץ, סינגפור ומספר אחרות הוציאו הצהרות סביב הרעיון של מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי וצורות אחרות של רשתות תשלום המשתמשות בטכנולוגיית בלוקצ’יין..

“אבל מה שחשוב יותר לאימוץ העולמי הוא מאמץ מתואם גלובלי ולא מאמצים מקומיים – זה הרבה יותר מאתגר. כמובן שהדבר נעשה קשה יותר כיום עם המגיפה, אך נתחיל לראות מאמצים חוצי גבולות שמתחילים בקרוב ומקרי שימוש אמיתיים מיושמים בעתיד הקרוב. “

TP: האם יש לך תובנות שתרצה לחלוק על עתיד התשלומים הדיגיטליים?

הל: החזון שלי פשוט: עתיד התשלומים הדיגיטליים הוא בהיר. וזה יבוא בצורות שונות. אפשר לטעון שהתשלומים כבר דיגיטליים. באופן אישי, אני כבר לא נושא מזומן ולא כתבתי צ’ק בגילאים. 

בעתיד הנראה לעין, דעתי היא שתשלומים דיגיטליים יהיו קיימים בשלוש צורות. בצורה הראשונה, זה פשוט א דיגיטציה של המערכת הקיימת, וזה מה שכולנו כבר עושים. זה רובד במימון המסורתי שפשוט מקל על חיינו. 

בצורה השנייה, המתהווה, פינטק וטכנולוגיה מסורתית יתמזגו ולשלב ליצירת תשתית חדשה. שלב את זה עם נתונים & ניתוח עם למידת מכונה, אנו מקבלים מקרי שימוש חדשים שהם ייחודיים באמת ויכולים להתקיים רק לאחר עידן האינטרנט. 

הצורה השלישית היא דיגיטליזציה אמיתית. זה דורש מוסדות, חדשים וישנים, וכן תשתית בנקים מרכזיים להיות בפלטפורמה דיגיטלית אמיתית. הרעיון של CBDC צריך להפוך למציאות. צורה אחרונה זו היא סיבה עיקרית מדוע נכסי קריפטו ודיגיטל כה מרגשים.

ראיון זה נערך וקוצר לשם הבהירות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map