רשתות חסימות הן פתרון מצוין לפרטיות, חלק 3

חלק מהיזמים ניסו להגביר את פרטיות הנתונים על ידי שילוב הצפנה וטכנולוגיית בלוקצ’יין. יש פרויקטים כמו Oasis Labs ו- Enigma שמתמקדים לחלוטין בשמירת פרטיות המשתמשים. בינתיים, אחרים התמקדו במניעת שמירת נתונים על ידי חברות. לפיכך, אין דרך להבטיח כי נתונים אישיים נמחקים במערכת הנתונים של החברה. הסכמה אמינה של טכנולוגיית Blockchain מבטיחה שימוש נכון בנתונים של אנשים.

הגנה מפני התקפות תוכנה וחומרה

חברות כמו מעבדות אואזיס, שתכננה את מערכת Ekiden, מפעילות חוזים חכמים מחוץ לבלוקצ’יין בתוך סביבת ביצוע מהימנה, או TEE, צומת כדי לאפשר את אותה אבטחה כאילו הייתה ברשת..

האזור המאובטח המבודד של המעבד הראשי מאפשר להגן על קוד ונתונים לחלוטין מפני התקפות תוכנה וחומרה.

אף אחד, אפילו הכורים, לא יכול לראות את הקוד מבוצע. פתרונות אלה נראים מסובכים אך מספקים פרטיות מעבר לרמת העסקה.

פרויקטים כמו אלה עשויים להיות מוֹעִיל לשירותי פיננסים, עסקים ובריאות שבהם חוזים כוללים לעתים קרובות מידע אישי רגיש.

שליטה בנתונים אישיים על ידי הצרכנים עצמם

בפרויקט אניגמה, חוקרים במכון הטכנולוגי של מסצ’וסטס פיתחו פרוטוקול הנמצא על גבי רשתות חסימות קיימות. אניגמה מחויבת גם ל”חוזים סודיים “, בניגוד ל”חוזים חכמים” קיימים עם צמתים בבלוקצ’יין המסוגלים לחשב נתונים מבלי “לראות” אותם.

ניתן להסביר גרסה פשוטה של ​​מה שאפשר להשיג על ידי אניגמה בדוגמה של אנדרה ומריה לויזה. הם ניסו לברר למי יש יותר כסף בחשבון הבנק שלהם מבלי לחשוף את המספר האמיתי. זה נראה כמו משימה פשוטה, אבל ההשלכות הטכנולוגיות להשיג אותה הן עצומות. החוקרים מאמינים כי הדבר יאפשר למשתמשים לשלוט בנתונים שלהם.

פרטיות בחילופי מידע בריאותי בין מטופלים ונותני שירותים

פרויקט MedRec הושק גם ב- MIT ומנסה ליישם פתרון פרטיות למגזר הבריאות. MedRec ממצבת את עצמה כ”רשת ולא שירות “ומאפשרת החלפה בטוחה וחלקה של מידע בריאותי בין מטופלים לספק השירות..

בו, חולים יכולים לשמור על שליטה מלאה במידע שלהם ולהעניק גישה לרשומות שלהם לספקים – ולא להפך – כפי שקורה כיום. אנשי מקצוע בתחום הבריאות יכולים להצטרף לרשת ולהפוך את נתוני המטופלים לזמינים לפי דרישה, באישור המטופל.

חוקרי MIT כבר הובילו כמה טייסים עם שותפי מחקר אחרים ועבדו על שיפורים אחרים. פתרונות דמויי MedRec יכולים להפחית את המספר והעלויות של הפרות נתונים בריאותיים, שעדיין נפוצים בתעשייה, ולהניע את הפיתוח של פתרונות רשומות בריאות אלקטרוניות חדשות התואמות HIPAA.

מניעת גניבת נתונים אישיים והבטחת פרטיות כאשר סחורות מועברות באמצעות מזל”טים

חברת הסטארט-אפ Chronicle של עמק הסיליקון מפתחת ותומכת בהתפתחות מערכת אקולוגית להגברת האבטחה של מוצרי IoT. האינטרנט של הדברים – למשל, טלפונים סלולריים, כלי רכב, מזל”טים וכו ‘- ניתן לשפר את אבטחת הרשת באמצעות טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

הפתרון כלל שבבי הצפנה המעניקים למזל”טים מסירה זהות ייחודית בבלוקצ’יין. יישומי IoT משתמשים בזהות ייחודית זו כדי לתת (או להכחיש) למזל”ט גישה אמינה למיקומים מאובטחים, כגון בית או מחסן. השבב המוצפן של הזמזום מתקשר עם קורא שבבים בנקודת גישה המחוברת ל- loT, כגון חלון או דלת. קורא השבבים בודק את חתימת ההצפנה של השבב ומאמת את זהותו בבלוקצ’יין. לאחר אישור ההרשאה, החלון / הדלת נפתח וניתן להשלים את המסירה. הארנק המשפחתי יכול לשלם עבור מזל”ט ממש עם המסירה – כמו תשלום עבור פיצה, אך אוטומטי.

ברוח דומה, ענקית הטכנולוגיה יבמ זכתה בסוף השנה שעברה בפטנט חדש על מערכת המבוססת על טכנולוגיית הבלוקצ’יין. זה יטפל בבעיות פרטיות ואבטחה עבור מזל”טים.

ניתן להשתמש בפתרון המתואר לניהול חילופי נתונים חסויים, כגון אלה הקשורים למיקום המזל”ט, היצרן, הדגם, התנהגות הטיסה, קרבת הרכב לאזורי טיסה מוגבלים או אסורים, ומידע נוסף הדרוש לצורך פעולות חלקות.

הפטנט מציין כי הפיתרון ישמש ל”מניעת גניבת נתונים אישיים באמצעות מזל”טים “עם מד גובה IoT המופעל בהמראה, מעקב אחר גובה החבילה ושליחת הנתונים לפלטפורמת בלוקצ’יין..

שמירה על פרטיות בעת שיתוף מידע רפואי במהלך המגפה COVID-19

מכיוון שלרוב המכריע של האוכלוסייה יש כיום טלפונים חכמים, מעקב אחר קשרים דיגיטליים נראה רציונלי ביותר כדרך למפות את הדבקה של נגיף העטרה. כמה אנשים כבר חסינים ומסוגלים לספק נתונים להערכת סיכון טובה יותר? אך כיצד מפתחים אפליקציות מעקב שפותחו עבור מגפת COVID-19 בצורה מאובטחת?

טכנולוגיית Blockchain היא פתרון מבטיח לבעיות הגנה על פרטיות במהלך מַאֲבָק כנגד נגיף העטרה. הארכיטקטורה שלה מסוגלת לשמר מידע אישי ונתונים פרטיים ביישומי בריאות.

תשע חברות אסטוניות – Bytelogics, Cybernetica, Fujitsu Estonia, Guardtime, Icefire, Iglu, Mobi Lab, Mooncascade ו- Velvet – וכמה מוסדות ממשלתיים מפתחים בימים אלה יישום בלוקצ’יין למעקב אחר מגע מבוזר השומר על הפרטיות..

בתוך מערכת זו ותוכנן לדבוק במלואם אחרונים המועצה האירופית להגנת נתונים המלצות, אף גורם אינו רשאי לאחסן את כל נתוני המעקב ולהשתמש בהם לכל מטרה אחרת מלבד מעקב אחר אנשי קשר.

כשנשאל אודות הפיתוח, פרייט טוהור, יועץ לחדשנות בשירותים דיגיטליים במשרד לרווחה, אישר:

“אנחנו לא צריכים ליצור כלי המאפשר איסוף נתונים בקנה מידה גדול על האוכלוסייה, אלא כלי שעל פי עקרון מזעור הנתונים צריך לשמש רק להפחתת התפשטות הנגיף. יישומים מסוג זה לא אמורים להפוך לכלי איסוף נתונים כללי עבור אף ממשלה. “

הוא הוסיף כי “למרות שאיסוף מערכי נתונים נרחבים יותר עשוי להיות שימושי עבור מודלים אפידמיולוגיים, אין זה סביר ביותר כי זה ישיג אי פעם את סוג הקבלה והקבלה הציבורית בארצנו שיכולה גישה מבוזרת לשמירה על פרטיות.” יישום הבלוקצ’יין האסטוני צריך להיות מבוסס על פרוטוקול DP-3T שפותח על ידי מומחים מובילים בתחום הפרטיות.

מערכת המעקב אחר אנשי קשר, שתתאים למכשירי iOS ואנדרואיד, תאפשר לאנשים לבחור באופן פעיל אם הם רוצים להשתתף ולתרום לפיתרון זה. היישום עצמו מבוסס על מכשירי רדיו המשולבים במכשיר נתון ומשדר מזהה Bluetooth לטווח קצר אנונימי.

היישום מנתח אילו תעודות זהות היה האדם בקשר במהלך 14 הימים האחרונים. רק אם נרשמים מרחק ומגבלת זמן מסוימים בין שני מכשירים, ייחשב התאמה מאושרת.

פרטיות מוגנת על ידי החזרת נתוני זהות לאזרחים

הסביבה הדיגיטלית החדשה בה אנו חיים כוללת יותר טכנולוגיות ואנשים – ולכן, נתונים אישיים יותר – ומעלה את השאלה החשובה ביותר לגבי זהותנו. עם זאת, אנו עדיין לומדים איזו “זהות בעולם דיגיטלי” אומר:

“זהות דיגיטלית היא הסכום הכולל של כל התכונות הקיימות עלינו בעולם הדיגיטלי, אוסף צומח ומתפתח כל הזמן של נקודות נתונים.”

על פי הפורום הכלכלי העולמי, זהות דיגיטלית מעולה אמורה להחזיר את כוח הפרטיות לידי המשתמשים. זה צריך להיות גם כולל, שימושי ובטוח לכולם, כמו גם יכולת פעולה הדדית, מרוכזת ומבוזרת.

מה המשמעות של ביזור ניהול זהויות?

ביזור ניהול הזהויות מעצים אנשים, מחזיר את השליטה בזהותם ובפרטיות שלהם. זה בטוח יותר מאשר להסתמך על ספקי זהות ריכוזיים בצורה של שירותי הרשאה, סיסמאות או מערכות ניהול מפתחות.

חברות גדולות כמו מקינזי, מיקרוסופט, יבמ ואקסנטור כבר דנו במודלים מבוזרים מבחינת מערכות זיהוי דיגיטליות פוטנציאליות. לא ניתן לפתור בעיות פרטיות והגנה על נתונים באמצעות טכנולוגיית blockchain באמצעות פריסה אוניברסלית של ניהול זהויות מבוזר. כעת הכל סובב סביב זה, כפי שניתן לראות בתחומים כמו IoT, הצבעה מקוונת, השקעות וניהול שרשרת האספקה, בין היתר.

עם זאת, כדי שזה יעבוד, עלינו לקבוע סטנדרטים כדי ליצור דרך הדדית לגישה לזהויות אלה.

שיקולים אחרונים

היכולת לבצע עסקאות באופן שמגן על המידע היא בעלת חשיבות מהותית ביצירת עולם המכבד את הפרטיות הדיגיטלית, שהיה לאחרונה מוּרָם לקטגוריה של עקרון יסוד לעתיד מבוזר על ידי הפורום הכלכלי העולמי.

בכל הנוגע לפרטיות, אין כדור כסף, אך מספר שיטות ומנגנונים מבטיחים את הגנתו על פי מקרי שימוש ספציפיים.

מאמר זה אמנם לא ממצה את כל הפריזמות בנושא, אך אני מקווה שהוא יועיל לחברות ולצרכנים, ויזרום את החיפוש להגנת הפרטיות באמצעות פתרונות בלוקצ’יין..

זהו חלק שלישי מסדרה מרובת חלקים בנושא פרטיות בטכנולוגיית בלוקצ’יין – קראו את החלק הראשון כאן ואת החלק השני כאן.

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הן של המחבר בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

טטיאנה רבורדו הוא חבר מייסד בקרן אוקספורד בלוקצ’יין ואסטרטג בבלוקצ’יין מבית הספר לעסקים סייד, אוניברסיטת אוקספורד. בנוסף, היא מומחית ביישומים עסקיים של בלוקצ’יין מ- MIT ו- CSO של theglobalstg.com. טטיאנה הוזמנה על ידי הפרלמנט האירופי לוועידת הבלוקצ’יין הבין-יבשתית והוזמנה על ידי הפרלמנט הברזילאי לדיון הציבורי בהצעת חוק 2303/2015. היא מחברת שני ספרים – בלוקצ’יין: Tudo O Que Você Precisa Sabre ו- Cryptocurrency בתרחיש הבינלאומי: מה עמדתם של בנקים מרכזיים, ממשלות וסמכויות לגבי מטבעות Cryptocurrency?

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map