הפורום הכלכלי העולמי מציע להילחם בשחיתות באמצעות Blockchain Tech

ברחבי העולם, ממשלות מקדישות כ- 9.5 טריליון דולר מדי שנה לרכש ציבורי – בממוצע כ- 15% מהתוצר המקומי הגולמי הלאומי. כסף זה מועבר למוצרים ציבוריים ולשירותים כמו סלילת כבישים ומסירת שירותי בריאות, אך הוא נוטה לרפד את כיסם של פקידי ממשל מושחתים, מנהלי חברות ואחרים המעורבים בתהליך הרכש. הבעיה היא כמעט אוניברסלית.

שניהם האומות המאוחדות וה הארגון לשיתוף פעולה כלכלי ולפיתוח מעריכים כי בין 10% ל -30% מערכו הכולל של חוזה ציבורי אבד בדרך כלל לשחיתות. מספרים אלה הובילו את הבנק העולמי ל לְהַסִיק כי “צמצום השחיתות ברכש עשוי להוות אחת מתוכניות הפיתוח הכלכלי היעילות ביותר שמדינה יכולה לאמץ.”

אמנם היקף שחיתות הרכש משתנה ממדינה למדינה, אך הסיבות שכיחות: רישום לקוי, אחריות ציבורית נמוכה, אינטראקציות חוזרות וקרובות בין המגזר הפרטי לבין גורמי ממשל ותהליכים בשליטה מרכזית. גורמים משולבים אלה יוצרים תהליך אטום, מורכב, בעל ערך רב, הפגיע לשחיתות.

חדש להגיש תלונה מהפורום הכלכלי העולמי שכותרתו “חקר טכנולוגיית בלוקצ’יין לשקיפות ממשלתית: רכש ציבורי מבוסס בלוקצ’יין להפחתת שחיתות” הוא המחקר המקיף ביותר על היתכנות וערך של טכנולוגיית הבלוקצ’יין לרכש ציבורי ולשחיתות במגזר הציבורי בכלל..

ה- WEF שיתף פעולה עם משרד המפקח הכללי של קולומביה ובנק הפיתוח הבין-אמריקני על מנת ליצור מערכת רכש בלוקצ’יין מבוססת את’ריום ציבורית ללא היתר, עם ייעוץ טכני של מומחים בחברת האבטחה הבלוקצ’יין, קוואנטסטמפ, ובאוניברסיטת קליפורניה, ברקלי..

הוכחת הרעיון, שפותחה על ידי מהנדסים באוניברסיטה הלאומית בקולומביה, נועדה לבחור ספקים לתכנית הארוחות הבית ספרית של קולומביה, Programa de Alimentación Escolar, המאכילה בני נוער בעלי הכנסה נמוכה – ו נהיה מרכז פרשיות השחיתות השונות בשנים האחרונות הכרוכות במחירים מנופחים באופן אקספוננציאלי ואי מסירת עשרות מיליוני ארוחות.

יעדי הפרויקט כפולים: לזהות את הערך של blockchain להגברת השקיפות והאחריות ברכש ציבורי, ולהאיץ מחקר וניסויים דומים ברחבי העולם..

למה בלוקצ’יין?

ההיקף והיקף השחיתות ברכש אינם חדשים. מדינות ויישובים ניסו לעכב התנהגות זו במשך שנים על ידי קידוד סטנדרטים, איסורים ותהליכים פורמליים, אך לעתים קרובות זה רק העלה את עלויות השחיתות במקום להרתיע אותה לחלוטין. שלטון חוק חלש או רצון מוגבל מצד פוליטיקאים מכשילים לרוב את יעילותם של צעדים כאלה.

רכש מבוסס בלוקצ’יין מציע לממשלות פוטנציאל לחטא – או להשחית את תהליכי הרכש שלהן באמצעות “אור שמש המושרה טכנולוגית”.

בלוקצ’יין מאפשר שמירת תיעוד קבועה וברורה, שקיפות וביקורת בזמן אמת, ו”חוזים חכמים “אוטומטיים. זה מגביר אחידות, אובייקטיביות ושקיפות.

לדוגמה, בלוקצ’יין מקשה על הסרת רשומות של הצעות מחיר והערות פומביות או על שינוי הצעות מחיר או מכרז לאחר הגשתן. זה מבוזר קבלת החלטות, פיקוח ושמירת רשומות; משפר את השקיפות; ומעביר כוח מרשויות שעשויות להיות נוטות לשחיתות.

ההוכחה המובילה על ידי WEF מאפשרת לספקים ולמכרזים לבצע את תהליכי הצעת המחיר וההערכה של הספק על בלוקצ’יין את’ריום, תוך שהוא מאפשר לצדדים שלישיים כמו עיתונאים ואזרחים לפקח ולסמן פעילות מסוכנת בזמן אמת. התוכנה כוללת כמה תכונות אוטומטיות כגון מינימום הצעות מחיר, תקופות תגובה ציבורית ו”דגלים אדומים “אוטומטיים כדי להתריע בפני משרד המפקח הכללי של קולומביה על פעילות שעלולה להיות מושחתת..

שחיתות ברכש ציבורי

במהלך מגפת ה- COVID-19, ממשלות רבות פנו להתקשרות ישירה בחירום בכדי לרכוש שירותי בריאות וציוד. חוזים אלה הם בסיכון גבוה במיוחד, מכיוון שהם מוענקים במהירות רבה בהיעדר מכירה פומבית תחרותית. מערכות רכש אלקטרוניות מהדור הבא, כולל מערכות שפותחו עם blockchain, יכולות להקליט פעילות חוזה ישיר באופן קבוע, מאובטח ואוטומטי, כדי להפחית את סיכון השחיתות בעתיד..

גיוס כוח אנשים

הפוטנציאל נגד שחיתות של בלוקצ’יין משופר כאשר הוא משויך לקהל מעורב. דו”ח ה- WEF מדגיש את החשיבות של גיוס אנשים שיהפכו למפקחי רכש. ארגונים כמו קרן שותפות לשקיפות ושקיפות בינלאומית פיתחו מודלים ל”צג “, שניתן לאמץ בכל הלוח או בכל מקרה לגופו..

לקחים לעתיד

בלוקצ’יין אינו תרופת פלא ואינו יכול למנוע לחלוטין שחיתות בכל מקום. שום טכנולוגיה, כולל בלוקצ’יין, אינה יכולה למנוע את סיכון השחיתות מפעילות אנושית מסוימת המתרחשת מחוץ לפלטפורמה האלקטרונית, כגון שוחד או שיתוף פעולה. שינוי תרבותי, קביעת מדיניות מושכלת וקנייה פוליטית מתמשכת הם חיוניים לצמצום משמעותי של שחיתות ברכש.

למרות היתרונות, ישנם אתגרים מרובים ברשתות בלוקצ’יין ציבוריות וללא הרשאות כגון Ethereum.

נוכחותם של מטבעות קריפטוגרפיים עלולה להוות בעיות הנעות בין מחסומים חוקיים או רגולטוריים לחשיפה לא מכוונת של זהות הספקים במהלך הצעות מחיר אנונימיות. בנוסף, לחסימות פומביות וללא הרשאות יש מגבלות בנוגע להרחבת העסקאות, אך ניתן לטפל בכך בהתפתחויות טכנולוגיות עתידיות או בתצורות חלופיות הכוללות רשתות “פרטיות” או “היברידיות”..

כשמדובר ברכש ציבורי, ההבטחה של בלוקצ’יין מצדיקה התלהבות זהירה וניסויים מתחשבים. מטרת העל של דו”ח ה- WEF היא לספק ניתוח מלא תקווה אך מציאותי כיצד בלוקצ’יין יכול למלא את החלל הנוכחי באחריות ובשקיפות ברכש ציבורי, והוא מציע לממשלות מסגרת טכנית לכך..

מאמר זה נכתב יחד עם אשלי לנקוויסט ו רייצ’ל דוידסון רייקראפט.

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הם המחברים בלבד ואינם משקפים או מייצגים בהכרח את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph.

אשלי לנקוויסט הוא מוביל פרויקטים של בלוקצ’יין ומטבע דיגיטלי במרכז הפורום הכלכלי העולמי למהפכה התעשייתית הרביעית בסן פרנסיסקו. היא מנהלת פרויקטים הקשורים לבלוקצ’יין לצורך שקיפות ממשלתית, מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי ומטבע דיגיטלי. היא גם מייסדת את הקונסורציום של Blockchain Open Blockchain ואת תוכנית החינוך הבכירה של UC ברקלי..

רייצ’ל דוידסון רייקראפט, JD, MPP, הוא תורם פרויקטים של הפורום הכלכלי העולמי בין השנים 2019-2020 וכותב משותף של דו”ח הפורום מיוני 2020 “חקר טכנולוגיית הבלוקצ’יין לשקיפות ממשלתית: רכש ציבורי מבוסס בלוקצ’יין להפחתת שחיתות.” רייצ’ל עבדה בעבר בתחומי זכויות אדם, פיתוח בר-קיימא ואנטי-שחיתות באמריקה הלטינית ובארצות הברית.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map