האם הקריפטו צריך להישאר מבוזר או שמא CBDC טובים יותר? תשובת המומחים

ישנן מספר מדינות ברחבי העולם המפתחות מטבעות דיגיטליים לאומיים מבוססי בלוקצ’יין – כגון ונצואלה ופטרו (PTR) שבבעלות המדינה, סין ותוכניותיה להנפיק מטבע דיגיטלי הנתמך על ידי הממשלה וכו ‘..

פנינו למומחים בענפי ההצפנה והבלוקצ’יין, פקידי הבנק המרכזי וחוקרים כדי לענות האם אנו זקוקים למטבע דיגיטלי לאומי מבוסס בלוקצ’יין אם כבר קיימים מטבעות קריפטוגרפיים מבוזרים..

קשור: מטבעות דיגיטליים שהונפקו על ידי הבנק המרכזי: מדוע ממשלות עשויות להזדקק להן (או שלא)

בתחילת שנת 2019 ערך הבנק להסדרים בינלאומיים סקר שגילה כי 70% מהבנקים המרכזיים ברחבי העולם בוחנים את הפוטנציאל להנפיק מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי (CBDC)..

קשור: CBDCs של העולם: היתרונות והחסרונות של Cryptos לאומי, על פי שיפוט שונה

מאוחר יותר, בכיר בבנק המרכזי האירופי הדגיש את היתרונות של CBDC וקרן המטבע הבינלאומית פרסמה דו”ח לפיו הבנקים המרכזיים עשויים להנפיק מטבעות דיגיטליים בעתיד הקרוב..

מדוע אנו זקוקים ל- CBDC אם כבר קיימים מטבעות קריפטוגרפיים?

אלכס טפסקוט, מייסד ומנכ

אלכס טפסקוט, מייסד שותף של מכון המחקר Blockchain

השאלה אינה אם אנו זקוקים למטבעות פיאט דיגיטליים או לא, אלא אם ממשלות יילחמו על מנת לשמור על השליטה בריבונות המוניטרית שלהן וינקטו בצעדים לשמירה על סמכויות אלה. התשובה היא חד משמעית, כן.

תוך עשר שנים אני מצפה שכל מטבע פיאט חשוב בעולם יהיה מטבע דיגיטלי על בלוקצ’יין. ישנם אתגרים לממשלות המגיעות מכיוונים שונים. הביטקוין הוא אחד הברורים ביותר – מאגר אלטרנטיבי של ערך ובינוני חילופי שקיים מחוץ לצנזורה הממשלתית. אך יותר ויותר חברות גדולות כמו פייסבוק – ובקרוב, אני מניח, אמזון ואחרות – מחפשות להשיק מערכות תשלום משלהן ומטבעות דיגיטליים מקומיים..

ארצות הברית בוודאי תעשה זאת על מנת לשמור על מעמד מילואים עולמי, וסין בוודאי תעשה זאת כדי להרחיב את השליטה החברתית באוכלוסייתה ולהאריך את השפעתה לאורך דרך המשי החדשה, באפריקה ובמקומות אחרים בניסיונה להשפיע..

מלחמות המטבע רק התחילו. זו תהיה נסיעה פרועה. אבזם.


מורטן בק, ראש מזכירות, הוועדה לתשלומים ותשתיות שוק, הבנק להסדרים בינלאומיים

מורטן בך, ראש מזכירות, הוועדה לתשלומים ותשתיות שוק, הבנק להסדרים בינלאומיים

לא משנה השאלה, מטבעות קריפטוגרפיים מבוזרים – כפי שאנו מכירים אותם – לא צפויים להיות התשובה. מטבעות קריפטוגרפיים מבוזרים הגיוניים אם יש לך משהו להסתיר. אבל זה לא חל ברוב המקרים.

מה שאנשים זקוקים לו הוא כסף (דיגיטלי) שהם יכולים לסמוך עליו בעולם שהולך ומתמוגג יותר ויותר. הטכנולוגיה לא מסודרת. לא שבדיה ולא אורוגוואי בחרו בבלוקצ’יין כבסיס לתוכניות הפיילוט במטבע הדיגיטלי שלהן.

חדשנות הבנויה על טכנולוגיה מנוסה ומהימנת הופכת תשלומים מקומיים לנוחים יותר ויותר, מיידים וזמינים 24/7. ניסויים פרטיים וציבוריים עם רעיונות חדשים לתיקון תשלומים חוצי גבולות תופסים סוף סוף תאוצה. לא כל רעיון הוא רעיון טוב. אבל התשלומים נמצאים במוקד בצדק והרעיונות הטובים ביותר צריכים מקום להמריא.

לארי ד 'וול, מנכ

לארי ד ‘וול, מנכ”ל, מרכז לחדשנות פיננסית ויציבות

ממשלות מספקות כיום מטבעות דיגיטליים אך בדרך כלל רק לבנקים. לאחר מכן הבנקים מספקים מטבע דיגיטלי לשאר הכלכלה. ממשלות מסוימות (בנקים מרכזיים) עשויות להציע מתישהו מטבע דיגיטלי ישירות לגופים חוץ בנקאיים, אך סביר להניח שהסכום המוצע ברשתות חסימות יהיה קטן יחסית. Blockchains הם פתרון מסד נתונים לא יעיל במערכות המסתמכות על צד שלישי מהימן (ראה של Meunier סקירה של דגמי החלטות בלוקצ’יין). עם זאת, ממשלות מסוימות עשויות להנפיק מטבע דיגיטלי כלשהו על בלוקצ’יין כדי להקל על עסקאות ברשת.

מטבעות קריפטוגרפיים מבוזרים אינם תחליף למטבע ממשלתי. מטבעות מבוזרים אינם מספקים כמה מהסיבות שבגללן ממשלות מנפיקות מטבע, כגון שמירה על השליטה במדיניות המוניטרית, הרווחת הפרעה ושימור ה יכולת לקבל מלווה כמוצא אחרון. יתר על כן, מטבעות קריפטוגרפיים מבוזרים צריכים להתגבר על מגוון משוכות לפני שהם יכולים לערער על מטבע שהונפק על ידי הממשלה. שום מטבע מבוזר אינו עומד בכל דרישות המינימום כולל קבלה נרחבת, בעלת ערך יציב יחסית, היות בטוח ונוח לשימוש, ובעלי יכולת להתמודד עם תפוקה גדולה. בנוסף, נושאים כגון מנגנוני ממשל, ו פגיעות של מנגנוני קונצנזוס יש לפתור לפני שחסימות ללא הרשאה עלולות להפוך לחלקים חיוניים במערכת הפיננסית.

רובי הובן, פרופסור, אוניברסיטת אנטוורפן

רובי הובן, פרופסור, אוניברסיטת אנטוורפן

אלכסנדר סניירס, חוקר אוניברסיטת אנטוורפן, מחברים משותפים של

אלכסנדר סניירס, חוקר, אוניברסיטת אנטוורפן, מחברים משותפים של “מטבעות מטבעות ובלוקצ’יין,“מחלקת מדיניות למדיניות כלכלית, מדעית ואיכות חיים, הפרלמנט האירופי

מטבעות דיגיטליים מבוססי בלוקצ’יין המונפקים על ידי בנקים מרכזיים אינם דומים למטבעות קריפטוגרפיים מבוזרים. כאשר האחרון נועד בסופו של דבר לתפקד כמטבע גלובלי יחיד ללא תלות בכל רשות, הראשונים הם פחות או יותר המקבילה הטכנולוגית לשטרות פיזיים הנשלטים על ידי רשות מרכזית..

הערך של מטבעות קריפטוגרפיים לאומיים עשוי להישלט על ידי הבנקים המרכזיים בהתאמה. לכן, השאלה הגדולה היא האם הם באמת מביאים משהו לשולחן שלא ניתן כבר להשיג בשוק המוניטרי הקיים ובתשתיות.

מספר בנקים מרכזיים שיחקו ברעיון להנפיק מטבע דיגיטלי מבוסס בלוקצ’יין, אך הגיעו למסקנה הראשונית כי נכון לעכשיו, הנפקת מטבע דיגיטלי כזה איננה הדרך ללכת.

אלכסי גרים, ראש תחום הדיגיטליזציה, בנק פינלנד

אלכסיי גרים, ראש הדיגיטליזציה, בנק פינלנד

בהנחה שבלוקצ’יין פירושו רשת פתוחה, ללא עמיתים, עמית לעמית, התשובה היא פשוטה: אין צורך בגרסה שהונפקה על ידי המדינה וגם לא יהיה זה הגיוני במיוחד. כל הרעיון של רשת מטבעות קריפטו הוא שאף אחד במיוחד אינו שולט בה. אם מדינה תשמור על השליטה ברשת, היא לא תשרת את המטרה שעושים מטבעות קריפטוגרפיים מבוזרים.

מצד שני, אף אחת מהמדינות המפתחות מטבעות דיגיטליים המונפקים על ידי המדינה או הבנק המרכזי לא תשתמש בטכנולוגיית בלוקצ’יין, עד כמה שידוע לי. לפרויקטים אלה אין שום קשר למטבעות קריפטוגרפיים. במקום זאת, הם עוסקים במציאת פתרונות לאתגרים הנובעים מחברה נטולת מזומנים – ועל הכללה פיננסית.

ונצואלה היא מקרה מיוחד מכיוון שהיא עוברת משבר חברתי וכלכלי עמוק. לכן, לא הגיוני להשוות זאת למדינות אחרות בהקשר זה.

וויל ווייט, יועץ בכיר בגיל 11: FS

וויל ווייט, יועץ בכיר בגיל 11: FS

ממשלות לאומיות ינסו ואולי יצליחו להשתמש בכמה מהשיטות הטובות ביותר שפותחו במרחב המטבע הקריפטוגרפי כדי לשדרג את מה שאנחנו מבינים כרגע כספים הנתמכים על ידי הממשלה. זה מעניין בטווח הקצר, אך בהגדרה, מה שהם מפתחים יהיה מרוכז, במידה מסוימת.

כל העניין של מטבע מטבע מבוזר באמת, הוא בדיוק זה: הם מבוזרים. אין מדינה מרכזית או ישות מעין-מדינתית השולטת במטבע. אתה סומך על המתמטיקה והקוד, ולא על שחקני המדינה.

מה שבני האדם הגדירו ככסף השתנה פעמים רבות לאורך מאות שנים, גם אם השימושים הבסיסיים לא היו – מאגר ערך, אמצעי חליפין ויחידת חשבון. העקרונות הבסיסיים העומדים בבסיס מטבעות קריפטוגרפיים מבוזרים הם שדרוג לגישה הריכוזית הקיימת.

אימוץ המוני של מטבעות קריפטו מבוזרים הוא דרך להיפטר, אך ברגע שהם מגיעים לנקודת מפנה, נראה שלא סביר שאנשים יבחרו באופציה הנחותה. ההיסטוריה מלמדת אותנו שבני אדם תמיד מאמצים את השדרוג. אבל בוא נראה, אולי הם יוכיחו אותי לא בסדר

מארק וובר, מדען מחקר במעבדת AI של ווטסון MIT-IBM

מארק וובר, מדען מחקר במעבדת AI MIT-IBM ווטסון

עמיתיי לשעבר ביוזמת המטבע הדיגיטלי MIT עשו עבודה מצוינת עם הפדרל ריזרב מזה מספר שנים, כולל בניית אבות טיפוס שיעזרו להם לחקור את השיקולים הבין-תחומיים של הטכנולוגיה והמדיניות המוניטרית..

אם כבר מדברים על עצמי, אני חושב שיש זכות אמיתית לפתח קריפטוגרפיה כדבר חשוב עבור ארה”ב.

ראשית, יש כאן הזדמנות לטפל בבעיות במערכת בנקאות העתודה החלקית שלנו. אם אני מחזיק בידי שטר של 10 דולר, יש לי קשר ישיר עם ממשלת ארה”ב. אבל כדי להחזיק 10 דולר דיגיטלית, אני צריך מתווך.

מטבע קריפטוגרפי של פיאט יאפשר לי לקיים את הקשר הישיר הזה, באופן דיגיטלי. יש לכך השלכות כלכליות גדולות שעומדות לדיון. אין ספק שזה יפעיל לחץ תחרותי רב יותר על מערכת בנקאות העתודה החלקית מכיוון שאנשים מסוימים יבטלו זאת. אולי ריבית חשבון החיסכון שלי של 0.05% עולה כדי לעודד אותי להישאר. כלכלנים המקדמים הוצאות דואגים לאגירה (כלומר, לחסוך) בעלי צמיחה גבוהה יותר בכל מחיר. כלכלנים בעלי חסכון איטי וחסכונות טוענים כי תחרות מוגברת מקדמת אחריות וחיסכון מוגבר מבטיח יותר יציבות כלכלית.

שנית, קיימת הזדמנות במטבע הקריפטוגרפי לפתור את הפיזור בין בטיחות והכלה כלכלית ביחס לתקנות נגד הלבנת הון (AML). AML ממלאת תפקיד קריטי במאבק בקרטלי סמים, סחר בבני אדם, פשיעת סייבר, שחיתות פוליטית וטרור, אך יש לה גם השפעה שלילית באופן לא פרופורציונלי על מהגרים, פליטים ואנשים בעלי הכנסה נמוכה הסובלים מעלויות יחסית גבוהות יותר או שאינם נכללים על הסף..

חלק מהבעיה היא מערכת אקולוגית מקוטעת של נתונים המעכבת ניתוח משפטי מתקדם של נתוני עסקאות, כגון לימוד גרפים ללכידת המתחם. "שכבות" תוכניות המופעלות על ידי הלבנת הון. עם ספר חשבונות ציבורי ובדוי, מטבע קריפטוגרפי פיאט יכול לאפשר לחוקרים לראות את התמונה כולה, לזהות פעילות חשודה, לבקש צווי לנקוט שם שם לשחקנים לפי הצורך ואז לפעול לפי הצורך. זה בניגוד מוחלט למה שיש לנו עכשיו, כאשר כל בנק אחראי לשיטור עצמו במידע מוגבל להפליא (משלו) כאשר הלבנת הון מתוחכמת עוברת על פני בנקים ושטחים רבים..

הציטוטים הללו נערכו ותמצו.

ההשקפות, המחשבות והדעות המובאות כאן הן של המחברים בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map