האם מטבעות קריפטוגרפיים ישמרו על הפופולריות שלהם ביוון? קח מומחה

בקבלת המומחים שלנו מובילי דעת קהל מתעשיית הקריפטו ומחוצה לה מביעים את דעותיהם, משתפים מניסיונם ונותנים ייעוץ מקצועי. לקיחת מומחים מכסה כל דבר, החל מטכנולוגיית Blockchain ומימון ICO וכלה במיסוי, רגולציה ואימוץ מטבעות מטבעות על ידי מגזרים שונים במשק.

אם תרצה לתרום לקיחת מומחה, אנא שלח את הרעיונות והקורות החיים שלך באימייל לכתובת [email protected]

ראש ממשלת יוון, אלכסיס ציפראס, בירך על עסקת החוב ביורו בקבוצה ביוון במהלך חילופי טלוויזיה עם הנשיא פרוקופיס פבלופולוס, בהתייחסו ל "הִיסטוֹרִי" הסכם שעלה על ציפיות השווקים.

"21 ביוני 2018 ייכנס להיסטוריה כיום משמעותי בהיסטוריה של גוש האירו," הוא אמר וציין כי ההסכם הופך את החוב של יוון "יציב."

אבל מה המשמעות של העתיד של המטבע הקריפטוגרפי ביוון? היוונים פנו בטירוף לפלטפורמות מסחר מקוונות בחיפוש אחר ביטקוין בזמן צרות משבר החוב בשנת 2015, כאשר הבנקים החלו להיסגר והוקמו פיקוח על ההון. האם מטבעות קריפטוגרפיים וטכנולוגיית הבלוקצ’יין הבסיסית שלה ימצאו מקום בכלכלה היוונית בהמשך עתה לאחר משבר החוב?

מה אומרת האיחוד האירופי וממשלת יוון

האיחוד האירופי (האיחוד האירופי) ומדינות המדינות החברות מכניסות חדשנות טכנולוגית – כולל מטבעות קריפטוגרפיים וטכנולוגיית הבלוקצ’יין הבסיסית שלה – לכלי אסטרטגי לצמיחת הכנסות, תחרות לאומית ורווחה כלכלית..

קבוצת הרמה הגבוהה של חדשנים – שמונה כמה אנשי טכנולוגיה של בלוקצ’יין – מייעצת לנציבות האירופית (EC) לתמוך בחדשנים מהשורה הראשונה, יזמים, חברות קטנות ומדענים עם רעיונות מבריקים והשאיפה להגדיל בינלאומית. בתור האיחוד האירופי בתורו יש יוזמה בשם EU Blockchain Observatory and Forum לעזור למדינות החברות לעבוד בשיתוף פעולה כדי לשלב ולגבש השקפות, ניתוח וחזונות, ליצור מאגר ידע, להאיץ חדשנות ולזהות מקרי שימוש עדיפים בטכנולוגיית הבלוקצ’יין..

עד כה עשרים ושניים מתוך עשרים ושמונה מדינות חברות באיחוד האירופי, כולל יוון, חתמו על שותפות הבלוקצ’יין של האיחוד האירופי כדי להחליף ניסיון ומומחיות בתחומים טכניים ורגולטוריים ולהתכונן להשקת יישומי בלוקצ’יין בכל רחבי האיחוד ברחבי השוק הדיגיטלי. לתועלת של המגזר הציבורי והפרטי. קרואטיה, קפריסין, דנמרק, הונגריה, איטליה ורומניה ביטלו את הסכמתן.

ב -16 במאי, ועדת הפרלמנט האירופי לתעשייה, מחקר ואנרגיה קיבלה החלטה המתארת ​​את היתרונות שבאימוץ טכנולוגיית בלוקצ’יין / ספר חשבונות מבוזר (DLT).

מחברת ההחלטה, אווה קאילי, יו”ר ועדת הערכת אפשרויות המדע והטכנולוגיה אמרה כי “לבלוקצ’יין ול- DLT באופן כללי יש אלמנט משבש חזק שישפיע על מגזרים רבים." כולל אנרגיה. היא קראה "ראש פתוח, פרוגרסיבי, ו רגולציה ידידותית לחדשנות.”

ההחלטה קובעת:

“תשתית מבוססת DLT בתוך מוסדות האיחוד האירופי ובין המוסדות האיחודיים המנצלים רשתות חסימות במגזר הציבורי האירופי יכולה להיות לב ליבה של מערכת אקולוגית עסקית מהימנה.."

ההחלטה ממשיכה בהתייחסות לעובדה שחוזים חכמים הם עמוד השדרה של DLT וקוראת ל- EC לבחון את ההיבטים הטכניים של אכיפה חוקית שלהם ברחבי השוק היחיד הדיגיטלי, מה שמבטיח תנועה חופשית של מידע מקוון מעבר לגבולות אירופה והוסיף כי בין היתר. יישומים, "DLT יכול להפוך ולשנות דמוקרטיזציה לשוקי האנרגיה ולאפשר למשקי בית לייצר אנרגיה ידידותית לסביבה והחלפת עמיתים לעמית. ”

באירופה, מכיוון שהגז יותר ידידותי לסביבה ונקי יותר מנפט, הוא אחד ממקורות האנרגיה החשובים ביותר. יוון חשובה למקור אנרגיית הגז של האיחוד האירופי הן מבחינת חלוקת צינור הגז והן מבחינת האספקה. דרך קפריסין, יוון שולטת בחלקים של אספקת הגז במזרח הים התיכון של מעל 122 טריליון רגל מעוקבת.

במטרה להרחיב את שיתוף הפעולה הכלכלי ויחסי הסחר עם הוועדה הכלכלית האירואסית המהווה חסם לסחר באנרגיה בגז, יוון חתמה על הצהרה משותפת על שיתוף פעולה. הֶסכֵּם ב- 24 ביוני 2017. החדשות הטובות הן כי ה- EEC מחויב לטכנולוגיית בלוקצ’יין ומטבעות קריפטוגרפיים כמו שהאיחוד האירופי ויוון הם.

מה אומרים אנשי אקדמיה יוונים

קונסטנטינוס דסקלקיס, המכון הטכנולוגי יליד כרתים לפרופסור חבר להנדסת חשמל ומדעי המחשב, קרא לעמיתיו היוונים לחשוב באופן גלובלי ומקומי, ואמר כי יש להתגבר על התפקודים הכלכליים והחברתיים המרובים במדינה על ידי אימוץ טכנולוגיה ו בינה מלאכותית (AI). במונחים של מטבעות קריפטו כמו ביטקוין, “זו אחת התגליות המרתקות ביותר של המאה ה -21,” הוא אמר וכי לטכנולוגיה הבסיסית (בלוקצ’יין) יש עתיד והיא “כאן כדי להישאר.”

כדי לקבוע אם מטבעות קריפטוגרפיים כאן כדי להישאר או לא, צוות מחקר בינלאומי המורכב מתאודור פנאגיוטידיס באוניברסיטת מקדוניה ביוון ואורסטיס ורבוזינוס בבית הספר לכלכלה בוגר בברצלונה בספרד. מְנוּתָח ספקטרום רחב של נתונים המייצגים מספר שנים בחיי הביטקוין, כדי להגיע להבנה מעמיקה יותר של ערך הקריפטו.

הנה מה שהיה להם לומר:

“עם ביטקוין ושאר מטבעות קריפטוגרפיים, עסקאות מתבצעות ללא מיסוי. אנחנו לא יכולים להיות בטוחים מה טיבן של עסקאות אלה, אך לעתים קרובות משתמשים במטבעות קריפטוגרפיים בכדי להימנע ממסים או מכסים, או כדי לעסוק במסחר בלתי חוקי..

אם מטבעות קריפטוגרפיים ימשיכו לצמוח ולמצב את עצמם כמערכות שאינן משפיעות על הבנקים ולהישג ידם של הרגולציה הממשלתית, אנו יכולים להיות בטוחים כי הממשלות יחוקקו חוקים לאומיים וייקחו את חלקן בהכנסות..

אנשים רבים מאמינים שביטקוין יחליף את הכסף בו אנו משתמשים כיום, אך אנו בספק. הסיבה לכך היא שהממשלה לעולם לא תאפשר זאת. ממשלות רוצות הכנסות ממסים והן רוצות שליטה. גורלו של ביטקוין הוא אפוא בלתי צפוי ותלוי במה שממשלות יעשו בעתיד. “

מה אומרים אנשי מקצוע בתחום המיסים היווניים על מדיניות המס והחוקים של קריפטו

“נכון להיום אין מסגרת רגולטורית והליך רלוונטי להכנסות ממס שמקורן בעסקאות קריפטו / ICO או פעילות כרייה במסגרת חקיקת המס היוונית. עם זאת, אין פירוש הדבר כי רשות המסים היוונית לא יכולה להיות ממוסה על הכנסה כזו “, אמר ספירוס דימיטריו, עורך דין / מנהל בכיר, מס, KPMG ביוון..

“אם עסקאות מטבעות קריפטוגרפיים / ICO או פעילות כרייה מאופיינות כפעילות עסקית או רווחי הון, הכנסות עסקיות כאלה יחויבו במס בשיעור של 29% במקרה של חברות. במקרה של רווחי הון של יחידים יחויב המס בשיעור של 15% ופעילות עסקית הכוללת עסקאות מטבעות קריפטוגרפיים / ICO או פעילות כרייה תחויב במס על פי סולם מס מדורג שנקבע בחוק (22% – 45%) הוסיף..

נכון לעכשיו, גם קפריסין אינה ממסת מטבעות קריפטוגרפיים.

סלבה אוזלי, Esq., CPA הוא עו”ד מיסים בינלאומי ורו”ח שכותב לעיתים קרובות על נושאי מיסוי, משפטיים וחשבונאיים לשטרות מס, בלומברג BNA, פרסומים אחרים ו- OECD..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map