פטרו לא הצליח להציל את קרטל הקונספירציה של השמש מעוקץ הסנקציות

בסוף פברואר חשפה אכיפת ההגירה והמכס של ארצות הברית את תכנית המודיעין שלה בנושא מטבעות קריפטוגרפיים, המכוונת לשווקי עמיתים לעמיתים ו- darknet לשימוש אסור במטבעות קריפטוגרפיים. ואז, במסיבת עיתונאים חודש לאחר מכן, הפליל משרד המשפטים האמריקני את נשיא ונצואלה ניקולה מאדורו ו -14 בכירים אחרים במדינה. האישומים כוללים מינוף משרדים פוליטיים, מערכות פיננסיות ומטבעות קריפטוגרפיים לביצוע והסתרה של פעולות סחר בסמים, נרקו-טרור ושחיתות המנוהלות על ידי הממשלה במשך למעלה מ -20 שנה. השחיתות המערכתית הזו פשטה על ונצואלה על מיליארדי דולרים והרסה את המדינה כלכלית, על פי התובעים האמריקניים..

ארה”ב טוענת כי מדורו וה- “קרטל השמש,”ארגון לסחר בסמים המורכב מצבא, אנשי ממשל ופעילי מודיעין ברמה גבוהה, נשק 250 טון קוקאין נגד ארה”ב, שלטענתם הם העבירו דרך אמריקה המרכזית במטוס או דרך הקריביים בסירה..

“מאדורו והנאשמים האחרים התכוונו במפורש להציף את ארצות הברית בקוקאין כדי לפגוע בבריאות וברווחתה של מדינתנו”, אמר עו”ד ג’פרי ברמן. טען.

בכתב אישום נפרד, המחוז הדרומי של ניו יורק טעונה המפקח על מטבע הקריפטו של ונצואלה, ג’וזלית רמירז קמאצ’ו, ואחרים בגין ביצוע סדרת פשעים בניסיון התחמקות מהסנקציות של משרד החוץ האמריקני.. לפי לתעודות בית משפט, הורה קמאצ’ו לאדם אמריקני לפתוח חשבון בנק ולהקים תאגיד פגז באיסטנבול, טורקיה, שישמש בתכנית להלבנת הכנסות פעילותם הבלתי חוקית במטרה להתחמק מסנקציותיו של OFAC..

אליסה אריכס, המנהלת המשמשת בפועל של חקירות ביטחון פנים של ICE, הסביר בהודעה לעיתונות של DOJ:

“האופי השיתופי של חקירה זו מייצג את העבודה השוטפת שה- HSI וגורמי אכיפת החוק הבינלאומיים מבצעים מדי יום, לעתים קרובות מאחורי הקלעים ולא ידועים בציבור, בכדי להפוך את הקהילות שלנו לבטוחות יותר וללא שחיתות. […] הטווח הגלובלי והמחויבות של HSI לזהות, למקד ולחקור באגרסיביות אנשים המפרים את חוקי ארה”ב, מנצלים מערכות פיננסיות ומסתתרים מאחורי מטבע קריפטוגרפי כדי לקדם את הפעילות הפלילית הבלתי חוקית שלהם. יהא כתב אישום זה תזכורת לכך שאיש אינו עולה על החוק – אפילו לא גורמים פוליטיים חזקים. “

המטבע הקריפטוגרפי הלאומי הראשון בעולם – פטרו

הרעיון של מטבעות קריפטוגרפיים לאומיים, דו-לאומיים ורב-לאומיים משך ממשלות רבות ברחבי העולם, במיוחד כאלה שהאושרו על ידי ארה”ב – כלומר, ונצואלה ו איראן – אבל גם אחרים, כמו ערב הסעודית, איחוד האמירויות הערביות, רוסיה, סין, האיחוד האירופי וטורקיה.

הערות: SPFS, CIPS.

הסנקציות האמריקניות נגד ונצואלה מבודדות במידה רבה את המדינה מהמערכת הפיננסית העולמית. כדרך לעקוף את הסנקציות הנרחבות בארה”ב ולהתגבר על מחסור נזילות כרוני, וילמר קסטרו סוטלדו, שר החקלאות בוונצואלה., נתמך יצירת מטבע החסות בחסות המדינה המבוסס על תקן הזהב או משאבים אחרים – בדומה למטבע החוץ הלאומי של איראן, פיימן – במטרה להציל את כלכלת ונצואלה ולהחליף את ההגמוניה של הדולר האמריקני.

אחרי הכל, איראן ידועה ביישום התכניות היצירתיות ביותר, המבוססות על סחורות, בסגנון סחר חליפין כדי להתחמק מסנקציות בהיסטוריה המודרנית. תוכניות אלה מעורבות במדינות שונות – תוך שימוש בפרצה המכונה “גז לזהב” – כמו גם ב”מכשיר לתמיכה בבורסות סחר “, או INSTEX – שער תשלומים בינלאומי חדש המבוסס על קריפטוגרפיה באיחוד האירופי עם תכונות בסגנון חליפין – על מנת לְהִמָנַע המערכת הפיננסית בארה”ב והסנקציות המשתקות את יכולתה של המדינה לסחור עם העולם.

בדצמבר 2017, במסיבת עיתונאים ששודרה בטלוויזיה, הודיע ​​מדורו כי ממשלתו מתכננת להנפיק מטבע-מטבעות מטבעות / מטבע, המכונה פטרו, אשר יגובה במאגרי הנפט, הזהב והמינרלים במדינה – ויהיה ניתן להמרה למספר מטבעות פיאט, כמו הרובל הרוסי, היואן הסיני, הלירה הטורקית והיורו.

קשור: מטבעות דיגיטליים שהונפקו על ידי הבנק המרכזי: מדוע ממשלות עשויות להזדקק להן (או שלא)

ההתפתחות של הפטרו הייתה קשה מוּשׁפָע על ידי המתמחה בקונגרס לשעבר בארה”ב גבריאל חימנז. הוא מתארח בפלטפורמת בלוקצ’יין שהואשמה שתוכננה כעותק משובט של Dash (DASH) במטרה להימנע מגילוי על ידי גורמי אכיפת החוק..

קשור: עמידה בסנקציות בעסקאות בפיאט ובמטבעות קריפטוגרפיים זהה: מומחה

סנקציות אמריקאיות

זמן קצר לאחר השקתו של פטרו ב- 20 בפברואר 2019, בצו ביצוע מיום 19 במרץ 2018, נשיא ארה”ב דונלד טראמפ אָסוּר אנשים בארה”ב לקנות כל מטבע דיגיטלי, מטבע דיגיטלי או אסימון דיגיטלי שהונפקו על ידי ממשלת ונצואלה, מטעמם או מטעמה, ב- 9 בינואר 2018 או אחריו. איסור זה היה תוקן לכלול את הסיכון לחשיפה לסנקציות של ארה”ב לכל אדם בארה”ב העוסק בחברת הנפט והגז הלאומית של ונצואלה, פטרולוס דה ונצואלה, ללא קשר למטבע העסקה..

על רקע ירידת מחירי הנפט, הסנקציות נגד ונצואלה – שיש בה עתודות הנפט הגדולות בעולם ושבה הנפט מהווה 98% מהכנסות היצוא במדינה – שימשו כאמברגו שהרס את כלכלתה. לפיכך, מדורו היה צריך להיות חדשני עוד יותר, ודחף אותו הלאה לסחר בסמים וסנקציות שהולכות נפט / זהב / קריפטו. מאדורו נקט בצעדים להגדלת השימוש בפטרו על ידי הכריז על תוכניות לשימוש בפטרו למכירת נפט ונצואלי ו צעד קדימה מכירות זהב בעסקאות שובר סנקציות בדומה לתכניות הסחורות מבוססות הסחורות של איראן.

במהלך השנים האחרונות, מדורו נקט במכירת טונות של עתודות הזהב הפדרליות של ונצואלה, כמו גם זהב ממיזמי כרייה בלתי חוקיים לחברות במקומות כגון שוויץ, איחוד האמירויות הערביות וטורקיה המשתמשות בחשבונות בבנקים לא ברורים. הם העבירו לבני זהב – 23 טונות מתוכם הוסרו מכספות הבנקים במדינה, על פי דיווחים שפורסמו – למטוסים בשכר פרטי לטיסות לאיסטנבול, המיועדים בסופו של דבר למכירה לבנקים אירופיים עם מְעוֹרָבוּת של צבא השחרור הלאומי של קולומביה. בשנה שעברה, ה- DOJ טעונה בנק טורקי וסוחר זהב איראני על התחמקות מהסנקציות האמריקניות על איראן.

לאחרונה, חברת הנפט הרוסית הנשלטת ברוסנפט סיימה את פעילותה בוונצואלה, ומכרה את כל נכסיה במדינה לקרמלין לאחר שאוצר ארה”ב סנקר את זרוע המסחר שלה. לכן, כל סנקציות עתידיות של ארה”ב על פעולות נפט בשליטת רוסיה בוונצואלה יכול למקד ממשלת רוסיה / הקרמלין ישירות.

סיכום

זה עדיין לא נראה אם ​​אנשים אחרים המעורבים בסחר החליפין הקריפטו הבינלאומי בוונצואלה יעמדו בפני כתבי אישום מצד ה- DOJ בגין עקיפת הסנקציות האמריקניות. ארה”ב מציעה תגמול של 15 מיליון דולר עבור מידע המוביל למעצרו ו / או להרשעתו של מדורו, וכן תגמולים של 10 מיליון דולר לדיוסדאדו קאבלו, נשיא האסיפה המכוננת הלאומית של ונצואלה; טארק אל-עיסאמי, סגן נשיא הכלכלה; הוגו קרבחאל, לשעבר מנהל המודיעין הצבאי; וקליבר אלקאלה קורדונס, אלוף בדימוס.

כתב האישום של מאדורו ו -14 חברי הקבינט שלו מגיע לאחר הגעתו של נגיף הקונוראוויל לוונצואלה – בה קיימת הסגר ארצי מאז ה -16 במרץ. מלחמת מחירי הנפט והחשש מפני מיתון עולמי הביאו את מחיר הנפט ל -18 שנה נמוך של 24 $ לחבית, פחות ממחצית מהיותו בפברואר. מדינות לייצור נפט לשבור שוויון במחיר באמצע 80 $ לחבית.

מחירו של פטרו, המטבע הדיגיטלי הלאומי של ונצואלה שהועלה על מנת להימנע מעוקץ הסנקציות האמריקאיות, אינו ידוע.

הדעות, המחשבות והדעות המובעות כאן הן של המחבר בלבד ואינן בהכרח משקפות או מייצגות את דעותיו ודעותיו של Cointelegraph..

סלבה אוזלי, Esq., רואה חשבון, הוא עו”ד מיסים בינלאומי ורואה חשבון מוסמך אשר כותב לעיתים קרובות על נושאי מיסוי, משפטיים וחשבונאיים לשטרות מס, בלומברג BNA, פרסומים אחרים ו- OECD.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map