ממשלת ארה”ב מיישמת תוכניות בלוקצ’יין לשיפור השקיפות והיעילות: בלוג מומחים

בלוג מומחים הוא סדרת המאמרים החדשה של Cointelegraph על ידי מנהיגי תעשיית הקריפטו. הוא מכסה כל דבר, החל מטכנולוגיית Blockchain ומטבעות קריפטוגרפיים וכלה בוויסות ICO וניתוח השקעות. אם ברצונך להפוך לסופר האורח שלנו ולהתפרסם ב- Cointelegraph, אנא שלח לנו דוא”ל לכתובת [email protected]

מטבעות קריפטוגרפיים והבלוקצ’יין יעמדו בראש ובראשונה בפורום הכלכלי העולמי השנה בדאבוס, עם כמה פאנלים שקשורים לקריפטוגרפיה ולבלוקצ’יין על הפרק..

ממשלת ארה”ב העריכה את טכנולוגיית הבלוקצ’יין מאז שהיא מימנה, שיתפה פעולה ושותפה עם עסקים, מדינות אחרות וכן מוסדות חינוך בטיפוח ופיתוח רציף של טכנולוגיות ומדע חדשניים. חוזים, עסקאות ורשומות הקניין הרוחני (IP) הם בין המבנים המגדירים את המערכת הכלכלית, המשפטית והפוליטית בארה”ב. והסוכנויות הממשלתיות שהוקמו כדי לנהל אותן צריכות לעמוד בקצב השינוי הדיגיטלי של המשק. לפיכך, טכנולוגיית הבלוקצ’יין נמצאת בהערכה או שהיא נמצאת כעת אניהושם על ידי כמה סוכנויות ממשלתיות בארה”ב לשיפור השקיפות, היעילות והאמון בשיתוף מידע ב:

  • ניהול פיננסי
  • רֶכֶשׁ
  • ניהול נכסי IT ושרשרת אספקה
  • חוזים חכמים
  • פטנטים, סימני מסחר זכויות יוצרים, תמלוגים
  • אישורים שהונפקו על ידי הממשלה כמו ויזות, דרכונים, SSN ותעודות לידה
  • נתוני כוח אדם פדרלי
  • כספים שהוקצו
  • סיוע פדרלי ומסירת עזרה זרה

מינהל השירותים הכלליים (GSA)

המשרד הטכנולוגי המתעורר של GSA השיקה את תוכנית הבלוקצ’יין הפדרלית בארה”ב עבור סוכנויות פדרליות ועסקים בארה”ב המעוניינים לחקור את טכנולוגיית Blockchain ואת יישומה בממשלת ארה”ב. עד כה, GSA השתמשה בבלוקצ’יין לאוטומציה ולהאיץ את בדיקת החוזים לתוכנית FASt Lane שלה.

משרד האוצר

משרד האוצר מתמודד תוכנית פיילוט כדי לקבוע אם ניתן להשתמש בטכנולוגיית Blockchain לניהול שרשרת האספקה, אשר האיצה, זמני עיבוד, יצרה התייעלות וחיזקה את הפיקוח הפיננסי במגזר הפרטי..

שר האוצר סטיבן מנוצ’ין, היושב בחבר דאבוס בלוקצ’יין, מאמין כי יצירת שותפויות ציבוריות-פרטיות (PPP) עם משקיעים זרים למימון של טראמפ. תוכנית תשתיות ציבורית מבלי שייווצר חוב נוסף יהיה המפתח למימוש ההבטחה לשדרוג כבישי ארה”ב, גשרים, שדות תעופה ועבודות ציבוריות אחרות. זה יעורר את הצמיחה הכלכלית במטרה להעביר סיכון משמעותי למימון למגזר הפרטי.

PPPs בדרך כלל כוללים סוכנות ממשלתית המזהה פרויקט פוטנציאלי, וקובעת שיש פוטנציאל הכנסות מספיק מהפרויקט כדי למשוך עניין למשקיעים, לגייס הצעות תחרותיות, ואז לבחור גורם אחד או יותר מהמגזר הפרטי לתכנון, מימון, בנייה, הפעלה ותחזוקה של פּרוֹיֶקט. ב- PPP, הממשלה מחזיקה בדרך כלל בפרויקט אך מעניקה למגזר הפרטי סמכות משמעותית על פיתוחו ותפעולו.

“עבודה עם משקיעים זרים הולכת להיות חלק קריטי בכל תוכנית שאנו מעלים ושותפויות ציבוריות-פרטיות הן קריטיות להבטחת משלם המסים האמריקאי לא לשאת בעלות המלאה של תוכנית מוצעת כלשהי.," מנוצ’ין הסביר.

משרד האוצר ביצע גם יוזמות לשיפור ה "חוקים נגד הלבנת הון / מאבק במימון טרור (AML / CFT) לחוקרי מטבעות קריפטוגרפיים מבוססי בלוקצ’יין PPPs עם מוסדות פיננסיים, לחלוק מידע.

משרד החוץ האמריקני

משרד החוץ האמריקני מדגיש חשיבות החדשנות בפיתוח כלכלי עולמי ומעודד דיאלוג עם שותפי המגזר הפרטי המשתמשים כיום בטכנולוגיית Blockchain.

“משרד החוץ תומך בשותפויות ציבוריות-פרטיות. לדוגמא, במקסום ההשפעה והאחריות של פיתוח / סיוע זר, טכנולוגיית Blockchain על ידי הבאת שקיפות, עשויה לטפל בשחיתות, הונאה או שימוש לא נכון בכספים וחוסר יעילות בתהליך מימון הרכש הציבורי עצמו. הסביר סגן המזכיר ג’ון ג’יי סאליבן.


רכש ממשלתי מהווה חלק ניכר מהכלכלה העולמית 20 אחוז מהתמ”ג, או כ- 9.5 ט”ל דולר מכספי הציבור. על פי מחקר של OECD, שחיתות מתנקזת בין 20 ל -25% או בסביבות 2 מיליון דולר בשנה. הוא מהווה חלק ניכר מכספי משלם המסים ונותר הפעילות הממשלתית הפגיעה ביותר לבזבוז, הונאה ושחיתות בשל גודל התזרים הכספי הכרוך בכך. שחיתות מעוותת את מתן החוזים ההוגן, מפחיתה את איכות השירותים הציבוריים הבסיסיים, מגבילה את ההזדמנויות לפתח מגזר פרטי תחרותי ופוגעת באמון במוסדות ציבוריים..

מדינות ברחבי העולם מציבות את החדשנות הטכנולוגית בלב הרכש הציבורי, כדי לעצב מחדש את הרכש לכלי אסטרטגי לצמיחת הכנסות, לתחרותיות לאומית ולשיפור הבריאות, הרווחה הכלכלית ואיכות החיים הכללית. יותר מארבעה תריסר מדינות יצרו אסטרטגיות חדשניות לאומיות ו / או השיקו קרנות חדשנות לאומיות. מדינות אלה מקלות על אילוצי השקעות ישירות זרות, מספקות מימון, מימון, תוך שימוש בשיתופי פעולה ציבוריים-פרטיים, הקלות מיסים ומבקשות מהמגזר הפרטי מחוץ לגבולותיהן התחייבויות למדינותיהן. כדי למקסם את ההשפעה והאחריות של פיתוח / סיוע זר, טכנולוגיית Blockchain עשויה לטפל בשחיתות, הונאה או הפקעה לא נכונה של כספים וחוסר יעילות בתהליך המימון..

משרד ההגנה (DoD)

כפי ש בא לידי ביטוי בחוק אישור ההגנה הלאומי לשנת 2018 (H.R. 2810) כפי שנחתם בחוק ב- 12 בדצמבר 2017, הממשלה הפדרלית האמריקאית וסוכנויותיה בוחנות את אימוץ טכנולוגיית הבלוקצ’יין בתחומים שונים, לאחר בחינה מדוקדקת של הסיכונים הטמונים בטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת חדשה זו. הערכה זו תשפוך אור על יכולות הטכנולוגיה של Blockchain הן לממשל הפדרלי והן לסביבות ה- IT של משרד הביטחון.

המחלקה לביטחון פנים (DHS)

DHS הוא הענקת מענקי מחקר חדשנות לעסקים קטנים לפיתוח מקרה שימוש לתפקידה של טכנולוגיית Blockchain בביטחון הגבולות.

מינהל האווירונאוטיקה והחלל הלאומי (נאס”א)

מערכות תקשורת יעילות וטכניקות מחשוב יעילות הן קריטיות להבטחת הצלחתה של כל משימה של נאס”א. נגישות רבה יותר של מידע דיגיטלי וטכנולוגיות חסכוניות של טיסות חלל מאוישות ובלתי מאוישות צפויות להשתלב הרבה יותר באמצעות טכנולוגיית Blockchain.. מענק חדש של נאס”א לאוניברסיטת אקרון באוהיו יממן מחקר לשימוש בבינה מלאכותית עמוקה למידה הפועלת ברשת רשת Ethereum Blockchain לפיתוח פרדיגמת רשת ומחשוב גמישה בסביבות תקשורת חלל שונות..

סיכום

בלוקצ’יין אינו כדור כסף לממשל הדיגיטלי, אך מכיוון שטכנולוגיה זו מיושמת באופן נרחב יותר, היא עשויה לייצג את עתידם של חוזים משפטיים חכמים וכיצד תעשיות שלמות בשותפות עם ממשלת ארה”ב מתנהלות בצורה שקופה ויעילה..

סלבה אוזלי, עסק, רו”ח הוא עו”ד מס בינלאומי ורו”ח אשר כותב לעתים קרובות על נושאי מיסוי, משפטיים וחשבונאיים עבור TaxNotes, בלומברג BNA, פרסומים אחרים ו- OECD.

כתב ויתור. הדעות והפירושים במאמר זה הם של המחבר ואינם מייצגים בהכרח את דעותיו של Cointelegraph.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map