BitMEX זוכה להצלחה – הקהילה בוכה ‘משחק פלול’ בעקבות קריסת השוק

ב- 13 במרץ, ענקית המסחר BitMEX נדחקה באמצע מחלוקת שראתה כי הבורסה הראשית מתמודדת עם נפילה מבצעית שנמשכה כ- 25 דקות. במהלך ההשבתה, התפשטו שמועות ברחבי ההצפנה לפיה התרחש משחק מסולף מאחורי הקלעים, במיוחד מאז שמחיר הביטקוין (BTC) ירד לסביבות 3,700 דולר..

קשור: סוחרי הקריפטו מסבירים מה גרם לצניחת מחיר הביטקוין ל -3,000 דולר

בכדי לסייע בהשבתת חלק מהחשדות שהתעוררו עקב ההפסקה האמורה, הוציא צוות יחסי הציבור של BitMEX צִיוּץ שקראו כי החברה “נודעה לבעיית חומרה אצל ספק שירותי הענן שלנו שגורמת לעיכוב בקשות BitMEX.”

למרות שההסבר הנתון נראה לגיטימי למדי, ראוי להדגיש שביום, BitMEX ראתה יותר חיסולים מאשר במהלך כל תקופת 24 שעות אחרת במהלך השנה האחרונה. בנוסף, בעקבות האירוע, היקפי העסקאות העתידיות של פלטפורמת המסחר BTC עלו על ידי אלה של OKEx – נישה שנחשבה זה מכבר כאזור הדומיננטיות המרכזי של BitMEX..

על רקע הפסדים כבדים, BitMEX התמודד עם מטח של ביקורת, כאשר אנשים כמו סם בנקמן-פריד, מנכ”ל בגד המחקר אלמדה, פרסמו סדרת ציוצים בטענה כי חוסר המוכנות של BitMEX לטפל בתנאי השוק הוא שגרם לערכו של ביטקוין לצנוח כל כך מהר. יתר על כן, כאשר הפלטפורמה יצאה לא מקוונת, ערך הקריפטוגרפי המוביל התחיל לעלות שוב, ובכך הניע את בנקמן פריד לפרסם את ההודעה הבאה ברשת:

“BTC התגייס ללא חומת המכירה הענקית של חוב ה- BitMEX. ואפילו יותר מכך – BTC התגייס, כך שפחות אנשים * היו צריכים להיות מחוסלים … יצירת נבואה שמגשימה את עצמה. אם היינו יכולים להעלות BTC מעל 5K $, אולי אז זה כבר לא יצטרך * לרדת. “

BitMEX מגיב

כדי לקבל הבנה מפורטת יותר בנושא, Cointelegraph הגיע אל BitMEX. דובר BitMEX, חזר על כמה מהעובדות שהודגשו בעבר על ידי חילופי הדברים באמצעות טוויטר והצהיר כי בשעה 12:56. UTC ב- 13 במרץ 2020, BitMEX נתקפה במתקפת DDoS אגרסיבית, אשר עיכבה ומנעה בקשות להיכנס לפלטפורמה והוסיפה:

“צוות האבטחה שלנו החזיר לעצמו את השליטה כדי למנוע עיכובים נוספים וחזר לשירות מלא תוך 25 דקות. אישרנו שהנושא מוקדם יותר ביום 3/3 נגרם מאותה התקפה. תיקנו את הבעיה הבסיסית וננפיק נתיחה שלאחר המוות. המהנדסים שלנו עובדים מסביב לשעון כדי לפקח ולהקל על בעיות נוספות. “

כשנשאל על כמה מהתיאוריות הרומזות לאפשרות שביטמקס ימשוך את התקע בשירותי המסחר שלה מחשש שמנוע החיסול שלה יוכל למוטט את פקודת ההזמנות של XBTUSD עד אפס, הצהיר הדובר:

“זה ממש לא נכון. יש לנו, ותמיד, נפעיל פלטפורמה הוגנת ויעילה. BitMEX ערוכה לחלוטין לאירועי פירוק כאלה באמצעות קרן הביטוח שלנו, שהיא הגדולה בענף בסדר גודל ונשארת בריאה. “

לבסוף, מוקדם יותר ב- 16 במרץ, ארתור הייז, מנכ”ל BitMEX, לקח לטוויטר כדי להבטיח ללקוחות החילונית שהוא והצוות יציגו בקרוב מספר שאילתות שנראה שיש למשתמשים בנוגע להפסקה האחרונה. בהצהרתו אמר הייז:

“הקשבנו והצוות שלי אסף את העובדות. אנו נעסוק בשאלות ובדאגות אלה באופן שקוף ומקיף בימים הקרובים. “

חלק מקהילת הקריפטו עדיין לא משוכנעים

בעוד ש- BitMEX נותרה נאמנה לגרסת הסיפור, אלירזה בייקברדי, מנכ”לית ומייסדת פלטפורמת הבלוקצ’יין bitHolla, אמרה לקוינטלגרף כי באירועי ה- 13 במרץ התרחש מפל חיסול גדול ב- XBTM20 – חוזה עתידי XBTUSD אינדקס BXBT30M. בהקשר זה, XBTM20 ירד בכ- 15% מתחת למחיריה הנוכחיים, ולמשך זמן מה נראה היה שהירידה לא מתכוונת להפסיק. בייקברדי הוסיף:

“אתה יכול לגיר את זה בכמות ארוכה יותר מדי של זמן רב המנסה לחזות את החצייה של ביטקוין ולשייך את זה לבהלת וירוס הקורונה וקיבלת מלכודת ענקית אחת. העיתוי היה במקום במקום בו השוק נבהל. המחירים התאוששו זמן קצר לאחר כיבוי BitMEX. אני לא חושב שההחלפה התמידית של XBTUSD הייתה הולכת לאפס, אבל הצפייה בשוק ה- XBTM20 שנראה באמת כאילו זה לעולם לא יפסיק להתנהל. “

ג’פרי ליו שון, מנכ”ל XanPool, שער פיאט לעמית, אמר את דעותיו בעניין, אמר ל- Cointelegraph כי החיסולים שהתרחשו ב- BitMEX יצרו פער הולך וגדל בין המחירים שמציעה הפלטפורמה למחירי הספוט. בזמן. לדעתו, אנשים רצו להשתמש בהזדמנות ארביטראז ‘זו, אך מכיוון שהמרווח המשיך לגדול עקב חיסולים אוטומטיים, אנשים נבהלו מבעיות הנזילות הפוטנציאליות של BitMEX. לאחר מכן המשיך שון להוסיף:

“אני מניח ש- BitMEX נאלצה לסגור את המפסקים שלהם כי אחרת, הלווייתנים הקצרים היו יכולים לדחוף את המחיר לאפס דרך מערכת החיסול האוטומטית של BitMEX. אני חושב שהם סגרו את זה מאוחר מדי כי כנראה כבר איבדו הרבה אמינות עד אז. “

בנוסף, Xun גם סבור שאם BitMEX לא הייתה סוגרת את המערכות שלה, ייתכן שהמחירים היו מתחלפים לאפס והם היו מאבדים את מרבית לקוחותיהם..

BitMEX לא הייתה הבורסה היחידה שירדה בשבוע שעבר

בעוד שמומחים נותנים עדיין אמון מסוים בהאשמות על ביטול שגיאה של BitMEX, אינל קרדנוב, התומכת בפיתוח פלטפורמת Waves, פלטפורמת בלוקצ’יין עם קוד פתוח, אמרה ל- Cointelegraph כי BitMEX היא לא הבורסה היחידה של מטבעות קריפטוגרפיים שיש לה שם גדול. חווה הפסקה כזו במהלך השבוע המטורף. למעשה, פלטפורמות אחרות כמו מזל תאומים, חובי, דריביט וביתומב חוו גם בעיות דומות:

“הבורסות מפסיקות את המסחר במהלך צניחה אדירה, ונראה שראינו את אותו הדבר גם עבור BitMEX. מדוע עלינו לצפות בגישות שונות מחילופי הצפנה CENTRALIZED? “

קרדנוב ציין גם כי לביטמקס לא הייתה שום סיבה אמיתית להפסיק את מנוע הפירוק שלה אם החברה חושבת שהשוק עלול למוטט את פקודת ההזמנות של XBTUSD. בהקשר זה הוא הצביע על ביצועי קרן הביטוח של ביטמקס שאיבדה 1,627 BTC – כלומר רק 4.6% מערכו הכולל – על רקע המכירה העזה שאירעה ב -13 במרץ.

דעה דומה במקצת חולקה גם ג’רואן ואן לאנג, מנחה ערוץ היוטיוב “הבלוקצ’יין היום”. כפי שאמר לקוינטלגרף, הפסקות כאלה מתרחשות לעתים קרובות למדי, במיוחד מאחר וחילופי חילוף מסוימים אינם יכולים להתמודד עם הרבה מהפעילות המתרחשת במהלך התרסקות ענקית או משאבה. לדעתו, אפילו פלטפורמות מסחר מובילות יכולות לעבד כמות מסוימת של עסקאות בשנייה, ואם יש פעילות רבה בזמן אמת בשילוב עם הזמנות מותנות, תמיד תהיה אפשרות להתרחשות..

ואן לנגה גם ציין כי BitMEX ידועה ב”שגיאות הגשת ההזמנות “שלה, שמשמעותה של הדיוט היא שהבורסה מתמודדת באופן שגרתי עם עומסי נתונים הגורמים למערכת שלה להיכשל וכך לא מבצעים הזמנות לקוח. הוא מאמין כי הפלטפורמה עושה שימוש בטכנולוגיה מוחלשת ולכן אינה מסוגלת לתפקד כראוי בנסיבות מסוימות.

בנוסף, אף שאינו מאמין שהבורסה עשויה להתמכר לכל סוג של עבירה לא טובה, הוסיף ואן לנגה כי היה תמריץ זמין עבור המשרד בכל התרחיש הזה – מכיוון שמכירות של לקוחות בודדים מתבצעות באמצעות שוק. להזמין ולכן, BitMEX עומד להרוויח מהם עמלות נוספות.

לבסוף, גם ביקוורדי משוכנע כי אין זה סביר מאוד שביטמקס עשה דבר זדוני במהלך התרסקות המחירים. עם זאת, הוא ציין כי הסבר לקוי ושקיפות אינם דבר שניתן לצפות מענקית סחר כמו BitMEX – במיוחד מכיוון שהרבה אנשים בקהילת הקריפטו העולמית מסתמכים מאוד על הפלטפורמה לגילוי מחירים. בייקברדי הוסיף:

“ראינו תירוצים כמו התקפות DDoS שהשתמשו בעבר פעמים רבות בחברות טכנולוגיה אחרות כדי להתחמק משאלות. זה הוגן לצפות להסבר רשמי מפורט מ- BitMEX בעניין זה. “

סוחרים צריכים להיות זהירים כאשר מתמודדים עם חילופי דברים מסוימים

מעניין לציין כי במהלך המהומה בשוק שהתרחשה בין התאריכים 11–13 במרץ, מדובר בעיקר בבורסות ריכוזיות שחוו הכי הרבה זמן השבתה. לדוגמא, פלטפורמות מסחר כמו Uniswap לא חוו הפסקות, אולם מחירי הדלק של Ether (ETH) הרקיע שחקים סביב אותה תקופה.

כמו כן, למרות שסוחרים בבורסות ריכוזיות, כמו BitMEX, נדרשים להבין את הסיכונים הכרוכים בשימוש במערכות כאלה, ניתן לספק את כמות השקיפות והאמון שרוב חובבי הקריפטו מחפשים בימים אלה רק על ידי פלטפורמות מבוזרות. בהקשר זה אמר קרדנוב לקוינטלגרף:

“אם סוחרים מצפים לשקיפות ורוצים לסחור ללא אמון, עליהם להשתמש בבורסות מבוזרות. BitMEX משתמשת בבורסות נקודתיות אחרות במחיר הסימן שלה (אינדקס) המשמש להפעלת חיסולים. זה המקרה רק בשווקים הנצחיים שלה כמו XBTUSD. שווקים עתידיים רבעוניים כמו XBTH20 מקיימים כללים שונים, כך שאפשר לבלגן בחישובים בגלל אירוע כזה. “

גם ואן לנגה מסכים עם הערכה כזו ומאמין שאנשים צריכים להיות זהירים במיוחד במסחר מינוף כאשר הם עוסקים בבורסות מסוימות. לדבריו, אם חילופי דברים היו בעבר במצבים עכורים, עדיף להתרחק ממנה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map