השוק הנקודתי של ErisX: יותר השתתפות מוסדית ופיקוח רגולטורי שמגיע לקריפטו?

בורסת המטבעות החופשית בארצות הברית ErisX הודיעה לאחרונה על השקת הציבור בתחום המסחר בשוק הספוט שלה, מהלך המקרב את החברה צעד נוסף למטרתה להיות חנות עצירה למסחר בחוזים נקודתיים ועתידיים בסביבה מוסדרת..

לפי המידע על המוצר שלה עמוד, ErisX יתמוך בזוג מסחר בדולר עם ביטקוין, מזומנים בביטקוין, אתר ו- litecoin – בנוסף לזוגי סחר בביטקוין עם שלושת המטבעות הקריפטוגרפיים האחרים.

מה התוכנית של ErisX במרחב הקריפטו?

מאז 2017, ErisX הייתה בניית תשתית שוק מהימנה כדי לתמוך באימוץ מוסדי של קריפטוגרפיה.

החברה משיקגו מבקשת לאפשר לשחקנים בשוק ההון גישה לנכסים דיגיטליים באותו אופן – ואולי באותו מקום – כי הם ניגשים למוצרים פיננסיים מסורתיים כמו ניירות ערך. רגע לפני סוף אפריל, היו דיווחים כי TD Ameritrade, המונה כ -11 מיליון לקוחות קמעונאיים, בדקה את בורסת הקריפטו של ErisX ויכולה בקרוב להציע מסחר קריפטו בפלטפורמה שלה, בה הלקוחות כבר סוחרים במוצרים פיננסיים מסורתיים..

מעבר לשוק הספוט הצפוני, שזה מה שרוב הבורסות הקריפטו הקיימות מציעות וגם מה שמסחר נקודתי של ErisX, אריס X מתכננת להשיק בורסת נגזרים לאחר שהוועדה האמריקאית לסחר בחוזים עתידיים (CFTC) תאשר את בקשתה להפעלת בורסת נגזרים וגם מסלקה.

כהתרעננות מהירה, א שוק נקודתי הוא מקום מסחר – דיגיטלי או אחר – שבו מכשירים פיננסיים כגון ניירות ערך, סחורות ומטבעות נסחרים למסירה במקום. מסירה פירושה החלפת מזומנים למכשיר הפיננסי הנדון. לכן, שוק ספוט קריפטו יהיה כל מקום, כגון בורסות, בו תוכלו לסחור באופן מיידי במטבעות קריפטו.

איך תעבוד פלטפורמת ErisX?

מסחר בשוק הספוט ErisX יעבוד בערך כמו בורסות קיימות כמו Coinbase. המשתמשים יצטרכו לעבור בדיקות תאימות של Know Your Customer (KYC), הלבנת הון (AML) ולחימה במימון טרור (CFT) לפני שהם יוכלו להשתמש בפלטפורמה של ErisX. חברות תיווך מסורתיות כבר עושות זאת כאשר הן עולות על משתמשים המסחרים באמצעות פלטפורמות תיווך וייתכן שלא יצטרכו לחזור על התהליך.

כמו חילופי קריפטו אחרים בארה”ב, ל- ErisX יש רישיונות המאפשרים לו לתמוך במסחר של זוג USD / crypto.

מדוע ErisX מושך משקיעים מוסדיים?

לאחר סגירת הסבב השלישי במימון סדרה ב ‘, עליה הכריזה החברה לצד השקת הבורסה בשוק הספוט שלה, גייסה חברת ErisX כעת סך של 47.5 מיליון דולר מ- 22 משקיעים, על פי פלטפורמת המידע העסקי Crunchbase.

המשקיעים הללו – הכוללים את TD Ameritrade, DRW Holdings, CBOE, TradeStation ו- Nasdaq, רק כדי להזכיר כמה – מתעניינים ב- ErisX מכמה סיבות, שכולן מסתכמות בעובדה שהן רואות הבטחה כיצד בורסת הצפנה היא בניית תשתית שוק חזקה, שקופה, משולבת ותואמת רגולציה במרחב הצפנה.

TradeStation, חברת תיווך מקוונת אמריקאית לניירות ערך, השקיעה ב- ErisX משום שהיא מאמינה כי ErisX מגשרת על הפער בין השוק המסורתי לקריפטו. ג’ון ברטלמן, נשיא קבוצת TradeStation, בהודעה לעיתונות, אמר:

“TradeStation פועלת באופן פעיל על מנת לגשר על הפער בין השווקים המסורתיים לשווקי הקריפטו. ההשקעה שלנו ב- ErisX תומכת בהתקדמות נוספת במבנה שוק הקריפטו ותסייע להכניס שחקנים מבוססים יותר לחלל. תמיכה בחברות כמו ErisX, שמבינות את הרגולציה והשווקים, מועילה למערכת האקולוגית של הצפנה. “

לעומת זאת, TD Ameritrade ראתה ביקוש גובר למסחר במוצרי קריפטו מלקוחותיה הקמעונאיים. אז חברת הברוקרים האמריקאית השקיעה ב- ErisX מכיוון שהיא רואה במפעילת חילופי הקריפטו דרך קיימא להציע ללקוחותיה גישה לשוק הקריפטו בצורה שקופה. טים הוקי, מנכ”ל TD Ameritrade אמר:

“כמשקיעים ב- ErisX, כמו גם תורמים אסטרטגיים ביוזמה, אנו מצפים לקדם את יעדי החדשנות שלנו על ידי עבודה עם בורסה מבוססת, מוסדרת CFTC, שתכלול חוזים עתידיים על נכסים דיגיטליים וחוזים נקודתיים בפלטפורמה אחת.”

סטיב קווירק, סגן נשיא בכיר למסחר & השכלה ב- TD Ameritrade, הוסיף את זה:

“לקוחות הקמעונאות שלנו מבקשים לגשת ולסחור במוצרי מטבע דיגיטלי באותו אופן שהם עושים עם שוקי ההון המסורתיים – באמצעות חליפין לגיטימיים, מוסדרים ושקופים. בדיוק בגלל זה בחרנו להשקיע ב- ErisX – להנגיש מוצרי מטבע דיגיטלי ללקוחות קמעונאיים. “

בעוד שבורסות בארה”ב, כולל Coinbase ו- Gemini, כבר מציעות מוצרי מסחר מוסדיים במובנים מסוימים, שירותיהם אינם מכסים את הצרכים הנרחבים של משקיעים מוסדיים. משקיעים מוסדיים משתמשים בדרך כלל בטקטיקות מינוף כדי לגדר או לייעל את תשואות התיקים שלהם באמצעות נגזרים. כמה נגזרות פופולריות כוללים חוזים עתידיים, אופציות, החלפות, כתבי אופציה וחוזים להפרש.

מפעילי שוק הנגזרים האמריקאים CBOE Global Markets ו- CME Group היו הראשונים שהציעו חוזים עתידיים בקריפטו מסולקים במזומן. בעוד CBOE הפסיקה את הצעת החוזים העתידיים שלה בביטקוין בחודש מרץ, ספקית הביון בשוק התעשייה Diar מְחוּדָד בנתוני נפח כדי להצביע על כך ש- CBOE מתקשה להתחרות בצורה מספקת עם CME. CME ממשיכה להציע חוזים עתידיים על ביטקוין, כאשר הדיווחים גדלים על פי הדיווחים על בסיס חודשי.

עם זאת, משקיעים וסוחרים רוצים שוק עתידי להסדר ביטקוין פיזי.

בהקשר זה, ביטקוין פיזי הוא אותו הדבר כמו הביטקוין בארנק שלך. “פיזי” הוא רק מונח יחסי המציין כי ביטקוין בפועל נסחר במזומן, בניגוד לעסקאות בהן רק מזומן מחליף ידיים על סמך מחיר הביטקוין..

במהלך פגישה עם CFTC ב- 14 בפברואר 2018, ריצ’רד גורליק, ראש מבנה השוק בחברת הסחר DRW, אמר:

“אנו ממשיכים לחשוש כי האופן שבו חוזים עתידיים אלה קשורים לשווקי המזומנים הללו, שהם פחות שקופים, עלול לגרום לעקירות בעתיד. הבענו את עמדתנו כי נרצה לראות חוזי הצפנה שהוסדרו פיזית שיעזרו להתמודד עם חלק מהחששות הללו. “

Cointelegraph דיווח ביוני 2018 על מניפולציה אפשרית של מחירי הביטקוין לרווחים בשוק החוזים העתידיים בביטקוין. בנוסף לסיכון של מניפולציה, חוזים אינם יעילים עבור סוחרים מקצועיים אשר סוחרים באופן פעיל גם בקריפטו.

Garrett See של חברת המסחר בקריפטו DV Chain אמר ל- Insider Insider:

"אם הם עתידיים למסירה פיזית, אז אני יודע בדיוק מה ה- P שלי&L [רווח והפסד] יהיה אם אחזיק אותו לפקיעה. אם הם מסולקים במזומן, עלי לבצע סחר נוסף בכדי לפרוק את המיקום הספציפי בתום התפוגה, ואני צריך לקוות שאוכל לבטל את תפקידי במחיר התפוגה (כולל עמלות) למרות שאולי אין לי את היכולת להחליף הבורסות המשמשות לקביעת מחיר הפשרה."

מוצרי העתיד להתיישבות פיזית שפותחו על ידי ErisX – כמו גם על ידי המתחרה שלה, Bakkt – יענו על צורכי המשקיעים המוסדיים..

Bakkt היא פלטפורמת חילופי קריפטו שפותחה על ידי Exchange Intercontinental, חברת האם של הבורסה בניו יורק. בדומה ל- ErisX, Bakkt מפתח גם שוק ספוטריפ וגם שוק עתידי. מעבר ליצירת תשתית שוק שמושכת שחקנים מוסדיים, בקט רוצה לבנות ולפתח מקרי שימוש בקריפטו, לפי למנהל התפעול הראשי של בקט אדם ווייט.

לאחר הכרזתו של בקקט על שוק עתידי להסדר ביטקוין פיזי בשנה שעברה, אמר סי Insider Insider:

“אם הביטקוין נסחר בהנחה בשוק הספוט ביחס לשוק החוזים העתידיים, סוחר יכול ללכת לביטקוין ארוך ולקצר את העתיד לרווח. זה קשה כשעתיד מסתדר במזומן מכיוון שהוא מחייב סוחר לבצע סחר אחר. “

שוק ספוט קריפטו שקוף יותר

על פי הדיווחים, CFTC אשתקד ביקשה נתוני מסחר מהבורסות המובילות, בעקבות דיווחים כי ניתן היה לעשות מניפולציה בשוק הספוט לצורך השגת רווחים בשוק החוזים העתידיים..

הכנסת מוצרים עתידיים מתקדמים עוד יותר, כמו אלה שעובדים עליהם ErisX ובקקט, עלולה לגרום לפיקוח רגולטורי רב יותר על מפעילי הבורסה. תשומת הלב המוגברת יכולה, בתורו, להניע את החילופים לקיום שיטות החליפין הטובות והשקופות ביותר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map