העמדה הקשה של G-20 בנושא Stablecoin היא צעד קדימה, אך לרגולטורים יש עוד מה ללמוד

על פי מחקר שפורסם על ידי מועצת היציבות הפיננסית של ה- G-20 ב- 14 באפריל, מטבעות יציבים מהווים סיכון רלוונטי ליציבות הפיננסית של הכלכלה העולמית ולכן יש להסדיר אותם באופן לא רק מוקפד אלא גם מוכן לעתיד..

בנוסף, לפי הנתונים מְשׁוּחרָר על ידי ה- FSB, לחברי ה- G-20 הומלץ לעשות שימוש בכללים הפיננסיים הקיימים שלהם – במיוחד בכל הנוגע להלבנת הון ומימון טרור – בכל הקשור להנפקות מטבעות מטבעות שעשויים להיות זמינים בגבולותיהם..

נראה כי ה- G-20 עוין במיוחד כלפי פרויקט מאזניים של פייסבוק, מכיוון שהמטבע הקריפטוגרפי טומן בחובו פוטנציאל אדיר לאימוץ מיידי. עם זאת, הדירקטוריון אינו מודאג יותר מדי מפרויקטים אחרים כמו דאי, ואומר שהם קטנים מכדי להוות כל סיכון מערכתי לכלכלה המקומית של כל מדינה..

המשך הדיאלוג

כדי לקבל הבנה מעמיקה יותר של העניין, קוינטלגרף הגיע לדניאל בורשטיין, היועץ המשפטי ומנהל הציות הראשי של פקסוס, המהווה את הפלטפורמה שעומדת מאחורי כמה מטבעות יציבות כמו פקסוס סטנדרט (PAX) המגובה בדולרים של ארצות הברית ו זהב פקס זהב צמוד (PAXG).

לדעתו, ה- FSB, באמצעות דוחו האמור לעיל, תרם “תרומה חשובה ומהורהרת” לדיאלוג המתמשך אודות יתרונותיהם של מטבעות שכבות, כמו גם את החשיבות של הפחתת הסיכונים הקשורים למוצרי שכבה באמצעות בקרות חזקות ויסות מתחשב. “ה- FSB התייעץ עם פקסוס בחקר הדו”ח הזה, והדו”ח מוכיח שהתשומות שלנו התקבלו היטב.”

עוד ציין כי על ידי קבלת אישור המחלקה לשירותים פיננסיים של מדינת ניו יורק, הצעות שונות של חברת פקסוס מטפלות במספר נושאים דחופים הקשורים לסוג הנכסים הייחודי הזה, כגון ביטחון עתודות, קלות פדיון, ממשל, דין וחשבון. , ניהול סיכונים, שקיפות, אבטחת סייבר ועמידה בפשע פיננסי, התאוששות ופתרון.

באופן דומה, פאולו ארדואינו, מנהל הטכנולוגיה הראשי של Tether – החברה שעומדת מאחורי הדולר המטבע הדולר האמריקני USDT – אמר לקוינטלגרף כי למרות כל הביקורת שהעלתה ה- G-20 ביחס לסוג הנכסים, משרדו בירך על כך ההכרה של FSB בתפקידם של מטבעות חשמל בכלכלה העולמית ושיקול דעתה בחדשנות טכנולוגית פיננסית בתחום הנכסים הדיגיטליים.

מומחים שוקלים כיצד באופן רגיל יש לווסת מטבעות יציבים

במובן הבסיסי ביותר שלהם, מטבעות מטבעיים הם מטבעות דיגיטליים המציעים ערך לסוחרים ולבורסות, כמו גם למערכת האקולוגית הכללית של הצפנה, על ידי מתן משקיעים סוג נכס שמתייצב על ידי מטבע קריפטו או פיאט בסיסי כמו הדולר האמריקני..

משקיעים יכולים להשתמש במטבעות מטבע לרכישה ולמכור מטבעות קריפטוגרפיים, ולהפחית את הסיכון שלהם בתקופות של תנודתיות גבוהה. עם זאת, מבחינת האופן שבו יש לנהל את סוג הנכסים הייחודי הזה, ג’וש לי, מנהל העסקים הראשי של אפיפיני – חברת האם של ארגון המטבע העולמי, המנפיק אסימון דולר דיגיטלי בשם USD Digital (USDD), אמר לקוינטלגרף:

“אם הרגולטורים מתכננים הנחיות ברורות כיצד צריך ליצור, לסחור ולנהל את מטבעות היוצרים, ניתן להקל מאוד על כל חשש פוטנציאלי. אני מאמין שהיתרונות של מטבעות יציבה מוסדרים היטב עולים על כל הסיכונים האפשריים. באופן אידיאלי, הרגולטורים הממשלתיים ברחבי העולם יכולים ליישר מסגרת משותפת. “

כמו כן, גרגורי קלומוב, מנכ”ל Stasis, המנפיק את היורו האחורי של היורו, אמר ל- Cointelegraph כי רבות מהנושאים שהובלטו על ידי ה- FSB אינם ממש רציניים מכיוון שניתן להשיג עסקאות הקשורות להנפקות על פנקסי ציבור. לא רק זאת, הוא גם ציין כי מרבית מנפיקי ה- stablecoin משתמשים כיום בכלי תוכנה אנליטיים שיכולים לסייע לרואי החשבון בקלות לקבוע אם לעסקה מסוימת יש בעיות כלשהן, במיוחד ביחס למקור הכספים שלה, והוסיף:

“אני מאמין שהלוח כנראה רק התחיל לטפס על עקומת הלמידה שלו ולא היה מודע לכך שיש כלים אנליטיים של בלוקצ’יין לביצוע הוכחות לעבודה המספקים פתרון בדיוק כנגד מה שהם עוסקים בו.”

לבסוף, כשגיבש את דעותיו בעניין, ג’ייק יוקום-פיאט, המוביל ומייסד המיזם של Decred (DCR) – מטבע דיגיטלי אוטונומי העושה שימוש במערכת קונצנזוס היברידית – אמר ל- Cointelegraph כי הרבה מהחששות של FSB לגבי מטבעות נייר הם מוגזמים מאוד וזה מוגבל מאוד בהשקפותיו:

“ה- FSB מייצג אוסף של מדינות שיש להן בנקים מרכזיים מקבילים חזקים מאוד והכוח העיקרי של אותם בנקים מרכזיים הוא היכולת להנפיק אשראי בעת החכירה. ה- FSB ימשיך לדאוג לתחרות פוטנציאלית בהקשר של הנפקת אשראי דמוית פיאט מכיוון שהבנקים המרכזיים אינם מוכנים ואינם מסוגלים לאמץ תהליך הנפקת אשראי דטרמיניסטי או סופי יותר. “

האם באמת ניתן להשתמש במטבעות מנוצלים לניצול פרצות רגולטוריות?

במהלך השנתיים האחרונות, מטבעות הכוכבים צמחו מאוד הן מבחינת הלגיטימיות והן הפופולריות הכללית. זה בין השאר בשל העובדה שיותר ויותר אנשים מצאו שההצעה הייחודית הזו מועילה לחיסכון בזמן ובכסף. בנוסף, מספר מטבעות יציבות, כמו Tether ו- Binance USD (BUSD), עדים לעלייה ניכרת בשווי השוק שלהם. זה מצביע על העובדה שמטבעות נדל”ן מוחזרים מחדש או מנוצלים לצורך החלפת כסף תלוי בנק..

קשור: כיצד שיעורי ריבית אפסיים בארה”ב ישפיעו על אימוץ Stablecoin

עם זאת, כשמדובר במטבעות מנויים המשמשים למטרות מזיקות, פול מק, לשעבר משקיע הון סיכון ומייסד גאס – מטבע ציבורי ששוויו קשור לדולר האמריקני אך מגובה בזהב פיזי – אמר לקוינטלגרף כי רוב “פרצות” שה FSB נרתעה עליה בדו”ח שלה הן למעשה רק מבדילים רגולטוריים בין כלכלות שונות, והוסיפו:

“מה שהבינו חברות קריפטו ומופצות הוא שיש הזדמנות לארביטראז ‘רגולטורי. זו הדרך של הכלכלה העולמית, זה קורה בכל השווקים בכל צורה שהיא, תמחור, ייצור, מימון ורגולציה. אבל עכשיו פתאום ממשלות צריכות לעבוד יחד כי מטבעות יציבים מהווים איום. הם לא. “

בלי קשר, מק אכן מאמין שהמלצות ה- G-20 הן צעד בכיוון הנכון, למרות שעדיין עשוי לקחת זמן עד שהרגולטורים יבינו באמת את הפוטנציאל של הנכס החדש הזה. באופן דומה, דן שאט, המנהל הכללי לשעבר של חידושים פיננסיים עבור PayPal ויו”ר פרוטוקול יוניברסל – הארגון העומד מאחורי הדולר האוניברסלי המגובה בדולר האמריקני (UPUSD) – אמר ל- Cointelegraph כי כשם שניתן להשתמש במזומן עד סכום מסוים. ללא בדיקת זיהוי כלשהי, ניתן וצריך להשתמש באותם פרוטוקולים עבור מטבעות חשמליים, אשר יפתרו במידה רבה חששות וסוגיות סביב תהליכי Know Your Customer. בהקשר לעניין, הוא הוסיף ואמר, “בהחלט, אימות הזהות נעשה קל יותר עם הטכנולוגיה ועשוי לסייע במיתון האיום של הלבנת הון.”

בנושא מטבעות יציבה מסוימים המציגים חריגות מהיתדות שלהם וההשלכות הכספיות שיכולות להיות לסטיות כאלה על המנוע הכלכלי העולמי, ציין שאט:

“אנו עדים לסטיות מ”יתדות” עם מדינות רבות שהיו בהן אינפלציה בורחת. טכנולוגיית הבלוקצ’יין התפתחה כך שניתן לצרוב ולטבוע אסימונים כדי לשקף נכס בסיס שהופקד או נמשך, והיא דרך נקייה הרבה יותר להשרות ביטחון שמדובר במאזן מלא. “

דעה דומה חולקת על ידי שייטי דאטיקה, מייסד שותף ונשיא INX, פלטפורמת מסחר למשקיעים מוסדיים. לדעתו, ניתן לעשות שימוש לרעה בכל מכשיר פיננסי שאינו מפוקח ולא מוסדר. עם זאת, מכיוון שמטבעות יציבים הם ישויות מבוססות בלוקצ’יין, הם הרבה יותר בטוחים מכל נכס הוני אחר:

“חוזים חכמים מאפשרים ויסות עצמי ולכן יש בהם אפס התערבות אנושית, וכך מונעים כל רשלנות מכוונת. הכל חוזר לאותה סוגיה – מטבעות האור הם לא הבעיה – חוסר רגולציה נאותה. “

העתיד נראה טוב עבור מטבעות שכבות

למרות ש- G-20 נוקט בגישה זהירה כלפי מטבעות יציבים, מומחים סבורים כי אם הם מוסדרים הם עשויים להגביר את יציבותן של כלכלות רבות על ידי צמצום התפשטות ארביטראז ‘עולמית. בנוסף, הנכסים הדיגיטליים הללו זמינים 24/7 למסחר ומגיבים בהסדר בזמן אמת, בניגוד לנכסים מדור קודם שיש בהם פיגומי התיישבות ומסחר גדולים, המאפשרים לעוולים רשמיים לנצל רבים מהפרצות ש- FSB התווה בדו”ח שלה..

כמו כן, USDT, אחד ממוצרי הכוכבים הפופולאריים בעולם ש כַּיוֹם יש שווי שוק של כ -6.4 מיליארד דולר, ולעתים קרובות מציג מחזורי מסחר של מעל 20 מיליארד דולר ליום. זה הרבה יותר מפי 15-20 מהיקף המסחר היומי בבורסה של סינגפור. עם זאת נאמר כי אסימונים כמו USDT בעלי עבר פיננסי חשוד במקצת עשויים להוות סיכון מערכתי, בעיקר מכיוון שאנשים רבים עומדים לאבד את עושרם שהרווחת קשה, אמון המשקיע בהיצע כזה יישחק..

בקשר למאזניים של פייסבוק, מטבע שנתמך על ידי סל מטבעות מטבעות שמוצמדים למטבעות פיאט דומיננטיים מכל רחבי העולם שיש להם מושך ברור למשתמשים בשווקים המתעוררים, ניק היל, סגן נשיא לפיתוח עסקי בחברת Invictus Capital – חברת ייעוץ לבנקאות סוחר ו- C-suite – אמרה לקוינטלגרף כי הבעיה עם מאזניים ונכסים דומים אחרים היא שהאימוץ המהיר שלהם עלול לערער את היציבות ולערער את המערכות הפיננסיות של מדינות פחות מפותחות. פעולה זו תסיר כל יכולת של רשויות פיננסיות לשלוט באספקת הכסף המקומית שלהן ולהעביר עוד כוח כספי לכלכלות מבוססות:

“ניתן להקל על הבעיה על ידי ויסות נכון של מנפיקי המטבעות. קביעת מסגרת למכרז חוקי וקביעת מדיניות אימוץ לשימוש במטבע דיגיטלי יכולה לסייע בהפגת הלחץ של הרשויות המוניטריות המקומיות. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map