וולוו מאמצת את הבלוקצ’יין של אורקל על שרשרת האספקה ​​שלה – הנה למה

וולוו מכוניות הודיעה בשבוע שעבר כי היא משתמשת בפלטפורמת הבלוקצ’יין של אורקל כדי להתחקות אחר קובלט, אחד המרכיבים העיקריים בסוללות לרכב חשמלי. בעקבות חשיפת המכונית החשמלית המלאה הראשונה של החברה, ה- XC40 Recharge, וולוו הגישה אסטרטגיה עסקית חדשה הכוללת הצגת רכב חשמלי מדי שנה עד 2025.

“קובלט הוא לב הסוללות לרכב חשמלי, ובכל זאת אספקה ​​מוגבלת. חברות כמו וולוו מגבירות את ייצורן באופן משמעותי, מכיוון שמחצית ממכוניות וולוו יהיו חשמליות עד 2025. כל מכונית דורשת 10-20 קילוגרמים של קובלט בסוללות שלהן, “אמר מארק רחמילביץ ‘, מנהל בכיר של ניהול מוצרי בלוקצ’יין באורקל, ל- Cointelegraph..

וולוו מחפשת נתונים שקופים ואמינים

בעוד שהקובלט הוא מינרל מרכזי לייצור סוללות ליתיום-יון, רוב ייצור הקובלט מגיע מהרפובליקה הדמוקרטית של קונגו, אזור שמתח ביקורת על תנאי כריית הקובלט הלא מוסריים שלו..

לפי ממצאים מאמנסטי אינטרנשיונל, ילדים עד גיל שבע עובדים בתנאים מסכני חיים ב DRC בכדי לכרות קובלט שמסתיים בסמארטפונים, טאבלטים ומכוניות מדי שנה. ילדים צעירים ומבוגרים משלמים לעיתים קרובות רק $ 1 ליום בעבודה בתנאים מסוכנים אלה.

וולוו תיישם טכנולוגיית בלוקצ’יין בכדי לספק עקיבות עולמית בכל מוצרי הגלם המשמשים ברחבי שרשרת האספקה ​​שלה. רחמילביץ ‘הסביר:

“וולוו מבטיחה כי אספקת הקובלט שלהם תהיה ברורה ובטוחה מפני בעיות לא מוסריות על ידי מעקב אחר חומרי גלם בבלוקצ’יין של אורקל. אנו עובדים עם וולוו החל מהקיץ ליישום יישום מעקב אחר חומרים הלוכד נתונים רלוונטיים לנקודות שונות בתהליך הייצור. “

וולוו גם שיתפה פעולה עם ספקית העקיבה כשירות, כדי לעקוב אחר חומרי גלם דרך שרשרת האספקה ​​ליצרן הסוללות שלה ואז למכוניות וולוו. פתרון מקצה לקצה זה יבטיח שיתוף נתונים שקוף ואמין, ויגביר משמעותית את השקיפות בכל שרשרת האספקה ​​של חומרי הגלם.

לאחר פיילוט מצליח עם אורקל וסירקולור בקיץ הנוכחי, וולוו מכוניות הגיעה כעת להסכם עם שתי ספקיות הסוללות העולמיות שלה, CATL של סין ו- LG Chem מדרום קוריאה, ליישום עקיבות קובלט החל מהשנה.

גם אורקל וגם סירקולור יפעילו את טכנולוגיית הבלוקצ’יין ברחבי שרשרת האספקה ​​של CATL, ואילו רשת האחריות המקורית בלוקצ’יין, יחד עם מומחי המקור האחראיים RCS גלובל ו- IBM, יפרסו את הטכנולוגיה בשרשרת האספקה ​​של LG Chem..

נתונים שנלכדו בפלטפורמת הבלוקצ’יין של אורקל יכללו את מקור הקובלט, תכונות כגון משקל וגודל, שרשרת המשמורת ומידע הקובע כי התנהגות המשתתף תואמת את הנחיות שרשרת האספקה ​​המוכרות בעולם..

“עבדנו עם וולוו וסירקולור, ליישם יישום מעקב אחר חומרים על גבי הבלוקצ’יין של אורקל”, אמר רחמילביץ ‘. “זה יתפוס נתונים הרלוונטיים לנקודות שונות בתהליך הייצור, כגון זמן, מיקום, משקל, גודל ועוד, כדי להבטיח שכל החומרים בשימוש יהיו מדויקים.”

Blockchain הוא פיתרון אידיאלי למעקב אחר חומרים ברחבי שרשרת אספקה, מכיוון שהטכנולוגיה יוצרת רשומות של עסקאות שלא ניתנות לשינוי תוך אכיפה של סט כללים משותף לגבי הנתונים ניתן להקליט. זה מאפשר למשתתפים ברשת לאמת ולבדוק עסקאות באופן עצמאי.

“לאחר שהוודאנו כי כל החומרים מדויקים, אנו מקליטים כל נקודת נתונים מאותן עסקאות בבלוקצ’יין, מה שהופך את הנתונים לבלתי ניתנים לשינוי ושקופים ברחבי הרשת”, ציין רחמילביץ ‘..

אתגרים להתגבר

לפי רחמילביץ ‘, וולוו, CATL ושבע חברות אחרות (משתתפות בשרשרת האספקה ​​הזו) רושמות כיום כ- 28 מיליון סריקות חומרים ואירועי הפקה אחרים מדי חודש בפלטפורמת הבלוקצ’יין של אורקל. בעוד שהוא בטוח שהדבר ילך ויגדל לאורך זמן (ובסופו של דבר יתפתח להיבטים אחרים של שרשרת האספקה, כמו מעקב אחר ליתיום וניקל), האתגר האמיתי הוא ניהול נכון של חומרים..

“ישנם מספר שלבים מורכבים שעוברים קובלט וחומרים אחרים על מנת להבטיח שנקודות נתונים נלכדות במקור. לאחר מכן יש לסרוק ולאבטח את הנתונים האלה, לכן חשוב לוודא שנתונים ממקורות פיזיים נלכדים כראוי, “הסביר רחמילביץ ‘..

לדברי קספר רולס, אנליסט בכיר ב- Benchmark Mineral Intelligence, נהדר שוולוו משתמשת בבלוקצ’יין כדי לעקוב אחר הקובלט שלה, אך חלק ניכר מהקובלט של DRC מגיע ממוקשים קטנים ועצמאיים. עבודת ילדים ומספר תאונות קטלניות דווחו בקנה מידה קטן כזה "אומנותית" מוקשים.

למרות שוולוו עוקבת אחר החומרים שלה, החברה צריכה גם לעקוב בקפידה אחר קובלט דרך כל שרשרת האספקה, משם היא ממוקשת עד למקום שהיא נשלחת בסין. זה מבטיח כי החומרים לא ישולבו אז עם מינרלים אחרים שמקורם ב DRC.

“וולוו צריכה להתחקות אחר קובלט לא רק מהמכרה אלא גם לאן שהוא נשלח, עד שהמצברים מונחים במכוניות, כדי להבטיח שהחומרים לא ישולבו עם פריטים שמקורם באתיקה”, אמר רולס ל- Cointelegraph..

למרות שיש מכשולים, רולס גם ציין כי וולוו נקטה בצעדים הראשונים כדי להוכיח כי שימוש בטכנולוגיה יכול להבטיח קיימות ומוצרים שמקורם באתיקה:

“מכיוון שיותר יצרני רכב מייצרים כלי רכב חשמליים, עליהם להבין שההתמודדות עם שרשרת האספקה ​​תהיה היבט מכריע. טוב לראות שוולוו נוקטת גישה זו כעת בטכנולוגיית הבלוקצ’יין. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map