עוד מודעות הונאת ביטקוין עם מרטין לואיס באינסטגרם – האם נוכל לקבל מסנן לכך?

אמני קריפטו חשודים משתמשים שוב בדמותו של המומחה הפיננסי הבריטי מרטין לואיס כדי להונות קורבנות תמימים. בשנת 2019, לואיס הסדיר תביעת לשון הרע נגד פייסבוק בגין פרסומות הונאה של ביטקוין (BTC).

באינסטגרם אומרים כי לפרסומות מטעות אין מקום בפלטפורמה שלה ומתכננת להמשיך ולשפר את פרוטוקולי האיתור שלה לתוכן כזה. ידוע כי פלטפורמות חברתיות מצנזרות תוכן הקשור לקריפטו, ומפעילות איסורים גורפים על מודעות קריפטו בכמה הזדמנויות.

עם זאת, פייסבוק הקלה לאחרונה על מדיניות זו על רקע הפעלת פרויקט מטבע דיגיטלי משלה. ענקית המדיה החברתית היא אחד התומכים העיקריים של איגוד המאזניים המתכנן לשחרר את פתרון התשלום במטבע הדיגיטלי מאזניים.

בעוד שרבים מהשקעות הצפנה המרמאות הללו משתמשים בהמלצות מזויפות, ישנם גם מקרים בהם אנשי קריפטו ידועים מפרסמים חסרונות כמו השקעות לגיטימיות. נוכחותם של גיבוי כזה מספקת לכאורה לגיטימציה להונאות ברורות אחרת, שבסופו של דבר מזרימות מיליוני דולרים מקרבנות תמימים..

חשודים עם אמני קריפטו המשתמשים באישור מזויף של לואיס

כפי שדווח בעבר על ידי Cointelegraph, מודעות הונאה של ביטקוין המציגות המלצות שווא של מרטין לואיס מופיעות שוב ברשתות החברתיות. לואיס הזהיר את הציבור לא להישאר קורבן לחסרונות ברורים כל כך, כשהוא מצייץ מחדש את מודעות ההונאה שמופיעות כעת באינסטגרם.

הפרסומות המטעות מראות מאמר מזויף של הצהובון הבריטי Mirror עם הכותרת: “מרטין לואיס נותן יד למשפחות בריטיות עם הזדמנות ביתית מהפכנית בביטקוין.” מאמר כזה לא קיים ב- Mirror, כאשר כלי התקשורת מפרסם אזהרות לגבי תוכן מזויף דומה כבר באוגוסט 2018.

ההונאה המסוימת המדוברת הייתה דגל אדום בסוף 2019. בדוא”ל ל- Cointelegraph, דובר פייסבוק, חברת האם של אינסטגרם, הסביר כי לפלטפורמה יש מדיניות אפס סובלנות למודעות הונאה. לדברי דובר החברה:

“מודעות מטעות או מטעות מכל סוג שהוא, אין להן מקום באינסטגרם. מדיניות הפרסום שלנו אינה מתירה מודעות הונאה, וכאשר אנו מזהים מודעה המפרה את מדיניות הפרסום שלנו, אנו לא מאשרים אותה. כל המודעות כפופות למערכת בדיקת המודעות שלנו, המסתמכת בעיקר על אוטומטיות, ובמקרים מסוימים בדיקה ידנית כדי לבדוק מודעות כנגד מדיניות זו. זה קורה לפני שהמודעות מתחילות להופיע. “

נציג פייסבוק המשיך וטען כי אמנם תוכן מטעה עלול להחליק דרך הסדקים, אך על משתמשי הפלטפורמה לדווח על מודעות כאלה:

“אנו משלבים אותות של משוב שלילי מאנשים, כמו אנשים המדווחים, מסתירים או חוסמים מודעה, בתהליך הבדיקה המתמשך שלנו. כאשר אנו מוצאים מודעות המנסות לעקוף את האכיפה שלנו, אנו חורגים מכך שפשוט דוחים את המודעה. אנו משביתים חשבונות מודעות ומסירים את יכולתם לפרסם בעתיד. “

לא המברשת הראשונה של לואיס עם מודעות הונאת ביטקוין ברשתות החברתיות

עוד בשנת 2018 תבע לואיס את פייסבוק בעקבות הופעתם של יותר מ -1,000 מודעות הונאה בהן מופיע המומחה הפיננסי. בשנת 2019, שתי המפלגות הסדירו את התביעה, כאשר פייסבוק התחייבה לתרום 3.9 מיליון דולר ל- Citizens Advice – שירות פעולה הונאתית לממלכה המאוחדת..

ענקית המדיה החברתית הסכימה גם ליצור כלי ייחודי לדיווח על מודעות הונאה בבריטניה, והגיב אז על לואיס:

“זה לא היה צריך לקחת את האיום של צעדים משפטיים להגיע לכאן. ברגע שהתחלנו לדבר, פייסבוק הבינה במהירות את היקף הבעיה, את השפעתה על אנשים אמיתיים, והסכימה להתחייב לחולל שינוי הן בפלטפורמה שלה והן במגזר הרחב יותר. “

לואיס אינו האדם היחיד שתובע את פייסבוק בגלל מודעות הונאת ביטקוין. באמצע 2019, המיליארדר ההולנדי ג’ון דה מול נקט הליכים משפטיים נגד חברת המדיה החברתית בגלל פרסומות מטעות של מטבעות קריפטוגרפיים באמצעות דימויו ללא אישור..

קשור: המיליארדר ההולנדי עוד קורבן של מודעות קריפטו מטעות, תובע פייסבוק

באותה תקופה טען דה מול כי מודעות ההונאה פוגעות במוניטין שלו והערו קורבנות של קרוב לשני מיליון דולר. בית המשפט צידד ביוצר תוכניות הריאליטי של האח הגדול, פְּסַק דִין כי פייסבוק חייבת לעשות מאמצים להסיר תוכן כזה או להתמודד עם קנסות כספיים משמעותיים.

בעבר הופיעו הונאות בהשתתפות אישי ציבור אחרים כמו מנכ”ל טסלה, אילון מאסק, מייסד שותף של חברת את’ריום, ויטאליק בוטרין, השחקנית הבריטית קייט ווינסלט ואיל העסקים האוסטרלי, אנדרו פורסט. בדרך כלל כל מסע פרסום מנסה להשתמש בתמונותיהם של אנשים ידועים אלה כדי להערים על משקיעים שלא הודיעו להכניס כסף (או פיקדונות קריפטו) להונאה משוכללת..

האם פייסבוק אחראית לנזקים הנגרמים כתוצאה מטעים?

לדברי אלכס נגווין, שותף מייסד בחברת XNOVO legal – חברה המתמחה בחוזים ובניהול התדיינות משפטית – האחריות לפלטפורמות מדיה חברתית כמו פייסבוק אחראית לתוכן שפורסם על ידי משתמשים מהווה מדרון חלקלק. בהתכתבויות פרטיות עם Cointelegraph, נגוין סבר:

“הכפפת פלטפורמות המדיה החברתית הנמצאת בכל מקום באחריות משנית לתוכן או התנהלות בלתי חוקיים של המשתמשים שלהן היא מאבק עליון מפרך, בעיקר בגלל היישום הרחב של חוק הגינות התקשורת (‘CDA’) שנוצר על ידי חוק הטלקומוניקציה מ -1996. CDA מאפשרת לפלטפורמת מדיה חברתית להימנע מאחריות משנית לתוכן לא חוקי של משתמש אם משתמש צד שלישי מקורו בתוכן הבלתי חוקי ופלטפורמת המדיה החברתית ושירותיה בסך הכל שימשו ‘כלי ניטרלי’ ליצירת תוכן כזה. ”

נגוין טוען כי בית משפט יכול לכלול מודעות הונאה תחת המטריה הרחבה של תכני צד שלישי. לפיכך, ניתן ליישם באופן חופשי את ההגנה הניתנת על ידי ה- CDA על פרסום רמאות מטבעות.

מלבד מודעות הונאת קריפטו, גם פלטפורמות מדיה חברתית נכנסו ביקורת על התרת או אי מניעה של התפשטות מידע מטעה, במיוחד בזירה הפוליטית. במיוחד פייסבוק ממשיכה להתמודד עם תגובה חריפה בגלל מדיניותה הנוגעת למודעות פוליטיות.

כמו במקרה של מודעות קריפטו, נראה שעול האישור מוטל על המשתמשים ולא על יוצרי התוכן או מפרסמי התוכן. לפיכך, חשיבות עליונה עבור צרכני המידע לבצע את המחקר שלהם ולא לקחת את כל המידע שנמצא ברשת כאמת הבשורה.

האם רשתות מדיה חברתית יכולות להבטיח אפס תוכן מטעה בפלטפורמות שלהן?

התגובות לפסק הדין בבית המשפט בפרשת דה מול העלו שאלות האם פלטפורמות מדיה חברתית כמו פייסבוק נלחמות בקרב אבוד נגד יוצרים ומפרסמים של תוכן מטעה. עורך דינו של פייסבוק, ג’נס ואן דן ברינק מדבר לבלומברג בעקבות ההצהרה הצמודה של המשפט: “דה מול מחפש פילטר מושלם שלא קיים.”

אפילו עם איסורים שמיכות מתמשכים על פרסומות הקשורות לקריפטו, הרמאים עדיין מסוגלים לפרסם תוכן השקעות מטעה בפלטפורמות מדיה חברתית. מציאות זו מצביעה על האפשרות שהמסננים המועסקים על ידי פייסבוק ואחרים אינם מתאימים למיגור מוחלט של כל המקרים של מודעות הונאה..

כפי שחשפה פייסבוק בדוא”ל שלה ל- Cointelegraph, החברה מפעילה פרוטוקולים אוטומטיים וידניים לבדיקת תוכן. עם זאת, ככל הנראה, הרמאים מסוגלים לשחק במערכות בקרה אלה, ומאפשרים לתוכן המטעה למצוא את דרכם ברשת. פייסבוק אומרת שהיא נוקטת בצעדים כדי לחסום רמאים מפרסום תכנים בפלטפורמה שלה.

עבור ויקראם סינג, מנכ”ל חברת הבלוקצ’יין הארגונית אנטייר פתרונות, רמאים תמיד ימצאו דרך לעקוף מסנני מדיה חברתית. בדוא”ל ל- Cointelegraph, סינג העיר:

“אי אפשר להתעלם מכך שתמיד ישנן דרכים לפיהן לשנות טרמינולוגיה שונה, עדיין תוכלו לעקוף אלגוריתמים ממוחשבים. אז לדעתי זה יותר מקרה של אנשים שאוכלים לפתות מרווחים מיידיים ואשר יכולים לקרות בכל ענף ולכן צמצום הקריפטו לאותו דבר יכול בסופו של דבר להפוך לחסימת אימוץ ומודעות לקריפטו ולבלוקצ’יין בהסתכלות על פניה של פייסבוק. ואינסטה. ”

נגוין של XNOVO, לעומת זאת, סבור שפייסבוק ופלטפורמות מדיה חברתית אחרות יכולות לעשות יותר כדי לעצור את התפשטות התוכן המטעה. לדברי נגוין, תנאי השימוש הנוכחיים בפלטפורמות המדיה החברתית מובילים לסיום החשבון, וזה לא מספיק:

“אני חושב שפלטפורמות המדיה החברתית נמצאות במצב הטוב ביותר ליישם מדיניות טובה יותר כדי לזהות ולבלום את המשך התפשטות הפרסום הכוזב או ההונאה שקשור לקריפטוגרפיה מראש, במיוחד לאור הגישה הבלתי מוגבלת שלהם לכמות אדירה של נתונים, טכנולוגיות (למשל בינה מלאכותית). ולמידת מכונה) כדי להבין את כל הנתונים הללו ואת המשאבים הבלתי מוגבלים. “

האם “סלבס קריפטו” תורמים לנושא הונאת ההשקעות?

באשר לבדיקת עובדות, המלצות של אנשים “מהימנים” לכאורה בענף יכולים לפעמים לספק לגיטימציה לפיסת המידע שפורסמה, במיוחד כאשר למשתמש הקצה אין ידע מספיק על המגזר המדובר. לפיכך, זו הופכת לבעיה גדולה עוד יותר כאשר אישים ידועים תורמים להפצת תכנים מטעים באמצעות מתן גיבוי.

אמנם יש מודעות הונאת קריפטו עם המלצות מפורסמות של סלבריטאים, אך יש גם פרסומות הונאה שקודמו על ידי “סלבס קריפטו”. בסוף דצמבר 2019, הונאת ביטקוין חשודה שכונתה “LÈON” מְתוּזמָר הונאת יציאה לאחר הונאת קורבנות של כ -53 BTC (כיום שווה 424,000 $).

לפני הונאת היציאה, כמה מאנשי הצפנה הפופולריים אישרו את תוכנית ההשקעות של LÈON באמצעות ציוצים ושוב. בעקבות ההסתלקות לכאורה של LÈON, חלק מהתומכים הקודמים מחקו ציוצים שמקדמים את ההונאה.

“הונאה קשורה יותר לבורות וחוסר ידע מאשר לכל ערוץ מדיה חברתית כמדיום. רוב המקרים הללו מתרחשים אצל משתמשים שחסרים מומחיות מיוחדת הנחוצים להבחנה בין לגיטימי להצעה לא לגיטימית, “העיר סינג. לאור הדמיון בהונאות שאומצו על ידי רמאי הצפנה החשודים הללו, הצרכנים צריכים להעסיק יותר מחקר, חשיבה ביקורתית ובדיקת נאותות בעת קבלת החלטות השקעה..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map