יוצר משאיר את SushiSwap במים חמים מכיוון שתחייה רב-מגוונת נמצאת בתפריט

סביבת הסיכון הגבוהה סביב מרחב הכספים המבוזר וההייפ לאחת מההיצע האחרון שלה, SushiSwap, מעלה אנלוגיה למעדן יפני בשם פוגו, או פופרפיש, שנאמר כי הוא קטלני יותר מציאניד..

שפים מאומנים מאוד מגישים פוגו במסעדות המובילות ביפן מזה עשרות שנים, ומאזנים בין חיי הלקוחות שלהם בשולי סכינים של יאנאגיבה. כל שגיאה קלה עלולה להרעיל את הסועד באופן אנוש. ככזו, לקהילת המטבעות הקריפטוגרפיים יש כעת גם פוגו פתגמי של עולם DeFi.

תוך זמן קצר, עותק הפחמן של יצרנית השוק האוטומטית הפופולרית של Uniswap זינק בשימוש עקב מספרי החקלאות הרווחיים שלו והיווה למעלה מ- 70% מהערך הכולל ב- Uniswap בתחילת ספטמבר. SushiSwap הושק רשמית ב- 28. באוגוסט. עם זאת, “השף” המוכרז בעצמו של Sushiswap, דמות אנונימית המכונה שף נומי בטוויטר, הגיש לכאורה קבוצה של פוגו רעיל למחזיקי האסימונים והמשתמשים ב- SushiSwap לאחר שהחליף את כולם מסימני הסושי שלו לאת’ר (ETH) ב -5 בספטמבר.

כשהקהילה הקריפטוגרפית בכתה על המצב, עם דיבורים נרחבים על השף נומי שביצע הונאת יציאה, “השף” ניסה לגאול את עצמו על ידי מסירת הפרויקט ב- 6 בספטמבר למנהיג מכובד בענף: מנכ”ל בורסת הנגזרים של מטבעות קריפטוגרפיים FTX, סם בנקמן-פריד.

מסירת הכוח בחזרה לקהילה

קוינטלגרף הגיע לבנקמן-פריד בכדי לברר כיצד הוא מעורב בפרויקט SushiSwap ומה הצעדים הבאים לפלטפורמה בעקבות גלותו של היוצר המקורי שלה. בנקמן-פריד הוא גם מנכ”ל חברת Alameda Research, המחזיקה בשני חשבונות מסחר שלפי הדיווחים נרשמו בעשירייה הראשונה עם רווחים לכל החיים של מעל 60 מיליון דולר., לפי לדיווח של בלומברג. מנכ”ל FTX אמר לקוינטלגרף כי יצר קשר עם השף נומי ומנכ”ל הפרויקט OxMaki, ובדק את מי שיתוף הפעולה הפוטנציאלי בין הפרויקטים:

“פניתי לראשונה אל נומי ומקי בנוגע להזדמנויות פוטנציאליות לשיתוף פעולה לאחר שהפרויקט התנהל זמן מה; השיחות היו מעניינות אבל שום דבר לא קרה יותר מדי, כי בסופו של דבר זו החלטת הקהילות. “

בנקמן-פריד היה אחד מהמשתתפים הרבים בתעשייה שהתעניינו מאוד במרחב ה- DeFi, שהתפוצץ בפופולריות ובהיוון שלה בשנת 2020. פרויקטים שונים ראו מיליארדי דולרים של הון, הן מטבע קריפטוגרפי והן פיאט, וננעלו בפרוטוקולים שונים של DeFi. , ורבים אחרים עשויים להיגרם מהתשואות החקלאיות המרשימות.

בתחילת ספטמבר חצתה Uniswap את רף המיליארד דולר בהיקף המסחר שלה 24 שעות ביממה. המספרים שפורסמו שמו את Uniswap במקום השלישי ברשימת הבורסות לפי נפח סחר מנורמל, ונגרר אחרי מטבעות הבורסה הריכוזיות Binance ו- OKEx. SushiSwap השיקה וכעת היא פועלת בבורסת Uniswap, והתשואות העצומות שזכו לפלטפורמה ראו במהירות את חובבי DeFi להפקיד את אתרים בתמורה לאסימונים של סושי, ונעול ערך עצום בבריכות הנזילות של SushiSwap ב- Uniswap.

לא לקח יותר משבוע עד שסכום הכספים הכולל שהושקע באמצעות SushiSwap היווה יותר מ- 70% מהערך הכולל הנעול בפרוטוקול Uniswap. בנקמן-פריד מאמין שלפלטפורמה יש עדיין ערך עצום להציע במרחב DeFi:

“חשבתי שסושיסאפ באמת חדשני, ויש לו מגרש משכנע (לפני תקרית נומי). קשה לי לחזות את העתיד כאן; הרבה תלוי בקהילה. “

בעקבות החלפת האסימונים הידועה לשמצה של השף נומי, הודה בנקמן-פריד כי בתחילה היסס להשתלט עליו, אך היה לו תחושת בטן שזה “הדבר הנכון לעשות למען הפרויקט”.

לִגמוֹל!

קהילת הקריפטוגרפים הרחבה נחרדה מהתנהגותו של היוצר האנונימי של SushiSwap, כאשר רבים תייגו את החלפת האסימונים שלו בסושי / ETH כהונאת יציאה. השף נומי השלים עם 17,971 ETH לאחר שהחלף 2,558,644 אסימוני סושי ב -5 בספטמבר, כפי שאותר במקור בטוויטר על ידי ספנסר נון, ראש DTC Capital:

שְׁבִירָה &# 128680;

מייסד אנונימי של @SushiSwap מוכרת את כל שלו $ SUSHI &# 127843;

מי יכול היה לחזות את זה?! https://t.co/DtZoqQhUUt pic.twitter.com/cEje9335fZ

– ספנסר צהריים (@spencernoon) 5 בספטמבר 2020

החלפה סמלית שנייה באת’רסקאן תמורת 20,039 ETH נוספים התרחש, לוקח את המסך הכולל של אסימוני ETH שהוחלפו ל -38,011 ETH, בשווי של פחות מ -13 מיליון דולר בזמן כתיבת שורות אלה. אסימונים אלה על פי הדיווחים יצאו ממאגר המפתחים של הפרויקט, ונועדו לממן את הפיתוח והתחזוקה השוטפים של הפלטפורמה.

מכיוון שהפלטפורמה מבקשת לבצע מעבר לחוזה רב-חתימה, בנקמן-פריד היה רוצה לראות את השף נומי מחזיר את הכספים שהפרע מהפרויקט: “אני בהחלט רוצה שהוא יחזיר לפחות חלק גדול מהם הבריכה של dev! אני חושב שהוא טיפל בזה ממש גרוע והתקשר ממש רע. “

העברת SushiSwap מ- Uniswap תגיע בקרוב

לפלטפורמת SushiSwap כבר היה חלק ניכר מהמחלוקת באורך חייה הקצר להפליא. בעוד השף נומי זורק אסימונים של סושי תפס את קהילת הקריפטוגרפים מכל משמר, הפלטפורמה תפסה כותרות מוקדם יותר בגלל תוכניותיה לעבור מ- Uniswap DEX. ב- 4 בספטמבר, קהילת SushiSwap הצביעה בעד הגירה מ- Uniswap לפלטפורמה המקומית שלה, ולקחה איתה אסימונים של שווי של 180 מיליון דולר..

ללא קשר לתחושות קהילת הקריפטו הרחבה יותר או לפעולות שביצע “השף”, הגירת פלטפורמת SushiSwap צפויה להתרחש ב -9 בספטמבר, כפי שאושר על ידי בנקמן-פריד:

“Sushiswap עובר כעת הגירה ומעבר למול-סיג; אחרי זה, זה ינוהל על ידי הקהילה, ולא ינוהל על ידי. בעיקר פעלתי רק להבטיח מעבר חלק למולטי-סיג והעברה חלקה. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map