Gok! Llo: Kickstarter & Indiegogo ‘לא מתאים יותר למימון המונים מודרני’

קיקסטארטר ואינדיגוגו אינם מתאימים למימון המונים מודרני על פי רם בודימה, מנהל פיתוח עסקי של Gok! Llo, פלטפורמת מימון המונים חדשה המונעת על ידי ביטקוין. Cointelegraph שוחח עם Budime על הגישה החדשנית שלהם למימון המונים, מדוע התנודתיות אינה מהווה דאגה ומדוע אמורים להיפגע פלטפורמות מסורתיות.

גוק! ללו הינה פלטפורמת מימון המונים המשתמשת בביטקוין כחלופה זולה יותר לשיטות תשלום מסורתיות המגדילה את האבטחה ומפחיתה עלויות עבור יוזמי הפרויקט. היא משולבת באי מאן ותגיש את הרישיון למימון המונים הון בקרוב. הפלטפורמה צפויה לעלות לאוויר ב -14 בספטמבר.

Cointelegraph מדוע החלטת להשיק את Gok! Llo ואיזו בעיה זה פותר?

רם בודימה: המשימה של Gok! Llo היא לספק לקהילת האינטרנט פלטפורמת אינטרנט יעילה, אמינה וחכמה, המאפשרת לאנשים או ארגונים לפרסם את הפרויקטים שלהם ולקבל מימון על ידי אנשים אחרים שמוכנים לתמוך בהם.

Gok! Llo משתמש בביטקוין כאלטרנטיבה זולה לאמצעי תשלום מסורתיים בכדי להגביר את האבטחה ולהפחית את העמלות שמקורם בפרויקטים – הכספים שנאספו חסינים מפני התנודתיות של הביטקוין מכיוון שהם מומרים למטבע הפרויקט ומוחזקים בחשבון בנק עד לגיוס הכספים. התקופה הסתיימה, כאשר הכספים מומרים חזרה לביטקוין ונשלחים למקבלי היעד.

“מודלי מימון מסורתיים כמו AoN (הכל או כלום) או KiA (שמור הכל) המשמשים את רוב הפלטפורמות כבר אינם מתאימים למימון המונים מודרני.”

מכיוון שהמשכון משומן באופן מיידי וכספים המוחזקים בחשבון בנק, אין סיכון לחדלות פירעון מצד התומכים וכך גוק! Llo יכול להבטיח ששילומים יועברו כאשר פרויקט יגיע ליעד המימון שלו – זה לא יהיה אפשרי אם נאספו משכונות באמצעות כרטיס אשראי מכיוון שכרטיסי אשראי גובים רק כשתקופת הגיוס הסתיימה ואף אחד לא יכול להבטיח שכרטיס אשראי עדיין מסוגל להשלים לאחר 30 יום ויותר

מודלי מימון מסורתיים כמו AoN (הכל או כלום) או KiA (שמור הכל) המשמשים את רוב הפלטפורמות כבר אינם מתאימים למימון המונים מודרני. משמעות ה- AoN היא כי כסף מוענק רק אם פרויקט יגיע לפחות למימון המימון שלו, אך מודל זה עשוי למנוע מימון פרויקטים גדולים עם פוטנציאל עצום רק משום שהם לא הגיעו ל 100% ממימון המימון שלהם..

ההפך מ- AoN הוא KiA, שם מוענק כסף ללא קשר אם פרויקט מגיע ליעד המימון שלו או לא, אך מודל אחר זה מוביל לבזבוז כספים במיוחד כאשר הסכום שהושג נמוך בהרבה מיעד המימון. Gok! Llo אינו AoN ולא KiA ומסתמך על ציון הסתברות מתוחכם כדי להחליט אם לממן פרויקט או לא, ולהבטיח כי כספי הקהילה מנוהלים היטב..

רם בודימה, מנהל פיתוח עסקי של Gok! Llo

CT: איך הגעת לשם?

RB: Gok! Llo הוא שם פנטזיה שמשמעותו "לך והצליח עם יישום הרוצח שלנו!" לפי ויקיפדיה, יישום רוצח הוא כל תוכנית מחשב שהיא כה נחוצה או רצויה עד שהיא מוכיחה את ערך הליבה של טכנולוגיה או מושג גדולים יותר (כלומר ביטקוין ומימון המונים במקרה שלנו).

CT: איך התאסף הצוות?

RB: התחזית החלה בקיץ 2013 במסעדת פיצה כאשר שלושה חברים הם: גויספה (מייסד שותף), מקס (מייסד שותף) ודניאל (מייסד שותף). הם דנו במימון המונים ובפוטנציאל העצום שלו בשווקים עכשוויים. לאחר שלמדו הכל על כך, הם החליטו ליצור פלטפורמת מימון המונים ייחוסית המיועדת לכל סוג של אדם ללא קשר לגילו, תרבותו ורמת השכלתו. ידענו שיש בשוק פלטפורמות מימון המונים ולכן שלנו היה צריך להיות שונה. לכן התחלתי להסתכל על הביטקוין לצד מודל מימון אחר לגמרי.

CT: באיזה שירות חילופי משתמשים GoKillo?

RB: שירות ההחלפה מאחורי Gok! Llo הוא לויאלביט, בורסת ביטקוין בבריטניה שמבצעת פיקדונות גם בכסף פיאט וגם בביטקוין. לויאלביט מציעה אמצעי מאובטח מאוד למסחר בביטקוינים וכך גוק! ללו התקשרה עימם הסכם אסטרטגי לשימוש בשירותי האינטרנט שלהם להמרת כספים מביטקוין לפיאט ולהיפך. יתר על כן, לויאלביט תחזיק גם כספים שנאספו בפקדון עבור Gok! Llo.

“[האי] מאן שוקל מאוד קדימה בחוקים והתקנות שלו לעסקים טכניים חדשים, כלומר מימון המונים מבוסס עסק ובלוקצ’יין.”

CT: מדוע החלטת להתאגד באי מאן?

RB: האי מאן חיפש עסקים חדשניים וגוק! ללו חיפש מדינה מודרנית, צופה פני עתיד וגם ממשלה ידידותית ותקנות. אז החלטנו רק להעביר את המטה לאי מאן ולהשאיר את ר ‘&ד בברלין. בנוסף, האי מאן שוקל מאוד קדימה בחוקים והתקנות לעסקים טכניים חדשים, כלומר מימון המונים עסקי מבוסס-בלוקצ’יין..

CT: האם אתה עובד עם כל הבנקים? באילו תחומי שיפוט תוכלו לפעול? האם אתה מתכנן להרחיב?

RB: אנחנו לא עובדים ישירות עם הבנק. אנו מקבלים תשלומים בביטקוין ואנחנו מממנים פרויקטים בביטקוין. ביטקוין נכנס מומר לפיאט ומוחזק בחשבון בנק בבעלות לויאלביט.

CT: האם אתה יכול להסביר את ציון ההסתברות שלך: מדוע משתמשים בו במקום מודלים מסורתיים (AoN & KiA)? האם משתמשים יכולים לבחור באחת משיטות אלה?

RB: לא, כמו המתחרים שלנו, איננו מאפשרים לבחור במודל המימון (למשל, על משתמשי Kickstarter לקבל את המודל של AoN ומשתמשי Indigogo חייבים לקבל את המודל KiA). אנו משוכנעים שמודל המימון שלנו על סמך ציון ההסתברות עדיף בהרבה על כל אחר. האלגוריתם של מכונת הלמידה של Gok! Llo מבוסס על מודל רגרסיה לוגיסטית כזה:

כל עקומת סיגמואיד מראה את צמיחת הפיזור בין היעד לסכום הנדרש למימון, מבחינת יעד המימון ומשך הגיוס המשויך. החלק התחתון של העקומה מייצג פרויקטים קטנים שחייבים להגיע ל 100% מיעד המימון שלהם, בעוד שהעלייה האקספוננציאלית אמורה לייצג את התרחישים החוזרים ביותר בהם פרויקטים בגודל ממוצע פשוט צריכים להגיע לחלק מיעד המימון שלהם בהתאם למגמת העקומה. לבסוף, עקומת הרמות נמוכה מכיוון שהמרווח לעולם לא יעלה על הסף שהוגדר למשך הגיוס.

אנו נלמד את מכונת הלמידה עם כמה נתוני הקרנה שהכנו כדי להבטיח שהיא תתנהג כמצופה – אך Gok! Llo ימשיך ללמוד ככל שנפח הסטטיסטיקה שיוצר העסק יגדל..

CT: לאיזה סוג של תגמולים יכולים המשתמשים לצפות? האם זה תלוי במקור?

RB: זה תלוי במקור. Gok! Llo אינו תומך בפרויקטים הקשורים לפורנוגרפיה, טרור, נשק או כל יוזמה אחרת הנחשבת לאלימה או בלתי חוקית, וכדי להבטיח זאת, Gok! Llo מיישמת זרימת עבודה מתוחכמת שבה פרויקטים נבדקים בקפידה לפני פרסומם..

“פלטפורמות אחרות מסתמכות בדרך כלל על ספקי שירותי תשלומים כמו אמזון או פייפאל שגובים 3-5% נוספים בהתאם לגודל העסקה.”

CT: איזה אחוז לוקח גוקילו מהכספים שגויסו? האם אתה אוסף רק אם היעד הושג?

RB: יוצרים יפרסמו את הפרויקטים שלהם בחינם. אם פרויקט מגיע ליעוד המימון שלו או לפחות לסכום ש- Gok! Llo רואה כשורה למימון, הסכום שגויס מוענק בניכוי עמלה בשיעור של 7.5% שהונחה על ידי Gok! Llo. במקרה שפרויקט לא מגיע ליעדי המימון שלו ולא לסכום הולם בכדי להיות זכאי למימון, הכספים שנאספו מוחזרים לתומכים בהתאמה ולא גובים עמלה..

Gok! Llo עשוי להיראות יקר יותר מכמה מתחרים אחרים כמו קיקסטארטר או אינדיגוגו, המחייבים עמלה של 5% ו -4% בהתאמה. האמת האמיתית היא ש- 7.5% שהחלה Gok! Llo כוללת הכל ואין עמלות נוספות, בעוד שפלטפורמות אחרות נשענות בדרך כלל על ספקי שירותי תשלומים כמו אמזון או PayPal שגובים 3-5% נוספים בהתאם לגודל העסקה..

CT: איפה אתה רואה את GoKillo בעוד 3-5 שנים? איזו השפעה יכולה להשפיע על שחקנים מבוססים כמו קיקסטארטר והחברה כולה?

RB: בתוך 3-5 שנים אנו רואים את Gok! Llo כמנהיג באסיה, באוקיאניה ובאוסטרליה. יש לנו גם מוצר פיתוח מדהים, אבל כרגע הם סודיים.

נכון לעכשיו, אנו מחפשים השקעה של מלאכים לתמיכה בפעילות השיווק והפיתוח העסקי שלנו. רק בשביל המידע שלך השקענו את הכסף שלנו משלב הרעיון של הפרויקט בכדי להביא לייב לשוק. זה מראה עד כמה אנו רציניים ובטוחים בפלטפורמה החדשנית החדשה שלנו.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map