ה- IOTA של אסימון חסר הבלוקצ’יין מוכן לקחת על עצמו את העולם

יוֹטָה, אסימוני האינטרנט של הדברים המבוזרים נכנסים כעת לגרסת בטא. IOTA הוא אסימון הצפנה של מיקרו-עסקאות שיקל על הארכיטקטורה המעורבת ב- IoT. פרוטוקול IOTA נגמר מ- Tangle, שיש לו פונקציונליות דומה לבלוקצ’יין ובכל זאת פועל יותר כמו גרסה מדומה, מה שמקנה לו צדדיות רבה יותר..

אסימני IOTA יהיו זמינים לבדיקה על ידי מספר מוגבל של משתמשים מחוץ לחברה החל בתחילת פברואר, אמר מייסדה המשותף דייוויד סונסטבו..

דייוויד סונסטבו שוחח קודם עם קוינטלגרף באוקטובר 2015 לאחר שחרור ה- IOTA. אנו משיגים את דייוויד שוב, כדי לשמוע עוד על גרסת הבטא שעומדת להשיק.

Cointelegraph: מאז שהתראיינת לאחרונה עבורנו, מה חדש ב- IOTA?

דייוויד סונסטבו: גייסנו כמעט חצי מיליון דולר מהקהילה והתקבלנו למענק מעבדות Blockchain של Wanxiang.

CT: אילו תכונות תבדוק בגרסת BETA?

DS: העברות נתונים ועסקאות. IOTA עוסק ברובד בהעברת נתונים ועסקאות.

CT: האם תרצה לפרט על הטכנולוגיה הבסיסית של גרסת הבטא של IOTA?

DS: IOTA הוא האסימון הקריפטוגרפי חסר הבלוקים, כלומר במקום בלוקצ’יין רגיל יצרנו משהו חדש בשם Tangle המבוסס על מבנה גרפי Acyclic Directed. זה מאפשר ביזור נוסף של הרשת ומשפר מאוד את יכולת ההרחבה. אין IOTA עמלות מה שהופך אותו לאופטימלי לפיצוי בזמן אמת. זה יוצר הזדמנויות שבהן למשל חיישן שאוסף נתונים משלם לתחנת עיבוד בקרבת מקום כדי לעבד את הנתונים בזמן אמת. דוגמה נוספת שקל להבין אותה היא כלכלת השיתוף של אופניים חשמליים, עם IOTA תוכלו לשלם עבור בדיוק כמה אתם משתמשים באופניים, לא יותר ולא פחות, בזמן אמת. אך אותה טכנולוגיה מתאימה לחלוטין גם מחוץ ל- IoT לכל סוג של שירותים הדורשים פיצוי בזמן אמת. דוגמה תהיה הזרמת מוזיקה שבה לא תשלמו מנוי, אלא בזמן אמת עבור הסכום המדויק אליו האזנתם, או ספרים אלקטרוניים שבהם תשלמו לדף וכו ‘..

לוגו IOTA

CT: בראיון הקודם אמרת שאתה מדבר עם אנשים מאת’רום, ביטשארס, Nxt וביטקוינר על חפיפה וכיצד הטכנולוגיות השונות יכולות לעבוד יחד בסינרגיה. איך זה הלך? האם אתה עדיין הולך לעבוד יחד בסינרגיה או לתת תחרות חזיתית לאלטקוינים הקיימים?

DS: אנחנו עדיין מאוד פתוחים לשיתופי פעולה ומערכות יחסים סימביוטיות עם כל מי שרואה את הפוטנציאל ב- IoT (האינטרנט של הדברים). סרחיו דמיאן לרנר מ שורש היה חבר בקהילה נהדר מהיום הראשון ואנחנו רודפים פעיל אחר שיתוף פעולה פוטנציאלי עם פלטפורמת החוזים החכמה שלהם כדי לאפשר עוד יותר שירות עבור IOTA. אנחנו גם עדיין בקשר עם חלק מליבת האת’ריום; Bitshares גם הראה את העניין שלהם, כמו גם כמה פרויקטים אחרים של הצפנה. עם זאת קשה מאוד לבדוק את יכולת ההדדיות הזו בעולם האמיתי עד שהבטא תעלה לאוויר, ולכן העניינים הללו יובהרו בשבועות הקרובים..

CT: האם תרצה לספר לנו גם על תרחיש ההשקעה עבור IOTA?

DS: אין לנו משקיעים, מכרנו רק את כל אסימוני ה- IOTA לכל מי שרצה לרכוש. יש סכום מוגדר של IOTA, המחיר של כל אסימון IOTA ראשוני נקבע לפי הסכום הכולל של כספי הרכישה.

אז כל האיוטות נמכרו, לא שמרנו לעצמנו שום ‘גבול’. בחרנו במבנה מכיוון שאנחנו מרגישים שחובה לצוץ כלכלה מבוזרת, שלא יהיה אף אחד ששולט בה. כדי שמישהו יקנה iotas עכשיו הוא יצטרך לעבור את השוק הפתוח באמצעות חילופי מכירות או מכירות פרטיות של אנשים המחזיקים iotas. הצוות העומד מאחורי IOTA כמובן ימשיך לשמור עליו, אך אין לנו כל תוכניות לחפש מימון לכך כרגע, יתכן ויהיה תרחיש עתידי כלשהו בו נגייס מימון לפיתוח עתידי באמצעות ייעוץ וכו ‘, אך זה אינו בשום מקום שלנו. מפת דרכים כרגע.

CT: האם IOTA בשותפות עם מישהו כרגע או שיש תוכניות לשותפויות עתידיות?

DS: מכיוון שאנו בשלב טרום בטא אין ‘שותפויות רשמיות’, מכיוון שהם כמובן נוטים להיווצר ברגע שהמתעניינים הללו יגיעו לבחון את הטכנולוגיה. אבל כן, אנחנו בקשר עם כמה חברות גדולות, כמו גם חברות סטארט-אפ בנושא השימוש ב- IOTA. בעוד 3-4 שבועות לאחר ביטא וההשקה אני אהיה במצב טוב יותר לספר על השותפויות הללו.

CT: האם יש עוד משהו שתרצה לספר לקהל שלנו?

DS: אני רוצה לקבל את פני כל מי שהולך להשתתף בגרסת הביטא וההשקה הקרובה, ולהודות למאות החובבים שהשתתפו בהמונים הרשמיים. המסע רק התחיל.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map