10 הרגעים הגדולים ביותר בתולדות הביטקוין

לביטקוין היו הישגים מרשימים רבים באגרופו שש שנים וחצי, אך בעזרת historyofbitcoin.org כדי למצוא כמה תאריכים מרכזיים לאירועים, להלן עשרת הרגעים המובילים בהיסטוריית הביטקוין. חלקם היו טובים, חלקם היו רעים, חלקם היו מכוערים, אך כולם היו בלתי נשכחים … כל כך בלתי נשכחים שרבים אף התעלו על מרחב הביטקוין והגיעו לתודעת המיינסטרים. אז בואו נטייל במסלול הזיכרון של ביטקוין, נכון?

יצירת ביטקוין

“סיור טכנולוגי שכזה, כפי שאמר פעם מייסד מיקרוסופט ביל גייטס על ביטקוין, לא מתעורר לחיים בקלות אפילו על ידי החכמים שבינינו. יש חתיכות קטנות לפאזל הביטקוין שהוביל לבלוק בראשית בשנת 2009 שיצר את האירוע ההיסטורי הזה.

יוצר הביטקוין סאטושי נקאמוטו הוא החלק המסתורי ביותר בהיסטוריה המוקדמת של ביטקוין, מכיוון שהוא נמצא רק כמה הודעות דוא”ל לאנשים כמו הול פיני ומייק הרן (בטח לא להיות ניוזוויק). השמועה על פיתוח ביטקוין החלה בשנת 2007, אך התקדמות אמיתית ניכרת באוגוסט 2008, כאשר ניל קינ, ולדימיר אוקסמן וצ’רלס ברי מגישים בקשה להגשת בקשת פטנט להצפנה..

למרות שחלק מההיבטים דומים למוצר הביטקוין שעתיד לבוא, לא נוצר קשר ישיר לביטקוין או נקאמוטו. זה לא יהיה מאוד רלוונטי אם הדומיין bitcoin.org לא נרשם שלושה ימים לאחר מכן, בעילום שם.

בליל כל הקדושים, 31 באוקטובר, 2008, הנייר הלבן הרשמי לעיצוב הביטקוין פורסם ב- metzdowd.com. המתווה בן שמונה העמודים מראה כיצד התיאוריה של הגנרל הביזנטי, שלא נפתרה בעבר במשך עשרות שנים, ונושאים עם הוצאה כפולה נפתרו על ידי המצאה חדשה זו של ביטקוין. אנדראס אנטונופולוס מציג זאת כמאמר המחקר הטוב ביותר שקרא אי פעם, וחושף כיצד הביטקוין אינו רק מטבע, אלא טכנולוגיה חדשה שנועדה לשנות את העולם. בלוק 0 ממוקש ב -3 בינואר 2009, וביטקוין מומצא רשמית.

העסקה הראשונה של ביטקוין

תשעה ימים לאחר מכן, העסקה הראשונה אי פעם בביטקוין נעשית בין המייסד סאטושי נקאמוטו לבין הקריפטוגרף האל פיני. האב המייסד הזה של ביטקוין יצר למעשה את ההוכחה הראשונה של מערכת העבודה עוד לפני שהביטקוין הגיע. למרבה הצער, זמן לא רב אחרי הרגע ההיסטורי הזה, הוא אובחן כחולה ALS, אשר יגבה את חייו כמעט חמש שנים מאוחר יותר בשנת 2014, בגיל 58.

המרת מטבע הביטקוין הראשונה נוצרת

ולא, זה לא היה הר. גוקס, אשר יתברר כחילופי הביטקוין הגדולים בהיסטוריה, אך לא הראשונה. הראשון נקרא שוק הביטקוין, והוא נוצר קצת יותר משנה לאחר שנולד ביטקוין, ב- 6 בפברואר 2010 על ידי “dwdollar." תחילתו של ערך שוק אמיתי למטבע הדיגיטלי החלה.

הרכישה של פיצה

הרכישה הקמעונאית הראשונה ב- 22 במאי 2010 היא ככל הנראה הסיפור המפורסם ביותר בתולדות הביטקוין. ג’קסונוויל, פלורידה “כורה” הביטקוין לאסלו האניץ משלם 10,000 ביטקוין שהוא כרה בעצמו עבור שתי פיצות. באותה תקופה, לביטקוין היה שער חליפין של כמה סנטים, אבל מי ידע זאת? מחיר הרכישה של הפיצה היה כ- 25 דולר ארה”ב. מכירת 10,000 יחידות קוד מחשב לא ידוע לשתי פיצות אמיתיות נראתה אז הרבה מאוד.

“זה לא היה שיש לביטקוינים ערך כלשהו אז, אז הרעיון לסחור בהם בפיצה היה מגניב להפליא”, אמר מר האניץ ניו יורק טיימס לאחרונה.

שנת 2010 מביאה רבות מהראשונות לביטקוין, כולל עסקת הנאמנות הראשונה (16 באוקטובר), העסקה הסלולרית הראשונה (8 בדצמבר) והפעם הראשונה ששווייה הכולל של ביטקוין עלה על מיליון דולר ארה”ב ב- 6 בנובמבר, כאשר כל ביטקוין נסחר בערך. 0.50 דולר ארה”ב. ביטקוין הוא כיום מטבע אמיתי.

פיצה ביטקוין

דרך המשי פותחת את שעריה

פרק דרך המשי בתולדות הביטקוין מתחיל בשנת 2011 עם שחרורו של “האינטרנט האפל” של אתר דרך המשי הידוע לשמצה. המכונה לכאורה “eBay לסמים”, על פי החשד משווקים כאן כל דבר החל מרוצחי חוזים ועד כותבי סיפורים, לאלה הפוקדים את הבטן של האינטרנט.

השוק הגדול ביותר לשימוש בביטקוין בשל אופיו הבדוי, מאות מיליוני דולרים של פריטים, שירותים וביטקוין לא חוקיים נסחרים במהלך קיומו כמעט 3 שנים. יוצר מאת רוס אולבריכט, אולבריכט פעל באופן מקוון בידית “Dread Pirate Roberts”, אך טוען שהוא לא היה בשליטה באתר במשך רוב אורך חייו.

באוקטובר 2013, השלטונות האמריקניים השביתו את דרך המשי עם מעצרו של אולבריכט, וביוני 2015, Ulbricbht מקבל מאסר עולם בגין עבירות מרובות תוך שהוא מפקיע 183 מיליון דולר. התפתחות ההיסטוריה של האתר, יחד עם מייסדו, מתועדת “האינטרנט העמוק” של אלכס וינטר סרט תיעודי, שפורסם זמן קצר לאחר גזר דינו של אולבריכט בניו יורק.

BitPay יושק במאי 2011

ספק שירותי הסוחר הגדול ביותר בתולדות הביטקוין החל באביב 2011, והציע שירותים חדשים כמו ארנק הסמארטפונים הראשון. BitPay חתמה על רבות מהשותפויות הגדולות ביותר של ביטקוין, כולל וורדפרס, ניווג וקערת הכדורגל של סנט פטרסבורג, וכך נוצרה “קערת הביטקוין”. מתוך למעלה מ -100 אלף סוחרים המשתמשים בביטקוין, מעל 60,000 עובדים עם BitPay ברחבי העולם.

ביטקוין “לירח” בסוף 2013

המומנטום של הביטקוין נבנה בערך הדולר בארבע השנים הראשונות, אך לפתע עולה מ 125 דולר בספטמבר 2013 ליותר מ -1,100 דולר בסוף נובמבר 2013. זה נובע מגורמים רבים, כולל הכנסת בורסות וכורים בסין ל המערכת האקולוגית, וניהול המחירים המפוקפק וההתמודדות עם בורסת הביטקוין הגדולה בעולם באותה עת, הר. גוקס. שווי השווי בשוק הולך מ -1.5 מיליארד דולר ל -13.5 מיליארד דולר מ -1 באוקטובר עד 30 בנובמבר 2013, על פי coinmarketcap.com

הר גוקס & מחיר קריסת ביטקוין

נפתח תחת הבעלים המקורי שלו ג’ד מק’לב ב -17 ביולי 2010, מילה ברחוב הר. חוסר היציבות, ניהול הכספים של גוקס וחוסר הביטחון מגיעים לשיאם בקריסה בפברואר 2014. חוסר אמון הצרכנים בבורסה מתחיל לכרסם במחיר משיאו בנובמבר. בזמן הקריסה, מעל 850,000 ביטקוין מדווח על ידי הבעלים מארק קרפלס כגנוב, ומושך את הרשויות היפניות לחקור. קרפלס נעצר בקיץ 2015 ביחס לממצאי החקירה.

קריסת החליפין הגדולה ביותר בתולדות הביטקוין מושכת חדשות תקשורת רגילות

ברחבי העולם, הורס את אמון שוק הביטקוין כשהמחיר צונח במהלך שנת 2014. מחיר הדולר מגיע לשפל של 16 חודשים בינואר 2015 לפני שחידש את תנועתו כלפי מעלה הרגילה. זו דוגמה נוספת לתחזית פטירתו של ביטקוין, רק כדי להיות מוכחת כטועה יותר מ 100 פעמים, עד היום.

מארק קרפלס, הר. גוקס

מיקרוסופט מקבלת ביטקוין

פורסם רשמית ב- 11 בדצמבר 2014 כי קמעונאית המחשבים הגדולה בעולם, מיקרוסופט, מקבלת ביטקוין כאמצעי תשלום, בשיתוף עם BitPay, מעבד התשלומים שלהם. באופן מוזר, הודעה לעיתונות לא הוצעה לפני או במהלך התהליך הזה, ורק לאחר שמשתמשי מיקרוסופט החלו לראות את אפשרות התשלום, המילה הפכה לוויראלית ברשת, ואילצה הודעה רשמית של שתי החברות..

“השימוש במטבעות דיגיטליים כמו ביטקוין, בעודו עדיין לא מיינסטרים, הולך וגובר מעבר לחובבים הראשונים. אנו מצפים שהצמיחה הזו תימשך ותאפשר לאנשים להשתמש בביטקוין לרכישת המוצרים והשירותים שלנו מאפשרת לנו להיות בקצה הקדמי של המגמה ההיא “, אמרו בהצהרת מיקרוסופט..

נאסד”ק מסכימה להתחיל להשתמש בטכנולוגיית הבלוקצ’יין של ביטקוין

נאסד”ק, הבורסה הפיננסית השנייה בגודלה בעולם, מסכימה להתחיל בניסויים בגרסה המגובה על ידי בלוקצ’יין של השוק הפרטי של הקבוצה למסחר במניות של חברת טרום הנפקה ב- 24 ביוני 2015. בעבודה עם רשת מפתח ה- API, השוק הפרטי של נאסד”ק יחל בהנפקה. , קטלוג וניהול עסקאות של מניותיהם המונפקות באופן פרטי באמצעות טכנולוגיית הבלוקצ’יין.

הסכם זה מרחיב את ההיקף, התפיסה והערך של טכנולוגיית הבלוקצ’יין של ביטקוין, ומעורר השראה בגופים פיננסיים גדולים אחרים להתחיל במחקר משלהם..

2015 מייצגת את תקופת הפתיחה בה הבנקים המסחריים הגדולים, ספקי תשלומים כמו ויזה, ובעלי הון סיכון מתחילים להשקיע, להכשיר ולבנות את האינטרסים שלהם בטכנולוגיית הביטקוין במשך שנים רבות..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map