ICO גייסו 4 מיליארד דולר בשנת 2017, מה שיש לחנות 2018

2017 בהחלט הייתה שנת שיא עבור ICO: גיוס שווה ערך ל- 4 מיליארד דולר, ומספר המיקומים המוצלחים באסימונים עלה לכמה מאות ברחבי העולם. עם זאת, באותה שנה, ההנפקות המסורתיות נאמדו כי גייסו 188.8 מיליארד דולר בסך הכל 1,624 עסקאות, על פי ה&דוח מגמות עולמי Y IPO. רק ברבעון השלישי, 2,645 עסקאות הון סיכון הסתכמו ב -42 מיליארד דולר.

ICOs גייסו פחות משני אחוזים מההכנסות העולמיות של הנפקות, אך ICOs לא הנפקות, ולא עסקאות הון סיכון, הם הדיבורים ברחוב בימינו. למה?

בשנה אחת רק הכנסות ה- ICO עלו כמעט פי 40, מ- 96.3 מיליון דולר בשנת 2016. בשנים 2014-2015 הסכום היה מיקרוסקופי. למעלה מ -180 ICOs חדשים אמורים לצאת לדרך בשנת 2018, על פי רישום ICObench.

יהיה זה שטחי ויהיר להסביר את התפוצצות ה- ICO רק על ידי רצונם של כורי הצפנה העשירים הטריים להשקיע את נכסיהם הדיגיטליים שהערכו באופן בלתי צפוי במשהו פרודוקטיבי ולהגן על עצמם מפני תנודתיות. יכול להיות שזה המצב, אבל זה לא מסביר את כל המקרה. למעשה, ישנם שלושה גורמים בסיסיים להצלחה ב- ICO.

הסיבה הטובה

ICOs ומטבעות קריפטוגרפיים מנצלים פגמים בסיסיים במתודולוגיות המימון המסורתיות. הם מביאים צדק ושוויון לפרויקטים מגיאוגרפיה מוחלשת, מגזרים ולא שודדים את חלקם של המייסדים תוך כדי כך.

מימון מסורתי מוטה לעבר מתווך, לא יוצר, והוא נועד להוריד את הסיכונים של אותו מתווך, ולא את המשקיע או המייסד תוך מקסימום תשואות המתווך. זה בעצם עובד סביב העיקרון של מתי 12:15 – “מי שיש לו ייתן יותר, ויהיה להם שפע. מי שאין לו, אפילו מה שיש לו ייקח מהם. ” במילים פשוטות, צריך כסף כדי להשיג יותר כסף.

מימון מיזמים קלאסי הוא בסדרי גודל שקשה להשיג יותר עבור מי שחי מחוץ לערי מרכז גלובליות. מרבית הקרנות האמריקאיות אפילו לא ישקלו לממן מיזם שאינו מגוריו בארה”ב. בדרך כלל בעלי הון סיכון תובעים חלק נכבד מההון בתמורה לכסף, ולכן המשקיעים, ללא קשר לחלקם, משפיעים מאוד על קבלת ההחלטות של הצוות המייסד, ולא תמיד לטובה..

התשובה הראשונה לבעיות אלה היו פלטפורמות מימון המונים. ICOs עשתה זה עתה צעד נוסף לקראת הפחתת החיכוך מאחורי מימון המונים, והפיכתם לתיווך נוסף.

הסיבה הרעה

קבלת מימון סיכון, שלא לדבר על להגיע להנפקה לאחר מכן, מחייבת את הצוות להסיח את דעתו מפיתוח המוצר, השיווק והקידום. הליכי תאימות, משפט ובדיקות נאותות הופכים את משימת העזר של אבטחת הכספים לפרויקט למשימה נפרדת, מסובכת או אפילו מסובכת יותר מהשקת המוצר עצמו..

זו לא הסיבה היחידה שמאחורי ניצחון ה- ICO.

למרות חלומותיהם הרטובים של סייבר-אנרכיסטים, מדינות לא ילכו לשום מקום בקרוב, ונורמות משפטיות עבור ICO לא הופיעו מאוויר. כמו שאומרים בצבא, תקנות השירות כתובות בדם – של אלה שמתו כדי ללמד אחרים לקח. בורסות ושווקים פיננסיים מוסדרים לא רק כדי לשמור על החסרונות. זה בגלל שרוב ההונאות, ההונאות וההתרסקויות כבר קרו שם. במוקדם או במאוחר, ויסות ICO יוסדר. ועדיף לנו להיות חלק מהפתרון לבעיה זו, ולא לבעיה עצמה.

הסיבה המכוערת

בעולם אידיאלי שלאחר הבלוקצ’יין, בעל שליטה עצמית, קריפטו-אנרכית, המדומיין על ידי טכנופילים, כולנו צריכים לשיר “הושענות” עד עכשיו, ולשבח את ההתקדמות האנושית וכושר ההמצאה.

אבל לא היינו בני אדם אם לא היו משתמשים בהמצאה שמשנה חיים כדי לרמות, להונות ולגנוב. מטבעות קריפטו ובהמשך ICOs אינם יוצאים מן הכלל, ויש כמובן הונאות. מימון מסורתי לא בהכרח מציע הגנה טובה יותר על המשקיעים. אפילו בדיקת נאותות המחמירה ביותר אינה מבטיחה מפני הונאה. תוכניות השקעה בקריפטו מועדות לכך במיוחד בגלל אנונימיות.

פלח ה- ICO עדיין בחיתוליו, ובכל זאת התינוק הזה עולה במשקל בסדר. מחלות ילדות הן רבות. בראש ובראשונה, לעולם הקריפטו יש בעיית מוניטין קשה. ה- SEC קורא לאמצעי זהירות קיצוניים בעת השקעה ב- ICO. כדי להשיג אמון, עלינו להתחיל מבפנים ולהקים אותו תחילה עם הקהילה.

גם בהעדר תקנות ממשלתיות, בהכרח תעלה מסגרת לוויסות עצמי של ICO. יתר על כן, כדי למנוע ויסות יתר והתערבות מיותרת של ממשלות, חיוני שהקהילה תמשיך לשמר את עצמה טוב יותר מכל רגולטור. לשם בדיוק מועדות המגזר – אחרת, הוא לא ישרוד.

למה לצפות בשנת 2018

בשנה הקרובה ICOs יציעו פרויקטים נוספים לשרת את הקהילה הרחבה יותר, ולא יגבילו את עצמם יותר לפיתוח תשתיות Blockchain, תשלומים ומסחר ספקולטיבי. זה פחות או יותר יסתובב סביב טכנולוגיה פיננסית גרידא. בשנת 2017 ראינו כבר דוגמאות לציבור נוטריוני בלוקצ’יין, השקעות נדל”ן מבוססות בלוקצ’יין, תוכניות נאמנות, ניהול שרשרת אספקה, ניהול זכויות קניין רוחני ויישומים אחרים בעולם האמיתי. נראה יותר מזה בשנת 2018.

– מאת סרג’י דרומו

סרג’י דרומו הוא פסימיסט סייבר, טכנו-פילוסוף והוגה דעות לא שגרתי.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map