אולבריכט, שרצה להעצים אחרים להיות חופשיים, יבלה את חייו בכלא

מפעיל דרך המשי והמלך רוס אולבריכט נידון ב -29 במאי מאסר עולם בגין מעורבותו בשוק האינטרנט האפל הנסתר. למרות שהוא מאמין שהוא אחד מהאנשים הרבים שעומדים מאחורי שם בדוי Dread Pirate Roberts, הוא יבלה את חייו מאחורי סורג ובריח במעצר אבטחה מקסימלי..

השופטת קתרין פורסט מבית המשפט המחוזי בארה”ב במנהטן במחוז דרום בניו יורק הייתה המפקחת על המקרה ולא הציעה שום קלים לאולבריכט לאחר הצהרתו הסופית בה אמר לבית המשפט., "עברתי את נעורי ואני יודע שאתה חייב לקחת את שנות העמידה שלי, אבל אנא השאר לי את זקנתי." היא הגישה לו גזר דין לכל החיים.

אולבריכט, שלדבריו תכנן במקור את דרך המשי כך שאנשים יהיו “חופשיים לקנות ולמכור כל מה שרצו" לא יהיה סיכוי לשחרור וללא אפשרות לעונש מוות, מה שהופך את העונש לקשה ביותר.

דרך המשי הוקמה כמעוז של שחרור, שוק דיגיטלי שבו אפשר לממש חופש, כל עוד הם לא פוגעים בזה של אחר. עבור DRP ואולבריכט, דרך המשי הייתה יותר מקהילת סחר מחתרתית, זו הייתה מהפכה בהתהוות.

אולי בהנחיית הצלחתו המוקדמת, כתב DPR פעם, “כל עסקה אחת היא ניצחון” בהורדת המדינה “הגנבת, הרצחנית”. DPR היה מיליונר פעמים רבות, אך ההצלחות המוקדמות הללו, נראה, נועדו למהפכה גדולה יותר. חופש אחרי הכל, דורש מימון.

במקור נפגעו שרתי Silk Road כאשר סוכני ה- FBI חשפו את כתובות ה- IP האמיתיות של האתר, שהתארחו במרכז נתונים מרוחק מחוץ לרייקיאוויק, איסלנד. משם, הסוכנים הפדרליים מצאו את אולבריכט בספרייה ציבורית בסן פרנסיסקו, פשוטו כמשמעו עם “אצבעות ליד המקלדת” ונכנסו לחשבון הניהול של הפחד פיראט רוברטס הידוע לשמצה..

התביעה בפרשה העריכה כי דרך המשי טיפלה בכ- 200 מיליון דולר בעסקאות סמים, שכולן נעשו באמצעות ביטקוין. ב- 21 ביולי 2013, כאשר מיקום שרתי האתר נפגע לראשונה, חשבונותיו של דרד פיראט רוברט קיבלו כ -3,237 העברות ביום, בסך כולל של 19,459 דולר, אשר יספקו הכנסה שנתית של יותר מ -7 מיליון דולר..

צוות ההגנה של אולבריכט יבקש ערעור על המקרה, בטענה לחשיפות האחרונות כי שני סוכני DEA היו מעורבים בחקירת דרך המשי גנב מיליונים ביטקוין בשווי דולרים מהאתר וייתכן שסחט את אולבריכט בכך שהוא מכר לו מידע על אכיפת החוק. ההגנה לא הורשתה להשתמש במידע זה בשום צורה במשפט.

אף על פי שצוות ההגנה של המקרה טען כי דרך המשי היא א ברכה במסווה השופט פורסטר הבהיר כי היא מצליחה לפגוע בארגוני קרטל הסמים "לידתו של דרך המשי ונוכחותה טענה כי היוצר שלה היה טוב יותר מחוקי המדינה הזו. זה מטריד מאוד, מוטעה להחריד ומסוכן מאוד." בגזר הדין האחרון שלו לפני גזר הדין כתב אולבריכט:

“רציתי להעצים אנשים לבחור בחייהם … להיות בעלי פרטיות ואנונימיות, אני לא אדם סוציופתי שמנסה לבטא רע כלשהו בפנים.”

רוס אולבריכט

המידע אמנם לא הועמד למשפט, אך החוקרים סבורים כי אולבריכט הורה לפחות שני להיטים על עובדי דרך המשי לשעבר, שמעולם לא הועברו להחלטה.

בתגובה לגזר הדין טען עורך דינו של אולבריכט, ג’ושוע דראטל, כי משפטים קודמים לאנשים שהודו באשמתם היו מעורבים בדרך המשי קיבלו עונשים של 17 חודשים בלבד. לעומת זאת, אולבריכט – על מימוש זכויותיו החוקתיות – קיבל חיים. דראטל אמר שזה לא הוגן וגם לא צודק.

דרך המשי נתנה את התוכנית לשווקים אנונימיים ברשת האפלה. אתרים כאלה ממשיכים לפתוח את שערי המבול עבור "הכל הולך" סוג המודל העסקי. למרות התקלות הנרחבות באכיפת החוק וגניבות משתוללות, רשימות המוצרים בשוקי האינטרנט האפל צמחו 37 אחוזים בשנה האחרונה.

לא נראה אם ​​נסתכל אחורה על אולבריכט כפורץ חוק הרואי באופן דומה לרוזה פארקס או להרייט טובמן. מה שברור, לעומת זאת, הוא שאולבריכט יבלה זמן רב מאוד בציפורני אכיפת החוק שביקש לחמוק עם דרך המשי..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map