בראד גארלינגהאוס: הטכנולוגיה של מאבריק המפליגה דרך האוצר

מוקדם יותר השנה, מנכ”ל ריפל בראד גארלינגהאוס הגיב למחלוקת סביב תנועות ה- XRP באומרו כי ריפל אינה יכולה לשלוט במחיר האסימון המשויך לה יותר מאשר לווייתני הביטקוין (BTC) השולטים במחיר המטבע הקריפטוגרפי הזרע..

בנוגע ליחסים של ריפל עם XRP, הוא אמר, “בקהילת ה- XRP, Ripple הוא הבעלים הגדול ביותר, והנקודה שהבאתי היא שאנחנו הצד המעוניין ביותר בהצלחה של המערכת האקולוגית XRP.” הוא הוסיף כי ריפל לעולם לא תשליך את אחזקות ה- XRP שלה לשוק, מכיוון שהדבר אינו טובת המשרד..

מאז לקח את ההגה של חברת הפינטק הממוקדת בתשלומים בשנת 2015, פיקח גארלינגהאוס על התרחבותה המהירה לשווקים חדשים, על השקת חברות בנות ושלוחות חדשות והגן על Ripple במחלוקות ציבוריות..

יאהו ותיעוב לחמאת בוטנים

לפני שהצטרף ל- Ripple בשנת 2015, מילא גארלינגהאוס מספר תפקידים בולטים בתחום הטכנולוגיה והפינטק. לאחר קבלת התואר הראשון מאוניברסיטת קנזס ותואר שני במנהל עסקים מבית הספר למנהל עסקים בהרווארד, מילא גארלינגהוס תפקידים ב- Yahoo, AOL ובאתר שיתוף הקבצים Hightail..

ב- Yahoo, מילא גארלינגהאוס כמה תפקידי ניהול בכירים, כולל תפקידו של סגן נשיא בכיר, ובשנת 2006 חיבר את “מניפסט חמאת הבוטנים”, שלאחר מכן, שהיה לאחר מכן. יצא לאור בוול סטריט ג’ורנל.

במניפסט קרא גארלינגהאוס לארגן מחדש את המבנה של יאהו, ולהשוות השקעות קטנות על פני מספר רב של פרויקטים ומחלקות לשכבת חמאת בוטנים שנפרסה דק על פני פיסת לחם. גרגלינגהאוס כתב, “אני שונא חמאת בוטנים. כולנו צריכים. ”

לאחר שמתח ביקורת על חוסר הבהירות וההחלטיות ביאהו, הוא קרא לטלטל שייעל ויבזר היבטים שונים של המשרד..

בשנת 2012, מנכ”לית יאהו, מריסה מאייר נתן הנהון למניפסט עם “PB&תוכנית J “, אשר ביקשה לחסל ביורוקרטיה מיותרת בתוך המשרד, כגון התמצאות צוות חובה בחדר הכושר.

לאחר מכן עבר גארלינגהאוס ל- AOL, על פי הדיווחים שמאלה מכיוון – כמו יאהו – החברה פיזרה את משאביה דקים מדי על פני מספר פרויקטים. בהייטייל הוא כיהן כמנכ”ל אך פרש מתפקידו בשנת 2014, על פי הדיווחים בשל חילוקי דעות עם הדירקטוריון בנוגע למספר הצעות רכישה שקיבלה החברה.

הסלידה שלו מההשתלשלות הארגונית והעדפת המשימה הממוקדת בלייזר תעביר ותשרת אותו היטב באדווה.

הרחבת הרשת של Ripple וקהל הלקוחות

בנובמבר 2016, כריס לארסן, אז מנכ”ל ריפל, פרש מהתפקיד שיוחלף על ידי גארלינגהאוס. באותה עת, המנכ”ל החדש נָקוּב כי אדווה יכולה לתפוס את מקומה בעולם על ידי הפיכת שירותים פיננסיים לנגישים יותר ברחבי העולם:

“אני חושב שיש הרבה חברות מעניינות, אבל אין כל כך הרבה חברות שיכולות לקחת את עצמן הקטן ביקום. […] אני חושב שמה ש- Ripple עושה הוא לא סתם, היי, איך אנו מאפשרים לבנקים – זה מאמץ רחב יותר כיצד ניתן לאפשר אינטרנט של דברים ומכשירים מחוברים שהם גורמים כלכליים להעביר כמה אגורות. היום אנחנו באופן בסיסי לא יכולים לעשות את זה בצורה יעילה אלא אם כן אני מגיש לך 2 אגורות. בין אם אתה מדבר על אפריקה, או על קהילות תת-בנקאיות, כל אלה הן דוגמאות בהן אדווה יכולה לשנות את אופן הפעולה של החברה. “

בהנהגתו של גארלינגהאוס, ריפל התרחבה במהירות, וחתמה על מספר שותפים ברחבי העולם. נכון לאוקטובר 2019, ל- Ripple דווח על 168 לקוחות מורכב מתוך 118 בנקים, 16 חברות העברת כספים / העברות כספים, שבע חברות מטבע חוץ, שתי חילופי מטבעות קריפטוגרפיים, 11 ספקי תשלומים, שש חברות תוכנה וטכנולוגיה ושמונה אחרות, כולל ענקית הביקורת והשירותים המקצועיים דלויט.

ריפל נכנסה למספר שותפויות חשובות עם חברות שירות פיננסיות גדולות בשנת 2019 בלבד. ביוני הודיעה ריפל כי חתמה על שותפות אסטרטגית עם רשת העברת הכסף MoneyGram, בה MoneyGram תוכל למשוך עד 50 מיליון דולר מ- Ripple תמורת הון עצמי..

MoneyGram אמר אז כי ישתמש במוצר ה- xRapid של Ripple, המאפשר לשלוח כסף במטבע אחד ולהתיישב באופן מיידי במשנהו, תוך שימוש באסימני XRP ככלי להעברות מהירות חוצות יותר..

באוקטובר, חברת הטכנולוגיה השלישית בגודלה בתחום השירותים הפיננסיים בעולם, פינסטרה, שיתפה פעולה עם ריפל במטרה להעניק ללקוחותיה – הכוללים 48 מתוך 50 הבנקים המובילים בעולם – גישה לרשת הבלוקצ’יין RippleNet..

ניהול האוצר של PNC, הבנק השמיני בגודלו בארצות הברית, החל להשתמש ב- RippleNet באוגוסט 2019 לתשלומים חוצי גבולות..

הגנה על אדווה ממחלוקת

בעוד Ripple התרחבה במהירות בהנהגתו של Garlinghouse, החברה הפכה גם למטרה של חלק מקהילת הקריפטוגרפים, הטוענים שהיא אינה מבוזרת מספיק ומייצגת באופן שגוי את יחסיה עם אסימון ה- XRP..

באוקטובר 2019, כמה פרשנים במרחב הקריפטוגרפי הצביעו על סתירה לכאורה באשר לחלקם של גרלינגהאוס הערות על הקשר של ריפל לאסימון ה- XRP. המנכ”ל אמר:

“הבחנה אחת חשובה באמת היא, ספר החשבונות XRP היה קיים לפני חברת Ripple. אין ספק שאנחנו צד מעוניין בהצלחה של ספר XRP, בוודאות – יש לנו הרבה XRP. אבל זה קצת כמו לומר, אקסון מחזיקה הרבה נפט. זה לא הופך את הנפט לביטחון. “

עם זאת, מייסד שותף של Coinmetrics.io ושותף Castle Island Ventures, ניק קרטר, אמר כי השקפה זו סותרת טוען ממאמר סתיו 2018 מאת עורך הדין פרסטון בירן, אותו קרטר שוקל המקור הסמכותי בנוגע לאופי ה- XRP.

בירן טען כי ה- XRP נוצר לאחר הקמת Ripple בשנת 2012, וקבע כי:

“לא היה שום” ספר חשבונות רשמי “המכיל XRP או עסקאות כלשהן בכרטיס המשמש כיום” XRP “לפני שהתאגדה Ripple Labs, Inc. (נקראה בתחילה Newcoin Inc.) ב -19 בספטמבר 2012.”

גארלינגהאוס מצדו אמר כי השקיפות של המשרד “פתחה אותנו להתקפה”. בראיון שנערך באוקטובר עם מייסד שותף של Morgan Creek Digital Assets, אנתוני פומפליאנו, דחה המנכ”ל את הטענות לפיהן ריפל תשליך את אחזקות ה- XRP שלה לשוק במטרה להוריד את המחיר..

גארלינגהאוס חזר על הפזמון לפיו ריפל הוא הצד המעוניין ביותר בהצלחת האסימון, וקבע כי XRP הוא “הדוגמה היחידה לשימוש בקריפטו ובבלוקצ’יין בקנה מידה גדול, נקודה”.

למרות הביקורת על כך שאפל שולטת ועשויה לתפעל את מחיר ה- XRP, גארלינגהאוס מיצבה את החברה כמחזיקת האסימונים הגדולה בהמשך. ואכן, הוא ציין כי ריפל לא תגיב טוב למשקיעים גדולים אחרים המחזיקים בשיעור משמעותי של היצע ה- XRP. בראיון ברשת CNN בשבוע שעבר אמר המנכ”ל:

“ישנם מקרים בהם אנו עובדים עם משקיעים מוסדיים או נוכל לומר, ‘היי, אנו רוצים לקנות XRP של 10 מיליון דולר’, והיה לנו נעילה כדי למנוע מהם להשליך לשוק.”

Garlinghouse ציין כי המנגנון המוצע היה היפותטי בהחלט והוא יתבסס על היקפים קיימים בשוק.

שערי על ביטקוין ו- XRP, דובי על שטויות

בקיץ 2019, Garlinghouse – כמו רבים בחלל הקריפטוגרפיה – השווה את הביטקוין לגרסה דיגיטלית של זהב ככל שהוא יכול לשמש כחנות ערך באקלים כלכלי לא בטוח..

הוא ציין עוד כי ביטקוין ו- XRP אינם מתחרים במטבעות דיגיטליים, אלא ש- XRP היה “מטבע גשר” המאפשר העברות יעילות של פיאט לפיאט. בשעה שציין כי היה יותר זול ומהיר לבצע עסקאות עם XRP, אמר גארלינגהאוס כי הוא לא חושב שמשמעותו שביטקוין ייכשל, והוסיף:

“אני בעל ביטקוין, אני ארוך בביטקוין. אני חושב שביטקוין הוא מאגר ערך ואנשים מחזיקים בו. “

בעוד שהמנהל נותר חיובי בנוגע לביטקוין ו- XRP, הוא דחה בפרויקטים אחרים במרחב בשנת 2019, וקבע כי יש “הרבה שטויות בשוק הבלוקצ’יין ובקריפטו” שמקשה על הבחנה בפרויקטים טובים באמת..

בנובמבר אשתקד ניבא גרלינגהאוס כי הערך של 99% מהנכסים הדיגיטליים ישקע בסופו של דבר לאפס. במהלך ראיון עם בלומברג, לדבריו, ישנם כיום יותר מדי פרויקטים של מטבעות קריפטו והוסיף כי רק 1% יישארו בשוק.

ואכן, על פי נתונים של Coin360, ישנם כרגע אלפים של נכסים דיגיטליים שונים בעולם, שמספרם – לכל גרלינגהאוס – הולך וגדל בגלל ההייפ סביב מרחב הקריפטו. עוד טען כי מעט מאוד אסימונים אלה יכולים באמת לענות על צרכי הלקוח האמיתיים והוסיף:

“בכל פעם שיש שוק חדש, יש הרבה אנשים שרצים לשוק הזה ומנסים להראות שהם יכולים לפתור בעיה, הם יכולים לספק את צרכי הלקוח.”

גארלינגהאוס הביע גם ספק בנוגע לפרויקטים של מטבעות קריפטו מעסקים שאינם קריפטו כמו ענקית הפיננסים האמריקאית JPMorgan ו- Facebook.

בפברואר 2019, Garlinghouse אמר כי פרויקט JPM Coin של JPMorgan מחמיץ את מטרת המטבע:

“הצגת רשת סגורה היום היא כמו השקת AOL לאחר ההנפקה של נטסקייפ. שנתיים לאחר מכן, ומטבעות בנק עדיין אינם התשובה. “

בנוגע להצבת מאזניים המוצעים של פייסבוק, אמר גארלינגהאוס כי הוא אינו חושב שהרגולטורים יתנו לפרויקט אור ירוק בכל עת בזמן הקרוב, ואמר באוקטובר, “הייתי מהמר שמאזניים … נגיד, עד סוף 2022 אני חושב שמאזניים לא ישיק. “

גרלינגהאוס רמז עוד כי המוניטין של פייסבוק עם הרגולטורים עשוי היה לתת למחוקקים רושם גרוע מהפרויקט, ואמר: “אני חושב שאולי היה מתקבל טוב יותר אם פייסבוק לא הייתה נקודת החץ.”

להסתכל קדימה

כאשר Ripple עובר לעתיד, נראה כי Garlinghouse נשאר בטוח בכך שטכנולוגיית הבלוקצ’יין וחברות כמו Ripple ישנו את נוף התשלומים כדי להפוך את האוצר לנגיש יותר, מהיר וזול יותר עבור המשתמשים..

הוא גם ציין כי טכנולוגיות פורצות דרך אלה ייחשבו לאיום בעיני רבים במרחב הכספי המסורתי, במיוחד על ידי חברות הנשענות על מרכיבי התיווך הבונים אמון בתשתית התשלומים כדי להשיג רווחים.

בפורום הכלכלי העולמי בדאבוס, גארלינגהאוס אמר שסיטיבנק מרוויחה 8 מיליארד דולר בשנה ברווחים מפעילויות שונות של שמירת סף במסגרת עסקאות פיננסיות, והוסיפה:

“זה יגיע לאינטרנט באמת – יש לנו אינטרנט של מידע – לאינטרנט בעל ערך שמאפשר לערך לנוע כמו שהמידע נע כיום. מדוע איני יכול להשתמש בעסקאות דמויות דוא”ל בכדי לאפשר לבצע גרוש? לשם אנו הולכים ולדעתי האינטרנט הערכי הזה ישנה הרבה תעשיות שונות. “

בראד גארלינגהאוס מדורג במקום ה 9 במקום הראשון ב- Cointelegraph Top 100 בקריפטו ובבלוקצ’יין.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map