כיצד משבר החוב ביוון הראה לעולם שהביטקוין הוא חנות ערך

נכתב על ידי קולין קוואן, סמנכ”ל CO מגנר/BTC.sx. לקולין ניסיון של למעלה מ -10 שנים בבנקאות השקעות, כולל תפקידי ניהול בכירים ב- UBS ובדויטשה בנק. קולין גם בעל תואר שני במנהל עסקים מבית הספר לניהול בוגר אוסטרליה.

הגדרת הסצנה

בעת כתיבת שורות אלה נראה כי משבר החוב ביוון נמנע, או לכל הפחות עוכב. א חבילת חילוץ של 50 מיליארד אירו הוצעה, אם הפרלמנט היווני יסכים ליישם רפורמות נרחבות שנדרשו על ידי גוש האירו.

למרות שהסיכון של Grexit הצטמצם, הוא לא בוטל. אם הפרלמנט מצביע לדחות את הרפורמות הללו, אז Grexit נשאר אפשרות. החבילה גם לא משנה את העובדה שיוון חייבת 320 מיליארד יורו לנושיה.

אין להתפלא שהמשבר עורר שאלות סביב בטיחות המטבעות הנתמכים על ידי הממשלה.

אם קפריסין וגרקסיט הם משהו שיעבור, ישנם שלושה פתרונות למשברי החוב האירופיים. אולם בכל תרחיש אזרחי אירופה נותרים פגיעים כלכלית.

תרחיש 1 – מדינה חברה ברירת מחדל ועוזבת את גוש האירו

במצב זה, מטבע הממשלה לפני האירו מוחזר לחלוטין. זה ייושם באמצעות רכישה ממשלתית – או החרמה, מנקודת מבטם של האזרחים – של יורו תמורת מטבע מקומי טרי. היורו משמש לאחר מכן לתשלום נושים. למרבה הצער, מטבע מקומי חדש עשוי להיות בעל כוח קנייה חלש להפליא. במקרה זה, אזרחים לא יוכלו להרשות לעצמם לרכוש כמה שיותר במטבע המקומי שלהם עם היורו שלהם.

תרחיש 2 – מדינה חברה משיגה עסקה עם הנושים

במצב זה, המדינה החולה נותרת בגוש האירו. עם זאת, זה לא פוטר אותם מהתחייבויות החוב שלהם. ואכן, עם עמדת מיקוח חלשה, במדינה במשבר יוטלו רפורמות משמעותיות. אלה עשויים לכלול סגנון קפריסאי תִספּוֹרֶת,”שבו אחוז מההפקדות הבנקאיות של האזרחים משמש להחזר חוב. במקרה זה, אזרחים נותרים עם פחות יורו מאשר לפני המשבר.

תרחיש 3 – מדינה חברה מנהלת מטבע כפול

במצב זה, המטבע המקומי מוצג לרכוש רק חלק מהאירו של אזרחיהם. זהו למעשה הכלאה של תרחיש אחד ושני. עבור אזרחי אירופה המשמעות היא שלשניהם יש מטבע מקומי חלש ופחות יורו בחשבונות הבנק שלהם.

כיצד מגיבים אזרחי יוון למשבר

הדאגה העיקרית של היוונים בשלב זה היא שמירת עושר. בבנקאות השקעות, לקוחות המחפשים תרחיש כזה יומלץ לרכוש נכסים פיננסיים המסווגים כחנויות ערך. נכסים אלה כוללים נדל”ן, מתכות יקרות, אבנים יקרות ואפילו פריטי אספנות.

אמנם חנויות ערך עשויות שלא להיות בעלות תועלת אדירה, אך הן פחות תנודתיות מנכסים פיננסיים אחרים. זה עושה אותם טובים בשמירה על עושר.

לאור בקרות ההון הקשות המגבילות את שטף הפיקדונות בבנקים, היוונים מבקשים להפוך מזומנים פיזיים לחנויות בעלות ערך. המשמעות היא השקעה ב תַכשִׁיטִים, מטבעות זהב, מכשירים ו אפילו תיקי יוקרה.

אבל הפשרה שהם מקבלים על תנודתיות נמוכה היא פטריות. בהשוואה למטבע, חנויות הערך הנרכשות על ידי היוונים קשות יותר לסחר עבור סחורות או שירותים. רק דמיין שאתה מנסה לשכנע את הסופרמרקט שלך לקבל תכשיטים כתשלום עבור המצרכים שלך. חנויות ערך גם אינן כוללות ביטחון נתפס בפיקדונות בבנקים.

מה שאזרחי יוון באמת זקוקים לו הוא מאגר ערך הבטוח מפני החרמה, ניתן לרכוש במזומן ובעל נכסים דומים לכסף..

תגובת מחיר הביטקוין

קהילת המטבעות הדיגיטליים מאמינה שביטקוין עומד בדרישות אלה. או לפחות חלק מהם. זאת, בשילוב עם הייפ תקשורתי עצום, הציתו עצרת של 37% בחודש האחרון. לעומת זאת, הזהב – המקלט הבטוח המסורתי בעולם – יורד ב -0.5% באותה תקופה.

למרות הטענות בתקשורת, העצרת לא נגרמה על ידי יוונים הממהרים לרכוש ביטקוין. פיקוח הון הופך את זה לבלתי אפשרי. במקום זאת, העצרת נגרמת על ידי שינוי התפיסה כי מטבעות הנתמכים על ידי הממשלה אינם אמינים כפי שחשבו בעבר.

בפלטפורמת המסחר בביטקוין שלנו, BTC.sx, ראינו עלייה בולטת בפעילות ממדינות גוש האירו במהלך שיאו של משבר החוב, כפי שמראה התרשים הבא:

מדינה

% שינוי בפעילות

יָוָן

50.00%

אירלנד 36.36%
פּוֹרטוּגָל

73.47%

סְפָרַד

10.24%

נראה שנראה כי מדינות גוש היורו, שחוו מהומה כלכלית, רואות את היתרונות של הביטקוין כחנות ערך. בעיקרו של דבר, הם ממשיכים זמן רב בביטקוין, עם מינוף 10: 1, כדי להתגונן מפני הסיכון שבמדינה שלהם יחווה משבר חוב.. זו הוכחה כאסטרטגיה רווחית ביוני.

בסופו של דבר, הרבה סוחרים מאמינים שביטקוין הפך לחנות ערך קיימא.

מדוע ביטקוין הוא חנות ערך

אנשים רבים ישאלו כיצד יתכן ונכס הפכפך יכול להיחשב כחנות ערך. התנודתיות היא החולשה הגדולה ביותר של ביטקוין כחנות ערך כרגע. עם זאת, הוא מכה נכסים אחרים על תכונות רבות. זה הופך את החזקת הביטקוין לאסטרטגיה מצוינת לשמירת עושר במהלך משבר.

הביטקוין הוא מאגר ערך מעולה בהרבה מבחינת קלות ההחרמה הנמוכה שלו, הניידות הגבוהה, החלוקה הגבוהה והאבטחה הגבוהה שלו. תכונות אלה נובעות מהאופי הדיגיטלי של המטבע. כל מי שבבעלותו את המפתחות הפרטיים הוא בעל בעלות מלאה על כספו. זה הופך את הביטקוין לאחסון ערך מאובטח כנגד איום החרמה וביזה.

לדוגמה, אזרחים יוונים המשקיעים את עושרם בתכשיטים הופכים את עצמם למטרות לפושעים. האופי הבדוי של ביטקוין, לעומת זאת, פירושו שעושרם לא יהיה קשור לזהותם האישית. הבלוקצ’יין עושה את זה כמעט בלתי אפשרי לגנוב או להחרים ביטקוין באמצעות כוח אכזרי.

בסך הכל, ביטקוין הוא חנות ערך אטרקטיבית. אזרחים יוונים המעוניינים לשמור על עושרם צריכים לגדר מפני תרחיש אחד למעלה באמצעות ביטקוין, ולגדר מפני תרחיש שני באמצעות חנויות ערך אחרות.

פוטנציאל שלא נוצל

בכל נקודות החוזק של ביטקוין נותרה בעיה אחת: נגישות. לרוע המזל, פיקוח על הון ביוון מקשה מאוד על רכישת ביטקוין. אלו ביוון שמשתמשים בביטקוין כחנות ערך שנקנתה לפני ביצוע פיקוח ההון.

עם זאת, הנגישות לביטקוין יכולה רק לעלות מכאן. מה שצריך ביטקוין הוא צמיחה נוספת של כספומטים של ביטקוין ושווקי P2P כגון LocalBitcoins או Mycelium.

אני מקווה שנראה אימוץ נוסף של ביטקוין ברחבי אירופה ככל שהאזרחים הופכים לפסימיים יותר ביחס ליורו, ונקנה חנויות בעלות ערך לפני ביצוע בקרות הון..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map