מעקב אחר 66,000 ביטקוין: מה עלינו ללמוד מסיפור BTC-e

חברת תאימות בשירות Coinfirm דנה במצב BTC-e ו 66,000 הביטקוינים עברו.

לדברי פאבל קוסקובסקי, מנכ”ל & מייסד שותף ב- Coinfirm, מיד לאחר מעצרו של אלכסנדר ויניק, המכונה בדרך כלל המוח מאחורי BTC-e, הועברו מעל 66,000 BTC מ 18f1yugoAJuXcHAbsuRVLQC9TezJ6iVRLp על פני המערכת האקולוגית של Bitcoin.

מערבלים של ביטקוין עלולים להיכחד

ויניק עצמו עומד בפני 21 אישומים של חבר מושבעים גדול בארה”ב, בעיקר בגין הלבנת הון אך גם פריצה למחשבים וסחר בסמים..

לאחרונה החלק המפחיד בשוק הקריפטוגרפי ספג מכה גדולה. הכל התחיל במאמץ משותף של רשויות אכיפת החוק מארה”ב, אירופה ותאילנד לסגור שני שווקי רשת חשוכים חשובים המשמשים בעיקר לסחר בסמים. קוסקובסקי מציין כי שלושה ימים לאחר הפריצה, BitMixer, שירות הערבוב הפופולרי ביותר של ביטקוין הודיע ​​על סגירתם באופן מיידי.

שירותי ערבוב (מיקסרים, כוסות, אנונימיזציה) הם שירותים המהווים כלים לערבוב פוטנציאלי של כספים בלתי חוקיים ומוכרים על ידי יורופול ואינטרפול ככלי לא חוקי – ניתן להתייחס לשימוש בהם כאל אנונימיזם מכוון של כספים..

ב פרסם בפורום bitcointalk, המנהלים הצהירו כי הם רואים את עתידו של הביטקוין נקי ולגיטימי יותר מהעבר האפל. יתר על כן, נראה שהם הבינו שמיקסרים הפכו מיותרים בעקבות פתרונות החדשים והניתוחים של Blockchain.

בורות אינה תירוץ

BTC-e.com, אחת מחילופי המטבעות העתיקים ביותר של מטבעות קריפטוגרפיה, נחשבה כסטנדרט זהב אמין. זה אולי נראה מוזר, בהתחשב במוניטין של הבורסה הפועלת מרוסיה. מתברר כי יציבות זו עשויה הייתה להיות מושרשת בפעולות בלתי חוקיות שהתרחשו בבורסה, כאשר חלקם ניצלו את מדיניות ההיתרנות המודעת של הבורסה..

דיווחים אחרונים מעריכים כי 95 אחוזים מעסקאות הביטקוין שנבעו מהתקפות כופר נפרעו באמצעות BTC-e, בורסה שטיפלה בעד שלושה אחוזים מכל תעבורת הביטקוין..

כעת BTC-e עומד בפני קנס של 110 מיליון דולר מרשת לאכיפת פשעים פיננסיים על מנת להקל על תוכנות כופר ומכירת סמים נטו כהה, והרשויות בארה”ב תפסו את תחום האתר..

שים לב כי תוכנות כופר הינן פעילות פלילית ועזרה ב’אנונימיזציה ‘או’ סליקת כספים ‘מאותו מקור נחשבת להלבנת הון והיא פשע. אנחנו עדיין לא יכולים לדעת אם הם יצליחו לחזור למשחק.

קוסקובסקי אומר לקוינטלגרף כי זמן קצר לאחר הציוץ הראשון שהודיע ​​על תחזוקה לא מתוכננת של האתר, הרשויות אישרו כי אחת הדמויות המרכזיות שעומדות מאחורי BTC-e, אלכסנדר וניק נעצר בצפון יוון וכעת הוא מתמודד עם האשמות בהובלת פעולת הלבנת הון המוערכת בכ -4 מיליארד דולר , וגם ההנחה היא שאלכסנדר לקח חלק בפריצה של MtGox.

כתוצאה מכך, FinCEN העריך עונש אזרחי בסך 12 מיליון דולר נגד ויניק, ואם יורשע הוא צפוי לעונש של עד 55 שנות מאסר..

מוסר מוסר נוסף לסיפור הוא שבין אם ביודעין ובין אם לאו, אי מניעת החברה או הפלטפורמה שלך להלבין כסף מפעולות פליליות או ממקורות לא יכול לאיים רק על העסק שלך, אלא גם על חירותך האישית..

ב- 27 ביולי 2017 ג’מאל אל-הינדי, המנהל בפועל של FinCEN הצהיר:

“אנו נחזיק במשלוחי כסף הממוקמים בחו”ל, כולל מחליפי מטבעות וירטואליים, העושים עסקים בארצות הברית כאשר הם מפרים בחוק בארה”ב את חוקי הלבנת הון. פעולה זו אמורה להוות גורם מרתיע מאוד לכל מי שחושב שהם יכולים להקל על תוכנות כופר, מכירת סמים נטו כהה או לבצע פעילות בלתי חוקית אחרת באמצעות מטבע וירטואלי מוצפן. צוות FinCEN של האוצר ושותפינו לאכיפת החוק יעבדו עם עמיתיהם זרים ברחבי העולם בכדי לפקח כראוי על מחליפי מטבעות וירטואליים ומנהלים המנסים לפגוע בחוק האמריקני ולהימנע מקיום אמצעי ההגנה האמריקניים של AML. ”

עידן חדש לבלוקצ’יין

קוסקובסקי מגלה כי כשעתיים לאחר הציוץ הראשון מ- BTC-e הועברו מעל 66,000 ביטקוין מכתובת 18f1yugoAJuXcHAbsuRVLQC9TezJ6iVRLp Bitcoin דרך כמה אלפי כתובות ביניים.

הוא מציין כי Coinfirm השתמשו ב- AML של Blockchain שלהם & פלטפורמת Analytics המייעלת ומיומנת AML ועמידה בבלוקצ’יין, כדי להתחקות אחר העסקה.

מקרה זה קובע עידן חדש לבלוקצ’יין, שכן אחת הבורסות הוותיקות ביותר הייתה קשורה ישירות לפעילויות בלתי חוקיות, ומציעה כי יישום כלי ניתוח AML בבורסות ובכל העסקים הקשורים לקריפטו הוא הכרח כאשר המערכת האקולוגית מתקדמת..

כמו כן, הוא מדגיש שללא משנה היכן אתה נמצא – יש להקפיד על כללי AML / CFT. אירועים כאלה מעורבים בפתרונות חדשים בשוק מביאים את כל המערכת האקולוגית של בלוקצ’יין הלאה לקראת אימוץ מסחרי והמוני, וחושפים את היתרונות הבלתי מעורערים שהיא מחזיקה בהיקף רחב בהרבה של משתמשים ועסקים..

תיקון המערכת המסורתית

בינואר האחרון נפגש כריס סקינר עם קוסקובסקי כדי לדון בבלוקצ’יין ובעתיד הציות. ב פוסט בבלוג כביסה כתוצאה מאותה פגישה, נכתב כי 98 אחוזים מההערכה של 1.6 טריליון דולר להלבנת הון עולמית עוברים ברשתות במערכת הפיננסית המסורתית..

מתברר כי התלות של מערכת הכספים המסורתית על מתווכים ורשויות מרכזיות עשויה להיות נוטה יותר לניהול כושל, מאשר מערכות מבוזרות לחלוטין, אוטומטיות וביקורות המבוססות על בלוקצ’יין ופתרונות שאינם ממוקדים בחקירה, אך מספקים נתונים כדי למנוע קשר עם פשעים כספיים.

כמו במקרה של כל מערכת חילופי ערכים פונקציונלית שאינה מוסדרת, ביטקוין אומץ בחלקו על ידי אנשים שרצו להימלט מהפיקוח הכספי. זה הפך את אימוץ הביטקוין למקרה קשה יותר במיוחד לגופים מסחריים.

לעיתים שבחים באופן לא מדויק על אנונימיות לכאורה, חברות ומוסדות פיננסיים ברחבי העולם נרתעו מאימוץ החידוש המשתנה את העולם, ולקוחות פוטנציאליים המשתמשים בו, עושים זאת בעיקר עקב חשש לעמידה ורגולציה. כעת מתברר כי הגאות והשפל הפכו לטובת הכלל.

עם פתרונות תאימות כשירות עבור מערכות מבוססות בלוקצ’יין, אנו עומדים על סף מערכת עם פוטנציאל כמעט למגר הלבנת הון ולספק עידן חדש של יושר ושקיפות במערכת הפיננסית..

תאימות אפשרית

מקרה זה מוכיח כי תאימות לביטקוין ומטבעות קריפטוגרפיים אינה רק אפשרית, אלא יכולה להפוך לרובד הן עבור מערכות בלוקצ’יין והן עבור מערכות מסורתיות המאפשרת את הדור הבא של יעילות, שקיפות ואבטחה למשתמשים ולחברות ברחבי העולם..

הפונקציונליות והתשתית שמציעה המערכת האקולוגית המתבגרת של בלוקצ’יין הם ללא תחרות, ועם מכשולי הציות הנחשבים כמחסום הגדול ביותר לקריפטוגרפיה ואימוץ המוני של בלוקצ’יין שנפתרו, זה עשוי להוליד עידן חדש של תאימות באופן כללי..

מה שהיה בעבר ניקוז עלות ועבודה גדול לכל הצדדים המעורבים, יכול כעת להיות אוטומטי ולייעל עד לנקודה שבה זה כבר לא הופך לנטל גדול, ופותח את האפשרות לשחקנים קטנים ומפריעים להיכנס לשוק ולהתקשר איתם. חברות ואנשים פרטיים ברחבי העולם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map