10 סיפורי הצפנה והבלוקצ’יין המובילים של שנת 2020

מגפת ה- COVID-19 שלטה בחדשות בשנת 2020, והשפיעה על מספר עצום של מגזרים – בריאות, כלכלה, צדק חברתי, פוליטיקה ומסחר, כמו גם תעשיית הקריפטו והבלוקצ’יין. כשמדינה אחר מדינה ננעלת כדי לעצור את התפשטות הנגיף, ממשלות תפסו תשלומי גירוי כדי לשמור על החיים הכלכליים. 

אמנם היה צורך בכך, אך הצעדים הללו העלו את רוחני האינפלציה העולמית. זה, בתורו, דחף משקיעים ומוסדות מסורתיים רבים לבחון חדש את המטבעות הקריפטוגרפיים כחנות ערך חלופית, במיוחד ביטקוין (BTC), הקריפטו העליון. לאחר טבילה ב -11 במרץ, BTC המשיך לקרוע, והגיע עד סוף השנה לרמות שיא. עם זאת כרקע, הנה עשרת הסיפורים המובילים של 2020 של עולם הקריפטו והבלוקצ’יין.

הביטקוין מתנשא לגובה שיא

שיאי המחירים העתיקים והנפוצים ביותר בעולם התנפצו לשיאי מחירים ואז לחלקם בשנת 2020. כעת, בסוף השנה, שווי השוק של ביטקוין עומד על כ -500 מיליארד דולר – העולה על ויזה וברקשייר הת’אווי – ומחירו בשווקים נקודתיים ממשיך אינץ ‘לקראת 30,000 $.

שיא השיא טרום הראלי של 19,850 דולר נקבע בדצמבר 2017 על ידי סוחרים קמעונאיים באסיה (שרבים מהם רק גילו מטבעות קריפטוגרפיים) שהניעו את המחיר, אך השנה זה היה על ידי משקיעים בוגרים שרכשו ברציפות תוספות של ביטקוין ולעתים קרובות החזיקו אותו מחוץ- שרשרת כהשקעה ארוכת טווח, כמו הניו יורק טיימס ציינתי.

“אנו רואים סיפורים טריים על אימוץ קריפטו מוסדי כמעט על בסיס יומי בשלב זה”, אמר מנכ”ל Bitcoin Depot, ברנדון מינץ, לקוינטלגרף באמצע דצמבר. MicroStrategy, Square, Paul Tudor Jones, Guggenheim Investors ואפילו חברת הביטוח המכובדת MassMutual היו בין הרוכשים BTC בשנת 2020. “אנחנו מונעים על ידי תאגידים ומיליארדרים עכשיו, לא רק קמעונאים”, אמר מינרד..

פיננסים מבוזרים פורצים החוצה

“שנת 2020 הייתה חד משמעית שנת הכספים המבוזרים”, הכריז דה הונגפה, מייסד שותף של רשת הכלכלה החכמה, במאמר מטעם Cointelegraph. נכון לכך, הסכום הנעול ב- DeFi זינק לכמעט 15 מיליארד דולר ב -30 בדצמבר, לעומת 658 מיליון דולר בלבד בתחילת השנה, על פי דופק דפי.

ואכן, מונח חדש, “חקלאות תשואה”, נכנס ללקסיקון הקריפטו. בתמורה להצבת ה- BTC או ה- Ether (ETH) כבטוחה עם חברת DeFi, משתמש עשוי לקבל אסימון ממשל מאפשר המחזיק “להתווכח, להציע ולהצביע על כל השינויים בפרוטוקול [הפלטפורמה].”

הבעלות על אסימוני הממשל הללו הפכה למשתלמת למדי בשנת 2020. ה- COMP של Compound הונפק לראשונה ביוני, מ- 61 דולר ב- 18 ביוני ל- 382 $ ב- 21 ביוני לאחר השקתה בבורסת Coinbase Pro בארצות הברית. זה סְגִירָה השנה ב -148 דולר ב -31 בדצמבר 2020.

DeFi הוא “מחליף משחקים”, אמר ג’וזפה אטניס, פרופסור במכון הטכנולוגי של סטיבנס, בעבר לקוינטלגרף. “עם מימון מבוזר, אין בן אדם בלופ, אין שרת, ואין ארגון. אין הטיה. ” זה לא כמו הלוואת רכב מסורתית, אם אם הלווה מחדל, הבנק הולך אחרי המכונית המבקשת להחזר, הוא הסביר. “עם DeFi הנכסים הם דיגיטליים וננעלים / מחויבים באמצעות חוזים חכמים. אם אני לא מחזיר את ההלוואה בחזרה, הנכס הדיגיטלי ששימשתי כבטוחה נלקח, ואין שום דבר שאני יכול לעשות בקשר לזה. “

עסקאות פייפאל בקריפטו

לקח לביטקוין 12 שנים לצבור 100 מיליון משתמשים. ואז, בחודש אחד, הרשת קיבלה בנוסף פוטנציאל נוסף של 300 מיליון משתמשים מכיוון שענקית התשלומים PayPal הודיעה שתאפשר למשתמשים לקנות, למכור ולהחזיק ביטקוין, אתר, ביטקוין מזומן (BCH) ו- Litecoin (LTC)..

“זה כבר משפיע מאוד,” מוּצהָר Pantera Capital בנובמבר. “תוך ארבעה שבועות מהעלייה לאקרנים, PayPal כבר רוכשת כמעט 70% מהיצע החדש של ביטקוין.” בחודש שלאחר מכן, עודכן Pantera: “תוך חודשיים לאחר עלייתו לחיים, PayPal כבר רוכשת יותר מ 100% מהיצע החדש של ביטקוין.”

הביטקוין שורד חצוי רביעי

מחצית הביטקוין, שנועדה להגביל את שיעור ההנפקה של BTC – המוגבלת על 21 מיליון יחידות – מתרחשת בערך אחת לארבע שנים, והן בדרך כלל מסומנות בחרדה מסוימת. הם מקבילים לחברה שאומרת לעובדיה לצפות לקיצוץ בשכר בשיעור של 50%. כאן, פרס החסימה למאמתים של רשת הביטקוין, המכונים כורים, הוא פרוס לשניים.

מחצית חודש מאי 2020 הפחיתה את תגמול החסימה של הכורים מ 12.5 BTC ל 6.25 BTC, והיא באה והלכה ללא פורענות – שום יציאת כורים או קריסה בכוח המחשוב של רשת (קצב חשיש), כפי שחלקם חששו. שבעה חודשים לאחר מכן, ביטקוין מוכר בערך פי שלוש מרמתו לפני החציון (8,566 דולר ב -11 במאי).

בדיקות סין, אך איי בהאמה משיקות את ה- CBDC הראשון בעולם

המירוץ להנפקת המטבע הדיגיטלי הראשון של הבנק המרכזי, או CBDC, בקנה מידה גדול התקרב להחלטה בשנת 2020, עם הודעת אוגוסט של סין על ניסוי יואן דיגיטלי בארבעה מוקדים עירוניים – שנחאי, בייג’ינג, גואנגזו והונג קונג אזור בדיקה עם 400 מיליון איש, או כ- 29% מאוכלוסיית המדינה.

רבים ציפו שפרויקט התשלום האלקטרוני של המטבע הדיגיטלי (DCEP) של סין ישיג בקרוב השקה מלאה, אך התגלעו חילוקי דעות בנוגע למשמעותו. האם יואן דיגיטלי יאתגר את הדולר האמריקאי כמטבע העתודה העולמי, כפי שחששו בפייננשל טיימס? הפרסום כתבתי באוגוסט: “הפיתוח המהיר של סין של מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי עלול להפר את הסדר הכספי העולמי.”

או שמא CBDCs עדיין כל כך רצופים בבעיות לא פתורות, כמו מניעת הונאה והתקפות סייבר, כי שיגור אחת כזו בקנה מידה יהיה חסר אחריות, כפי שרמז הפדרל ריזרב של ארצות הברית ג’רום פאוול באוקטובר.?

בכל מקרה, לסין לא תהיה ה- CBDC הראשון בעולם. הבחנה זו שייכת לבהאמה, מדינת איים באיי הודו המערבית שעשתה היסטוריה ב -20 באוקטובר עם ההשקה הרשמית של המטבע הדיגיטלי של הבנק המרכזי שלה, מה שמכונה דולר חול, שנבנה על פלטפורמת בלוקצ’יין..

MicroStrategy נכנסת ל- BTC

שנת 2020 הייתה השנה שתאגידים בבעלות ציבורית ומשקיעים מוסדיים החלו להזיז את מחט הקריפטו, ואף חברה בורסאית לא אימצה את הקריפטו במלוא הלהט כמו MicroStrategy, חברת מודיעין עסקי הנסחרת בנאסד”ק. לא רק שהיא צברה 250 מיליון דולר בביטקוין עד חודש אוגוסט, אלא שהיא הפכה את BTC לאוצר העתודות הראשי לתאגידים.

כמנכ”ל מייקל סיילור הסביר, אמצעי גירוי ממשלתיים חסרי תקדים שננקטו כדי להילחם במשבר ה- COVID-19, צפויים להיות “בעלי השפעה מוחלשת משמעותית על הערך הריאלי לטווח הארוך של מטבעות פיאט וסוגים רבים אחרים של נכסים קונבנציונליים, כולל אלה המוחזקים באופן מסורתי כחלק מפעילות אוצר התאגידים” בעולם החדש הזה, הביטקוין הוא מאגר ערך אמין “עם פוטנציאל הערכה ארוך טווח יותר מאשר החזקת מזומנים.”

MicroStrategy המשיכה לרכוש BTC במהלך השנה, ובסוף 2020 היא גייסה 650 מיליון דולר באמצעות מכירת שטרות להמרה לרכישת ביטקוין עוד יותר. נכון ל- 21 בדצמבר, החזיקה החברה בסך הכל ב 70,470 BTC, שנרכשה במחיר ממוצע של 15,964 $ לביטקוין. הוול סטריט ג’ורנל התפלא במהלך המהפך של המשרד, ושאל: “האם מדובר בחברה ציבורית או שהיא קרן גידור?"

Coinbase בודק מים של הנפקה

בדצמבר הודיעה הבורסאית Coinbase על הצעה להפוך לתאגיד המקורי של הקריפטו שנרשם בבורסה הגדולה בארה”ב. חברת המחקר מסרי יכולה להעריך את חברת 35 מיליון הלקוחות בכ -28 מיליארד דולר, אם ההנפקה הציבורית הראשונית שלה תצא לפועל..

“זה אירוע עצום”, אמר ולדימיר וישנבסקי, מנהל ומייסד חברת ניהול הון השוויצרית St. Gotthard Fund AG, ל- Cointelegraph, ולא רק בארה”ב אלא גם באירופה, משום ש”ההנפקה תעניק סמן. מבחינת האופן שבו שווקים מוכנים להעריך חברות כאלה. “

ההנפקה היא “אבן דרך לתעשיית הקריפטו”. ציינתי מגזין פורצ’ן. “עם זאת, רחוק מלהיות ברור אם רשות ניירות ערך בארצות הברית תחתום על הסדר כזה.” Coinbase עורר מחלוקת מסוימת בשנת 2020 על מנת לייאש עובדים מפעילות פוליטית במקום העבודה, ובנובמבר דיווח ה”ניו יורק טיימס “כי חלק מהעובדים השחורים של Coinbase הביעו חשש ליחס מפלה. אחרים ציינו כי ההחלפה עדיין הוטרדה מהפסקות שירות בטרם עת בתקופות של תנודתיות גבוהה במחירים.

עם זאת, הודעת ההנפקה היא אירוע מרכזי, אמר פרופסור למימון באוניברסיטת טקסס, ג’ון גריפין, “והראה כי דרכו של Coinbase לעבוד במסגרת ההליך הרגולטורי היא דרך רווחית כלכלית.”

קבוצת טלגרם נוטשת את פרויקט TON

קבוצת טלגרם בע”מ ביקשה לבנות פלטפורמת בלוקצ’יין מבוזרת בסגנון ביטקוין ואת’ריום – רק טובה יותר, כלומר “עדיפה עליהם בהרבה במהירות ובהרחבה”. לפי לפאבל דורוב, מייסד ומנכ”ל חברת שירותי המסנג’ר המוצפנת בקוד פתוח, עם כ -300 מיליון משתמשים ברחבי העולם. אך טלגרם לא הצליחה להתגבר על ההתנגדות של ה- SEC ומשכה את התקע בפרויקט TON (Telegram Open Network) במאי..

החברה שבסיסה בדובאי כבר גייסה 1.7 מיליארד דולר להשקת אסימון “גרם” של הפרויקט, אך ה- SEC ראתה את המטבעות כניירות ערך לא רשומים ועברה לעצור את הפצתם – לא רק בארה”ב אלא בכל מקום בעולם. בית משפט פדרלי נתן לסוכנות תמיכה ראשונית.

“אנחנו עדיין תלויים בארצות הברית בכל הנוגע למימון וטכנולוגיה,” כתבתי דורוב בבלוג והוסיף: “זה עשוי להשתנות בעתיד. אבל היום אנחנו במעגל קסמים: אינך יכול להביא יותר איזון לעולם ריכוזי מדי בדיוק בגלל שהוא כל כך ריכוזי. “ טלגרם השתתפה במספר משקיעים בולטים, ביניהם חברות הון סיכון כחול שבב קליינר פרקינס וסקויה קפיטל..

המשקיע פול טיודור ג’ונס תומך ב- BTC

מאמצי הגירוי הממשלתיים הקשורים ל- COVID גרמו למשקיעים רבים לדאוג לאינפלציה בשנת 2020, וחלקם היו מוכנים לתת למטבעות הקריפטו מבט חדש כמאגר ערך חלופי. הבולט ביניהם היה פול טיודור ג’ונס, משקיע בקרנות גידור שדיווח במאי כי חלק מנכסיו מושקע כעת בביטקוין..

ההמלצה של משקיע מהולל כמו ג’ונס – שניבא את התרסקות שוק המניות ב -1987 – סללה את הדרך למשקיעים המרכזיים ואחרים להיות מעורבים בקריפטו. “הפיכת המקרה לביטקוין לגדר חיה מועדפת מפני מה שהוא [ג’ונס] מכנה ‘האינפלציה הכספית הגדולה’ הפחיתה משמעותית ‘סיכון קריירה’ עבור רבים מבני גילו השוקלים הקצאה לביטקוין”, אמר בעבר דייוויד לואנט של Bitwise לניהול נכסים לקוינטלגרף. . גם וול סטריט ג’ורנל העיר:

“העצרת [הביטקוין] משכה אליה צוות דמויות רחב, מהמיליארדרים בוול סטריט פול טיודור ג’ונס וסטנלי דרוקנמילר וכלה במשקיעים מומנטום שמטרתם לרכב על זכיות בנכסים גבוהים יותר ולאבד שווקים נמוכים יותר. ההשתתפות שלהם, בתורם, הזניקה יותר קנייה. “

בהצהרת XRP על אבטחה, SEC תובע את Ripple

אסימון ה- XRP היה הקריפטוגרפי השלישי בגודלו לפי שווי שוק – רק אחרי ביטקוין ואתר – כאשר בסוף דצמבר נתקלה החברה שבסיסה בסן פרנסיסקו במסור באזורים בדמות ה- SEC..

בראשות היו”ר היוצא ג’יי קלייטון, הוועדה שדה תביעה משפטית נגד ריפל ומנהליה הראשונים, בטענה שמטבע ה- XRP שיצר ריפל היה למעשה נייר ערך וכי החברה גייסה מעל 1.3 מיליארד דולר באמצעות הנפקת ניירות ערך נכסים דיגיטליים לא רשומים. בשלושת הימים שלאחר ההכרזה, מחירו של XRP צנח ב -41%, ולא היה ברור אם המשרד ישרוד במתכונתו הנוכחית..

ב- 27 בדצמבר, Coinbase, הבורסה הגדולה בארה”ב, הודיעה כי היא תשהה את מסחר ה- XRP, ועם אחרים שמסירים את האסימון, האקלים סביב המטבע הפך יותר ויותר יציב. על פי הדיווחים, ב- 29 בדצמבר, Grayscale Investments, מנהל הנכסים הדיגיטליים הגדולים בעולם, חיסל יותר מ- 9.18 מיליון ב- XRP.

ריפל הכחיש את פעולת ה- SEC כ”מתקפה על כל תעשיית הקריפטו כאן בארצות הברית “שכן מנכ”ל החברה בראד גארלינגהאוס הצהיר כי הוא ימשיך לתמוך בלקוחותיה בארה”ב ובעולם..

בהירות רבה יותר בשנת 2021?

בסך הכל, תאגידים ומשקיעים מוסדיים שחיפשו מאגר ערך חלופי על רקע משבר ה- COVID-19 המתמשך, הניעו את הקריפטו לרמות שיא בשנת 2020. במקומות אחרים, חדשנות הבלוקצ’יין נמשכה בכמה חזיתות, כולל פיננסים מבוזרים ופיתוח CBDC..

בארה”ב, SEC זהירה הרחיבה את הרחבת האסימונים הדיגיטליים, והחלה בתביעות נגד XRP ו- TON של טלגרם. שינוי בממשל בוושינגטון, כולל הנהגת SEC חדשה, לעומת זאת, עשוי להביא לבהירות רגולטורית רבה יותר בשנת 2021.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map