היסטוריה קצרה של ביטקוין: 10 שנים של שיאים ושפל

31 באוקטובר מלאו עשור לשחרורו של נייר לבן ביטקוין, שחיבר סאטושי נקאמוטו, וזהותו עדיין נותרה בגדר תעלומה.

בפרק זמן קצר יחסית זה, ביטקוין תיגר על הדרך בה החברה המודרנית מסתכלת על מימון ובנקאות גלובלי, והיה הזרז להולדתם של למעלה מאלף מטבעות קריפטוגרפיים שונים וכן פרויקטים רבים נוספים של בלוקצ’יין..

ההיסטוריה שלה הייתה מלאה בשיאים ונמוכים, שכן המטבע הקריפטוגרפי ההפכפך נאבק במשך שנים רצוף במחלוקת והצלחה. עם שחרורו של הנייר הלבן, הוחל בתנועה שהותירה חותם בל יימחה בכל מגוון תעשיות.

Cointelegraph מתבונן בכמה מהרגעים הזכורים והמושמצים ביותר במשך 10 השנים מאז שהביטקוין הועלה לחיים.

שנים מכוננות

ב- 18 באוגוסט, 2008, דומיין Bitcoin.org נרשם על ידי ישות אנונימית כמבשר לגוף העבודה המתאר את המורכבויות של פרוטוקול הביטקוין.

זה התעורר לחיים עם פרסום הנייר הלבן ביטקוין ב -31 באוקטובר 2008. כותרת “ביטקוין – מערכת מזומנים אלקטרונית מעמית לעמית,” המסמך הראשוני בן תשעה העמודים הופץ ברשימת התפוצה של cypherpunk בנובמבר 2008.

ב- 3 בינואר 2009, נקאמוטו יצרה בהצלחה את בראשית בלוק, גוש היסוד של בלוקצ’יין ביטקוין. חסימת ג’נסיס הוקדדה קשה לתוכנת הביטקוין ו 50 BTC, אשר נוצרו לא ניתן לבזבז, בשל אופן כתיבת הקוד. הסיבות המדויקות לכך אינן ידועות, רק תעלומה נוספת להוסיף לסיפורו של סאטושי.

הזמן הממוצע בין יצירת חסימות חדשות הוא 10 דקות, אך נדרשו שישה ימים שלמים לפני שהחסימה הבאה נוספה לבלוקצ’יין ביטקוין, על פי חותמות הזמן של אותם בלוקים ספציפיים..

ישנן מספר תיאוריות ספקולטיביות מדוע זה לקח כל כך הרבה זמן, החל מקאמוטו תוך שימוש בימים הקרובים ועד לכריית הבלוק הראשון לבדיקת הרשת, בעוד שאחרים אף הציעו לו להמתין שישה ימים בשחזור פיגורטיבי של ספר בראשית מהתנ”ך, בו אלוהים ברא את העולם בשישה ימים.

אף על פי כן, ה עסקת ביטקוין ראשונה אי פעם התקיים ב- 12 בינואר 2009, בין נקאמוטו להאל פיני ז”ל, שהיה תורם מוקדם לפרויקט. נקאמוטו שלח את פיני 10 BTC כמבחן, ואילו מדען המחשבים החל לכרות בלוקים בעצמו.

עשרה חודשים לאחר מכן, ב -5 באוקטובר 2009, תקן החירות החדשה קבע את הראשון אי פעם שער החליפין של הביטקוין מול הדולר. באותה עת, שווה $ 1 ל 2300.03 BTC.

העסקה הראשונה אי פעם של ביטקוין למוצרים פיזיים התרחשה ב- 22 במאי 2010. המפורסם פיצה ביטקוין ראה שתי פיצות שנקנו תמורת 10,000 BTC על ידי לאסלו האניץ. המתכנת הציע למשתמשים א פורום Bitcointalk.org ה- BTC בתמורה לשתי פיצות. א נער בשם ג’רמי סטורדיוונט, שכונה Jercos, קיבל את הביטקוין ושלח להאניץ שתי פיצות מפאפה ג’ון.

העסקה מהווה ציון דרך מצחיק עבור הביטקוין, אך היא מדהימה מה אפשר לקנות באותו סכום של BTC כיום ומשמשת לעתים קרובות כנקודת התייחסות לעליית הערך של המטבע הציבורי הבולט..

שיאים ושפל אמיתיים ראשונים

ב- 9 בפברואר 2011 הגיע הביטקוין זוגיות עם דולר אמריקאי ביחס של 1: 1. אבן הדרך תסמן את תחילת התקופה הסוערת עבור הביטקוין. בחלוף ארבעה חודשים בלבד ביטקוין זינק מ -1 ל -31.91 דולר.

ארבעה ימים לאחר מכן, ב- 12 ביוני 2011, צנח הביטקוין בערכו ל -10.25 דולר, בתיקון הגדול הראשון שחוותה קהילת הביטקוין. זה החמיר גם על ידי הגדולה הראשונה הפרה ביטחונית של הר גוקס עַל 19 ביוני 2011.

לאחר חצי שנה שקטה יחסית, מחיר הביטקוין ירד שוב, בעקבות החדשות ש חברת ארנק אלקטרוני Paxum הפסיקה לקבל BTC. פרק זמן זה מסמן את המקרה האמיתי הראשון בו הביטקוין חווה תנודתיות גבוהה ותיקונים ענווים.

מחצית ראשונה, סגירת דרך המשי & הר חיסול גוקס

ב 28 בנובמבר 2012, החצי הראשון של תגמולי הביטקוין התרחש, כאשר תגמול חסום הופחת מ- 50 ל- 25 BTC לאחר כריית 210,000 הגוש. מחיר ה- BTC המשיך לטפס לשנת 2013, והמטבע הקריפטוגרפי עבר את ציון 200 $ לראשונה אי פעם ב -9 באפריל.

הדברים ירדו במורד לקראת יום השנה החמישי לספר הלבן של ביטקוין, כאתר החשוך הידוע לשמצה, דרך המשי, נסגרה ומעל 26,000 BTC נתפסו. מחיר הביטקוין צנח בין 139 דולר ל -109 דולר בכמה שעות קצרות.

על ידי נובמבר 2013, הערך של ביטקוין יחיד שהושג זוגיות עם אונקיית זהב, מעל 1000 דולר. הישג זה לא נמשך זמן קצר, שכן מחיר הביטקוין התייקר שוב בחודש שלאחר מכן, עד לסכום של 600 דולר, לפני שעבר בין טווח זה לחודשיים הקרובים..

בפברואר 2014 החלו להסתובב שמועות כי הר. גוקס נפרץ והבורסה הפסיקה רשמית את המסחר באותו חודש לאחר סדרת “גניבות”. עד סוף פברואר הר. מנכ”ל גוקס, מארק קרפלס, התפטר מתפקידו בדירקטוריון קרן הביטקוין על רקע מחלוקת בבורסה..

בחודש מרץ הגישה החברה בקשה להגנה על פשיטת רגל עם חובות מעל 60 מיליון דולר שהוכרז על ידי הצוות המשפטי שלה באותה עת. בסביבות 850,000 BTC “אבדו”, כאשר קרפלס האשים בעיות טכניות בפרוטוקול הביטקוין.

גאווין אנדרסן של קרן הביטקוין הפריך את הטענות הללו באותה עת והצביע על בעיות בהר. תוכנת הארנק של גוקס.

סימני אימוץ המיינסטרים

בעוד ההר המחלוקת של גוקס והמחלוקת סביב דרך המשי נתנו תפיסה שלילית כלפי הביטקוין, בשנתיים הקרובות סימנו את הגלים האמיתיים הראשונים של אימוץ המיינסטרים על ידי חברות שמות גדולים..

ב -11 בדצמבר 2014, מיקרוסופט החלה לקבל תשלומי ביטקוין, ציון אבן דרך גדולה לאישור ביטקוין על ידי תאגידים גלובליים.

שש שנים לאחר שסטושי שחרר את העיתון הלבן של ביטקוין, המטבע הקריפטוגרפי הופיע ב- העמוד הראשון של האקונומיסט ב- 31 באוקטובר 2015.

על רקע המהלכים החיוביים הללו עבור מטבע הקריפטו, ערך הביטקוין עבר תקופה של שנתיים של יציבות יחסית.

ב- 9 ביולי 2016, החצי השני של תגמולי כריית הביטקוין התרחש, כאשר תגמול ה- BTC ירד ל 12.5 עבור כל בלוק שנכרה.

תחילת ריצת השוורים הגדולה של ביטקוין

שחר שנת 2017 סימן את תחילתו של מה שתהיה ריצת השוורים הגדולה ביותר בתולדות הביטקוין, השנה הפורה ביותר עבור מטבע הקריפטו, ומעברו לתודעה המרכזית. לאחר שהפרנו את 1.000 דולר שלוש שנים קודם לכן, ביטקוין פגע שוב ב -2 בינואר 2017.

התאומים של וינקלבוס, שתבעו בהצלחה את מארק צוקרברג בגין גניבת קניין רוחני שהוביל ליצירת פייסבוק, תפסו כותרות ב -10 במרץ 2017. האחים הגישו יישום להשקה, Bitcoin Exchange Traded Fund (תעודת סל), אשר נדחתה על ידי נציבות ניירות ערך בארה”ב (SEC).

מחיר הביטקוין עלה על שיאו הקודם בכל הזמנים בשבוע שקדם להחלטה זו, לקראת אישור תעודת הסל. ערך המטבע הקריפטוגרפי טבל במשך כמה חודשים לפני שהחלה עצרת איטית ויציבה.

ב – 11 ביוני ביטקוין חצה את 3,000 דולר לסמן לראשונה אי פעם, על רקע דיון מתמשך סביב הצעדים האפשריים לטיפול בבעיות קנה המידה המשפיעות על הביטקוין.

זה הגיע לסיומו הידוע לשמצה ב -1 באוגוסט 2017, מכיוון שחלק קטן מקהילת הביטקוין לא יכול היה להסכים עם השינויים המוצעים בפרוטוקול. כמו רוג’ר ור, דגלו בהגדלת גודל החסימה, שהסתיים ב מזלג קשיח מהבלוקצ’יין המקורי של הביטקוין – מוליד ביטקוין מזומן.

כעבור מספר שבועות, ב- 23 באוגוסט 2017, הוצעה מזלג רך SegWit הופעל, כתוצאה למה שהוביל במקור למזלג הקשיח של ביטקוין קאש, אך גם להחלטה שהתקבלה לתמוך ב- SegWit.

ובכל זאת, ביטקוין המשיך את עליית הערך ועבר את רף 5,000 הדולר ב -2 בספטמבר 2017.

אחרי כמה שבועות של תנודתיות, כאשר מחיר ה- BTC ירד ל -3,000 דולר לפני שהתחיל להתאושש סין אסרה על ICO וחילופי מטבעות קריפטוגרפיים מפעילות בארץ. גורם מרכיב נוסף היו הערות ידועות לשמצה של ג’יימי דימון, ג’יימי דימון, שקראו לביטקוין “הונאה”.

לאחר שהאבק שקע, ביטקוין יצא לשור מכוון את הדעת מאוקטובר ואילך. המטבע הקריפטוגרפי עלה על ערך של 10,000 דולר ב- 29 בנובמבר, ואז הפר את 11,000 דולר סמן כעבור כמה שעות.

המטבע הקריפטוגרפי המשיך לצבור ערך כאשר המשקיעים התחבטו להצטרף לפעולה. גורם מניע היה התפיסה כי השקת חוזים עתידיים בביטקוין בדצמבר 2017, יגרום לזרם של כסף מוסדי לביטקוין, וממריץ עוד יותר את מחיר המטבע.

ללא שום סימן להפסקה, ביטקוין סוף סוף הפר את 20,000 דולר, ציון שיא היסטורי עבור המטבע הקריפטוגרפי. למרבה הצער עבור הקהילה, מחיר הביטקוין צנח בחזרה לרמה של 13,000 דולר עד 31 בדצמבר 2017.

2018 – התנודתיות בביטקוין מגיעה לשפל שיא

אחרי השיאים הגבוהים של 2017, קהילת הקריפטוגרפים נאלצה לסבול התחלה קשה לשנה החדשה. בינואר נרשמה ירידה של מחיר הביטקוין 10,000 דולר כגל של FUD השתלט על השווקים.

מלמולים על איסור קריפטוגרפי בדרום קוריאה תרמו לתיקון, וכך גם הדיבורים על הגדלת הסנקציות הקיימות של קריפטוגרפיה בסין, וכן האיסור של פייסבוק על פרסומות מטבעות קריפטו ו ICO בפלטפורמה.

הדברים נראו עגומים עוד יותר בפברואר, כאשר הביטקוין צנח עד 7,000 $ ב 6 בפברואר 2018.

ממש באותו יום קיימו נציבות הסחורות והעתיד העתידי וה- SEC דיון צפוי מאוד שהתמקד במטבעות קריפטוגרפיים, הצעות מטבע ראשוניות (ICO) וטכנולוגיית בלוקצ’יין..

הפגישה הייתה בסופו של דבר חבל הצלה, כמו גופים רגולטוריים הניבו תחזיות חיוביות לביטקוין, תוך הבטחה לספק סביבה המגנה על המשקיעים מפני התנודתיות והסיכונים הגלומים בהשתתפות במימון ICO.

שוקי המטבעות הקריפטוגרפיים התאוששו לאחר הדיון, אך החודשים הבאים המשיכו להיות יציבים יחסית.

בחודש מרץ, טוויטר הלכה בעקבות פייסבוק בכך שהיא אוסרת על פרסום מטבעות קריפטו, ואילו גוגל גם הודיעה כי היא מתכוונת להפסיק את פרסום המטבעות באמצעות שירות AdWords.

החלקה האיטית בערכו של הביטקוין הגיעה לנקודה הנמוכה ביותר שלה ב- 24 ביוני 2018. על פי נתוני CoinMarketCap, המטבע הקריפטוגרפי ירד עד ל -5,868 דולר.

למרות השפל באמצע השנה, השווקים החלו לאט להסתכל מעלה לקראת החלטות ה- SEC על מספר הצעות תעודת סל צפויות..

למרבה הצער, משקיעים אופטימיים נותרו מאוכזבים מכיוון שה- SEC דחתה את כל תשעת תעודות הסל של ביטקוין בשל החשש ל”התנגדות לקויה למניפולציות מחירים “ב -2 באוגוסט.

ההחלטה הסופית על תעודות הסל המוצעות הללו נדחקה עוד יותר לעתיד, אבל יש ביטחון כסף לביטקוין ברגע הנוכחי בזמן..

בתאריך 17 באוקטובר, תנודתיות השוק בשוק הביטקוין פחתה בשיא של 17 חודשים יציבות ברמה הגבוהה ביותר מזה 12 חודשים. זה הביא את מומחי התעשייה השונים להציב תחזיות אופטימיות לקריפטוגרפיה.

כשאנחנו חוגגים את יום השנה העשור לשחרור הספר העיתוני הלבן ביטקוין לציבור הרחב, חשוב להכיר במסע הזה של מטורפות בעשור האחרון..

זה אמנם היה כרוך בקושי, אך המטבע הקריפטוגרפי נמשך ונשאר עדיין היקר ביותר מבחינת שווי שוק – הישג מרשים בהתחשב בלמעלה מאלף מטבעות קריפטוגרפיים שהושקו מאז הקמת הביטקוין בשנת 2008.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map