מאמינים, לא רואים: מוסדות עדיין צופים מחיר ביטקוין בסך 100 אלף דולר

למרות צניחת מחיר הביטקוין בימים האחרונים, כאשר המטבע הקריפטוגרפי המוביל כיום מסתובב בסביבות 32,000 דולר, הוא עדיין מציג טכניקות חזקות וכן עליית מחירים של שלושים יום של כמעט 40%. לא רק זאת, אלא שגם מאז הטבילה האחרונה שלה – שראתה את הנכס הדיגיטלי נופל מהשיא הגבוה ביותר שלו בכל הזמנים, בסביבות 42,000 $ לערכו הנוכחי – הקריפטו העליון עדיין נמצא בירוק במהלך 12 החודשים האחרונים, ומציג שווי ערך של כמעט 300%.

בהקשר זה, מאז הרבעון הרביעי של 2019, מספר שחקני פיננסים מסורתיים חוזים דברים גדולים עבור הביטקוין (BTC), במיוחד כאשר ממשלות בכל רחבי העולם ממשיכות להדפיס כסף בצורה של “חבילות גירוי כלכליות”, המובילות לחששות שהאינפלציה תהיה נפוצה יותר אך גם מאסון כלכלי מתקרב שעלול להתרחש תוֹצָאָה במיתון עולמי בעל פרופורציות חסרות תקדים.

לדוגמא, במהלך הרבעון השני של 2020, כלכלת ארצות הברית צלל בשיעור חסר תקדים, עם התוצר המקומי הגולמי של תחנת הכוח העולמית, המתאר את תפוקת הסחורות והשירותים הכוללת של המדינה, וצנח ב -31.4%.

בעקבות התפתחויות כאלה – כולל שיעור כסף מדאיג שמודפס על ידי בנקים מרכזיים ברחבי העולם – בתי השקעות ומוסדות בנקאיים רבים מתחילים לראות עתיד לביטקוין, במיוחד כגידור נגד האינפלציה המוניטרית, למרות רמות התנודתיות הנוכחיות שלו..

מוסדות רבים רואים את BTC במחיר של 100,000 דולר פלוס

מוקדם יותר השנה, צוות האסטרטגיה של מגה בנק האמריקני JPMorgan Chase, בראשות ניקולאוס פניגירצוגלו, טען כי יעד תיאורטי של 146,000 $ פלוס יכול להיות בר קיימא עבור BTC עד סוף 2021, ודוחף את הנרטיב שלפיו נראה כי המטבע הדיגיטלי הוא מועמד ראשי החלפת הזהב כחנות ערך ארוכת טווח, במיוחד עבור בסיס מתחיל של משקיעים צעירים יותר, בעלי יכולת טכנולוגית.

ברוח דומה, נתונים חדשים שפרסמה חברת Pantera Capital, חברת השקעות וקרן גידור, חוזרים על תחושותיה של JPMorgan סביב BTC, ומציעים כי פעולתה במחיר עוקבת מקרוב אחר מודל ה- Stock-to-Flow, ובכך מאששת את אמונתה בפגיעה בנכס הדיגיטלי. הרף של 115,000 דולר עד ה -1 באוגוסט.

מודל S2F שפותח על ידי PlanB בוחן אירועי חצייה של BTC המתרחשים בערך אחת לארבע שנים וכיצד הם ממלאים תפקיד ישיר בהעלאת ערך המטבע כחצי שנה לאחר כל מחזור. בהקשר זה, ניתן לראות שבעקבות כל אחת משלושת המחצית הקודמת, ביטקוין הראה צמיחה יוצאת דופן. לדוגמא, לאחר מחצית חודש מאי 2020, מחיר BTC 1 נח על 8,000 $, רק כדי לעבור את רף 15,000 $ לאחר חצי שנה בדיוק..

בנק רייפייזן השתמש גם הוא במודל S2F בדו”ח שנערך לאחרונה כדי לברר לאן מועדות מועדות הביטקוין בעתיד הקרוב. על פי צוות המחקר של החברה, ייתכן שיהיה אפשר להשיג יעדי מחירים מעבר לסף של 100,000 דולר או אפילו מיליון דולר. “העובדה היא, שעכשיו, כאשר הערך גדל פי שלוש יותר בשנת 2020 והמומנטום נשאר חזק, עליות נוספות בעתיד לא אמורות להפתיע אותנו”, נכתב במחקר..

שחקנים בולטים אחרים מתחום הכספים המסורתיים שהשקיעו דברים גדולים עבור BTC בטווח הקצר כוללים אנשים כמו אנדי יי, מנהל המדיניות הציבורית בסין הגדולה אצל ספק התשלומים החוצה גבולות, אשר מאמין כי עצרת זו שונה מזו של 2017, מכיוון שהיא מסמנת מעבר מסימנים אספקולטיביים גבוהים ולא מתפקדים לעבר ביטקוין ואתר (ETH).

באופן דומה, על פי החשד, תומאס פיצפטריק, ראש גלובלית של תובענת שוק התעשייה CitiFX Technicals של ארה”ב הפיננסית בארה”ב. כתבתי בדו”ח פרטי – שהודלף באופן מקוון – שעד דצמבר לביטקוין יש פוטנציאל להתדרג למחיר של כ- 318,000 $.

תחזיות מפוארות או מציאות קרובה?

למרות שמודל S2F היה בהתחלה אחד המדדים הטכניים הבודדים המסמנים את עלייתו האסטרונומית של ביטקוין, נראה כי מספר גדל והולך של מומחים ואנליסטים מתחילים לראות את ההצעה הטכנולוגית והכספית שמובאת על ידי BTC ומטבעות קריפטוגרפיים אחרים..

סם טבר, מייסד שותף של חברת Fluidity – החברה שעומדת מאחורי פלטפורמת המסחר AirSwap – וראש אסטרטגיית ההון לשעבר של מריל לינץ ‘אמר לקוינטלגרף כי כולם צריכים לזכור שהאופטימיות סביב BTC בשלב זה אינה רק מוך, כפי שההשערה היא כעת מגובה בחומר אמיתי, ומוסיף:

“הביטקוין אינו נשלט על ידי אדם או ממשלה. במקום זאת, הוא נשלט על ידי החוקים הפשוטים של היצע וביקוש. […] למעשה, הביטקוין הוא שני צדדים של אותו מטבע: מצד אחד יש מטבע גלובלי, ואז הצד השני הוא זהב דיגיטלי. “

כפרוקסי למטבע עולמי, החיכוך של רכישת קריפטו צומצם משמעותית, מכיוון שקל יותר מאי פעם לרכוש ביטקוין. באופן דומה, כמיופה כוח לזהב, טבר סבר כי הביטקוין משמש כגידור נגד הדולר האמריקאי, במיוחד כאשר הנשיא החדש שנבחר ג’ו ביידן נראה לדרבן את ההוצאות בדולר האמריקני במטרה לתמוך בכלכלה נגד ההשפעות של COVID- 19 נעילות.

ג’יי פ. טייריוט, מנכ”ל פלטפורמת סחר הנכסים Uphold, אמר כי קונטלגרף אמר כי קונטלגרף אמר כי בניגוד למקלטי הדליית דולרים מסורתיים כמו זהב וסחורות אחרות, לביטקוין יש אלסטיות אפסית בצד ההיצע..

הוא הדגיש כי אם / כאשר מחיר הזהב יגיע ל -3,000 דולר, מכרות הזהב השוליים יעלו שוב, כאשר אותה דינמיקה תקפה עם נפט וכל יחידת חשבון אחרת שאינה מבוססת מתמטיקה. תעריוט סבור כי “המחסור הייחודי באלסטיות בצד ההיצע גורם לכך שבמחיר, BTC יגיב באופן חד יותר מדברים כמו זהב, לאותם נהגים בדיוק.” עוד הוסיף:

“BTC נמצא בשלבים הראשונים של השקתו. מכיוון שהוא מטמורפוזיז מסקרנות שולית לתיק חובה, זה די הגיוני להניח שהזרמים יגדלו. אם הייתי סוכנת הימורים, הייתי אומר שהמעלה / למטה עבור 31 בדצמבר 2021 חצות … הוא 85,000 $. “

לבסוף נראה כי הביקוש המוסדי ההולך וגובר משנה את שוק הנכסים הדיגיטליים, מה שמניע בתורו בנקים רבים לבצע תחזיות מחירים מופרכות לכאורה ביחס ל- BTC. לדוגמא, קרנות נוספות מחפשות כעת להיכנס למשחק הקריפטו, ולאחרונה הודיעה חברת Osprey Funds האמריקאית כי תשיק את פיתרון הקריפטו ללא מרשם שלה, Osprey Bitcoin Trust, אשר ככל הנראה יריב אפור Bitcoin Grey Trust..

סנטימנט המשקיעים סביב BTC גבוה

כאשר מסתכלים על סנטימנט השוק סביב הביטקוין, המטבע הדיגיטלי מראה יותר ויותר קשרים עם פונקציות הליבה המסורתיות של מטבעות פיאט מסורתיים עבור המשתמשים שלהם – כלומר, הוא הפך ליחידת חשבון, סטנדרט של תשלומים נדחים ולבסוף, מאגר ערך מוחשי לטווח הארוך.

כמו כן, במהלך שנת 2020, מספר גדל והולך של פלטפורמות מסחר אלקטרוני הוסיפו תמיכה בביטקוין ובמטבעות קריפטוגרפיים אחרים כשיטת עסקה לתשלום עבור סחורות ושירותים. PayPal, למשל – חברה המתגאה בבסיס סוחרים בן 28 מיליון איש – מאפשרת כעת למשתמשים לקנות, למכור ולאחסן מטבעות קריפטוגרפיים באמצעות הפלטפורמה שלה..

בנושא זה, פאולו ארדואינו, מנהל הטכנולוגיה הראשי של חילופי הקריפטו ביטפינקס, אמר לקוינטלגרף כי סנטימנט הצרכנים סביב הביטקוין הוא שורי מכריע כרגע וכי אנשים שחוגגים את עלייתם של אלטקוינים שונים ופתרונות אחרים מחוץ לרשת חייבים את הצלחתם לספינת הדגל. קריפטו, והוסיף:

“מלך הקריפטו הוא שכבת הבסיס למערכת פיננסית חלופית מתפתחת. הביטקוין מספק בסיס איתן למגוון מדהים של פרויקטים, שחלקם ישתנו מהותית את אופי הכסף עד סוף העשור. “

תיירות סבור כי הסנטימנט המניע את BTC הוא תוצאה של רמות של השפלת מטבעות שלא נראו בעבר שנוצרו על ידי התגובה הכספית ל- COVID-19. מעבר לספקולציות הקמעונאיות, הוא מאמין שתאגידים מחפשים לגדר את החשיפה הפיאטית שלהם, ככל הנראה רואים יתרונות יחסית של ביטקוין על פני מקלטים מסורתיים כמו זהב ובעקבות כך קופצים פנימה. “הקופצים המוקדמים זכו לתגמול נאה, ולכן המגמה עשויה להימשך, ” הוא הוסיף.

לבסוף, טבר הדגיש כי אחד הסימנים האחרונים לרגש הצרכני ההולך וגובר והקבלה מוסדית בנוגע ל- BTC הגיע בצורה של הגשות אחרונות. עָשׂוּי מאת BlackRock, תאגיד רב-לאומי אמריקאי לניהול השקעות עם נכסים בניהול של 8.7 טריליון דולר בסוף שנת 2020. מבט מהיר על הגישות מציג שימוש חזק בשפה מוכוונת הצפנה, הרומזת לקרנות החברה העשויות להיות עוסקות בחוזי עתיד מבוססים על ביטקוין. ”

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map