מחיר הביטקוין עובר 18.8 אלף דולר בעוד דובים ושוורים מתווים את דרכו

ישנם תרחישים דוביים ושוריים לביטקוין בעתיד הנראה לעין. מקרי הדובים מקיפים שתי נקודות נתונים מרכזיות: עליית פיקדונות BTC מלווייתנים לבורסה וחוסר בדיקות חוזרות של BTC ברמות תמיכה מכריעות. מקרי השור מבוססים על פעילות HODLer, פעילות כתובת, פער שווי השוק בין BTC לזהב, והמבנה הטכני הנוח של Bitcoin.

ביטקוין העולה על 18,500 דולר הוא קריטי למחזור המחירים לטווח הקרוב שלו. היו הזמנות מכירה גדולות מעל 18,500 דולר, שפעלו כאזור התנגדות חזק. בניסיונות קודמים לחלוף 18,500 דולר, BTC ירד באופן משמעותי תוך תקופה קצרה. הפעם הוא חרג בקלות מרמת ההתנגדות וסימן פריצה נקייה.

תיק הדוב לביטקוין

למרות העלייה החזקה מבחינה טכנית של BTC, נתוני לוויתן מצביעים על כך שלחץ המכירה על הביטקוין עשוי להתעצם. קול גארנר, אנליסט ברשת, ציטט את יחס הוויסקי של Bitcoin של CryptoQuant אמר: “סביר להניח שנותרה עוד אחת מכה ברגל במיכל.” מחיר הביטקוין זכה לפיצוץ ב- 18 בנובמבר, כאשר הוא ירד בפתאומיות מ -18,476 דולר ל -17,214 דולר בתוך שעתיים. גרנר הדגיש כי יחס לווייתן של Exchange Bitcoin יש “היסטוריה של תום כאן”.

מחיר הביטקוין (BTC) התייצב מעל 18,000 $ מכיוון שהשוק מפגין מומנטום חזק מעל מה שהיה פעם רמת התנגדות כבדה רב-שנתית. ב -20 בנובמבר, מחיר ה- BTC הגיע לשיא של שנתיים ב- Binance בסך 18,828 דולר, ועולה על השיא הקודם החל מה- 18. בנובמבר. לאחר פריצת הביטקוין, האנליסטים חלוקים ביחס למגמת המחירים העתידית שלו..

יחס לווייתנים בבורסת הביטקוין הוא מדד חשוב כדי לאמוד את לחץ המכירה מלווייתנים מכיוון שהוא מראה את האומדן של כמות ה- BTC שמשקיעים בעלי ערך נקי גבוה מפקידים לבורסות. בדרך כלל, משקיעים מעבירים כספים לבורסות כאשר הם רוצים למכור. משקיעים בעלי ערך נקי מעדיפים לאחסן את כספם בארנקים שאינם שומרים עליהם הם שולטים לחלוטין. לפיכך, אנליסטים עוקבים אחר פיקדונות החליפין כסימן פוטנציאלי למכירה.

על גבי נתוני הלוויתן המסמנים נסיגה קלה, הגרף החודשי של הביטקוין מראה תנועת מחירים הפוכה יתר על המידה. סשה פליישמן, סוחרת בחברת ההשקעות המוסדית קריפטוגרפית ארקה, אמר ב -1 בנובמבר כי רמת 13,716 $ היא אזור מכריע. זה סימן את המחירים הפתוחים והסגירים של נרות דצמבר 2017 וינואר 2018, כאשר מחיר הביטקוין הגיע לשיא חדש בכל הזמנים, כמעט 20,000 דולר. לפיכך, חריגה מרמה זו פירושה 13,716 דולר שישמש אזור התמיכה העיקרי במקרו.

אם כי לא סביר, אם אכן יתקיים תיקון עמוק, אמר פלישמן כי הוא מצפה שרמת התמיכה ה”מוחשית “ב -13,716 דולר” תהיה הקו בתומך החול כדי לשמור על המבנה. ” האם BTC יראה תיקון משמעותי בטווח הקרוב עדיין לא ברור. אבל במקרה של תיקון, פליישמן אמר כי ל- BTC יש אזור תמיכה גדול להגנה על ריצת השוורים המתמשכת.

דניס וינקורוב, ראש המחקר בבורסת הקריפטו והמתווך BeQuant, אמר לקוינטלגרף כי ירידות מחירים דומות לקריסה הפתאומית האחרונה אירעו בעבר, והירידה האחרונה נענתה בביקוש משמעותי של הקונים. לפיכך, למרות ש- BTC ראה תנועה שלילית משמעותית בתקופה קצרה, הוא מאמין שהיא לא בהכרח דובית:

“הזינוק הבלתי פוסק של ביטקוין הגיע למה שחלקם לא פירשו כסיום פתאומי. עם זאת, בעוד ששיעור המחירים מ -18,500 דולר ל -17,200 דולר הוא בהחלט לא עבור לב חלש, תנודות מחיר דומות במונחים דולריים התרחשו כאשר ביטקוין נסחר לפי שווי נמוך בהרבה. בנוסף לכך, לחץ המכירה נתקל בריבית קנייה אגרסיבית דומה של מטבילה, ויותר מכך שהריבית המצטברת של אופציות פתוחות (OI) היא למעשה גבוהה יותר מהירידה במחיר הראשוני. “

מקרה השור ל- BTC

בגלל פריצת הביטקוין מעל 18,500 דולר, אנליסטים אמרו כי סנטימנט השוק סביב הביטקוין בדרך כלל אופטימי. בשיחה עם קוינטלגרף, גיא הירש, מנכ”ל ארצות הברית ב- eToro, אמר שזה מפתיע לראות את הביטקוין לא קורא תיגר על שיא כל הזמנים. ישנם נרטיבים חיוביים רבים – כמו תמיכה ב- BTC מ- PayPal ו- App App, לצד אימוץ מוסדי עולה – שמבהירים את התחזית לביטקוין:

“הסנטימנט עכשיו די שורי, ומספר אינדיקטורים, כולל פטפוטים ברשתות החברתיות, נפחי סחר ואפילו דפי אינטרנט שמוסיפים אינדקס לתנאי שיווק הקשורים לביטקוין, נמצאים בשיאים של כל הזמנים עצמם או כמעט – אלה אינדיקטורים ברורים שהתיאבון להארכה ריצת שוורים הנה; והאימוץ ההולך וגובר שמגיע מכל עבר – PayPal ו- CashApp, סקייברידג ‘של אנתוני סקרמוצ’י שהכריזו על כוונתם לרכוש ביטקוין ומשקיעים אגדיים רבים קופצים גם הם. “

אמנם היו דיונים סביב תרשימי הזמן הגבוהים של ביטקוין, כמו התרשימים השבועיים והחודשיים לאורך כל נובמבר, אך אנליסטים טכניים אמרו כי תרשימי מסגרות זמן נמוכים יותר נראים אופטימיים. לפני פריצת הביטקוין מעל 18,500 דולר, אמר סוחר בדוי המכונה “בנג’מין בלונטס” כי BTC השאיר מבנה צדדי שנוצר ב -48 השעות הקודמות. לאחר הפריצה, הסוחר אמר העצרת הזו “צריכה להיות זו שתביא אותנו לסכום של 20 אלף דולר וחזרה לשיאים של כל הזמנים.”

בנוסף לזרזים הטכניים והיסודיים הרבים לביטקוין, יש טיעון חזק לתמוך במסלול צמיחה אקספוננציאלי עבור BTC בטווח הארוך. מייק מקגלון, אסטרטג סחורות בכיר במודיעין בלומברג, אמר שלפי שווי שוק של 300 מיליארד דולר בלבד, הביטקוין רחוק מלהגיע לשווי השוק של 10 טריליון דולר בזהב. אבל זה גם מראה שקיים פער הערכה גדול בין ביטקוין לזהב: “הביטקוין בדרך להיות גרסה דיגיטלית של #gold, אבל נשאר רחוק מזה בשנת 2020.”

התקרה הבאה ל- BTC?

בהתחשב במגמות שונות שרואה ביטקוין בשמונת החודשים מאז התרסקות מארס, הירש אמר לקוינטלגרף כי יש סבירות גבוהה שביטקוין יבדוק 25,000 דולר. אם הביטקוין יעבור 20,000 דולר, פירוש הדבר ש- BTC יחפש תקרה חדשה. הירש איתר את הטווח של 25,000–30,000 $ כטופ הפוטנציאלי לביטקוין בטווח הקרוב:

“אם הביטקוין יעלה על 20,000 $, אין מעט מה שמעיד שלא נרוץ בסכום של 25,000 $ לפני סיום השנה. למרות שהייתי נרתע מלשתול דגל באדמה ולחזות מחיר כשלעצמו, היסודות שמאחורי מספר האנשים שיש להם כעת גישה לביטקוין באמצעות אפליקציות כמו PayPal ויכולים לרכוש אותו עם מעט מאוד מחסום כניסה מרמזים שאפילו אם חלק קטן מאותם אנשים עושה זאת, למחיר אין לאן לעלות אלא לעלות. “

עם זאת, כאשר הביטקוין עולה על 20,000 $, אין עוד הקשר היסטורי לחזות את המהלך הבא של BTC. מכאן שמעל לשיא הנוכחי של כל הזמנים, כמעט בלתי אפשרי לחזות את הצמרת הבאה של BTC עד שהיא תגיע לשיאה ברמה מסוימת. משתנה נוסף הוא שמשקיעים קמעונאיים עשויים להיכנס לאחר ש- BTC יחלוף על פני 20,000 דולר, מה שיוסיף לרמה הגבוהה של עניין ופחד להחמיץ, או FOMO, ששוק הקריפטו כבר רואה..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map