תחזית ויסות הקריפטו בשנת 2019 – מהו התרחיש הגלובלי?

ככל שקהילת המשקיעים העולמית מתחילה להיות מודעת יותר ויותר למה שיש לקריפטו להציע, נראה כאילו סוג הנכס המתפתח הזה הופך להיות יותר ויותר מקובל. זה כנראה מודגש בצורה הטובה ביותר על ידי העובדה שאחרי שחווה תנאים דוביים לאורך שנת 2018 (כשביטקוין אפילו התכופף בנקודה מסוימת בסביבות 3,000 דולר), שוק המטבעות הדיגיטליים בכללותו הצליח להחזיר במהירות את המומנטום הקודם שלו ולבצע קאמבק מרשים.

מאז 2016, מספר מדינות אסרו כליל על מטבעות דיגיטליים (כמו סין, פקיסטן ומצרים) או הטילו הטלות משפטיות שונות על סוג הנכסים (ובכך הקשו למדי על אנשים להקל על העסקאות הכספיות היומיומיות שלהם באמצעות מטבעות אלה)..

במדינות אחרות ברחבי העולם יש ראש פתוח לקריפטו וכעת הם מבקשים לתקן את האופן שבו הם מווסתים את הביטקוין ובני דורו על מנת לטפח את הענף תוך מינימום נושאים הקשורים להעלמת מס והלבנת הון..

יתר על כן, חברי G-7 (כלומר, צרפת, יפן, קנדה, איטליה, גרמניה, בריטניה וארצות הברית) יחד עם אוסטרליה וסינגפור נמצאים על פי הדיווחים בתהליך יצירת מערכת קריפטו חדשה שתוכל לעזור באיסוף ו לשתף נתונים אישיים הקשורים לאנשים המשתמשים באופן קבוע במטבעות קריפטוגרפיים.

לכאורה, המערכת החדשה הזו תניח את היסודות הדיגיטליים שלה עד סוף 2020 והיא תתחיל לפעול כמה שנים לאחר מכן. לפי לאחרונה הַצהָרָה שהונפקה על ידי ה- G-7, ברגע שהפלטפורמה האמורה תיפרס, היא תנוהל אך ורק על ידי חברות הפועלות במגזר הפרטי.

תקנות מטבעות מטבעות ברחבי העולם

להלן המסגרות החוקיות המופעלות על ידי מדינות שונות במטרה לטפח או לרסן את השימוש במחלקת הנכסים המתפתחת. להלן המפה המתארת ​​את המדינות שהתארו רשמית את עמדתן כלפי הצפנה.

סנטימנט רגולטורי כלפי מטבעות קריפטוגרפיים ברחבי העולם

מדינות שתופסות את האמצע:

ארצות הברית

ארה”ב היא ללא ספק אחת המנהיגות העולמיות בכל הנוגע לאימוץ ושימוש בקריפטו. נכון לעכשיו, למשקיעים יש אפשרות לרכוש לא רק ביטקוין אלא מעל 45 נכסים דיגיטליים אחרים ברחבי הארץ. לרשת אכיפת הפשעים הפיננסיים בארה”ב, או FinCEN, יש מְסוּוָג חילופי מטבעות קריפטוגרפיים הם “משדרי כסף” ולכן הם מחויבים לחוקי נישה מסוימים. ברוח דומה, גם מס הכנסה סיווג נכסי קריפטו כנכס בעל ערך – ולכן הם סחורות חייבות במס..

 • החוקים סביב הקריפטו שונים ממדינה למדינה, ואפילו לרגולטורים ברמה הלאומית יש דעות מגוונות בכל הנוגע לאופן הטיפול במטבעות קריפטוגרפיים. לדוגמא, בעוד שנציבות ניירות ערך (SEC) רואה בנכסים דיגיטליים ניירות ערך, נציבות הסחר העתידי בסחורות (CFTC) מחלקת אותם לסחורות (ובכך מאפשרת למשתמשים לסחור בפומבי בנגזרות מטבעות קריפטו).
 • בשנה שעברה, הקונגרס האמריקני פרסם דו”ח כלכלי משותף (JER) כדי להצביע על כך שבתוך 12 החודשים הקרובים, המדינה תעבור לעבר גישה רגולטורית יותר יעילה לקריפטו..

קנדה

מדינה נוספת בה מתגוררים מספר רב של חברות סטארט-אפ קריפטו ויזמות עסקיות מבוססות היא קנדה. תחנת הכוח העולמית מתגאה בשתי ערים שונות הנחשבות למוקדי ביטקוין (כלומר ונקובר וטורונטו) ועושה שימוש בחוקי המימון נגד הלבנת הון (AML) והמימון נגד טרור הקיימים בה כדי לשלוט על סוג הנכסים הצעיר יחסית הזה..

 • המערכת המשפטית במדינה מחייבת חברות העוסקות במטבעות דיגיטליים להירשם במרכז לניתוח עסקאות פיננסיות ודיווחים בקנדה (FINTRAC).
 • בנקים מקומיים אינם רשאים לפתוח או לנהל חשבונות עבור לקוחות העוסקים במטבעות דיגיטליים (כלומר אם הם אינם רשומים ב- FINTRAC).
 • הרגולטור הפיננסי של קוויבק – Autorité des Marchés Financiers – שולט על מספר כספומטים והחלפות מקומיות בהתאם לחוק העסקים בשירותי כסף, המחייב משדרי כסף לאמת את זהות לקוחותיהם ולנהל תיעוד של פעילויות הלקוח שלהם..

הממלכה המאוחדת

בריטניה נחשבת נרחבת כמובילה עולמית בכל הקשור לאימוץ וחדשנות קריפטו. ובעוד מטבעות דיגיטליים אינם אסורים בכל האזור, הם עדיין אינם נחשבים למטבע חוקי. ראוי להזכיר גם את העובדה כי לא חל מס ערך מוסף, או מע”מ, על רכישת מטבעות קריפטוגרפיים שונים ברחבי בריטניה. במקום זאת, חיוב נוסף חל על מוצרים או שירותים שנרכשים תמורת ביטקוין או נכסי קריפטו דומים אחרים..

קשור: ויסות הקריפטו בבריטניה משתנה, ההכרה נמשכת סוף סוף

 • כל רווח או הפסד שייגרם למשקיעים ביחס לאחזקות הצפנה שלהם כפוף למס רווח הון.
 • א איגוד סחר לוויסות עצמי נקרא CryptoUK מבקש לשפר את תקני התעשייה הקיימים בבריטניה (סביב הביטקוין) על ידי הטמעת קוד התנהגות הכולל מספר הוראות נישה הקשורות לפרטיות פרטנית, אבטחת נתונים ו- AML.

אוֹסטְרַלִיָה

לבנק המילואים של אוסטרליה נראה ראש פתוח כלפי תעשיית הקריפטו – כשהגוף הרגולטורי קובע שהוא לא מונע מאנשים לעשות שימוש במטבעות דיגיטליים. אם זה לא מספיק, עוד בשנת 2017, ממשלת אוסטרליה מוּצהָר שביטקוין יטופל כמו כסף רגיל ולא יהיה חייב יותר במס כפול.

צָרְפַת

בעוד שהמצב הרגולטורי של הקריפטו עדיין עכור באזור, צרפת לאחרונה עבר הצעת חוק שתראה מסגרת משפטית חדשה שהוקמה כדי לשלוט על פעולות מטבעות קריפטוגרפיים – כגון הצעות מטבע ראשוניות (ICO) – ברחבי המדינה.

גֶרמָנִיָה

הרשות הפדרלית הפיננסית הגרמנית (BaFin) מסווגת מטבעות קריפטוגרפיים כ”יחידות חשבון “שיכולות לשמש לצורכי תשלום. עם זאת, אנשים / חברות המפנקים רכישות סמליות (למטרות מסחריות) צריכים לקבל אישור מהגוף הרגולטורי מראש. לבסוף, BaFin רושמת הערכה ממקרה למקרה עבור החברה המבקשת לנהל ICO – ובכך מעידה כי יש לה ראש פתוח לשיטות גיוס כספים כאלה..

עמדה חזקה לאסור:

חרסינה

בתחילת השנה שעברה, סין הוציאה איסור גג על כל פעילות קריפטו שמתרחשת בגבולותיה. בנוסף, קיים גם איסור גישה שהוטל על כל פלטפורמות חילופי הצפנה המקומיות / בינלאומיות על ידי הממשלה. לפי לג’ואו שיאוצ’ואן, לשעבר מושל בנק העם בסין, מוסדות פיננסיים מקומיים קיבלו הוראה על ידי הרגולטורים כי אין להכיר במטבעות דיגיטליים ככלי לתשלומים קמעונאיים..

קשור: מטבע הקריפטו הלאומי הסיני מסתבר שאינו קריפטו ממשי

הוֹדוּ

נראה כי המדינה בדרום אסיה נקטה עמדה עוינת למדי כלפי תעשיית הקריפטו ככלל – במיוחד בשנה וחצי האחרונות. לדוגמא, הרשות הבנקאית המרכזית בהודו, בנק ריזרב הודו, פרסמה בשנת 2018 חוזר המייעץ לכל הבנקים הפרטיים להימנע מעיבוד כל עסקאות הקשורות לקריפטו..

מדינות ידידותיות לקריפטו

שוויץ

ממשלת שוויץ נותרה פתוחה לרעיון הקריפטו / בלוקצ’יין כבר מההתחלה. למשל המשטר המקומי מספק הרבה דחפים פיננסיים (כגון שיעורי מס נמוכים, פטורים ממס) לסטארטאפים בקריפטו המעוניינים להקים את פעילותם.

 • הרגולטור הפיננסי של שוויץ מסווג מטבעות דיגיטליים כנכסים שיש להכריז עליהם בתשואה השנתית וכפופים לתוכנית מס העושר הקיימת במדינה..
 • לפי דו”ח שפורסם בשנה שעברה, “עמק הקריפטו” השוויצרי (כלומר הקנטון צוג) שוכן שפע של עסקים הקשורים לקריפטו / בלוקצ’יין מְשׁוֹעָר להיות שווה 44 מיליארד דולר.

מלטה

למדינת האי הקטנה אין חוקים מוגדרים מראש המתמודדים ישירות עם ביטקוין ונכסים דיגיטליים אחרים. עם זאת, לפני כמה שנים, ראש ממשלת המדינה, ג’וזף מוסקט, הביא לתוקף כלכלי אִסטרָטֶגִיָה שתוכנן לעזור לפתות השקעות נוספות למלטה מכל רחבי העולם.

קשורים: שטח בטוח: מדריך לאזורים כלכליים מיוחדים לקריפטו, מסין לשוויץ

בנוסף, עקב חוקי המס הרגועים של מלטה, מספר חברות קריפטו בעלות שם גדול (כולל Binance) הקימו חנות במדינה (בעיקר בכדי לעקוף כמה מהטרדות החוקיות בהן נתקלים בתי עסק בקריפטו ברחבי מרבית המדינות הגדולות באירופה)..

לוקסמבורג

מדינה אירופאית זעירה זו שוכנת בגבולות אחת מפלטפורמות חילופי המטבעות הגדולות ביותר – Bitstamp. במונחים של אופן הגדרת המטבעות הקריפטוגרפיים, הממשלה המקומית רואה בהם “נכסים בלתי מוחשיים” שאינם חייבים במס הכנסה עד להחלפתם עבור פיאט. בנוסף, כל העסקאות הקשורות לקריפטו פטורות ממע”מ בתוך לוקסמבורג.

סינגפור

תחנת הכוח האסייתית ידועה במסגרת הרגולטורית המס-ידידותית העסקית שלה. בתקופה האחרונה ממשלת סינגפור חתמה על מספר חוקים שנועדו לאפשר לעסקי קריפטו לפרוח באזור.

 • בשנה שעברה, הבנק המרכזי של סינגפור הסתיים סופית המסגרת הרגולטורית החדשה של המדינה לשירותי תשלום, הכוללת כעת מטבעות קריפטוגרפיים.
 • התשתית הדיגיטלית של סינגפור מלאה במספר חברות קריפטו ופינטק שיכולות לעזור למשוך משקיעים.

בלארוס

על פי צו שהעביר אלכסנדר לוקשנקו – נשיא הרפובליקה של בלארוס – לתושבים מקומיים הזכות לקנות / למכור נכסי קריפטו וכן ליצור מטבעות דיגיטליים משלהם. לא רק זאת, הצו מאפשר גם לחובבי הקריפטו להתמכר לפעילויות כגון:

 • כריית אלטקוינים שונים.
 • סחר בנכסי קריפטו בתמורה לרובלים בלארוסים, מטבעות זרים או אפילו צורות אחרות של כסף אלקטרוני.

בנוסף לכל אלה, הממשלה פטורה מהבעלים מתשלום מיסים על אחזקות הקריפטו שלהם עד ל -1 בינואר 2023.

יש מדינות שמקדימות את העקומה

בעוד שחלק מהמדינות עדיין מתקשות לתכנן מסגרות כלכליות הכוללות נכסים דיגיטליים, ישנם גם מדינות שכבר עושות שימוש במערכות המחייבות רישיון של ספקי שירותי קריפטו על ידי גופים רגולטוריים מקומיים רלוונטיים..

יפן

ביפן, כל פלטפורמות המסחר בקריפטו צריך להיות רשום עם סוכנות השירותים הפיננסיים במדינה. 19 עסקים כבר השיגו את הרישיונות הנדרשים כדי להתחיל את פעילותם, בעוד שלפחות 110 חברות נוספות הביעו עניין להירשם לאותו.

דרום קוריאה

מדינה מזרח אסייתית זו היא דוגמה אחרת, עם יחידת המודיעין הפיננסי (FIU) שחשפה לאחרונה את תוכניותיה להסדיר את חילופי הקריפטו המקומיים על ידי הבאתם למטריה מנהלית מאוחדת. כמו כן, דרום קוריאה מנהלת את תעשיית הקריפטו שלה באמצעות “מערכת שם אמיתי”, כלומר כל משתמש קריפטו שרוצה למשוך או להפקיד זכייה קוריאנית חייב להיות ברשותו חשבון מאומת בשם אמיתי בבנק המספק שירות זה ל לְהַחלִיף. כפי שהדברים נראים, רק ביט’ומב, אופביט, מטבעון וקורביט מספקים את השירותים הנ”ל למשתמשים שלהם.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map