מיזוגים ורכישות קריפטו מובילים בשנת 2020

תעשיית הבלוקצ’יין משכה את שיגעונותיה של מגפת 2020, כאשר חברות רבות משגשגות בסביבות העבודה “המרוחקות” שהביאה COVID-19.

כמעט 700 מיליון דולר במיזוגים ורכישות התרחשו בשנת 2020 על פני 83 עסקאות. זה המספר הגדול ביותר אי פעם וגידול ניכר לעומת השיא הקודם של 69 מ ‘&עסקאות בשנת 2018. עיקר הפעילות בשנה שעברה הייתה בענף עצמו, ואיחדה את התחום עם מעורבות מינימלית של חברות חיצוניות.

יותר מ -90% מכלל 691 מיליון הדוחות שדווחו היו מורכב משלוש הרכישות המובילות של Binance (400 מיליון דולר), FTX (150 מיליון דולר) ו- Coinbase (90 מיליון דולר).

הרכישה של Binance של CoinMarketCap בסוף מרץ 2020 תמורת 400 מיליון דולר שדווחו, שוותה לרכישות הבלוקצ’יין הגדולות בכל הזמנים, והמתחרה רק ברכישת Circle של Poloniex ו- NXMH ברכישת Bitstamp, שתיהן תמורת 400 מיליון דולר, בשנת 2018..

הבורסה המובילה לפי נפח זכתה לביקורת חריפה על הרכישה, שכן נראה שהיא מייצגת ניגוד עניינים בהתחשב בכך ש- CoinMarketCap היא חברת נתונים וניתוח המספקת נתונים השוואתיים על חילופי הצפנה, כולל Binance.

ג’ק פורדי, אנליסט של מסרי, אמר לקוינטלגרף כי ההשתלטות מהווה תקדים שלילי לתעשייה, לא משנה עד כמה שתי החברות יתנהגו. “זה אכן מייצג ניגוד אינטרסים מהותי שיש לו חיצוניות שלילית למרחב”, אמר. “זה כאילו אם פיצה של ג’ו יצאה עם 10 פרוסות הפיצה המובילות בניו יורק וכל מי שמשתמש ברשימה הוא במקרה הכי פחות מושכל לקבל את ההחלטה לאן ללכת.”

“למרות ש- Binance / CMC יכול להיות מכוון היטב, אי אפשר שדירוגים לא יושפעו מההטיה הבסיסית של היוצרים. אם יש שקלול אובייקטיבי למערכת שתפגע במעמדו של בינאנס, סביר להניח שהיא לא תיושם. “

בינאנס טען ששתי החברות הן ישויות אינדיבידואליות ואין הטיה מצד CMC. למרות הביקורת המוקדמת, נראה כי הסנטימנט כלפי הרכישה התרכך בחודשים האחרונים. באוקטובר 2020, מנכ”ל FTX, סם בנקמן-פריד קוֹלִי דעתו בטוויטר כי בינאנס היה למעשה מציל חיים עבור CoinMarketCap:

“כמעט ביום בו Binance קנה את CMC, זה התחיל להשתפר – הרבה יותר טוב. יש לו הרבה מה להתעדכן, אבל המוצר הפך מחסר תקווה לתחרותי. “

זו לא הייתה הפעילות היחידה של הבורסה המובילה, כאשר Binance רכשה חברות רבות נוספות במהלך 2019 ו- 2020, כולל ספק כרטיסי חיוב הצפנה החלק תמורת סכום לא ידוע. בדומה ל- CoinMarketCap, מנהל התפעול הראשי של Swipe, ג’ון חנת ‘, הצהיר גם כי “העסקה נבנתה במקום שבו Swipe מסוגלת לנהל את החברה באופן עצמאי מבינאנס.”

רכישות אחרות של Binance כוללות חברת stablecoin מקוריאה BxB, פלטפורמת המידע לאפליקציות מבוזרת DappReview והחלפת הצפנה ההודית WazirX.

במסיבת עיתונאים שהתקיימה לאחרונה, מייסד ומנכ”ל בינאנס צ’אנגפנג ג’ואו רמז כי החברה תרכוש בין 20 ל -30 חברות אחרות בשנת 2021, ובכך תחזק את מעמדה בתחום הקריפטו..

חילופי הקריפטו FTX, שהושקה רק בשנת 2019, הייתה החברה היחידה האחרת שביצעה רכישה בת תשע ספרות בשנת 2020, עם רכישת אפליקציית ניהול התיקים Blockfolio תמורת 150 מיליון דולר..

לרכישה יש פוטנציאל להביא את 6 מיליון המשתמשים שלה לבורסה. למרות של- Blockfolio אין כמה משתמשים ייחודיים כמו CoinMarketCap, רמת מעורבות המשתמשים גבוהה משמעותית עם יותר מ -150 מיליון הופעות בחודש..

מייסד ומנכ”ל Blockfolio, אד מונקדה, אמר לקוינטלגרף כי החברה תמשיך לתפקד כאפליקציה עצמאית.

מטבע החליפין הצפוני של ארצות הברית Coinbase מוביל למעשה את החבילה עם מספר הרכישות הגדול ביותר עד כה – שש יותר מבינאנס. החברה השלימה לפחות 16 עסקאות בתולדותיה, כשהאחרונה היא רכישת פלטפורמת התיווך הראשית Tagomi תמורת 90 מיליון דולר..

על פי הדיווחים, תגומי היה נאבק עם הכנסות של מיליון דולר בלבד בהיקף המסחר השנתי של מיליארד דולר לאחר שהורידה את עמלות המסחר.

גם חברות הנסחרות בבורסה התערבו, עם חברת פתרונות התוכנה המתקדמים קלינספארק שרכשה את חברת כריית הקריפטו ATL Data Centers תמורת קצת פחות מ -20 מיליון דולר ממניות החברה..

רכישות בולטות אחרות כוללות את Galaxy Digital לִרְכּוֹשׁ של פלטפורמת ההשקעות וההלוואות של נכסים דיגיטליים DrawBridge Lending, כמו גם ספקית הנזילות של שוקי החוזים העתידיים Blue Fire Capital. למרות שהנתונים לא נחשפו, גלקסי דיגיטל אמרה כי DrawBridge יקבל בסוף יותר מ -150 מיליון דולר בנכסי צד שלישי..

בספטמבר 2020 הודיעה CB Insights מניו יורק כי בקרוב תפתח משרד באמסטרדם כחלק מהרכישה של ספקית נתוני הבלוקצ’יין Blockdata תמורת סכום לא ידוע..

ספק החוזים החכמים TrustSwap הרחיב גם את טווח ההגעה שלו ורכש את אחת המתחרות הגדולות ביותר שלה, Team.Finance.

על פי הרכישה האחרונה של חברת OMG Network, שבסיסה בהונג קונג, פתרונות שינוי גודל את’ריום מהשכבה השנייה ג’נסיס בלוק, מסייעת להאיץ את פיתוח הרשת, תוך התמקדות ספציפית ב- DeFi..

PayPal גם חיפשה להצטרף למסיבת מיזוגים ורכישות לאחר שאפשרה לראשונה רכישות קריפטו; עם זאת, משוחח על רכישת ספק החזקת הצפנה BitGo לְהוֹפִיעַ שנפל עכשיו. שמועות מציעות כי פייפאל מנהלת שיחות עם חברות קריפטו אחרות.

עם הזינוק הדרמטי במימון המבוזר השנה, פרוטוקולי DeFi המתפתחים החלו להתמזג. בחודש נובמבר יצאה Yearn.finance לשיתוף פעולה ומיזוג, כולל ספק הכיסוי בשוק Cover Protocol ופרוטוקול ההלוואות Cream Finance.

למרות שרכישות הן לרוב סימן לתעשייה משגשגת, הן הביאו לכך שמבקרים מסוימים מעלים חשש מפני ריכוזיות הולכת וגוברת. רכישות של מתחרות על ידי חברות מובילות מחזקות את שליטתן בשוק, מה שמפחית את התחרות.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map