אירועי הצפנה בולניים של שנת 2020 שיניעו את האימוץ ההיסטורי

בשנה שחלפה היו עליות וירידות רבות עוד יותר, בעיקר עקב התפרצותו העולמית של נגיף הרסני שהביא לשיתוק מדינות והרג מיליונים. אבל עבור אלה בקהילת הצפנה והבלוקצ’יין, סוף סוף 2020 הציגה את הפוטנציאל האמיתי של הטכנולוגיה. 

היו, ככל הנראה, יותר התפתחויות בשנה שעברה שישפיעו לטווח ארוך על התעשייה מאשר במהלך כל ההיסטוריה של טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר וביטקוין (BTC). הנה חמש ההתפתחויות המובילות בשנה שעברה בתחום הטכנולוגיה המבוזרת שישאירו זיכרון מתמשך ומורשת חזקה לשנים הבאות..

מחיר BTC נשבר 20,000 $

מחיר הביטקוין עשה הרבה יותר מסתם לשבור את רף המחיר של 20,000 $ שנקבע במקור במהלך ריצת השור 2017–2018. ראשית, נפל 20,000 $. זמן קצר לאחר מכן, כך גם 30,000 דולר. ועכשיו, אפילו רף 35,000 $ השתלט.

התחזיות הפרועות לכאורה של מחיר ביטקוין בסך 45,000 דולר בסוף שנת 2021 אולי לא יהיו כל כך רחוקות. יתרה מכך, שמודל המניות-זרימה הידוע לשמצה שפותח על ידי סוחר הקריפטו PlanB, החוזה מחיר של 100 אלף דולר לביטקוין, מתנגש כפי שהוצע.

אז, כן, המחירים עולים, אבל הם יכולים גם לרדת. זה קרה בעבר ועשוי לקרות שוב, נכון? בתיאוריה, עם זאת, דברים רבים השתנו, לא פחות מהתפיסה הכללית של הביטקוין. על כך העיד המעבר בביקוש ממשקיעים קמעונאיים למוסדיים.

ביטקוין קידם בברכה חברות רבות ומוכרות שהצטרפו לענף לצרכיהם השונים, החל מחברות שבחרו להחזיק ב- BTC כמילואים, כמו Microstrategy, ועד לעליית קרנות ההשקעה בקריפטו כמו Bitwise ו- Grayscale – ומי יודע אילו אנשים משקיעים באמצעות הָהֵן. כל מה שידוע הוא שהם מוכנים להכניס מיליארדים לקריפטו. ואז בסוף אוקטובר הגיעה הבשורה הגדולה האמיתית…

PayPal משיקה אפשרות קריפטו

חברת פייפאל, שנוסדה במקור עם אמונות יסוד דומות לביטקוין עצמו, לא רק הודיעה על פשיטותה אלא נכנסה למעשה לחלל הקריפטו בשנת 2020, לפחות בארצות הברית. בנוסף, דווח כי פייפאל היא כעת אחת הרוכשות הגדולות ביותר של ביטקוין כאשר החברה בונה רזרבות כדי לספק את דרישת הלקוחות..

המילה היחידה המסכמת התפתחות זו היא “אימוץ”. כ- 28 מיליון סוחרים ומעל 361 מיליון משתמשים בכל רחבי העולם ייחשפו כעת לגרסת ה”תינוק “של הבעלות ושימוש בקריפטו. לדברי החברה, היא האפוטרופוסית ובעצם רק מוכרת מניות באחזקת ה- BTC שלה. בכך זה לא עוקב אחר הדרך המסורתית של האופן שבו אנשים מחזיקים בקריפטו, וזה בסדר.

למשתמש הממוצע, קריפטו קשה מדי להבנה – כל הארנקים הקרים והחמים, קודי הסיסמה, ביטויי השחזור של 12 מילים וכו ‘. PayPal מציעה דרך קלה לשימוש להיכנס למערכת האקולוגית, ופעם אחת זה קורה, חלקם עשויים ללכת בדרך המלאה לגלות יותר על אופן השימוש בטכנולוגיה זו.

החצי

מחצית הביטקוין תוארה כהופעת ה- make-or-break של תעשיית הקריפטו. זה התרחש, אך עדיין לא קרה הרבה. פרשנים שונים ציפו שמחירו של BTC יתחולל ואז יקרוס, בעוד שאחרים צפו ירידה בשיעור החשיש ברשת. למרות שהדברים האלה אכן קרו במידה מסוימת, זה לא היה כמעט דרמטי כצפוי, וזה היה דבר טוב מאוד.

הפחתת תגמול הכרייה בביטקוין היא אירוע שקורה בערך כל ארבע שנים ומפחית מחצית מכמות ה- BTC שהכורים מרוויחים על גילוי חסם. זהו כלל קשה המקודד לבלוקצ’יין המגביל את ההיצע ל -21 מיליון BTC בלבד ובכך, מחקה את ההיצע הסופי של זהב..

בסופו של דבר, העובדה שהמחיר והיסודות של ביטקוין נותרו כמעט ולא מושפעים, גרמה לחלק מאמינים שהתעשייה הגיעה לרמה מסוימת של בגרות. אולי חוסן זה היה מה שבסופו של דבר הביא כמה מהתאגידים, הכלכלנים והמשקיעים הגדולים ביותר לשקול מחדש את עמדתם לגבי מטבעות קריפטוגרפיים באופן כללי. העובדה שהיצע הביטקוין נגמר התבררה עוד יותר עם חלוף השנה.

הנפקה של Coinbase

עכשיו זה באופנה של חברות לצאת לציבור, אז זה נהדר לראות שכמה חברות ילידות קריפטו כמו Coinbase מצטרפות גם להנאה. מחצית היה צפוי שמהלך כזה יגיע בקרוב בגלל הגישה הכוללת לפתיחת רגולציה המופעלת על ידי החברה, אשר נקבעה בבירור לפייס את הרגולטורים בארה”ב כשהזמן יתאים..

המשמעות של המהלך, בעצם, היא שמשקיעים מסורתיים יוכלו להטביע מיליונים בהון העצמי של Coinbase – אפילו 28 מיליארד דולר, לדברי מסרי. טיוטת הרישום תוזמנה בקפידה גם בזינוק במחיר המטבעות הקריפטוגרפיים המובילים, וזה מקווה שישחק בידי הבורסה מכיוון שהיא ללא ספק תעמוד לבדיקה אינטנסיבית של רשות ניירות ערך..

בסופו של דבר, Coinbase יכול להאיר אור לסמטה חשוכה המובילה לאימוץ המוני של משקיעים ומשתמשים כאחד. מה שמכונה “חד-קרן” עשוי ללכת בעקבות הדוגמה שלו בשנת 2021, כך שבמובן מסוים Coinbase מוציא את צווארו החוצה. אבל זה עשוי להשתלם אם יקבלו את ההנפקה הציבורית הראשונית ויהפכו לחברת הקריפטו הגדולה באמת שעושה זאת.

אתריום ודפי

לביטקוין יש משקיעים, ולאתרום יש את המשתמשים שלה, והאחרון בהחלט הגביר את דרכו בשנת 2020 כדי להפוך את תנופת המימון המבוזרת למציאות, ולמצוא מקרי שימוש לכל אותם יישומים מבוזרים שהוצגו לשינוי המשחק מזה זמן מה.

הכל היה רגוע לפני חודש יולי, כאשר הוכרז כי פרויקט מצופה מאוד בשם מתחם השיק אסימון משלו, COMP. זה הוכיח את עצמו כלהיט מיידי, שהבטיח רישומים רבים בבורסות בולטות וביסס מגמה חדשה ב- DeFi.

המתודולוגיה הבסיסית מאחורי Compound היא פשוטה: הפלטפורמה משמשת כפרוטוקול הלוואות מבוזר שמשלם ריבית למשתמשים שמוסיפים את הקריפטו שלהם לבריכה. עם זאת, לאחר הוספת כספים למאגר, הפלטפורמה מנפיקה סכום שווה ערך של טוקנים שיכולים לשמש כבטוחה בהלוואה, כלומר ניתן להשתמש באסימון אחד מכל סוג שהוא פעמיים..

כשהמחיר של COMP התחיל לשאוב, לא עבר זמן רב עד שפרויקטים אחרים תפסו את המגמה החדשה הזו והחלו לחשוף פרוטוקולים או פרויקטים מתחרים שתמכו במערכת האקולוגית. קצת יותר מחודש לאחר מכן הושק Yearn.finance והעלה את תופעת גידול התשואה לרמה חדשה לגמרי.

ואז הגיעה הבורסה המבוזרת Uniswap, שהצטרפה גם היא לפעולה על ידי פתיחת בריכות משלה, ועם מדיניות הרישום הפתוחה, אינספור פרויקטים של DeFi נהרו לרשום את האסימונים שלהם בבורסה. עם זאת, היא השפיעה גם על השימוש בה ביצרני שוק אוטומטיים, רעיון שפותח בשנת 2017 על ידי בנקור. שנת 2020 הייתה באמת השנה בה AMAs המריאו באמצעות משתמשים שהובילו לבצע עסקאות באסימונים הבנויים על בלוקצ’יין את’ריום. בסופו של דבר זה הביא אלפי משתמשים פעילים לרשת את’ריום.

יתרה מכך, שדרוג ה- Ethereum 2.0 הוחל לבסוף לאחר כמה עיכובים ממושכים. השילוב בין Eth2, העניין שחדש לאחרונה באלטקוינים ותנופת DeFi בהחלט החזיר את העניין באת’רום ובאתר (ETH) עצמו, והניע אותו ליותר מ -1,200 דולר, רמה שלא נראתה כמעט שנתיים, וקרוב ל השיא של כל הזמנים הוא כ -1,450 דולר. עכשיו, רק שבעה ימים לתוך השנה החדשה, יש כאלה שבטוחים שאלף דולר יגיע בקרוב למדי.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map