השקעות מוסדיות נבנות ברבעון הראשון של שנת 2020, הרגש כלפי קרנות הקריפטו משתנה

דו”ח שפורסם לאחרונה על ידי Grayscale, מנהל נכסי המטבע הדיגיטלי הגדול בעולם, גילה כי החברה מחזיקה כעת בכ- 1.7% מכלל היצע הביטקוין באמון ה- Grayscale Bitcoin Trust שלה (GBTC). לאחר שראינו את הרבעון הגדול ביותר עד כה, חלקו של גרייסקייל בביטקוין גדל ב -1.1% בשנת 2020 למרות אי-הוודאות בשוק הנוכחי שהביא מגפת ה- COVID-19..

רייהנה שריף-אשרי, ראש קשרי המשקיעים בגרייסקייל, אמר לקוינטלגרף כי “רוב ההון שהושקע במוצרים שלנו מגיע ממשקיעים מוסדיים.” הוא פירט:

“ראינו 88% מההון שהושקע בסך 503.7 מיליון דולר למשפחת המוצרים שלנו הגיע ממשקיעים מוסדיים ברבעון האחרון. השיחות האחרונות שלנו עם משקיעים מחזקות את הרעיון שכעת, יותר מתמיד, המשקיעים יחפשו דרכים לבנות תיקי גמישות. יתר על כן, ההשלכות של המדיניות המוניטרית הנוכחית וחסרת התקדים גורמות למשקיעים הספקנים שקודם לכן מתבוננים בחוזקה נוספת בסוג הנכסים. “

בעוד שנאמנות הביטקוין היא הפופולארית ביותר בקרב משפחת המוצרים של החברה, הזרימה המוגברת נחוותה על פני כל הלוח, כאשר ביטקוין (BTC) וכל יתר הנאמנות מבוססי האלטקוין ראו השקעה של כחצי מיליארד דולר – כפול מזה של הרבעון השלישי ו ברבעון הרביעי של 2019. ברבעון הראשון של שנת 2020 כ 38% מהמשקיעים בגווני אפור נכנסו למוצרי אפור מרובים במטרה לגוון את אחזקות הקריפטו.

נאמנות הביטקוין אפור-גווני קיבלה השקעה של כ -389 מיליון דולר לאורך כל הרבעון, מה שאומר שאם GBTC הייתה קרן הנסחרת בבורסה, היא תהיה בין 5% מההזרמות בשנה שעברה. יתר על כן, GBTC הוא גם אחד מ- הנסחרים ביותר ניירות ערך ב- OTC ויש לו קיבלו תואר אחד מניירות הערך הפעילים ביותר מבחינת נפח המסחר בשנת 2019, מה שמסמן עוד ביקוש בקרב משקיעים מוסדיים וסוחרים.

בעוד ש- GBTC פונה גם למשקיעים קמעונאיים, השחקנים המוסדיים מהווים את הרוב המכריע של זרם ההון. משקיעים מוסדיים ייצגו 88% מהון ההשקעה שנוצר ברבעון הראשון של 2020, רובם קרנות גידור.

דרישה מוסדית ל- GBTC

האם מיסוד הגיע?

גווני אפור היה מוצר הקריפטו המוסדר הראשון שיצא לשוק, לאחר שהושק בשנת 2013. מאז החברה התרחבה למספר קרנות מבוססות אלטקוין. עם זאת, היצע האופציות לחשיפה מוסדית המשיך לצמוח, במיוחד בשנתיים האחרונות.

מוצרים הנסחרים בבורסה כמו ה- ETP של ביטקוין בגיבוי פיזי של Amun AG ומ- WisdomTree – שניהם נסחרים כיום בבורסת SIX בשוויץ – הם דוגמה לחשיפה זמינה עבור שחקנים מוסדיים..

לאחרונה, 3iQ הודיעה על השקתה של קרן הביטקוין הקרובה שלה בבורסת טורונטו, הממנפת את מדדי המחירים של CryptoCompare ו- MVIS של חברת הבת VanEck ושירותי המשמורת על ידי Gemini. קמרון ווינקלבוס, נשיא תאומים, אמר לאחרונה לקוינטלגרף: “זה משקף את התיאבון הגובר שמפגינים משקיעים מוסדיים וקמעונאיים לשילוב נכסי קריפטו בתיקים הגדולים שלהם.”

החשיפה למוצרים נגזרים הפכה לזמינה באופן נרחב גם למשקיעים המוסדיים בחודש האחרון באמצעות חוזים עתידיים וחוזים אופציונליים בבורסת מרכנתיל של שיקגו, כמו גם חוזים עתידיים בביטקוין של בקקט ומוצרי נגזר מוסדרים של לדג’רקס..

חשוב לציין כי העניין והנפח בשוקי הנייר הללו הם זעירים בהשוואה לפעילות בלתי מוסדרת. לדברי ג’ונתן הובס – אנליסט פיננסי שכיר, מחבר תיק הקריפטו ומנהל התפעול הראשי בחברת אקסטטוס קפיטל – הביקוש המוסדי כבר כאן, אך האתגר הוא למצוא מוצרים תואמים שיכולים לעמוד בסטנדרטים שלהם. הובס אמר לקוינטלגרף:

“ככל שעובר הזמן קרנות גידור מסורתיות יותר, קרנות קרנות ומשרדים משפחתיים מתחילים לראות שביטקוין ונכסים דיגיטליים יכולים להציע להם פיזור. האתגרים העיקריים מבחינתם טמונים במוצרי השקעה דיגיטליים שיעברו את בדיקות הציות שלהם. במהלך השנים האחרונות ראינו את המרחב הדיגיטלי מתבגר בצורה ניכרת, עם מספר שיפורי תשתית שהופכים את הביטקוין לאדיב יותר למשקיעים מקצועיים. “

סנטימנט שוק בקרב משקיעים מוסדיים

התוצאות של גווני אפור מרשימות ומראות כי משקיעים מוסדיים מחפשים להשיג חשיפה לביטקוין ולנכסים דיגיטליים אחרים גם במהלך האקלים הנוכחי, שם חוסר וודאות ופחד הופכים לנורמה. עם זאת, לאור מצב העניינים הנוכחי, ביטקוין נותר לבעלי תיאבון סיכון גבוה יותר. מאט ד’סוזה, מנכ”ל Blockware Solutions ומנהל קרנות גידור מטבע דיגיטלי, אמר לקוינטלגרף, “השווקים מדליקים שקל. אם אתה לא נמצא בזמן שההזדמנות מציעה, אתה מאוחר מדי. ” לאחר מכן הוסיף:

“בעוד שחלק מהמשקיעים המוסדיים עשויים לחפש להמר על ביטקוין על בסיס זה יכול תיאורטית להסתדר במשבר, אך המנהלים רוצים לרוב מזומנים שזו ללא ספק האפשרות הבטוחה ביותר. מנהלים שקיימים הרבה זמן מבינים איך להחזיק מעמד. זה בגלל שהמשקיעים שלהם הם בעסקים עשירים להישאר, ולא מתעשרים. סביבה זו מצדיקה שימור הון. מכיוון שתאבון הסיכון חוזר לשוק אני מצפה שביטקוין יהיה אחת ההזדמנויות הטובות ביותר. “

למעשה, בעוד שההצעות העומדות בתנאי BTC הולכות וגוברות, הנתונים מראים כי נכון למאוחר, נגזרים מוסדרים איבדו שטח הן מבחינת נפח והן עניין גלוי בחוזים. מגמה זו נצפית רק בשווקים מוסדרים, בעוד שמוצרי הנגזרים הלא מוסדרים היו בחודש הגדול ביותר עד כה בחודש מרץ מבחינת נפח המסחר.

זה עשוי להצביע על כך שמשקיעים מוסדיים המהמרים על ביטקוין עושים זאת כחלק מאסטרטגיה ארוכת טווח, לאור ההתעניינות המוגברת במוצרים פסיביים כמו GBTC אך ירידה בריבית לחוזים העתידיים והאופציות של CME..

CME עתיד ביטקוין סה

מגמה זו עשויה להסתובב בקרוב כאשר שחקנים גדולים נכנסים לתחום. לדוגמה, קרן מדליון של רנסנס טכנולוגיות – קרן גידור עם נכסים בניהול של 10 מיליארד דולר – קיבלה לאחרונה אישור מטעם רשות ניירות ערך בארצות הברית להציע מוצרים ושירותים הכרוכים בשוק החוזים העתידיים המפוקח על ידי CME ללקוחותיה..

ויסות הוא המפתח

בעוד שנראה כי העניין והמוסדות המוסדיים גוברים, עדיין קיימת חוסר וודאות רב בכל הנוגע לביטקוין. ישנם היבטים רבים במשחק, החל מהטכנולוגיה וכלה במדיניות מוניטרית (במיוחד עם המחצית הקרובה), והכי חשוב – הרגולציה. ביטקוין עדיין משחל שטח לא ידוע בכל הנוגע לציות, ומחקרים מראים כי חדשות הכוללות עדכונים ברורים של הרגולציה מגדילות את הביקוש לביטקוין..

אפור ביטקוין אפור הפך לאבטחה המדווחת על SEC, מה שמראה כי הרגולטורים מוכנים לעבוד עם חברות בענף. לדברי שריף-אשרי, שיתוף פעולה מסוג זה מסייע להניע את הענף קדימה. שריף-אשרי אמר לקוינטלגרף כי נראה כי הרגולטורים “להוטים לעסוק, במיוחד מנקודת מבט חינוכית.” הוא המשיך והוסיף כי אמון הביטחוני אפור הופך להיות מוסדר על ידי ה- SEC הוא צעד חיוני:

“המשמעות היא שהנאמנות מוחזקת באותם תקני דיווח וגילוי כמו מניות ותעודות סל שנסחרות בבורסות לאומיות כמו NYSE ונאסד”ק. זה גם מחזק שיש דרכים לעבוד באופן יזום עם הרגולטורים, במסגרת המסגרות הרגולטוריות הקיימות. “

מה לגבי תעודת סל ביטקוין?

בעוד שהקרן המיוחלת בביטקוין המיוחלת עדיין לא נראית בשום מקום, נראה שהביקוש המוסדי כבר נמצא כאן. בעוד שתעשיית הקריפטו עדיין צריכה לבצע התאמות כדי להבטיח יותר שקיפות ותאימות, נראה כי הצעדים הנכונים ננקטים. בינתיים, האלטרנטיבות המוסדרות לתעודת הסל הביטקוין ממשיכות לגדול.

קשור: ה- SEC לא רוצה תעודות סל של קריפטו – מה יידרש כדי לקבל אישור?

הניסיון האחרון בתעודת סל שקשורה לביטקוין נעשה על ידי וילשייר פיניקס. ההצעה נדחתה על ידי ה- SEC, שציטט היעדר הסכם שיתוף מעקב עם שוק משמעותי עבור נכס הבסיס או הפגנה חדשה של ההתנגדות הטבועה בשוק למניפולציה..

עם זאת, חברות במרחב דוחפות לעבר שוק שקוף יותר. חברות פליליות לנתוני קריפטו עובדות לצד נותני שירותים ורגולטורים כדי ליצור שוק שקוף יותר, אשר ישחק תפקיד גדול באישור תעודת סל. עם זאת, על פי הובס, יתכן וזה לא משמעותי כמו שהקהילה חושבת:

“עם מוצרי קריפטו כמו ה- CME Bitcoin Futures, ה- Grayscale BTC Trust בארה”ב ו- Wisdom Tree Bitcoin ETP, יש כבר אפשרויות למוסדות להשיג חשיפה לביטקוין מבלי שיהיה צורך לקנות אותו ישירות. כמו כן, לא כל המשקיעים המוסדיים שרוצים להיות דיגיטליים מחפשים חשיפה פסיבית ‘קנה והחזק’ לביטקוין, וזה מה שאתה מקבל עם תעודת סל. רבים מהם מחפשים קרנות קוונטיות דיגיטליות מוסדרות כמו אקסטאטוס קפיטל שיכולות לסחור בביטקוין ארוך וקצר. “

לא ברור אם 2020 תהפוך לשנת תעודת הסל של ביטקוין, אך דבר אחד בטוח: קיימות אפשרויות תואמות ונעשות זמינות יותר ויותר. עם תעודת סל או בלעדיה, רגולציה היא המפתח לקידום הענף, ואם הענף ימשיך להתבגר, תעודת סל עשויה להיות רק עוד אבן דרך בדרך של ביטקוין לאימוץ המוני..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map