מערכת האקולוגיה הקריפטו באוסטרליה 2020: הניצוץ לפיצוץ DeFi

עבור מדינה של 25 מיליון איש, אוסטרליה מכה הרבה מעל המשקל שלה הן מבחינה כלכלית והן בעולם הבלוקצ’יין. האוסטרלים כבר מזמן היו מאמצים טכנולוגיים חדשים, מטלפונים סלולריים ועד בתים חכמים, ולכן אין זה מפתיע שגם הם אימצו את הקריפטו.

שרשרת מדרגות אוסטרליה ה -20 מתוך 154 מדינות שנבדקו השנה בגלל שלה "דו”ח הגיאוגרפיה של מטבעות מטבע לשנת 2020," תוך ציון רגולציה חיובית הלגיטימית לטכנולוגיה כנהיגה "צמיחה מתמדת באימוץ."

מחנך הקריפטו האוסטרלי, אלכס סונדרס, מייסד Nuggets News, אמר כי קהילת הקריפטו האוסטרלית מקיפה את כולם ממקסימליסטים של ביטקוין הארדקור (BTC) וכלה באתרים ידועים ובתנאים גדולים של Bitcoin Cash (BCH) וחסידי Bitcoin SV (BSV)..

"יש רק אחוז עצום של אנשים לנפש בהשוואה לרוב המדינות שמתעניינות בקריפטו ובבלוקצ’יין," הוא הסביר.

בשנה האחרונה ראתה את המערכת האקולוגית הקריפטו פורחת למרות המגיפה. הממשלה הפדרלית פרסמה תוכנית לחמש שנים בשם "מפת הדרכים הלאומית של בלוקצ’יין," הבנקים ומגזר הפיננסים התחממו לטכנולוגיה, והפרויקטים המקומיים היו מועילים להבאת תנופת הפיננסים המבוזרת באמצע השנה..

מגזר DeFi באוסטרליה

שפע של פרויקטים של DeFi אוסטרלי הגיע לגדולה עולמית בשנת 2020, כולל Synthetix, שהחל את דרכו כפרויקט stablecoin Havven בהנפקת המטבעות הראשונית הגדולה ביותר בשנת 2018, לפני שהשתנה לגרסה מבוזרת של BitMEX תוך שימוש בנכסים סינתטיים..

מייסד Synthetix קיין וורוויק ידוע גם כ”אבי החקלאות המודרנית “בזכות הפופולריות של המושג חקלאות תשואה, מה שגרם לפריחת DeFi ב -2020..

"היו לנו כמה פרויקטים גדולים באמת שיצאו מאוסטרליה, “הסביר דייוויד רוגנייק, מייסד שירות Eth2 Staking Rocket Pool..

“אני חושב ש- Synthetix הוא כנראה הבולט ביותר רק בגלל שהם עושים עבודה די מדהימה. כל הדברים האלה הם טכנולוגיה חדשנית מאוד."

מבוסס על בריסביין, קווינסלנד, Rocket Pool הוא שירות מבוזר Eth2 מבוזר שיאפשר למשתמשים ללא מינימום 32 Ether (ETH), או רצון להפעיל מאמת משלהם, את היכולת להימור. Ren הוא דרך מבוזרת ליצור ביטקוין אסימתי ומטבעות אחרים שניתן להשתמש בהם ב- DeFi, בעוד mStable מאפשר למשתמשים להחליף מטבעות מטבעות של דולר אמריקאי ללא החלקה ולהרוויח תשואות גבוהות. THORChain, בינתיים, היא גרסה חוצה-שרשרת קרובה של Uniswap. הנריק אנדרסון, מנהל השקעות ראשי בקרן אפולו קפיטל ממלבורן, אמר:

“רבים מהפרויקטים הללו הם בין המובילים בעולם."

תקנות חיוביות

Rugendyke אמר כי בעיקר תקנות חיוביות הן אחת הסיבות לכך שפרויקטים מקומיים מצליחים לשגשג, מכיוון שהוא מאפשר להם “לבנות בצורה שתענה על דרישות הרגולציה אך גם לא תחניק את מה שהם מנסים לעשות.."

"אני חושב שאנחנו בדרך לכיוון הנכון על ידי טיפוח החדשנות במקום נקיטת הגישה הכבדה כמו ה- SEC (ארה”ב).."

כדי לתת כמה דוגמאות, באוקטובר, פלטפורמת גיוס ההון הידידותית להצפנה, סטקס קפיטל, השיקה את ההנפקה הציבורית הראשונית הראשונה באוסטרליה עם אישור לקבל הצפנה בדמות Tether (USDT) עבור לקוחה West Coast Aquaculture Group. עם השלמתם בנובמבר, תרמו כ- 89% מגיוס 5 מיליון הדולרים ב- Tether.

ובתחילת השנה, שופט בניו סאות ‘ויילס התיר לתובע להעמיד מטבעות קריפטוגרפיים כבטוחה כנגד עלויות משפטיות אפשריות, כאשר השופט מכנה קריפטו a "צורת השקעה מוכרת" – אם כי תנודתי ביותר.

לא מגע רך

אבל לא כל החדשות הטובות: בורסות אוסטרליות, כולל CoinSpot ו- CoinJar, נאלצו על ידי הרגולטורים באוגוסט למחוק את מטבעות הפרטיות, כולל Monero (XMR), Bytecoin (BCN) ו- Zcash (ZEC). הרגולטורים גם לא נראים נלהבים מ- ICO, עם רבים שנופלים בחוקים הנוכחיים לשקול אוֹתָם "תוכניות השקעה מנוהלות" טעון רישוי.

בפברואר ג’מה גרין, יו”ר ההנהלה של פאוור לדג’ר שבמערב אוסטרליה, אמר הוועדה הנבחרת של הסנאט לטכנולוגיה פיננסית וטכנולוגיה רגולטורית שהטיפול המסי ב- ICO לא היה "מתאים למטרה" והיה חלק מהסיבה שרק 0.79% מתוך 26 מיליארד הדולרים שגויסו באמצעות ICO עד היום היו באוסטרליה.

"באוסטרליה המס כרגע ממוסה כהכנסה. כתוצאה מהתקנה הזו, אוסטרליה אינה הצעה מושכת לבצע אחת מהנפקות המטבע הראשוניות הללו. “

תשלומי קריפטו

תחום אחד בו אוסטרליה מפגרת מאחור הוא השימוש בקריפטו לתשלומים שוטפים. מחקר של בנק מילואים באוסטרליה בחודש מרץ מצא כי בעוד ש -80% מהאוסטרלים מודעים למטבעות קריפטוגרפיים, פחות מ -1% השתמשו בקריפטו לצורך ביצוע תשלום צרכני..

Chainalysis ציין בדו”ח כי אנשים בכלכלות מתפתחות באזור אסיה מבצעים תשלומי קריפטו בתדירות גבוהה הרבה יותר:

"בהודו ובווייטנאם כבר אימוץ ברמה עממית גבוהה יותר מאוסטרליה, מכיוון שהם מדורגים גבוה יותר במדד שלנו במקום ה -11 וה -10 בהתאמה.."

אימוץ הקריפטו לתשלומים הושפע מעט באוסטרליה מכיוון שלמדינה יש אחת ממערכות התשלומים האלקטרוניות המתקדמות בעולם. פלטפורמת התשלומים החדשה ושירות ה- PayID שלה מאפשר לאוסטרלים לשלוח או לקבל כסף באופן מיידי, 24/7, באמצעות כתובת דוא”ל או מספר טלפון בלבד.

אדווה ניכרת "PayID," מועבר לבית המשפט

באופן מצחיק, Ripple השיקה השנה שירות מבוסס-קריפטו דומה מאוד, המכונה גם "PayID, “ומיד נתבע על ידי פלטפורמת התשלומים החדשה בבית המשפט הפדרלי בגין הפרת זכויות יוצרים. בנובמבר, אדווה שינתה את השם ל "PayString."

PayID צוטט גם על ידי הבנק המלכותי באוסטרליה כסיבה מרכזית לכך שהמדינה אינה דורשת מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי, או CBDC, למרות שהבנק חוקר באופן פעיל. באוקטובר אמר מדיניות ראש התשלומים של ה- RBA, טוני ריצ’רדס, לא לצפות ל- CBDC בקרוב:

“משקי בית ועסקים באוסטרליה משרתים היטב מערכת תשלומים מודרנית, יעילה ועמידה שעברה חדשנות משמעותית בשנים האחרונות, כולל הכנסת פלטפורמת התשלומים החדשה, שהיא אלקטרונית בזמן אמת, 24/7 ועשירת נתונים. מערכת תשלומים. “

סונדרס אמר שזו החלטה קצרת רואי. "זה די מאכזב לשמוע את ה- RBA אומרים שהם לא רואים מקרה שימוש עבור מטבעות דיגיטליים של הבנקים המרכזיים, כאשר כל בנק מרכזי אחר על פני כדור הארץ מדבר על איך הם העתיד ומנסה להפיץ אותם," הוא אמר.

למרות חוסר הרצון, ה- RBA שיתף פעולה מאז עם שניים מארבעת הבנקים הגדולים במדינה – בנק חבר העמים ובנק אוסטרליה הלאומי – יחד עם מפתח אתריום ConsenSys וחברת השירותים הפיננסיים Perpetual לבחון מטבע דיגיטלי של הבנק המרכזי הסיטונאי באמצעות ספר ספר אלקטרוני מבוסס אתריום..

בסימן מבורך נוסף לכך שבנקים מסתכלים בצורה טובה יותר על הענף, שלוש מהן "ארבע גדול" בנקים הקימו חברה בספטמבר בשם Lygon לדיגיטציה של ערבויות בנקאיות באמצעות טכנולוגיית הבלוקצ’יין. המטרה היא לקצר את זמן העיבוד משבועות ליום אחד – בעיקר להבטחת חכירה מסחרית – באמצעות טכנולוגיית Hyperledger של יבמ..

ממשלה על הסיפון עם בלוקצ’יין

הממשלה הודיעה על 4.95 מיליון דולר בתקציב השנה לתמיכה "שני טייסי בלוקצ’יין המכוונים להפחתת עלויות הציות לעסקים."

אך ככל הנראה משמעות רבה יותר הייתה שחרורו של מפת הדרכים הבלוקצ’יין הלאומית בתחילת השנה, אשר פותחה על ידי מחלקת התעשייה, המדע, האנרגיה והמשאבים של הממשלה הפדרלית בהתייעצות עם קבוצת התעשייה בלוקצ’יין אוסטרליה. הוא קובע 12 המלצות עיקריות בחמש השנים הקרובות ומזהה את שלושת מקרי השימוש המבטיחים ביותר עבור הטכנולוגיה: רישום תעודות וכישורים למגזר החינוך, מעקב אחר שרשרת האספקה ​​עבור חקלאות וייצוא יין ואישור זהות הלקוח שלך למימון. תַעֲשִׂיָה.

שלושת התחומים הללו הם גם המוקד של מרכז המחקר השיתופי של Blockchain אוסטרליה המוצע בסך 60 מיליון דולר. ה- CRC דורש תרומה של 30 מיליון דולר מהתעשייה שתתאים לממשלה, אך עד כה רק קומץ ארגונים נמצאים על הסיפון..

מועצת מקור APAC

בעוד ששלושת מקרי השימוש זוכים לידי ביטוי ביוזמות שונות, מעקב אחר שרשרת האספקה ​​יכול להציע את היתרונות המיידיים ביותר, כאשר לפי הערכות 1.7 מיליארד דולר של מזון ותוצרת נמוכה יותר מועברים כ”אוסטרלים “מעבר לים – בעיקר בסין. גוף ציבורי חדש בשם מועצת המחאה APAC הוקם באמצע השנה על ידי עסקים מקובלים בבלוקצ’יין בשיתוף VeChain, Mastercard ו- Alipay..

המטרה היא להציע הדרכה ליצואנים לגבי מעקב אחר שרשרת האספקה ​​ולהציע להם מימון סחר. בארגון יש חדשנות "אבן דרך"-מערכת תשלומים מבוססת שיכולה לספק תשלומים חלקיים כאשר מתקיימים תנאים מסוימים לאורך המסע, כמו למשל למשלוח יוצא מהמכס, מאומת באמצעות בלוקצ’יין.

ASX DLT אינו תקין

דבר שבוודאי לא קרה בשנת 2020, ולא יקרה בקרוב, הוא השינוי המהולל של מערכת רישום המניות של CHESS בבורסת ניירות ערך האוסטרלית, שהייתה צפויה לעבור שיפוץ באמצעות טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת..

"ה- ASX דחף לאחור את הפעלת הבלוקצ’יין למסחר במניות עד שנת 2023, זו הפעם השלישית שהם דוחפים אותו לאחור, “הסביר סונדרס..

ה- ASX האשים את העיכובים האחרונים בכמויות גדולות על רקע התרסקות השוק במארס, והצריכה לשלש את יכולת המערכת – אם כי חלק מהסיבות לעיכוב הם ככל הנראה החששות שהביעו כמה בעלי עניין מרכזיים..

חבר’ה גדולים מתרחבים באוסטרליה

אוסטרליה כבר שימשה היטב את חילופי הקריפטו, אך השחקנים הגדולים חיפשו להרחיב את נתח השוק שלהם כאן בשנת 2020. Binance, Gemini ו- Crypto.com כולם הרחיבו השנה שירותי פיאט לאוסטרלים, כאשר Crypto.com הודיעה לאחרונה כי קנתה. חברה אוסטרלית על מנת להשתמש ברישיון השירותים הפיננסיים האוסטרליים שלה ולהנפיק כרטיס אשראי של ויזה.

קראקן אוסטרליה נפתחה באמצע השנה לאחר שהשתלטה על סחר בבורסה המקומית. אפליקציית הכספים בבריטניה Revolut – שהיא אחת מחברות התיווך הגדולות באירופה, עם מיליון לקוחות – הרחיבה גם את שירותי המסחר בקריפטו לעשרות אלפי אוסלים..

המילה האחרונה

אחרי שנה של שהותנו ברבעונים במהלך המגפה – כל גבולות המדינה נטרקו, והוויקטוריאנים סבלו מנעול קשה של ארבעה חודשים – קהילת הקריפטו מצפה לחזור לנורמליות בשנת 2021. סונדרס אמר שהוא היה מרותק לטסמניה במשך רוב השנה והיה להוט לחזור לאירועים אישיים כדי לראות כיצד הנוף השתנה:

"עכשיו אנחנו בשוק שוורים. אני לא יכול לחכות כדי לצאת לשם ובין הקהילה."

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map