התכונן לפגיעה? לאחר שנפגע ב- 42 אלף דולר, תנודתיות המחירים של הביטקוין עשויה לעלות

מחיר הביטקוין (BTC) השיג ב -8 בינואר שיא חדש בכל הזמנים מעל 42,000 $, וזינק ב -9% בשלוש שעות בלבד. באותה תקופה הייתה פרמיה גבוהה על Coinbase, מה שאומר שקונים אמריקאים הובילו את השוק באמצעות צבירת BTC באגרסיביות. אבל, יש לחץ מכר מתמשך שמגיע מאסיה, במיוחד מדרום קוריאה.

הביטקוין תוקן בחדות לאחר עלייתו ל 42,000 $, וירד במעל 7% בתוך כשמונה שעות. המכירה התרחשה במקביל לפעילות משמעותית בלווייתנים בבורסות הגדולות. גם פעילות המסחר בשוק החוזים העתידיים של האלטקוין הראתה מגמה דומה. למשל, ב -9 בינואר, לוויתן פָּרוּק חלק גדול מ- Ether (ETH) מייחל ל- Bitfinex, ולוקח רווח לראשונה מאז 12 במרץ.

לווייתנים נמכרו בהמוניהם מאז תחילת שנת 2021. כדוגמה, כאשר הביטקוין עלה לראשונה על 40,000 $, לווייתנים גדולים החלו למכור BTC גם כשהמחיר ירד מתחת ל- 40,000 $. בתוך שלוש שעות, ב -7 בינואר, מה שמכונה “מגה לווייתנים” בבינאנס נמכר בסך הכל ארבע פעמים, מה שהניע את התנודתיות הקיצונית.

לאן מועבר הביטקוין?

נכון לעכשיו, שוק הביטקוין רואה למעשה קרב בין לווייתנים המניבים רווחים על עמדותיהם לבין קונים חדשים בשוק האמריקאי שצוברים BTC. ככזה, יש תנודתיות קיצונית עקבית מאז ביטקוין עלה על 30,000 $. בגלל הזרמת ההון הגבוהה לביטקוין באמצעות Coinbase, המומנטום ההפוך של BTC עשוי להישמר בעתיד הנראה לעין..

המדדים העיקריים שיש לציין הם זרימת ביטקוין מ- Coinbase וזרם stablecoin לבורסות מרכזיות. כאשר משקיעים בעלי ערך נקי רוכשים ביטקוין, הם מעדיפים להעביר את ה- BTC מחוץ לבורסות ריכוזיות למטרות אבטחה. לפיכך, זרימת Coinbase גבוהה משמעותה הצטברות כבדה של BTC בארצות הברית.

כאשר הזרימות של stablecoin גבוהות, זה מצביע על כך שההון הצדי עובר לשוק הביטקוין. במקום לפדות כסף למטבעות פיאטיים, כמו הדולר האמריקני, סוחרים בשוק המרת מטבעות קריפטוגרפיים, ובמיוחד סוחרי נגזרים, מחנים את כספם במטבעות מטבעיים. לכן, אם הון המאוחסן במטבעות מתחילים מתחיל לעבור שוב למטבעות קריפטוגרפיים, זה בדרך כלל מציע מבנה שוק שורי.

ככלל, סנטימנט השוק סביב הביטקוין נותר חיובי למרות עלייה במהלך שלושת החודשים האחרונים. אריק וול, מנהל ההשקעות הראשי של Arcane Research, אמר בתא צִיוּץ שלביטקוין יש פוטנציאל לראות “שיא קיצוני מאוד” הפעם. פירוש הדבר שגם אם ניתן יהיה להתחמם יתר על המידה על סמך אינדיקטורים טכניים בטווח הקרוב, ל- BTC עדיין יהיה מקום לצמיחה נוספת..

במחיר הנוכחי של כ- 40,000 $, שווי השוק של הביטקוין מוערך ביותר מ- 740 מיליארד דולר. בהתחשב בשווי הזהב של 9 טריליון דולר, זה יביא את שווי השוק של BTC לסביבות 8.2% מזהב. התחזיות השוטניות של הביטקוין, כמו התזה של תאומות וינקלבוס, צופות ביטקוין שיעקוף זהב בטווח הארוך. בהתבסס על הערכה זו, יש אנליסטים שאומרים כי ביטקוין שמגיע ל -10% –20% משווי השוק של הזהב הוא ריאלי.

וול ציין כי הביטקוין עשוי להגיע לשיאו כאשר יש לכאורה הרבה “קצף” בשוק. אם יש התרגשות קמעונאית גבוהה באופן טבעי סביב הביטקוין, הסבירות לטופ זמני של ביטקוין תעלה. עם זאת, וול אמר כי בהתחשב ברמת העניין המוסדית חסרת התקדים בביטקוין, הדף הבא יכול להיות הרבה יותר גבוה ממה שרבים מדמיינים:

“הסיבה היא מכיוון שהאקלים המקרו-כלכלי הנוכחי שלנו הוא חסר תקדים – הכלכלה שלנו מוצפת בכסף. נוסף על כך, אנחנו עדים זה עתה לרמת אישור לא יאומן מצד האליטה הפיננסית לטובת הביטקוין. ואנחנו יודעים הפעם שהמחיר מונע גם על ידי מוסדות וגם קמעונאות באותו זמן. “

מהן הרמות הטכניות המרכזיות שצריך לצפות בהן?

על פי חוקרים ב- Whalemap, פלטפורמת ניתוח נתונים העוקבת אחר לווייתני ביטקוין או משקיעים בעלי ערך נקי, יש שתי רמות טכניות מרכזיות לביטקוין בטווח הקרוב. כל עוד ה- BTC נשאר מעל 38,719 $ ו -38,700 $, שהם שני אזורי צבירת לוויתן עיקריים, החוקרים אמרו כי מגמת השור של BTC נותרה בעינה..

אשכולות לוויתן ביטקוין. מָקוֹר: Whalemap.io

אשכולות לווייתנים נוצרים כאשר לווייתנים צוברים ביטקוין בנקודת מחיר מסוימת ולא מזיזים את אחזקותיהם לאחר מכן. אשכולות הם אזורי תמיכה אידיאליים מכיוון שלוויתנים יראו לצבור יותר ברמות שקנו בעבר BTC אם מחיר הביטקוין יירד. החוקרים ציינתי: “תמיכה בסכום של 39,719 $, פסילה נמוכה מ- 38,700 $. פער בתמיכות שבין 39,719 $ ל -32,180 $ ולכן איחוד באזור הדובים יכול להביא לנו ל -32,000 $. “

ב -9 בינואר, מחירו של ביטקוין ירד ל -38,700 דולר, והתאושש מאוד ברמת התמיכה. זה מצביע על כך שכמה לוויתנים מצטברים ברמה זו, ומגינים עליו כאזור תמיכה לטווח קצר כדי לשמור על עצרת ה- BTC..

עם זאת, ראול פאל, מנכ”ל קבוצת ריאל ויז’ן, הזהיר של “ראש מזויף ראש השנה.” פאל אמר כי קרנות גידור מתחילות לדבר על נכסי סיכון שונים בתחילת השנה. ואז, כאשר משקיעים רבים קונים, השוק נוטה לתקן בסוף הרבעון הראשון. אם תופעה מזויפת ראשית זו תואם עם עליית דולר אמריקני, פאל אמר שהוא יתפתה להציב את ש&P 500 מכניס. בשוק האופציות, מכירות הן חוזים קצרים המאפשרים למשקיעים להמר על נכס או מדד.

בהתחשב בכך שביטקוין וזהב נוטים לנוע יחד, ודולר עולה יכול להשפיע לרעה על שני הנכסים, זיוף ראש השנה יכול לגרום לתיקונים גם בביטקוין וגם בשוק הזהב. האם תיקון זה יהיה אכזרי כמו התרסקות מארס נותר לא בטוח, אך בהתחשב בכך ש- BTC נקנה יתר על המידה במסגרות זמן גבוהות יותר, כמו התרשימים השבועיים והחודשיים, בכל זאת קיימת אפשרות לתיקון עמוק..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map