להלן עשרת הספרים המובילים שממליצים מנהיגי מחשבה על blockchain בשנת 2020

עם הנעילה הרציפה והייעוץ לנסיעה שמביאה מגפת ה- COVID-19, נראה כי שנת 2020 היא שנה מושלמת לגילוי וקריאה של ספרים חדשים..

ככזה, Cointelegraph אסף רשימה של המלצות ספרים שאינן קשורות לקריפטו מ -10 ממובילי המחשבה הגדולים ביותר בתחום הבלוקצ’יין. שילה וורן, קייטלין לונג, אלכס משינסקי, טים דרייפר ואחרים כל אחד מהם התחלקו בכדי לחלוק את הקריאות המועדפות עליהם או המעניינות ביותר, והדגימו כיצד עוצבו תפיסות עולמם ונקודות מבטם באמצעות ספרות..

להלן עשרת הספרים המובילים שאנשים משפיעים אלה ממליצים לקרוא:

"סודות המרגלים" מאת הת’ר וסנט, אדריאן גילברט ורוב קולסון

מומלץ על ידי בריאן בהלנדורף, מנכ”ל Hyperledger

בריאן בהלנדורף, מנכ”ל Hyperledger, אמר לקוינטלגרף כי ספר אחרון שקרא ונהנה ממנו היה סוד המרגלים. רומן זה מגולל סיפורי מרגלים החל מהעת העתיקה ועד ימינו, תוך התמקדות באירועים היסטוריים מרכזיים. בהלנדורף הגיב:

"אנשים צריכים לחשוב יותר כמו שהאקר חושב כשמעצבים דברים כדי להפוך אותם לחוסנים מפני כישלון, ולכן מהנה לקרוא על האופן שבו מרגלים וכלי חלל ייצגו כמה מהמחשבות העוינות הראשונות שהאקרים אימצו אחר כך ועיצוב הבלוקצ’יין באמת מרוויח."

"פדגוגיית המדוכאים" מאת פאולו פרייר

מומלץ על ידי שילה וורן, ראש תחום הבלוקצ’יין ו- DLT בפורום הכלכלי העולמי

שילה וורן, ראש תחום בלוקצ’יין וטכנולוגיית ספרים מבוזרים עבור הפורום הכלכלי העולמי, אמר לקוינטלגרף שספר שעיצב את חשיבתה הוא פדגוגיית המדוכאים על ידי המחנך הברזיליאני פאולו פרייר. וורן סיפרה כי נתקלה ברומן זה בבית הספר למשפטים בזמן שעבדה על פרויקט עם המכון שהושג עכשיו לאמנויות ודיאלוג אזרחי:

"הרומן הזה שינה לחלוטין את הדרך שבה אני חושב על כוח. בין יתר אבני החן, הספר מתווה מסגרת לחשיבה על קידום דיאלוג, המעוגן בשיתוף פעולה, אחדות, ארגון וסינתזה תרבותית. מצאתי את עצמי בוחן את הספר הזה שוב ושוב, וזה היה הדבר הראשון שחשבתי עליו כשקראתי לראשונה את העיתון הלבן של סאטושי. ההצעה האחרת שלי היא סטרונק & לבן, אלמנטים של סגנון, כי להיות סופר טוב יותר אף פעם לא פגע באף אחד!"

"שחקן מוכן שני" מאת ארנסט קלין

מומלץ על ידי טים דרייפר, הון סיכון ומשקיע ביטקוין

טים דרייפר, הון סיכון ומשקיע ביטקוין, אמר לקוינטלגרף כי הוא נהנה לקרוא מדע בדיוני, וציין כי השחקן המוכן השני של ארנסט קלין הוא אחד הספרים האהובים עליו. רב המכר של הניו יורק טיימס יצא לאקרנים השנה והוא סרט ההמשך לספר רבי המכר העולמי Ready Player One.

בניגוד לספר הראשון, לשחקן המוכן השני יש סיפור אחר אך הוא כולל את כל הדמויות הקודמות. הרומן מתמקד בטכנולוגיה חדשה בשם "עליי" המאפשר למשתמשים לתעד את חוויותיהם בחיים האמיתיים. אמנם מהפכני, אך ספר זה מדגים את הסכנות הטמונות בטכנולוגיה ממכרת, ומרמז כיצד יכול להראות עתיד מונע בינה מלאכותית.

"כשכסף מת" מאת אדם פרגוסון

מומלץ על ידי קייטלין לונג, מייסד ומנכ”ל חברת Avanti Financial

קייטלין לונג, מייסדת ומנכ”לית Avanti Financial, אמרה לקוינטלגרף שהספר האהוב עליה הוא When Money Dies מאת ההיסטוריון הבריטי אדם פרגוסון. נכתב בשנת 1975, ספר זה הוא ההיסטוריון של ההיפר-אינפלציה של 1923 בגרמניה של וויימר. לונג שיתפה שהיא תמיד תזכור את הספר הזה מכיוון שהוא לימד אותה לאתר דפוסים החלים על כל קריסת מטבע:

"כלכלנים נוטים להסתכל על התמוטטות מטבעות בתרשימי יומני, אך תרשימי יומנים מעיבים על “קרע את הפנים שלך” ו”זה סוף סוף נגמר “עצרות בדרך של מטבע לקרוס – זה אף פעם לא קורה בקו ישר, ותרשימי יומן חלקים על ענק תנודתיות בסיסית. בגרמניה של וויימר, משרעת תנועות השוק לקראת הסוף נעשתה מדהימה. בהתחלה המטבע עבר 2% תוך יום, ואז 5%, ואז 10%, ואז 20% ובסופו של דבר 50% – מהלכים תוך יום – ביחס לערך המניות, וביחס למטבעות יציבים יותר, מפולבלים עם הרבה עצרות מזויפות. הדרך. נראה כי ‘נקודת המפנה’ למטבע היא כאשר החברה מבינה בהמוניה מדוע המחירים באמת עולים – כלומר מכנה של מחיר (המטבע) יורד בערכו. כל המחירים הם רק יחסים, מבוטאים כערך הטוב (מניין) במונחי המטבע (המכנה)."

לונג הזכירה כי לאחר קריאת ספר זה, היא שואלת את עצמה האם עצרות בשוק המניות הן עדות לכך שעסקים מייצרים ערך כלכלי או פשוט תוצאה של ירידה אמיתית בכוח הקנייה של הכסף..

"טרומן" מאת דייוויד מק’קולו

מומלץ על ידי אלכס טפסקוט, מייסד שותף של מכון המחקר Blockchain

אלכס טפסקוט, מייסד שותף של מכון המחקר Blockchain ומחבר מהפכת השירותים הפיננסיים, אמר לקוינטלגרף כי טרומן מאת דייוויד מק’קולו הוא ספרו האהוב ביותר בשנת 2020, אף על פי שהוא יצא שנים קודם לכן בשנת 1992. כפי שהכותרת מרמזת, טרומן הוא ביוגרפיה זוכה פרס פוליצר של נשיא ארצות הברית לשעבר הארי ס ‘טרומן.

על פי טפסקוט, טרומן הוא מראש כי היום אנו מוצאים את עצמנו בתקופה של שינוי אפוקאלי. עם זאת, טפסקוט ציין כי בניגוד לתקופתו של טרומן, שינוי זה מתבצע על ידי האצה טכנולוגית ולא סיומה של מלחמה הרסנית:

"עדיין ההשפעות דומות: היא מעלה את המשק, מערכות השלטון המסורתיות שלנו, בריתות ישנות ועוד. בשנת 1945 התמזל מזלנו כאשר סגן נשיא שטרם הוכח נכנס לנעליים הגדולות ביותר והוכיח עצמו כמנהיג מסוגל. אנו זקוקים למנהיגות חזקה כיום. מי יעלה מדרגה?"

טפסקוט פירט כי טרומן הוא קריאה מעוררת השראה, שנחקרה לעומק: "הנשיא טרומן הגיע ממוצא צנוע ממערב התיכון והיה בעל השכלה מוגבלת, אך בכל זאת קם להיות נשיא ארה”ב, והוביל את העולם החופשי באחת התקופות המסוכנות והמכבידות ביותר בהיסטוריה האנושית. טרומן מעולם לא ציפה להיות נשיא, וכסגן נשיא, נדחף לתפקיד לאחר שמת רוזוולט. כולם זלזלו בו. אבל הוא הוכיח את עצמו כאיש בעל רצון ברזל, חזון, חוזק מוסרי ובעל ידע פוליטי."

"גטסבי הגדול" מאת פ ‘סקוט פיצג’רלד

מומלץ על ידי דנל דיקסון, מנכ”לית ומנהלת הקרן לפיתוח כוכבים

דנל דיקסון, מנכ”ל ומנכ”ל הקרן לפיתוח כוכבים, אמרה לקוינטלגרף כי אחד הספרים האהובים עליה הוא גטסבי הגדול מאת פ ‘סקוט פיצג’רלד. דיקסון שיתף כי השפע והיופי שמעביר פיצג’רלד ברומן זה מנוגדים לכיעור הדינמיקה המעמדית ולהיעדר אהבה אמיתית:

"הסיפור מרגיש נואש, גם כשהוא מנסה לתפוס כיף והתרגשות. אני נמשך לזה כי נמשכתי לסיפור האישי של פיצג’רלד שהוא טרגי במקרה הטוב. כריכת הספר עצמו רודפת והסיפור הוא זה שמזמין אותי לקרוא על בסיס שנתי. אני לא מסיים את הסיפור בהרגשה איפה הוא מסתיים, אבל הוא מזכיר לי את החשיבות של להיות נאמן לעצמך – תכונה שחסרה לרוב הדמויות הראשיות."

דיקסון ציין עוד כי גטסבי הגדול הוא סיפור של מאבקי מעמדות, המציג את המסירות של מה שדמות אחת עושה כדי לצמוח ומתיימר להיות חלק ממעמד שהוא לא נולד לתוכו.. "זה במובנים רבים כישלון החלום האמריקאי “לגדול לשגשוג” ולהתקבל כ”משגשג “." היא אמרה.

"הַשׁגָחָה עֶליוֹנָה" מאת מקס בארי

מומלץ על ידי פול ברודי, עופרת בלוקצ’יין עולמית ב- ארנסט & צָעִיר 

פול ברודי, מוביל הבלוקצ’יין העולמי ב ארנסט & צָעִיר, אמר לקוינטלגרף שהספר שקרא בשנה האחרונה שהשפיע ביותר היה פרובידנס מאת מקס בארי. הרומן של בארי, שפורסם בחודש מרץ, הוא קריאת מדע בדיוני המתמקדת בחייהם של ארבעה אנשי צוות על סיפון חללית המופעלת על ידי AI. הטוויסט הוא שהדמויות מגלות שהן לא הצוות אלא המטען. ברודי אמר:

"אני חובב היסטוריה ענק, אבל את רוב זה אני מקבל ממאמרים וסיכומים, שלדעתי באמת מעבים את העניינים יפה. אני קורא ספרים לאסקפיזם וכדי לטבול בחיים ובעולמות אלטרנטיביים ובשביל אלה אני הולך לגמרי על בדיוני, בעזרת עזרה גדולה של מדע בדיוני. אני נהנה מבדיון כי אני אוהב לחשוב איך העולם ישתנה או יכול להשתנות. סיפורת מאלצת את המחבר לחשוב באמת כיצד אדם רגיל יחווה את השפעת הטכנולוגיה."

"גאון אבדון: חיי ניקולה טסלה" מאת ג’ון ג’יי אוניל

מומלץ על ידי אלכס משינסקי, מייסד ומנכ”ל רשת צלסיוס

אלכס משינסקי, מייסד ומנכ”ל רשת צלסיוס, אמר לקוינטלגרף שהספר המועדף עליו הוא גאון אבדון: חיי ניקולה טסלה מאת ג’ון ג’יי אוניל. זוהי ביוגרפיה המתמקדת בחייו של ניקולה טסלה, חלוץ הנדסת החשמל. משינסקי הגיב:

"טסלה יצר רשת גדולה אפילו יותר מהאינטרנט – רשת החשמל העולמית שלנו. הוא שיעור באותה מידה על מה לעשות ואיך ליצור כמו שהוא שיעור על איך לא לעשות דברים."

"מקיף את כדור השיער הענק: מדריך טיפש תאגידי לשרוד בחסד" מאת גורדון מקנזי

מומלץ על ידי ג’ון וולפרט, יו”ר ועדת ההיגוי הטכנית לפרוטוקול בסיסי

ג’ון וולפרט, יו”ר ועדת היגוי טכנית לפרוטוקול הבסיס, אמר לקוינטלגרף כי אחד הספרים האהובים עליו הוא מסלול כדור השיער הענק: מדריך טיפש תאגידי לשרוד בחסד מאת גורדון מקנזי..

ספר זה חושף את האבולוציה המקצועית שעברה מקנזי בכדי ללמוד על טיפוח גאונות יצירתית. הספר מסביר כיצד ארגונים חדשניים יכולים להפוך במהירות ל "כדור שיער ענק," או בלגן סבוך של חוקים ומערכות, שבסופו של דבר מוביל לבינוניות. 

"זהו סיפור נהדר על איך לשמור על יצירתיות בחיים בתוך חברות וכיצד לתאם את כוונותיו עם כוונות הארגון והקהילה.."

"התיבה" מאת מארק לוינסון

מומלץ על ידי אליסטר רני, מנכ”ל IBM Blockchain

אליסטר רני, מנכ”ל IBM Blockchain, אמר לקוינטלגרף שהספר המועדף עליו הוא התיבה מאת מארק לוינסון. לדברי רני, ספר זה מגולל את סיפור האופן שבו נוצרה המשלוח המכולתי.

"זהו סיפור מצוין הנותן תובנה רבה כיצד התרחש שינוי מערכתי שכזה כולל תובנות לגבי סטנדרטיזציה, פטנטים והשפעה רגולטורית – מה שמוביל לרווח כלכלי אדיר. ה- Box באמת התחבר אליי בזמן שהוצאתי להורג ב- TradeLens – מערכת מבוססת בלוקצ’יין כדי להפוך את אופן שיתוף הנתונים ומנוף על פני המערכת האקולוגית למשלוח ים.."

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map