ארה”ב מתקרבת לקבלת Blockchain, עדיין לא בטוחה בקריפטו

למרות החששות שהביעו רגולטורים רבים בארצות הברית במהלך השימוע של ועדת הבית לשירותים פיננסיים לאחרונה בנושא המטבע הדיגיטלי המוצע של פייסבוק, מאזניים, מספר גדל והולך של מחוקקים אמריקאים מדברים בעד פיתוח מכשיר רגולטורי מתיר למניעת חידוש מחניק בקריפטו. מִגזָר.

מספר ימים לפני הדיון, העברת החוק לקידום בלוקצ’יין סימנה את כוונת הממשלה לפתח מסגרת חקיקה נבונה שתפקח על יישום אפשרי של טכנולוגיית הבלוקצ’יין במגזרים ציבוריים שונים. ספקנות בנוגע להפעלת פייסבוק ופרויקט stablecoin שלה בצד, ההליך הרגולטורי של החודש הצביע על כך שמחוקקים עשויים להתקרב לאמץ נכסים דיגיטליים – ובעיקר הטכנולוגיה שמאחוריהם – לפחות מבחינה רגולטורית..

ביטקוין הוא “כוח בלתי ניתן לעצירה”

נציג פטריק מקהנרי, המייצג את מחוז הקונגרס העשירי בצפון קרוליינה וחבר דירוג בוועד הבית האמריקני לשירותים פיננסיים, תיאר את הביטקוין כמכלול “כוח בלתי ניתן לעצירה” תוך שהוא מספק עֵד במסגרת הדיון האחרון של הוועדה.

מק’נרי הפציר ברגולטורים לעודד חדשנות בתחום מגזר המטבעות הדיגיטליים של ארצות הברית ואמר:

“העולם שדמיין סאטושי נקאמוטו – מחבר הספר העיתון הביטקוין, ואחרים בונים, הוא כוח בלתי ניתן לעצירה. אנחנו לא צריכים לנסות להרתיע את החידוש הזה, וממשלות לא יכולות לעצור את החידוש הזה, ומי שניסה כבר נכשל. אז נשאלת השאלה, מה יעשו קובעי המדיניות האמריקאים בכדי לעמוד באתגרים ובהזדמנויות של עולם חדשנות חדש זה? “

מק’נרי טען כי הרצון לווסת את הקריפטו בצורה הדוקה הוא סימפטומטי לקובעי המדיניות המעוניינים להחניק את החדשנות, ואמר: “יש פוליטיקאים שרוצים שנחיה בחברה מבוססת רשות, בה אתה צריך לבוא לממשלה, לבקש את ברכתה לפני שתוכל להתחיל אפילו לחשוב על חדשנות. “

באותו יום התראיין מק’הנרי ב- CNBC “תיבת סקוואק“כדי לדון בשימוע על המטבע הדיגיטלי המוצע של פייסבוק בגבעת הקפיטול, בו תיאר” תגובת ברכיים להרוג אותו [מאזניים] לפני שהוא יגדל “שעשויים להיות מחוקקים רבים בארה”ב. הוא התווכח:

“יש נייר לבן שזה רעיון. ויש קונסורציום של חברות – חלקן בעלות מוניטין טוב יותר ממה שיש לפייסבוק כיום – שמפתחות פלטפורמת תשלומים דיגיטלית ומטבע דיגיטלי. מעניין, נכון? במקום זאת, יש לנו תגובת ברכיים להרוג רעיון. “

מק’נרי הדגיש את הצורך לעודד ולטפח חדשנות בהתחשב בהקשר של “הכלכלה העומדת” של ארצות הברית, באומרו: “אם הם יכולים לעמוד בחוקים הקיימים, תעשה זאת.”

רגולציה על מטבעות קריפטוגרפיים כוללת עניין של “הכללה פיננסית”

מק’נרי תיאר את “ההכללה הכספית למי שנמצא בשוליים, שם העברת הכסף גבוהה במיוחד” כנושא הבסיסי שעומד על הפרק כאשר דנים בהסדרת מטבע דיגיטלי..

“אז יש לך מהגר שביום שישי בערב, בשיקול דעת, בכל שבוע, מחזיר כסף למשפחתו בה גדל, בכל מקום בעולם. הוא משלם ל- Western Union 7% עד 10% כדי להעביר את הכסף הזה. מאזניים הוא מוביל שונה מאוד במרחב ההוא כדי להפחית את העלות של אותם העברות בדולרים נמוכים. “

מק’נרי קידם גם טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת כפתרון פוטנציאלי לאתגרים הנוגעים לתנועה העולמית של סכומי כסף גדולים, וקבע: “זה יקר במיוחד ורשת ה- SWIFT הנמצאת בשימוש נרחב היא יקרה מאוד וטכנולוגיה ישנה. . ” לכן, יש הזדמנות ענקית להכללה כספית עבור דולרים נמוכים וחיסכון בעלויות קיצוניים, פוטנציאל לתנועות מזומנים בדולרים גבוהים. “

ועדת הסנאט האמריקאית מאשרת את “חוק קידום הבלוקצ’יין”

ב- 9 ביולי אישרה ועדת המסחר, המדע והתחבורה של הסנאט את חוק קידום הבלוקצ’יין. הצעת החוק, שהוגשה לראשונה לבית הנבחרים באוקטובר 2018 ואז עברה לסנאט בפברואר 2019, מכוונת את משרד המסחר לקבוע הגדרה סטנדרטית ל”בלוקצ’יין “. רוב אודל, סגן נשיא למוצר ושיווק בחברת הלוואת גיבוי ההצפנה סולט, אמר לקוינטלגרף כי:

“על ידי פיתוח טקסונומיה או קבוצה של מונחים והגדרות מוסכמים עבור מושגים הקשורים לבלוקצ’יין וקריפטו, אנשים יכולים להתחיל לדבר על מושגים אלה באופן שמניע הבנה והתאמה בין מנהיגי התעשייה והממשל. מכיוון שבלוקצ’יין משיג הגדרה גלובלית, גופי הרגולציה ייאלצו להכיר, לדון, ובסופו של דבר להבין מה רשתות חסימות כבר מספקות ומה יש ביכולתן לספק. “

הצעת החוק נועדה למנוע פיתוח הגדרה רגולטורית של טלאים הנוגעת לטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת ברמת המדינה על ידי קביעת מסגרת בסיסית לחקיקה עתידית – ולהמליץ ​​על יישומים פוטנציאליים לטכנולוגיה המתהווה. הצעת החוק קיבלה תמיכה דו-מפלגתית גם בסנאט וגם בבית. אודל המשיך ואמר בעניין זה:

“העברת חוק קידום הבלוקצ’יין על ידי הסנאט יוצרת הזדמנות לקדם את הטכנולוגיה ברמה פדרלית ולחשוף ארגונים ממשלתיים רבים יותר כיצד היא יכולה להביא לשקיפות ויעילות רבה יותר לעבודתם. מה שמרגש במיוחד בהצעת החוק הזו הוא שהיא קיבלה תמיכה דו-מפלגתית – עדות לכך שחברי שתי המפלגות הפוליטיות הגדולות בארה”ב מכירים בערך שטכנולוגיית הבלוקצ’יין יכולה להביא לארצות הברית ולשאר העולם, בין אם זה על ידי מניעת הונאת מיסים, ביטול ביורוקרטיה או צמצום בזבוז."

בסנאט, חוק קידום הבלוקצ’יין בחסות משותפים על ידי הסנאטור הדמוקרטי אד מרקי ממסצ’וסטס והסנאטור הרפובליקני טוד יאנג מאינדיאנה. מארקי תיאר את הבלוקצ’יין כ”טכנולוגיה חדשה ומלהיבה עם פוטנציאל גדול והבטחה “. מוֹסִיף:

“בבסיסה, בלוקצ’יין הוא כלי להחלפת נתונים בצורה מאובטחת ואחראית, והוא כבר נפרס להרחבת הגישה לאנרגיה מתחדשת, שיפור מערכות אספקת שירותי הבריאות ושיפור יעילות שרשרת האספקה. חקיקה זו תסייע בהבנת יישומים עבור טכנולוגיה זו ובחקירת הזדמנויות לשימוש בה בממשלה הפדרלית. זהו צעד הגיוני שיעזור למצב את ארצות הברית ולהצלחה. “

הסנאטור הרפובליקני טוד יאנג הדגיש את הפוטנציאל הטכנולוגי של ספר החשבונות המבוזר מהווה זרז לצמיחה כלכלית מתמשכת בכל הענפים. הוא אמר:

“אם אמריקה תוביל בפיתוח שלה, נוכל להבטיח שהיתרונות שלה יחולקו רחוק. לבלוקצ’יין יש פוטנציאל לא רק לספק יתרונות פיננסיים וכלכליים בבית, אלא שתמיכה הומניטרית וחברתית במדינות מתפתחות תרוויח מנהיגות אמריקאית. “

בבית, הצעת החוק בחסותם של הנציג הרפובליקני ברט גת’רי ממחוז הקונגרס השני בקנטאקי והנשיאה הדמוקרטית דוריס מצוי, מחוז הקונגרס השישי בקליפורניה. חבר הקונגרס גתרי הדגיש את הצורך בביטול “אי הוודאות הרגולטורית” בתחום הבלוקצ’יין, אמירה:

“ככל שהכלכלות שלנו הופכות לדיגיטליות יותר ויותר, יותר ארגונים פונים לבלוקצ’יין לצורך עסקאות עסקיות ויישומים חדשים אחרים. בלוקצ’יין יכול להיות משאב נהדר לחדשנות וטכנולוגיה, אך ככל שהטכנולוגיה מתפתחת עלינו להפחית את אי הוודאות הרגולטורית על ידי בירור האם יש הגדרה משותפת וכיצד ניתן להשתמש בטכנולוגיה. “

מאטסוי הביעה את הנחתה כי חוק קידום הבלוקצ’יין יניח את התשתית לטיפוח חדשנות בתחום טכנולוגיית ספר החשבונות המבוזר, וקבע:

“הצעת החוק הדו-מפלגתית הדו-מפלגתית הזו תביא קבוצה רחבה של בעלי עניין לפתח הגדרה משותפת לבלוקצ’יין, ואולי חשוב מכך, להמליץ ​​על הזדמנויות למנף את הטכנולוגיה לקידום חידושים חדשים.”

קבוצת עבודה של Blockchain שתוקם במסגרת משרד המסחר האמריקני

תוך 90 יום מרגע חקיקתו חוק קידום בלוקצ’יין, שר המסחר האמריקני, וילבור רוס, יידרש להקים קבוצת עבודה במשרד המסחר.

הקבוצה, המכונה קבוצת Blockchain Working Group, תורכב באופן חלקי מחברים המייצגים “חתך רוחב” של סוכנויות פדרליות שיכולים להפיק תועלת מאימוץ טכנולוגיית ספר חשבונות מבוזרת, ונציגים של בעלי עניין בענף, מוסדות אקדמיים, ארגונים ללא כוונת רווח והסברה לצרכנים. קבוצות העוסקות בפעילויות הקשורות לטכנולוגיית הבלוקצ’יין. בנוסף, קבוצת העבודה של Blockchain נדרשת לכלול נציגים מבעלי עניין בתעשייה במיוחד ממגזרים שאינם טכנולוגיה, וכן נציגות של בעלי עניין כפריים ועירוניים כאחד..

על קבוצת העבודה להגיש דו”ח לקונגרס תוך שנה מיום כניסתו של חוק קידום הבלוקצ’יין. הדו”ח יכלול המלצה להגדרת “טכנולוגיית בלוקצ’יין”, בנוסף להמלצות על מחקר הבוחן את מגוון היישומים הפוטנציאליים לטכנולוגיית ספר חשבונות מבוזר ומציע יישומים אפשריים לטכנולוגיית בלוקצ’יין שיקדמו יעילות בתוך הסוכנויות הפדרליות בארה”ב..

הקבוצה תוטל גם להמליץ ​​על מחקר על ההשפעה של הבלוקצ’יין על “מדיניות הספקטרום האלקטרומגנטי”, שתבוצע על ידי עוזר מזכיר המסחר לתקשורת ומידע בתיאום עם נציבות התקשורת הפדרלית..

לבסוף, קבוצת העבודה של בלוקצ’יין מעודדת לשקול את כל ההמלצות המופיעות במסגרת “דוח טכנולוגיית הבלוקצ’יין” של המכון הלאומי לתקנים וטכנולוגיה מאוקטובר 2018..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map