שיאי מחירי ביטקוין חדשים מחזירים תפיסות מוטעות ישנות לגבי BTC וקריפטו

כפי שכל מי שעוקב אחר תעשיית הקריפטו ישים לב, כן, ביטקוין (BTC) ניפץ לאחרונה את שיאו הקודם בכל הזמנים, בסביבות 20,000 דולר. כעת, אנליסטים רבים צופים כי המטבע הקריפטוגרפי יעלה בסופו של דבר לאמצע 30,000 $ או אפילו יותר בשנים הקרובות.

נכון לעכשיו, BTC נסחרת בסביבות 23,300 דולר, תוך בדיקה קצרה של רף 24,000 $ בכמה הזדמנויות. עם זאת, למרות כל ההתפתחויות החיוביות הללו, אנשים בולטים רבים מהמיינסטרים הפיננסי דיברו בצורה שלילית על תעשיית הקריפטו, תוך שימוש באמירות קלישאות – כגון “קריפטו מיועד לפושעים” ו”קריפטו הוא הכל הייפ, אין חומר “וכו ‘- לתאר BTC ומטבעות דיגיטליים בולטים אחרים.

לדוגמא, הכלכלן והאסטרטג הפיננסי הנודע דייוויד רוזנברג לאחרונה מיוחס לביטקוין כ”בועה מסיבית “, ומגביר את הטיעון באומרו כי עקומת ההיצע של הביטקוין אינה ידועה למרות שיש אנשים שטוענים שהם יודעים אחרת. באופן דומה, מארק קובן, שבדרך כלל פתוח למדי לגבי טכנולוגיות עתידניות שונות, ביסס גם את הביטקוין בטענה שהוא “יותר דת מאשר פיתרון”. עם זאת, הוא אכן הודה שלמרות חסרונותיו, הוא עשוי להיות שימושי כחנות ערך.

ובעוד שקריפטו טק רחוק מלהיות מושלם – אומנם רחוק שנים רבות מהחלפת מכשירים פיננסיים מדור קודם כמו פיאט – הדעות האמורות עשויות להיראות כמסתובבות של מסורתיים נרגזים שלא מצליחים לראות את הפוטנציאל העצום של הטכנולוגיה..

ריצת שוורים 2020 שונה מ -2017

ברגע שביטקוין שבר את רף 20,000 הדולר, היה זה בלתי נמנע שאנליסטים מכל רחבי המנהלים יבקשו להשתמש בטיעון “הפעלת השוורים הזו זהה לשנת 2017” כדי לערער את המתיחה הפיננסית שמקבלת הענף בכללותו..

בהקשר זה, “CryptoYoda”, אנליסט קריפטוגרפי עצמאי, ציין בפני Cointelegraph כי ניתן לראות שהפרספקטיבה האימתנית שמספק המיינסטרים הפיננסי נובעת מחוסר הבנה של הטכנולוגיה. ככזה, הוא מאמין שמה שקורה כרגע הוא מעבר ממטבע פיאט מבוסס חוב למערכות פיננסיות חסרות אמון:

“מה השתנה? הכל. אמנם ריצת השוורים ב -2017 הונעה בעיקר על ידי מאמצים מוקדמים וקמעונאות, אולם ריצת שוורים זו מוכתבת על ידי שחקנים מוסדיים שנכנסים לשוק. […] נכון לעכשיו, מוסדות רוכשים מכפל מה שנכרה ליום. כשמוסד אחד צובר 500 מ”מ ב- BTC, המשמעות היא ש- 500 מ”מ כבר לא זמין לשחקני המפתח האחרים המתבוננים בשוק הכניסה. “

בקו מחשבה דומה, ג’ייסון לאו, מנהל התפעול הראשי של OKCoin, אמר לקוינטלגרף כי ניתן לומר שההבטחה הארוכה של כניסת שחקני המיינסטרים למרחב הקריפטו התגשמה סוף סוף. לדעתו, ריצת השוורים המתמשכת הזו הונעה על ידי מוסדות פיננסיים מסורתיים שקונים ירידות מחירים של ביטקוין כמוצר השקעה ואוצר: “יש להם אסטרטגיה ארוכת טווח לנכסים אלה. אז עם ביקוש מוגבר, HODLing ופחות תגמולים חסומים בגלל המחצית האחרונה, ייתכן שהמחיר אינו מגביל. “

בנוסף, הבדל מרכזי נוסף בין המחזור המתמשך לזה שהיה עד אז הוא שבשנת 2017 היה הענף בעיצומו של מטבע ראשוני קדחתני עם שיגעון, והבועה התפוצצה כראוי תוך מספר חודשים בלבד, וכתוצאה מכך כל כלכלת הקריפטו קורסת כמעט בן לילה.

לדברי אדם אוניל, מנהל השיווק הראשי של Bitrue – פלטפורמת ניהול נכסים דיגיטליים – בימינו אנשים בקריפטו הם הרבה יותר פרגמטיים והוסיפו: “חברות המופיעות בבורסה כמו MicroStrategy ו- PayPal עלו על הספינה, והצמיחה של שוק ה- CME Bitcoin Futures מצביע על ביקוש מוגבר לחשיפה מוסדרת. “

לא ניתן להשוות בין קריפטו למדיומים פיננסיים מסורתיים

אין זה סוד שלמרות התחזית השוורית שלה, קיימת עדיין מידה מסוימת של חוסר וודאות ביחס לשווי BTC, כפי שהובהר בנובמבר כאשר מחיר מטבע הדגל מטבע הדגל טבל ב -3,000 דולר בטווח של 24 שעות בלבד. עם זאת, אין זה הוגן להשוות בין BTC, שהיא בת קצת יותר מעשור, לבין מערכות מדור קודם שקיימות כבר יותר ממאה שנים..

לכן, כדאי לבחון את המשמעות האמיתית של המונח “מקלט בטוח”, במיוחד כאשר העולם נאבק בהרס פיננסי שנגרם על ידי COVID-19. CryptoYoda מאמין שלמרות שמתכות יקרות כמו זהב וכסף הן בהחלט מאגרי ערך מוחשיים, הן אינן מעשיות במיוחד – כלומר, קשה לאחסן, להעביר, לאבטח וכו ‘. הוא הוסיף:

“תמיד אשאר תומך במתכות יקרות מכיוון שהן חנויות הערך האולטימטיביות והיו צורת כסף מקובלת במשך מאות ואלפי שנים. קשה לאחסן את הכל בזהב ואז עדיין צריך להגן עליו ולא ניתן להזיז אותו בקלות. “

אוניל סבור כי אמנם זה לא הוגן להשוות ביטקוין לחנויות ערך מסורתיות, אך בתקופה האחרונה נראה כי הקריפטוגרפיה המובילה בעולם מחזיקה בציפייה זו די טוב. לדעתו, הנרטיב הזהב הדיגיטלי חזק מאוד בקהילה, עם הרבה אנשים שבאמת מאמינים בטכנולוגיה ופועלים באופן פעיל כדי להפוך את ביטקוין לבעל ערך רב יותר, בין אם על ידי הפעלת צמתים, כרייה, כתיבה ובדיקת קוד או HODLing אותו..

בנוסף, חשוב גם להכיר עד כמה הגיע ביטקוין ביחס למערכות פיננסיות מדור קודם, כאשר מספר גדל והולך של משקיעים רגילים מעוניינים כעת להיכנס לתחום. יוני אסיה, מייסד ומנכ”ל eToro – חברת סחר חברתי ותיווך מרובה נכסים – אמר לקוינטלגרף כי הקריפטו אינו עוד נחלתם של מתכנתים ממוחשבים ותומכי פינטק, והוסיף: “אנו מצפים כי זה ימשיך 2021 כשחשש מאינפלציה ממשיך להתגבר בעולם. ”

הקריפטו אינו מושלם, וזה בסדר

בעוד ש- crypto עומד להגדיר מחדש את אופן פעולתה של המערכת האקולוגית הפיננסית העולמית, היא עדיין עומדת בפני נושאים רלוונטיים רבים שצריך לגהץ. לדוגמא, במהלך 10 החודשים הראשונים של 2020 בלבד, הפסדים בגניבות מטבעות קריפטו, פריצות והונאות הסתכמו בכ -1.8 מיליארד דולר, על פי חברת הפלילי הפלילי CipherTrace. החברה אף הציעה כי 2020 הייתה בדרך לרשום את הערך השני בגובהו בהפסדים הקשורים לפשעי קריפטו, העולה על 4.5 מיליארד דולר..

יתר על כן, בשל אי וודאות רגולטורית, קריפטו ממשיך לשמש חלקים מסוימים בחברה כאמצעי להעלמת מס. לדוגמה, משרד המשפטים של ארצות הברית האשים לאחרונה את ג’ון מקאפי, יוצר תוכנת אנטי-וירוס ותומך קריפטו, והאשים אותו בהונאת מיסים בשווי מיליוני דולרים המקושרים להכנסות הקריפטו שלו בין השנים 2014 ל 2018. יתר על כן, CryptoYoda מאמין כי במצבו הנוכחי, התעשייה רחוקה מלהיות מושלמת ומוסיפה:

“מדרגיות היא נושא מרכזי. באופן דומה, התקפות ברמת המדינה מהוות סיכון גדול נוסף, כאשר סביר להניח שנושאים כאלה עולים ככל שהתעשייה צומחת מכוח לעוצמה. למרות שהטכנולוגיה כשלעצמה ממוקמת היטב להתקפות מסוג זה, אנשים אינם כאלה. הסיכון הגדול ביותר שאני רואה בשוק זה הוא כפיית KYC על כל בורסה ואדם, מה שמערער את ההבטחה של קריפטוגרפיה. “

עם זאת, מטבעות פיאט משמשים גם עבריינים; עם זאת, בתרחישים כאלה, הטיעון “פיאט מיועד לפושעים” לעולם אינו נמשך. לדוגמא, על פי הדיווח האחרון של ה- BBC, HSBC מוּתָר רמאים בעלי ידע טכנולוגי להעביר מיליוני דולרים ברחבי העולם גם לאחר שנודע להם על התחבולה שלהם.

המסמכים שהודלפו טוענים כי HSBC העבירה כ -80 מיליון דולר באמצעות עסקיה בארה”ב לחשבונותיה בהונג קונג בין השנים 2013 ל -2014. מה שמפתיע עוד יותר הוא שהעשייה יצאה לדרך מיד לאחר שהמוסד הבנקאי נקנס בסכום אדיר של 1.9 מיליארד דולר בארה”ב בגלל כסף. חיובי הלבנה. יש גם דיווחים אחרים מוּצָע שגם בנקים כמו JPMorgan Chase ו- Standard Chartered היו מעורבים בהעברת סכום של 2 טריליון דולר של “כסף מלוכלך” בין השנים 1999 ל -2017..

לכן, נראה כי גם העולמות המסורתיים וגם הקריפטו מצליחים לראות את הנקודה בעיני אחיהם אך לא את היומן בעצמם. יתר על כן, מכיוון שיש פחות תומכים ידועים בקריפטו בהשוואה למימון המסורתי, אין זה מפתיע שמגזר הבלוקצ’יין השואף מפסיד במלחמת הסחרור התקשורתי. כתוצאה מכך, תפיסות מוטעות נפוצות רבות ממשיכות לחלחל לתודעת ההמונים, ובסופו של דבר פוגעות בתפיסה ומעכבות את אימוץ הטכנולוגיות..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map