ביטקוין שרד את המחצית, אך ספירליסטים למוות עדיין אומרים ש- BTC נחרץ

מחצית הביטקוין (BTC) מעט מפחידה, בערך כמו שעת הכישוף, ואחת הנבואות שעליה מלמול בשבוע שעבר הייתה משהו בספירלת המוות ברשת הביטקוין. הרעיון הזה, שהוא לא ממש חדש, מהווה יציאה המונית של כורי BTC שעבודתם ביצירת חלקים חדשים מבלוקצ’יין כבר לא משלמת בגלל הפחתה בתגמולים שלהם..

כפי שהעלה לאחרונה זאק רזניק, שותף מנהל בחברת ההון סיכון Unbounded Capital ותומך בולט של Bitcoin SV (BSV), וסיכום Cointelegraph:

“כשהמחצית מקצצת את תגמול החסימה, מספר גדול של כורים יעזוב את הרשת. ככל שקצב חשיש הרשת יורד, זמן החסימה גדל, הרשת נעשית עמוסה. זה, בתורו, הופך את הביטקוין לאטרקטיבי פחות, מכיוון שהמשתתפים לא רוצים לחכות לנצח כדי שיעבדו את העסקאות שלהם. זה מוביל לירידת מחיר הביטקוין, מה שדוחף יותר כורים מהרשת. התהליך הזה חוזר על עצמו עד שהרשת תמות. “

המחצית של 11–12 במאי הפחיתה את תגמול החסימה של הכורים מ- 12.5 BTC ל- 6.25 BTC והגיע והלך ללא שום אסון, כמובן. אך חלק מהתנהגויות השוק החזויות של רזניק – ירידות בשיעורי חשיש, שיא עמלות העסקה, הארכת זמן החסימה וממבול צפוף – עדיין ניכרו שבוע לאחר האירוע. אולי היה משהו בהשערת “ספירלת המוות”?

רק עסקים כרגיל

כריסטופר בנדיקסן, ראש המחקר במנהל הנכסים Coinshares, אמר ל- Cointelegraph: “שיעורי חשיש נמוכים יותר, זמני חסימה מוגברים, ובהיעדר ירידה מיידית אקסוגנית בביקוש לעסקה, לחץ עמלה מוגבר, הם השפעות ידועות מאוד של ירידה ב תגמול כרייה. “

יתר על כן, זה קרה “בקנה מידה משמעותי” לפני כן, ביום חמישי השחור, 12 במרץ 2020, למשל, כאשר מחיר ה- BTC צנח באופן דרמטי, אשר הונע מפחדים של נגיף העטרה. הכורים מקבלים תשלום בביטקוין; לכן, כאשר מחיר שוק ה- BTC יורד ב -50%, כך גם תגמול החסימה שלהם. “דוגמה מצוינת נוספת היא נובמבר 2018” – כאשר הביטקוין ירד מתחת ל -4,000 דולר, לאחר שאיבד כמעט שליש מערכו בשבוע. בשום מקרה לא היו שום ספירלות מוות.

קשור: המון אקשן אבל לא ראלי בול: הנה איך שהמחצית הביטקוין ירדה

האם כורים חשים בכאב?

רזניק אינו הראשון לחזות ספירלת מוות. פרופסור למימון באוניברסיטת סנטה קלרה אטוליאה שרין כתבתי על כך בדצמבר 2018 זמן קצר לאחר הנפילה החדה של BTC בנובמבר. עבודת הכורים בהקלטה ובאישור פעולות חדשות במאגר הציבורי המופץ – שהוא הבלוקצ’יין – היא מכרעת. שרין הסביר: “אחרי הכל, ביטקוין הוא קבוצה של מספרים מוצפנים שלא יכולים לבסס את הבעלות על שום דבר – הביטקוין יהפוך לחסר ערך.”

“הכורים הם חלק קריטי בפאזל הביטקוין”, אמר שרין לקוינטלגרף השבוע. “והפחתת שיעור החשיש גרמה לרבים מהם לצאת לעסקים – ההכנסות שהם מייצרים מכריית ביטקוין ודמי העסקה נמוכות מעלות הפעולה עבורם.”

טענה זו לא נותרה ללא עוררין, עם זאת. ג’רלד דווייר, פרופסור באוניברסיטת קלמנסון ו- BB&חוקר T, נשמר שהוא לא נותן אשראי הולם לעמלות העסקה של ביטקוין – התגמול השני לכורים בנוסף לתגמול החסימה. כשנשאלה על תוספת שכר טרחה זו, אמרה שרין לקוינטלגרף:

“אמנם נכון שעליות בעלות העסקה עשויות להוות מקור להכנסות נוספות, כפי שמציע פרופסור דווייר, אך קיימת מגבלה בה ניתן להגדיל את עלות העסקה שמעבר לה אין זה משתלם מבחינה מסחרית לבצע עסקאות ביטקוין. ”

כלומר, משתמשי BTC עשויים לברוח מהרשת אם העמלות יהיו גבוהות מדי. ולמעשה, עמלת העסקה הממוצעת של BTC עלתה מ -2.52 דולר ל -6.65 דולר מה -11 במאי עד ה -21 במאי, אם כי מתי גרינשפן מכלכלה קוונטית, עבור אחד, הוזל המשמעות של זה בעלון 18 במאי שלו:

“מי חושב שעמלה של 3.75 דולר היא סיבה תקפה לקפוץ לספינה או לעבור לתקן אחר עבור כסף דיגיטלי, זה משהו שרוב האנשים שמעבירים ביטקוין אפילו לא מתכוונים לחשוב עליו פעמיים. יש לפחות שלושה עשרות קריפטוסים זולים ומהירים יותר, אך לאף אחד מהם אין את האבטחה, המחסור הדיגיטלי, אי-השינוי או הנזילות שיש ל- BTC. “

בנדיקסן התייחס גם לרעיון שעמלות העסקה הן שליליות נטו עבור רשת הביטקוין. “הם לא,” אמר לקוינטלגרף והוסיף:

“למעשה, עמלות מוגדלות מגדילות את תגמול הכרייה, מה שמגדיל את שיעור החשיש, מה שנוגד ישירות את ‘ספירלת המוות’. במהלך השבוע האחרון [שהסתיים ב -20 במאי] תרמו העמלות תוספת של 1.22 BTC לתמורה לחסימה בממוצע, מה שהופך אותו לכמעט 7.5 BTC במקום 6.25 BTC. עמלות נחוצות לחלוטין בכדי לאבטח את הבלוקצ’יין, מכיוון שהמחצות הבאות טוחנות את בסיס המטבעות לאפס. העובדה שעמלות הן כבר 15% מתגמול החסימה מעודדת ביותר. “

חולשה נוספת בעמדת ספירליסטי המוות, לדעתו של בנדיקסן, היא שלעתים קרובות הם “נראים לא מודעים לאלגוריתם של התאמת הקושי” המתרחש בערך כל שבועיים. כמוהו כתבתי בדו”ח מחקר של Coinshares שפורסם לאחרונה: “התאמת הקושי מבטיחה שאף כמות של תוספות חיסור לא תוכל לגרום לייצור ביטקוין מהר יותר מהקבוע. ההפך הוא הנכון. “

השפעה נטו חשובה של התאמת הקושי הדו שבועי של ביטקוין, הוסיף, “היא שעלות הכרייה תמיד נוטה למחיר השוק של הביטקוין.” זה מקטין את הסיכוי שכורים ינטשו את כריית BTC בהמוניהם בגלל תרחיש ספירלת המוות. רזניק מצידו אמר לקוינטלגרף שהוא לא אומר שסביר להניח שספירלת מוות הסביר:

“דעתי עד למחצית הייתה כי ירידה במחיר גדול או ספירלת מוות לא צפויות להתרחש, אך כי מחיר BTC ובמיוחד אופציות BTC לא תימחר כראוי את הסיכונים המשמעותיים הללו לרשת. בהתחשב בכך שקצב החשיש לא ראה ירידה משמעותית, הסיכון הזה עדיין קיים. “

יתר על כן, לפני המחצית ב -11 במאי, קצב החשיש עמד על 137.571 EH / s – כלומר, שיעור החשיש הממוצע ליום בחשיש / שניות – לפי ל- BitInfoCharts.com. השיעור צנח ב -30% בשלושת הימים הראשונים שלאחר המחצית. שמונה ימים לאחר המחצית, אך לפני התאמת הקושי, ב -19 במאי, קצב החשיש עמד על 98.555 EH / s. יום לאחר התאמת הקושי, ב -20 במאי, הוא היה נמוך עוד יותר, ועמד על 86.996 EH / s.

השוואה בין קצב חשיש ברשת הביטקוין, ממול ודמי עסקה ממוצעים מאז החצי

בינתיים, נראה כי המספר הכולל של עסקאות לא מאושרות ב- mempool – מדד לעומס ברשת, המצביע על כמה זמן שמשתמש BTC יצטרך להמתין להשלמת עסקה – השתפר. הממוצע של שבעה הימים נמצא בירידה, והסכומים היומיים הגולמיים ירדו בכ -10,000 עסקאות לא מאושרות בין 18 במאי ל -20 במאי..

הממוצע של שבעה ימים ממפול

לשרוד את השבוע שאחרי החצי

העובדה שרשת הכרייה של ביטקוין שרדה את השבוע היא סימן טוב, לדברי רזניק, שפירט עבור Cointelegraph: “הנקודה הסבירה ביותר לירידה מתואמת בשיעור החשיש הייתה מיד לאחר החצי. מכיוון שזה לא קרה, הסיכוי לספירלת מוות שקשורה ישירות לחציון הוא הרבה יותר נמוך. “

כדור התחמק, ​​אם כן? שום דבר לא כל כך נורא, לדברי בנדיקסן. הרשת תוכננה לטפל במצבים מדויקים אלה. ספירלת מוות היא אפשרות תיאורטית שבמקרה הטוב, “לא באמת קורה בחיים האמיתיים”, כפי שהוא כתבתי בדו”ח המחקר שלו במרץ. רזניק מנגד באומרו: “הזמן יגיד. כמו כל הבועות, הם בדרך כלל קופצים באלימות ובמהירות. “

קשור: כאשר ביטקון חצוי של אבק מסתדר, הרשת מתעוררת למציאות חדשה יקרה

קווין דאוד, פרופסור לכלכלה וכלכלה באוניברסיטת דורהאם בבריטניה ודוב BTC, כאשר התבקש להעריך בעצמו את ספירלת המוות בגרסת סארין בחמש השנים הבאות, אמר לקוינטלגרף:

“תרחיש אחד יהיה שבו הכרייה הופכת לקשה יותר ויותר בגלל מחצית ה- BTC, ולכן העלאת דמי העסקאות כדי לשמור על כרייה רווחית ובכך לערער את האטרקטיביות של BTC כאמצעי תשלום, מה שמוביל בסופו של דבר לאובדן אמון במערכת. דבר אחר יהיה המקום בו אנשים עוברים אל המתחרים המעולים, עם אותה תוצאה בסופו של דבר – כלומר, אובדן אמון במערכת וקריסה. “

השקפתו של דאוד עצמו היא כי קיים פגם מהותי במודל הכרייה של ביטקוין – כלומר מדובר במונופול טבעי. בין אם באמצעות מונופול או כורים הממהרים ליציאה, “הקריסה עצמה תתרחש מכיוון שהמערכת שברירית מטבעה.” רזניק הוסיף בעניין: “בין אם המוות הזה הוא דווקא מספירלת מוות כפי שתיארתי ובין אם זה פשוט תוצר של הורדת מחיר ורלוונטיות דרמטית”, ההסתברות לקריסה בחמש השנים הבאות “היא גבוהה למדי – הרבה מעל 50%. ” שרין של SCU הוסיף: “ספירלת המוות אינה שאלה אם, אלא מתי.”

דווייר של קלמנסון, מצדו, דחה את הטיעונים של שרין וגם את דאוד. “אין שום סיבה לחשוב שמטבעות קריפטוגרפיים ייעלמו.” אולם בנדיקסן הוסיף כי ספירלת המוות היא פשוט “לא השערה מחושבת במיוחד, והיא ממשיכה להידחות על ידי תצפיות ממשיות.” זו הייתה המחצית השלישית, אחרי הכל, “והיו לנו שורה שלמה של ירידות מחירים שהיו 50% ומעלה.” אבל עדיין אין רמזים – שלא לדבר על תצפיות – לספירלת מוות ברשת. כשנשאל לגבי ההסתברות של ספירלת מוות ברשת ביטקוין בחמש השנים הקרובות, ענה בנדיקסן: “אפס” והוסיף:

“אני לא מאמין שקצב החשיש יהפוך אי פעם לאפס בגלל מעגל קסמים כלשהו כביכול הטמון בתכנון הביטקוין. זה יכול להגיע לאפס רק אם כל כורה נוכחי ופוטנציאלי על פני כדור הארץ היה משוכנע בתוקף שהערך לטווח הארוך של הביטקוין הוא אפס. “

אז, מנגנון התגמולים הגאוני של ביטקוין שרד את אירוע החצייה בשבוע שעבר, אבל זה רק עניין של זמן עד שכורי BTC יברחו בהמוניהם ליציאה, אומרים ספירליסטים למוות. אולם בכדי להתייחס אליהם ברצינות, ספירליסטים המוות עדיין צריכים לייצר כמה ראיות תצפיתיות שתומכות בתיאוריית החולשה ברשת הביטקוין..

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map