כורי BTC: אין עוד אסדות מרתף, רווחים גדולים יותר לבוא

עוד בימים הראשונים, כאשר הביטקוין (BTC) לא היה אלא ניסוי נישה עבור סייפרונקים ותחביבים שוכנים במרתף, תהליך יצירתו דרש מעט יותר ממעבד תקציבי. אולם מאותה תקופה צמחה תעשייה שלמה ומיצה זהב כמעט המתחרה לזו של שנות ה -50 של המאה הקודמת כבשה את העולם בסערה..

כתוצאה ישירה הן מהקושי הגובר של כריית הביטקוין והן מהירידה ברווחיות של כריית סולו, תעשיית הכרייה הנוכחית הפכה לנשלטת על ידי קונגלומרטים ענקיים. לכאורה המכונה המהפכה התעשייתית של ביטקוין, עליית שיתופי הפעולה בכרייה שינתה את המשחק לכולם.

כריית מעבדים הפכה מיושנת במהרה לטובת מערכות מבוססות GPU רבות עוצמה יותר, ומתמודדות עם איום ההתיישנות, כורים רבים מבתי הספר הישנים איחדו כוחות – ויצרו את בריכות הכרייה החלוציות שהפכו לנורמה כיום..

שתי בריכות הכרייה הגדולות ביותר, אנטפול ו- BTC.com, תופשות כיום כ- 29% מכל שוק כריית הביטקוין.

נתח העולמי של הבריכה על ידי בריכות כרייה בשלושת החודשים האחרונים

על מנת לפחות להרוויח מכריית ביטקוין, נדרשים חלקים של מכונות כרייה בעלות עוצמה גבוהה. הם כל כך מתוחכמים, שיחידה יחידה כמעט מתמחרת את הכורים הקמעונאיים הממוצעים. מודלים משופרים אלה אינם משתמשים עוד ב- GPU אלא במקום זאת משתמשים במעגלים משולבים ספציפיים ליישומים או ASIC.

Bitmain, הבעלים של Antpool ו- BTC.com, הוא, באופן לא מפתיע, אחד היצרנים הגדולים ביותר של ציוד כריית מטבעות קריפטוגרפיים. בתחילת החודש שעבר הכריז הגוליית על שני כורי ASIC חדשים, ה- s17 + ו- T17 +. מייסד Bitmain, ג’יהאן וו, הבטיח שהמכונות יביאו גם ליעילות הספק מוגברת וגם לשיפור בקצב החשיש. ככל שביטמיין רואה זאת, הפופולריות של כריית הביטקוין לא מראה סימני האטה. מספר שבועות לאחר ההודעה, חברת כרייה שבסיסה בבריטניה המכונה ארגו בלוקצ’יין ביצעה הזמנה של 9.51 מיליון דולר עבור 10,000 T17. התוספת המסיבית הזו לצי הכורים המתפתח כבר כעת של החברה ראתה אותו גדל בכ -240% מונומנטליים. בשיחה עם Cointelegraph, מייק אדוארדס, מנכ”ל ארגו בלוקצ’יין, פירט על ההישג של ה- T17s.

“בסך הכל, אנו מרוצים מאוד מהביצועים ומהיציבות של 17 כורי הסדרה, ואנו מאמינים כי ה- T17 מייצג את השילוב הטוב ביותר בין יעילות למחיר לפתח.”

זה אולי לא פלא שארגו מרגיש צורך להגדיל את ארמדת הכורים שלהם, הסלמת כוח הכרייה הוכחה יותר ויותר בשנים האחרונות. קצב החשיש של ביטקוין – מדד ליכולת העיבוד המשולבת של הרשת – גדל באופן אקספוננציאלי בעשור האחרון, והגיע לאבן דרך לפני 100 קצת יותר מחודש לשניה (EH / s) לפני קצת יותר מחודשיים..

עם עלייה זו בשיעור החשיש מגיע גידול בקושי בכרייה, כיול הרשת מתרחש בכל בלוקים לשנת 2016 כדי להתאים את הכוח החדש בתוכה. פרוטוקול התאמה זה קיים בעיקר למאבק באינפלציה. עם זאת, כתוצאה מכך, הקושי הגובר מצטמצם את שולי הרווח של הכורים, ומחייב שימוש במכונות חזקות יותר כדי להישאר רווחי – ובכך להמשיך את המחזור..

האם כריית ביטקוין עדיין רווחית?

רווחיות הכרייה אינה כל הציוד; יש שיווי משקל עדין שיש לפגוע בין קושי הכרייה, עלות החשמל ומחיר הביטקוין. שני האחרונים הם אינטגרליים במיוחד.

למשל, ככל שעלות ההספק נמוכה יותר, ניתן להפיק רווח רב יותר מכרייה – אפילו עם ציוד פחות יעיל. מהצד השני, עם הארסנל המתאים, תלבושת כרייה יכולה לעלות על החסרונות של תעריפי החשמל הגבוהים על ידי מקסום כוח העיבוד שלהם והנפקה מכלכלת הגודל..

עם זאת, אחד המכשולים הגדולים לרווחיות הכרייה הוא בסופו של דבר הערך המשתנה של ביטקוין. עבור כורים רבים זה היה שיעור מכאיב ללמוד. עוד בחורף הדוב של 2018, רבים מאנשי הצפנה נאלצו להתנתק מאחר ושיווי המשקל העדין בין מחיר לרווחיות הוטה מאיזון..


כאשר ביטקוין נסוג אט אט לסימן ארבע הספרות הנמוך, כמה פעולות כרייה הונעו מתחת לנקודת השוויון שלהם. כותרת המונית של כורים הייתה עדה בסביבות נובמבר 2018, זמן קצר לאחר הצניחה הקטלנית של ביטקוין מתחת ל -6,000 דולר בחודש קודם לכן.

An מְשׁוֹעָר 600,000 עד 800,000 כורי ביטקוין נסגרו עם דעיכת הרווחיות. כתוצאה מכך, שיעור החשיש חלה ירידה של 46%, וירד מסביבות 58 EH / s בתחילת נובמבר לכ- 31 EH / s בתחילת דצמבר..

עקומת קצב חשיש של ביטקוין

כרייה היא לעתים קרובות חרב פיפיות. בשוק שוורים, הרווחיות יכולה להיות עצומה, כשהגבול מוגדר ככל ש- BTC מוכנה ללכת. לעומת זאת, שוק דובים, כפי שמתואר לאורך שנת 2018, יכול להציע השלכות הרות אסון. התנודתיות של ביטקוין היא גם קללה וגם ברכה – עבור אדוארדס האחרון מדויק יותר:

“הביטקוין עדיין בחיתוליו כמחלקת מטבע ונכסים, לאחר שנוצר רק לפני קצת יותר מעשר שנים. זה הופך אותו למאתגר להערכה. התנודתיות יוצרת הזדמנויות מעניינות בטווח הקצר, אך אנו מצפים שהדבר יפחת משמעותית בשנים הקרובות. “

בשאלה האם התנודתיות של ביטקוין משפיעה על רווחיות הכרייה, פיליפ סאלטר, ראש פעולות הכרייה בכריית ג’נסיס, סיפק תגובה מתונה לקוינטלגרף: “כן ולא. תנודתיות פירושה חוסר וודאות, אך ניתן לבטל את רוב הסיכונים על ידי תכנון טוב וניתוח השוק. “

לא כולם יצאו משוק הדובים ללא פגע. Bitmain, למשל, נפגע קשה. למרות הצבירה שיא רווחים משנת 2017 ועד תחילת 2018 נאלצה חברת הכרייה לחתוך 50% מכוח העבודה שלה וסגור מספר משרדים כדי לשמור על הראש מעל המים. זמן קצר לאחר הפסקת קצב החשיש של ביטקוין בנובמבר, חזר כוח הרשת ומחיר, מה שמסמן סימן מובהק של כורים שנכנסים שוב לחלל.

קשור: הסכנות שבבריכות הכרייה: בעיות ריכוז וביטחון

נכון לעכשיו, רווחיות הכרייה עבור חלקם נראית יציבה למדי, אפילו בעקבות מחזור דובי ממושך. אדוארדס אישר זאת וציין כי הכרייה השנה הייתה פורייה במידה סבירה, “מצאנו שכריית הביטקוין רווחית מאוד בשנת 2019 ואנו מצפים שיימשך עד 2020.”

כורים קמעונאיים עדיין סובלים

למרות שהדברים עשויים להיות זהובים עבור חברות כרייה גדולות יותר, סביר להניח שתלבושות כרייה קטנות יותר לא מסתדרות באותה מידה. לפי bitinfocharts, לרווחיות הכרייה הכוללת יש התכווץ בשיעור של 64% משיאו בחודש יוני. ככל הנראה זו תוצאה ישירה של קושי גובר בכרייה, שעולה ב -85% באותו פרק זמן.

ברור ששיעור החשיש עולה, הקושי המואץ מחייב את הכורים הקמעונאיים. אדוארדס הדגיש את ההתרחשות הזו, וציין את מספר היתרונות בשוק שיש לחברות כרייה על פני פעולות קטנות יותר. “זה הופך להיות קשה מאוד עבור אנשים פרטיים וכורים קטנים להישאר רווחיים, מכיוון שהמערכת מעדיפה כיום כרייה רחבת היקף.” סלטר מסכים גם עם התחושה:

“כורים קטנים בדרך כלל לא מקבלים שיעורי כוח תעשייתיים ובדרך כלל לא נהנים מכלכלות גודל כמו שחקנים גדולים. בהתאם לתנאים המקומיים, עדיין ניתן להרוויח כסף ככורה בקנה מידה קטן, אך אנו יכולים לצפות לראות פעולות גדולות יותר שישתלטו על יותר ויותר נתחי שוק. “

הביטקוין הושלם ב -85%

ב -18 באוקטובר 2019, הביטקוין ה -18 מיליון הושג לקיומו, והשאיר רק 3 מיליון BTC שנותרו למכרה של 21 מיליון השקעות שלו. אבל מה זה אומר לרווחיות הכרייה?

בניגוד לשכל הישר, העובדה שביטקוין נכרה ב -85% אינה משפיעה למעשה על הכורים – לא באופן ישיר לפחות. בעוד ש -15% לא נראים כמו הרבה, בגלל המדיניות הכמו-מוניטרית שהנהיג יוצר הביטקוין סאטושי נקאמוטו, יכול להיות של BTC הנותרים יניב יותר מ -100 שנה, והכל בזכות מחצית הביטקוין..

כפי ששמו מרמז, התגמול על כריית בלוק יחיד נחתך לחצי עבור כל 210,000 בלוקים שנכרתו. זה משפיע על מניעת ההיפר-אינפלציה על ידי שמירה על שליטה באספקה ​​במחזור.

הביטקוין עבר כבר שתי מחציות. באירוע הראשון שלה, עוד בשנת 2012, קוצב תגמול הכרייה מ- 50 BTC לבלוק ל- 25 BTC, והשני היה עד להפחתת תגמול נוספת ל- 12.5 BTC לחסום. המחצית הבאה של ביטקוין מתוכננת לחודש מאי 2020, ותקטין את תגמול הכרייה ל- 6.25 BTC בלבד.

בעוד שרעיון הפחתה הוא שבץ של גאונות בכל הנוגע לכלכלת היצע וביקוש, ההשפעה על הכורים אינה כה ורודה. ככל שהתגמול מחצית, כך גם רווחי הכורים – כלומר, אלא אם מחירו של ביטקוין יענה על כמה ציפיות נעלות.

מבחינת אדוארדס, ציפיות אלה צפויות להתקיים על סמך אירועי העבר, והסבירו כי “מחסור מוגבר שנגרם כתוצאה מחצי מהווה זרז לעליית מחירים ב- BTC.” עם זאת, ישנם גם גורמים רבים אחרים במשחק. הוא גם סבר כי הכורים הפחות יעילים, שחלקם עדיין יוכלו להפעיל S9 אנטמינרס בני חמש, יתמחרו בסופו של דבר מהשוק..

Salters מציע כי הדרך היחידה שכריית ביטקוין יכולה להפוך ל”לא קיימת “אי פעם היא אם הביטקוין עצמו יהפוך לחסר ערך. אמנם, הוא ממהר להוסיף כי בשל אופיו המבוזר של האסימון, סיכון זה קרוב לאפס. באשר לביטקוין שמתקרב לשווי השוק הכולל שלו, סלטר מציין כי עמלות העסקה המוכפלות במספר הגדל והולך של העסקאות יפצו על טופס ההחזר הנמוך ביותר המאמת בלוקים, והוסיף:

“הכנסות הכרייה תלויות במספר המטבעות שנמכרו כפול מחיר הביטקוין. אז צריך להסתכל על שני הגורמים האלה יחד כדי להגיע לכל מסקנה. “

משחק הסיום קרוב?

רווחיות מבוססת, כמובן, על מספר משתנים רחבים. עם זאת, עבור כורים קמעונאיים רבים, חצאי תגמולים במקביל ללא עליית מחירים משמעותית יהיו בעלי השלכות מתישות.

אם, למשל, מחירו של ביטקוין יישאר יציב יחסית או יירד לפני מאי 2020, משקיעים קמעונאיים רבים ייאלצו לצאת. פעולה זו תשאיר רק את חברות הכרייה והבריכות הגדולות ביותר שנותרו להתחרות, ובהכרח תסכן את הריכוז של הביטקוין.

עם זאת, בזכות העיצוב המבריק של סאטושי, לא הכל אבוד. יציאה המונית של כורים קמעונאיים ללא ספק תגרום לכיול קושי מחדש, ותאפשר לתלבושות קטנות יותר לחזור לרווחיות. עם זאת, כפי שציין אדוארדס, זה לא יימשך לנצח, וכורים יאלצו לפנות לצורת תמריץ חדשה:

“עם הזמן השוק לא יכלול את הכורים הכי פחות יעילים והתגמולים המצטמצמים בגוש הכרייה יוחלפו אט אט בעמלות הנגבות מעסקאות משתמשים.”

אז נראה שלמרות מאמצי הגורל הטובים ביותר להבטיח את ההפך, הכרייה תחיה, והתעשייה תמשיך להניב רווח הוגן. אולם לגבי הכורים הקמעונאיים נראה כי ימיהם מנויים.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map