מחיר הביטקוין בנקודת הציר, סוחרי הקריפטו מחולקים על עתיד BTC לטווח הקצר

מחיר הביטקוין (BTC) נותר עומד בטווח של 9,300 $ – 9,500 $ במשך שבעה ימים עם תנודתיות נמוכה. הסוחרים מצפים כי מטבע הקריפטו המוביל יראה תנועת מחירים עצומה בטווח הקרוב. עם זאת, סוחרי הצפנה הבולטים חלוקים בשאלה האם הביטקוין יראה חידוש של מגמה דובית על ידי ביקור חוזר של 7,000 $ בשבועות הקרובים או אם הוא ייפרץ סופית מ -10,500 $.

בשל חוסר הוודאות בשוק מאז אמצע מאי, נקודות נתונים שונות וניתוחים טכניים מציגים טיעונים מספקים לתרחישים שוריים וגם לתרחישים דוביים. לדוגמא, סוחר המטבעות הקריפטוגרפיים סאטושי פליפר אמר שבטווח מחירים מאוד לא מוגדר כזה, הסחר המאוזן הוא להישאר ניטרלי ולהיערך לשני התרחישים:

“כולם נראים בטוחים לגבי הכיוון הבא של BTC. רבים חושבים שאנחנו יורים לשיאים בטווח @ 9.8k, אחרים משוכנעים שאנחנו מכבידים. יש שחושבים איחוד, אחרים מתפלגים. רק דבר אחד בטוח –> איש אינו יודע לאיזה כיוון. הקמתי לשניהם. ”

נראה כי סוחרים רבים נוקטים גישה דומה, במיוחד בשוק החוזים העתידיים, ונותרים ניטרליים נטו עם עמדות גידור. זה מראה כי הביטקוין נמצא בנקודת מפתח, והמשקיעים נערכים לעלייה בתנודתיות לאחר כמעט 45 יום של תנודתיות נמוכה..

התרחיש השורי של ביטקוין

התרחיש השורי העיקרי של ביטקוין בטווח הקצר הוא פריצה מעל 10,500 דולר, כפי שקרה מאז מאי. BTC נמצא בסיכון לראות צמרת משולשת, עם שני שיאים קודמים באוקטובר 2019 ובפברואר ששניהם הסתיימו ב -10,500 דולר..

המקרה לטופ העליון המשולש מתבטל אם ביטקוין ימשיך להישאר מעל רמות התמיכה העיקריות ב 9,400 $ וב 9,000 $. מכאן, שאם הביטקוין יישאר בטווח של 9,300–9,500 דולר בשבועות הקרובים או לא עשוי להחליט על מגמת המחירים לטווח הבינוני של BTC. מייקל ואן דה פופה, סוחר מן המניין בבורסה באמסטרדם ותורם מטעם Cointelegraph, הסביר:

“הרמה החיונית התקיימה ואנחנו חזרנו לטווח צר. כל עוד 9,200-9,250 דולר מחזיקים, אני חושד בהמשך. התפקיד הבא; פורץ ומעיף $ 9,550-9,600. אם כן, הטחינה לעבר השיאים יכולה להתחיל. האצה מעל 10,250-10,500 דולר לכיוון 11,500 דולר. “

אך הביטקוין התקשה לעלות על 9,550 דולר לאחר ארבעה ניסיונות בששת הימים האחרונים. נפח הירידה בשוק הספוט יחד עם ירידה בתנודתיות נותרו כמחסומים הגדולים ביותר לפריצה נכונה. סוחר ביטקוין המכונה Ethereum Jack אמר שהם ציפו שהביטקוין יתכנס מאז תחילת יוני. הם הסבירו כי היעדר זינוק מעלה את הסיכוי שתנועת מחירים גדולה קרובה:

“צופה מקרוב בשוק היום. לפני כמה שבועות האמנתי שהשוק יתגייס ואם כן כי הימים הקרובים יהוו עליון עבור BTC. בהיעדר העצרת, אני לא שולל את הרעיון שזו תהיה ציר זיהום ושני הצדדים השוק נראה דרוך למהלך. “

סוחרים שוריים רוכנים לעבר טווח השבוע האחרון כ”ציר המשך “. המונח משמש לעתים קרובות לתיאור שלב לפני שמתרחשת עצרת מורחבת. אם היציבות בשוק הביטקוין מהווה ציר המשך, אז BTC עשויה לראות התאוששות מעל 10,500 דולר לרמות התנגדות גבוהות יותר כמו 11,500 דולר. גורם מהותי אחד שמגביר את הטיעון השורי של ביטקוין ברבעון השלישי של 2020 הוא התאמת הקושי האחרונה שלו.

ב- 17 ביוני דיווח Cointelegraph כי קושי הכרייה של ביטקוין גדל ב -14.95% – המרווח הגדול ביותר מאז ינואר 2018 והגידול הראשון מזה יותר משנתיים. כאשר הקושי בכריית הביטקוין עולה משמעותית בפרק זמן קצר, הוא יכול לנער את הכורים הממונפים יתר על המידה. זה מייקר את כריית BTC בין לילה, בדרך כלל גורם לירידה בשיעור החשיש ולעלייה בלחץ המכירה מצד הכורים.

התאמות קושי של ביטקוין וטבלת המחירים החודשית של BTC. מקור: נוניה ביזניץ

התאמות קושי של ביטקוין וטבלת המחירים החודשית של BTC. מָקוֹר: נויה ביזניץ

מבחינה היסטורית, בתור אנליסטית מטבע החוץ Nunya Bizniz אמר, התאמות קושי גדולות וכניעת כורים סימנו תחתיות עבור BTC. במילים פשוטות, כאשר התרחשו בעבר התאמות קושי גדולות, הן הובילו לעלייה ממושכת במהלך החודשים הקרובים. נויה ביזניץ הבהירה: “התאמות DDA חודשיות [התאמות קושי כלפי מטה] עשויות לאותת על כניעה של כורים ותחתית שוק.”

טווח יציב מעל רמת תמיכה מרכזית שעשוי להפוך לציר המשך והתאמות קושי שלעתים קרובות מסמנות תחתיות עיקריות עבור BTC יכולות לתדלק ראלי לטווח קרוב..

תחזיות לתרחיש דובי

באופן כללי, התחזית הדובית על ביטקוין סובבת סביב היווצרות הדף המשולש. BTC לא הצליחה לטעון ולהקים 10,500 דולר כרמת תמיכה במשך כמעט שנה, והותירה חלק מהסוחרים שלא שוכנעים שהיא תפרוץ מעליה הפעם. בשבועות האחרונים, כמה סוחרים החלו להציע מגמה דובית תלולה יותר של הביטקוין בטווח הבינוני.

כריסטופר אינקס, סוחר מטקסס ווסט קפיטל, אמר כי אפשרות לביקור חוזר של 4,000 דולר נוספים היא אפשרות. ב -13 במרץ, מחיר הביטקוין צנח עד ל- 3,600 דולר ב- BitMEX מכיוון ששוק המניות בארצות הברית נמכר במהירות בתיקון מונע פאניקה. דובים לטווח קצר שוקלים בעיקר את “תיאוריית גלי אליוט” כדי לחזות מגמת ירידה עם התקרבות ה- BTC לרבעון השלישי של 2020. דיו אמר:

“ספירת GBTC Elliottwave שלי מיישרת קו עם ספירת החוזים העתידיים על ה- CME, מה שמרמז כי 3000 דולר הם אפשרות חזקה. ביטקוין ו- @ GreyscaleInvest Bitcoin Trust אינם שונים זה מזה מסיבות ברורות. יכול להיות שאני טועה, אבל מה אם אני לא? האם אתה מוכן?”

החשיבה סביב ירידת מחיר של ביטקוין ל -3,000 דולר מבוססת על הסיבה ש- BTC צללה ל -3,600 דולר בחודש מרץ. ירידה חסרת תקדים במחיר של היום הביאה לחיסול חוזים עתידיים בשווי של יותר ממיליארד דולר. באותה עת, הריבית הפתוחה בבורסת BitMEX עלתה על מיליארד דולר. מאז, השוק ב- BitMEX התקשה להתאושש מהירידה. העניין הפתוח של BitMEX נע סביב 630 מיליון דולר, דבר המצביע על כך שיש פחות חוזים עתידיים בשוק בהשוואה לחודש מרץ..

שוק המניות בארה”ב מגלה גם חוסן למרות חוסר המעורבות של המשקיעים המוסדיים במהלך שלושת החודשים האחרונים. התיאבון למניות ולנכסי סיכון כאשר כלכלות ברחבי העולם מתחילות להיפתח מחדש עשוי להקטין את הסבירות לירידה קיצונית ל -3,000 דולר או ל -4,000 דולר. בטווח הקרוב, נתוני שוק מצביעים על כך שטווח המפתח שצפוי למוכרים הוא 8,700 עד 8,900 דולר. אנליסט ההון המותאם לשעבר ניק ירמצ’וק אמר מפת חום נפח מראה לביטקוין תמיכה חזקה באזור 8,000 $ הגבוה.

תרשים מפת חום של ביטקוין המציג תמיכה חזקה במחיר של 8,700 דולר. מקור: ניק ירמצ'וק

תרשים מפת חום של ביטקוין המציג תמיכה חזקה במחיר של 8,700 דולר. מָקוֹר: ניק ירמצ’וק

אם המוכרים מצליחים להעלות את מחיר הביטקוין מתחת ל -8,700 דולר, אז ההסתברות לתיקון תלול לטווח של 6,000-7,000 $ עולה. סוחר פנטרהודי באופן דומה אמר בעבר, “שלשה חלק עליון מדי יום … דפוס דובי. יופעל בסמוך מתחת ל 8000 $ עם יעד ל 6000 $. “

משתנים שעשויים להשפיע על מחיר ה- BTC

שלושה משתנים עיקריים יכולים להשפיע על מחיר הביטקוין בשבועות הקרובים: העלייה במספר ה- “HODLers”, תאריך התפוגה הממשמש ובא ותנוחתו הנפרמת של נשיא ארה”ב דונלד טראמפ לגבי ביטקוין..

על פי הדיווחים, הנשיא טראמפ אמר לשר האוצר סטיבן מנוצ’ין ללכת אחרי הביטקוין. מידע זה מגיע מיועץ הביטחון הלאומי לשעבר ג’ון בולטון, שנזכר באירוע ממאי 2018 בספרו החדש.

על רקע החמרת התקנות, פרסם המזכיר מנוחין הודעה רשמית על מטבעות קריפטוגרפיים ביולי 2019, והזהיר משקיעים ועסקים. הוא אמר אז: “אנו מודאגים מהאופי הספקולטיבי של ביטקוין ונוודא שהמערכת הפיננסית בארה”ב מוגנת מפני הונאה.” אבל אם עמדתו המתוקשרת של הנשיא טראמפ כלפי ביטקוין יכולה לשקשק משקיעים מוסדיים – שצברו אגרסיביות ביטקוין מאז תחילת 2020 באמצעות גווני אפור – נותר לראות.

בנוסף, ב- 26 ביוני, שוק האופציות של ביטקוין אמור לראות תאריך תפוגה משמעותי עם חוזים בשווי 930 מיליון דולר. חוזי אופציות מקנים לסוחרים את הזכות, ולא חובה, לקנות או למכור נכס במחיר ותאריך שהוסכם עליו בעבר. ככל שמתקרב תאריך תפוגה, ככל הנראה תחול עלייה בהזמנות קנייה ומכירה, מה שעלול לגרום לעלייה פתאומית בתנודתיות. בהתאם לסנטימנט בשוק, התנודתיות במהלך תפוגת שוק האופציות עשויה להפעיל לחץ מכר נוסף על הביטקוין או להוביל לתקופת צבירה..

לבסוף, הצטברות המשך של הביטקוין על ידי מחזיקים ותיקים, עשויה לשפר את הרגש סביב השוק בעקבות תאריך התפוגה המיוחל ביותר. אליסטר מילן, מנהל המידע הראשי של קרן המטבע הדיגיטלי אלטנה, אמר רמת ה- HODLing מתקרבת לרמות 2015 ו- 2016.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map