Cardano ניגשת לשדרוג גדול חדש כאשר ADA מפרסמת עצרת השראה

מטבע ה- ADA של קרן קרדאנו הגיע לשיא כל הזמנים של 0.97 דולר ב -12 בפברואר, לאחר שהחל את המסחר השנה ב 0.18 דולר, ובכך צבר רווחים של 438% עד כה. מלבד מגמות המאקרו בתעשיית המטבעות הקריפטוגרפיים המעלים את מחיר נכסי הדגל, כמו ביטקוין (BTC) ואתר (ETH) המתורגמים לאלטקוינים אחרים, כגון LINK, DOT וכו ‘, ניתן לייחס את הצמיחה של Cardano גם ל עדכוני רשת ש- Cardano הפעילה ברשת הבלוקצ’יין שלה.

ב- 3 בפברואר, חברת הפיתוח של Cardano Input Output Hong Kong ביצעה בהצלחה מזלג קשיח והחילה גם את שדרוג האסימונים המקוריים של Goguen, המכונה שדרוג מרי, על רשת הבדיקות של Cardano, שהופכת את הבלוקצ’יין לרשת רב נכסים הדומה לאת’ריום..

הצוות מצפה שהשיק את המונט עד סוף פברואר. שאר התכונות של עדכון Goguen יופעלו בו זמנית בהתאם לשלבים השונים של מפת דרכים של קרדאנו.

מבחינת הפונקציונליות, שדרוג זה ישווה את האסימונים המקוריים של Cardano לאסימונים פטרייתיים מסוג ERC-20 ו- ERC-721 שאינם פטרייתיים ב- Ethereum. לראשונה, משתמשים בבלוקצ’יין Cardano יוכלו ליצור אסימונים משלהם, בין אם זה אסימונים או NFT פטריות. בנוסף לדמיון זה עם בלוקצ’יין את’ריום, ישנם הבדלים עיצוביים בין האסימונים המקוריים של Cardano בהשוואה לאסימונים של את’ריום..

ההבדל בעיצוב סמלי של Cardano הוא USP?

ההבדל העיקרי הראשון בעקבות השדרוג הוא כי לא יהיו “דמי ביצוע”, אשר בדרך כלל גובים ממשתמש בעת אינטראקציה עם חוזה סמלי סמלי על בלוקצ’יין Ethereum, המכונה דמי גז..

ריצות השור האחרונות שהיו עדות באתרים ובאסימונים אחרים של בלוקצ’יין את’ריום הביאו לדמי גז גבוהים במיוחד עקב עומס ברשת, ובכך מרתיעים את המשקיעים הקמעונאיים להתערב. הינריך פייפר, מזכ”ל קרן קרדנו, דן עם Cointelegraph כיצד ישתלבו אסימונים מקוריים של קרדאנו בהיבט זה: “אסימונים מקומיים בקרדאנו” מזויפים “ברשת ללא צורך בחוזה חכם, ולכן אין דמי ביצוע נדרש לבצע אסימונים מקוריים ב- Cardano. ” הוא הוסיף עוד:

“במקום זאת, שליחת אסימונים מחייבת תשלום סמלי (הנקרא ‘ערך מינימום אדא’), שיש לשלמו ב- ADA, שישלח לצד האסימונים. אתה יכול גם לאגד מספר אסימונים מקוריים ולשלוח אותם יחד בעסקה אחת (זה מעלה את ‘ערך ה- ADA המינימלי’). עם זאת, עמלה זו אינה תלויה בעומס ברשת, או בהסתמכות על ביצוע חוזה חכם. “

אי צורך בחוזים חכמים לצורך זיוף אסימונים יביא ליתרונות אחרים מכיוון שלא יהיה מקום למבצעי הונאה לנצל פגיעות בחוזים חכמים, טעות אנוש וסיכונים אחרים הקשורים לחוזים חכמים – דבר שמייסד אתריום, וויטיק בוטרין, הזהיר את הקהילה מפעם אחרונה. שָׁנָה.

פייפר פירט בהמשך כיצד “מתבטלת” ההזדמנות לסנן כספים באמצעות ניצול חוזה חכם “בבלוקצ’יין Cardano:” אסימונים מקוריים המוגדרים על ידי משתמש ב- Cardano משתמשים באותו לוגיקה סמלית בסיסית כמו בלוקצ’יין Cardano עצמו. לשפת התסריט של קרדאנו אין מספרים שלמים בגודל קבוע, וחשב הספר עצמו עוקב אחר תנועות אסימון ומטפל בהיגיון האסימונים. “

ג’יימס בק, מנהל תקשורת ותוכן בחברת ConsenSys – חברת טכנולוגיית בלוקצ’יין התומכת בתשתית את’ריום – סיפר ל- Cointelegraph כיצד אית’ריום כתובות סיכוני חוזה חכמים אלה:

“Ethereum תומכת בחוזים חכמים מאז 2015, אולם פיתוח חוזים חכם הוא עדיין תחום מתבגר. עם Ethereum, כל שבוע מתגלים באגים וסיכוני אבטחה ומתווספים לרישומי שיטות עבודה מומלצות לאבטחת חוזים חכמים.

ADA נלחמת במקום מספר 4 לפי שווי שוק

ADA הגיע לאחרונה לשיא שלוש שנים ו קפיצה DOT ו- XRP של Polkadot יהפכו בקצרה לקריפטוגרפיה הרביעית בגודלה שנמצאת כיום במחזור. בניגוד למטבעות מם, כמו דוגקוין (DOGE), שזכו לאחרונה לתשומת לב מרכזית מהתקשורת ואפילו מאישים כמו אילון מאסק, הצמיחה של קרדאנו עשויה להיות מיוחסת לבסיסי הקול והעקרונות העובדים שיש לה..


מארי טטיבואה, מנהלת השיווק הראשית של Gate.io – פלטפורמת סחר בנכסים דיגיטליים, אמרה לקוינטלגרף כי הצוות בראשותו של צ’רלס הוסקינסון, יוצר קרדנו, “נקט בגישה ‘מחקר ראשון’ לפתרון הבעיות השונות הפוקדות את המודרני. מערכת אקולוגית של בלוקצ’יין: חוסר מהירות, עמלות גבוהות וכו ‘. ” היא הוסיפה כי “לדוגמא, האלגוריתם Ouroboros של Cardano היה האלגו הקונצנזוס הראשון שנחקר על ידי עמיתים בעולם. […] הדגש שלהם על ביצוע העבודה לפני השקת המוצר עזר להם מאוד. “

מכיוון שמשקיעים מוסדיים הם זרז מרכזי לשווקים כאלה, Cardano מתכוונת להשיג יותר כוח איתם בהשוואה לפרוטוקולים אחרים של בלוקצ’יין. פייפר הצהיר בפני קוינטלגרף:

“אנו מצפים כי הצעת הערך של קרדאנו, במיוחד מידת האבטחה והמחיר המשתלם המובטח באמצעות האסימונים המקומיים שלנו ומתמקדת בשיטות פורמליות, יתברר כי הוא פופולרי בקרב מוסדות ועסקים. פרוטוקולי בלוקצ’יין אחרים נאבקו בבעיות אבטחה מתוקשרות ביותר ובאובדן ערך עצום באמצעות ניצולי חוזים חכמים. בתורו, הדבר גרם למוסדות לנקוט בזהירות רבה בבחינת פתרונות מבוססי בלוקצ’יין. “

בנוסף, העובדה ש- Cardano יושמה ב- Haskell, שפת תכנות פונקציונלית שידועה ביישומי האחריות הגבוהה שלה, עשויה לפתוח מקרי שימוש עסקיים שונים בהם מעורבים ארגונים גדולים ואף ממשלות. פייפר הצהיר עוד: “Cardano עשויה לתפוס נתח שונה לחלוטין בשוק מאשר אתריום – זה של פתרונות זהות ברמה הלאומית, תשתית פיננסית אחורית ומקרי שימוש חזקים בארגונים.”

את’ריום עדיין מלך

למרות שקונספט “הרוצח את’ריום” קיים מאז שאת’רום זכה במונופול בתרחישים של שימוש בבלוקצ’יין, לא היו רשתות שהצליחו לייצר משתמשים ומפתחים כפי שאת’רום מתגאה בהן כיום. כמה רשתות ניסו לעמוד בתג זה כבר זמן מה ולא ממש צברו את עניין היזמים כצפוי.

היבט חשוב אחד שעליו נבחן תוך התייחסות לתחרות על Ethereum, יהיה נושא המדרגיות אותו Ethereum 2.0 מציע לפתור במעבר לפרוטוקול הוכחה. יכולת ההרחבה של Cardano צפויה להגיע דרך הידרה, שיהיו מספר ראשים המציעים תפוקות עסקאות גבוהות, הנמדדות בעסקאות לשנייה. כל ראש “הידרה” יכול לעבד עד 1,000 TPS.

פייפר אמר כי TPS לא יכול להיות המדד היחיד להרחבה בשל מבנה ראשי ההידרה של Cardano, שכן סוגים שונים של עסקאות יכולים להתרחש בבלוקצ’יין, והוסיף: “בעתיד, כל צומת Cardano (בהקלת מפעילי מאגרי המניות שלנו) יכול להפעיל ראש של הידרה. לכן, ה- TPS של רשת Cardano יכול להשתנות בהתאם למספר בריכות המוקד המפעילות ראש של הידרה. “

נכון לעכשיו, ישנם מעל 1,400 בריכות יתד עצמאיות הפועלות בבלוקצ’יין Cardano. עם זאת, ל- Ethereum יש כיום את מאגר המפתחים הגדול ביותר, הבונה יישומים וממשקים בשימוש נרחב, כגון MetaMask, Compound ו- Protocol, כולל פרוטוקול הליבה של Ethereum עצמו. בק ציין כיצד הבריכה של את’ריום מסתדרת מול קרדאנו:

“Ethereum הוא עדיין פרוטוקול הבלוקצ’יין המפותח ביותר, עם 42,457 מתחייב לקוד שלו מממוצע של 220 מפתחי ליבה פעילים חודשיים. Cardano לא כל כך הרחק מאחור, עם 37,327 התחייבויות, אבל IOHK מעורב גם ב- Ethereum Classic, שעשוי לנפח את הנתונים שיוחס להם הפרוטוקול. “

פעילות מפתח גבוהה זו היא קריטית לצמיחה של כל בלוקצ’יין והשפעות הרשת שלה. זה גם חשוב לִיצוֹר תקני חוזים חכמים ושיטות עבודה מומלצות כפי שניסה Ethereum לעשות. בנוסף, סוגיית המדרוג מטופלת כעת על ידי רשתות שכבה-שתיים, כמו אופטימיסט אוספים ו- ZK- אוספים, וכפי שבעק הודיע ​​עוד, הם מקטינים את “העמלות והגודש על ידי הגדלת תפוקת הבלוקצ’יין ליותר מ -1,000-2,000 TPS. . ”

ניתן לחשוב על שרשרת האוסף כמו פיסת נתונים עצמאית המאפשרת ניסויים באמצעות נתונים ומודלים של ביצוע שונים שעדיין מתיישבים על את’ריום. אוספים אלה הם חלק ממפת הדרכים של Eth2 ומתכוונים להפוך את אתריום להרחבה יותר בטווח הקרוב.

חוק מטקאלף קובע כי ערכה של רשת מסוימת הוא ביחס ישר למספר המשתמשים ברשת. זה יכול להיות המדד החשוב ביותר להערכת רשת, מכיוון שזה רומז לפעילות המתרחשת ברשת. כאן אתריום מתגמד לחלוטין עם קרדאנו, עם כתובות פעולות יומיות שעומדות מעל 760,000 בהשוואה לסביבה 71,000 משתמשים פעילים ב- Cardano.

ללא קשר ליישום שלהם וליריבות הנתפסת, בשלב זה ניכר כי את’ריום עדיין מקדימה את Cardano במירוץ הבלוקצ’יין בהתחשב במשתמשים ובמספרים של יישומי DeFi בהתבסס על רשתות החסימה שלהם..

סביר להניח ש- Cardano תוכל להתעדכן בהצלחה באת’רום לאורך זמן עם היסודות החזקים שלה, מה שעלול להוביל לכך שכמה מיישומי DeFi יעברו מאת’רום לקרדאנו, כפי שנעשה על ידי DNATags לאחרונה. פייפר, לעומת זאת, ניגש לשבירת ההגמוניה במבט חיובי:

“סביר מאוד להניח כי יותר מפרוטוקול בלוקצ’יין אחד יתקיים בהצלחה במרחב בעתיד. כל ישות של Cardano מתמקדת ביכולת פעולה הדדית לטובת כל תעשיית הבלוקצ’יין, ולא בתחרות ישירה והשוואה. אנו פתוחים לעבוד עם חסימות אחרות. “

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
Adblock
detector
map