Demystify 2021 עם תחזיות מגמת הצפנה מצוות Cointelegraph

שנה נוספת באה והלכה. רכבת ההרים שהייתה 2020 דורשת הקדמה מועטה (אם בכלל). עם זאת יש לומר כי פלח הבלוקצ’יין חווה משהו של חזרה להיווצר בימים האחרונים הכואבים האלה. ואכן, סגרנו את השנה עם מחירים גבוהים יותר, עמימות משפטית הושמצו יותר ויותר ואימוץ טכנולוגיה מבוזרת בקודקוד היסטורי. כאשר גורמי התצוגה הללו מאירים את דרכנו, הבה נקדיש רגע להביט לעתיד, כפי שצפו בספקולטיביות צוות העובדים בקוינטלגרף..

שאלנו את חברי הצוות שלנו לאן הם ראו את הענף שלנו בכיוון בשנת 2021. הדברים הבאים מייצגים מיזוג נרטיבי של תגובותיהם.

שוורים, בועות, ביטקוין

אנו עדים למחירים פרבוליים זמן קצר לאחר ההחלפה, ואחריהם תקופות ארוכות של מיצוי דובי, פעמיים בעשור האחרון. נראה כי שלטים מצביעים על המשך מגמה זו כשאנחנו נכנסים לשנת 2021. עד כמה אנלוג הזהב האהוב על כולם ינפח לפני שיחלוף חזרה ארצה? זה ניחוש של מישהו.

בניגוד לשווקים קודמים, שהונחו בעיקר על ידי אימוץ צרכנים, הריצה לשור הנוכחית נראית מונעת מכוחות שונים. סוף סוף ועם מהדהד מחריש אוזניים, מוסדות מסורתיים ומשקיעי מגה שמו לב לקולקטיב הנישה שלנו. אחרים עשויים לעקוב אחר הכביש שנסללו על ידי גווני אפור, MicroStrategy, כיכר ופול טיודור ג’ונס ברגע שהם שקלו את הסיכונים שלהם מול התגמול. אם מגמה זו תמשיך במסלול הנוכחי שלה, מחסור בשוק כתוצאה מכך יכול להניע מטבעות קריפטוגרפיים רבים כלפי מעלה למחירים שחלקם עשויים למצוא פוגעים בנימוק..

סביר להניח שנצפה בשינוי מתמשך בנרטיב של ביטקוין (BTC) ונכסי קריפטו אחרים של שבב כחול, מכיוון שטכנולוגיית הבלוקצ’יין משילה את השפעותיה השערורייתיות על ברק המכובדות. שיחות של ביטקוין כנכס מקום מבטחים עשויות להתרחש במהלך השנה הקרובה, במיוחד עם הנוכחות הבלתי פוסקת של COVID-19 והקריסה לכאורה מונעת אינפלציה של מטבעות פיאט אבן פינה..

שירותי תשלומים עשויים לטרוף לכלול תכונות קריפטו מקוריות ולשלב מקרי שימוש ארגוניים בטכנולוגיית בלוקצ’יין, בעקבות כניסת ענקית העסקאות של PayPal לחלל. הסיכוי לקרן קרן הנסחרת בביטקוין שאושרה סופית, או תעודת סל, עשוי גם לעודד טירוף גדול יותר, הערכת נכסים והבשלת סיפור..

בעוד ששפע של אופוריית מחירים קרוב (עם מזל כלשהו), חשוב לציין ששום ריצת שוורים לא מחזיקה לנצח. וכפי שנאמר, כך הם גדולים יותר…

דה-פיי עולה

מימון מבוזר היה ללא ספק השיחה של שנת 2020. צורה ניסיונית ורכה זו של מסחר נובו מעבירה עמודים פיננסיים חשובים, כגון המרת מטבע, הלוואות בטחונות, חלוקת נכסי מילואים, ניקוד אשראי וחשבונות חיסכון, לידיהם המבוזרים של הצרכנים. יסוד של חוזים חכמים, או התחייבויות מבוססות קוד שמבצעים את עצמם כאשר מתקיימים סדרה של פרמטרים מוגדרים מראש, שולט במערכות המתפתחות הללו. כמו ביטקוין לפניהם, פלטפורמות רבות של DeFi מחזירות את ריבונות המשתמשים שלהם מהמוסדות הגדולים מכדי להיכשל, שכל כך הרבה הגיעו לחוסר אמון..

בעוד שרוב המפלגות שנסקרו למאמר זה הסכימו כי בטוח שחדשנות DeFi תפשט במהלך 2021 ואילך, לא כל ההיבטים של הכוכב העולה הזה היו צפויים לנצח. למעשה, המגמה מספר 1 שהסופרים והעורכים שלנו חשו שעברה את דרכה הייתה הפרדיגמה השנויה במחלוקת של נכסים המכונה חקלאות תשואה..

חקלאות תשואה היא דרך נוספת לתגמל את משתמשי הפלטפורמה על מעורבותם. צדדים המספקים נזילות לבורסה מבוזרת, למשל, עשויים לקבל פיצוי באמצעות הקצאת האסימון הקנייני של הפלטפורמה. אסימונים כאלה מייצרים מספר רב של יתרונות, כולל יכולות ממשל וחוסר המנעות הערפילית של ספקולציות מחירים. בעוד שהמוטיבציה הפיננסית – כלומר חמדנות – גורמת לעיתים קרובות למשתמשים להשתתף בהיצע של פלטפורמה נתונה, הקהילה בכללותה התעייפה אי פעם מעודף הונאות, פריצות, משיכות שטיח, תקלות בחוזה וקריסת פלטפורמות.

ערך מיליוני דולרים אבד בשנת 2020 למכת הצבעונית שהיא חקלאות התשואה. אווירה של אומץ חסר שובע פיתתה את המשתמשים לנעול את הנכסים שלהם בחוזים חכמים שלא נבדקו לעתים קרובות, שפותחו לעתים קרובות יותר על ידי שחקנים אנונימיים, והובילו לעיתים לתוצאות הרות אסון. מי יכול לעמוד בסופו של דבר בפיתוי של 70,000% APY?

כמו רוב ההתקדמות בבלוקצ’יין, פרוטוקולים אלה הם אך ורק כלי. לדעת המחבר הצנוע שלך כי בידיים צודקות, מערכות תגמולים כאלה עדיין עשויות לספק את אבן הפינה למחר בהיר יותר..

האח הגדול עדיין צופה

מעטים הוודאות שאנו עשויים להרשות לעצמנו בכל הנוגע לעתיד הבלוקצ’יין, למעט אחד: בדיקה מוגברת של הרגולציה בטח תצעד אי פעם קדימה.

ישנם הרבה לא ידועים שטרם נחשפו כשמדובר בטכנולוגיה מבוזרת. החלטות שזימנו מזמן, כמו אלה שעשויות להציע בהירות מס גדולה יותר למשתמשים, עשויות בקרוב להיות באופק עבור התעשייה המתהווה שלנו. במצבים מסוימים, ויסות בולט עשוי לעזור (ולא לעכב) את החלל. נראה כי עלי התה מצביעים, למשל, כי הנפקת משטחי מטבעות פרטיים לא תוסדר בינתיים באגרסיביות. היכולת להסתתר בנכסים יציבים עשויה להקל עוד יותר על החיכוך ואי הנוחות שמרגישים משתמשים חדשים כאשר הם מתמודדים עם מערבולת התנודתיות הראשונה שלהם..

שאלות אחרות מתעכבות ללא מענה. האם אדווה היא אבטחה, ואם לא, מדוע לא? האם אי פעם פייסבוק תורשה להשיק את המטבע הקריפטוגרפי שלה? לכמה התנחלויות SEC נוספות אנו יכולים לצפות מהצעות מטבע ראשוניות בגיל הדינוזאורים? איזה סוג לחץ יפעילו ממשלות על חידושי DeFi? “שאל שוב אחר כך,” אומר כדור הקסם 8 של קוינטלגרף.

רגולציה מוגברת אינה הפעולה הפוליטית היחידה שאנו עשויים לצפות לה בשנת 2021. מדינות רבות מתכוננות להשיק מטבעות דיגיטליים של הבנק המרכזי שלהן – שינוי ימי שיחזק את מקומה של טכנולוגיית הבלוקצ’יין בדברי ימי ההיסטוריה. כמו כן, ממשלות עוקבות אחר הטכנולוגיה למגוון מקרי שימוש פנימיים ופונים לאזרח. אנו עשויים למצוא כל דבר, החל מיעילות מבנית מוגברת וכלה בשקיפות ההצבעה על הכניסה לשיקול ממשלתי במדינות ברחבי העולם בשנת 2021..

NFTs ואסימון ההון העצמי של המותג

אסימונים שאינם ניתנים לפגיעה הם כימרה המובנת מעט של תועלת מבוזרת. אסימונים אלה מאפשרים ליוצרים לייצר נכסים ייחודיים להפליא, ובכך ליצור את לוח השיגור האולטימטיבי לבעלות דיגיטלית ניתנת לקידום. יש מעט מגבלות למה NFTs מסוגלים לייצג. משחקים עם פריטים ותווים מסומנים מסיתים כלכלות מבוססות משאבים הנמתחות הרבה מעבר לחוויות בהן הם חיים. אמנים דיגיטליים מוצאים שם חדש ופיצוי באמצעות הפצה של יצירות מופת ייחודיות במינה, שלעתים מאפשרות ליוצריהם להרוויח, זמן רב לאחר המכירה הראשונית של היצירה. הם נתנו למתעניינים לאלף את הבעלות על מוצרים מוחשיים באמצעים שקופים ברשת. מקרי השימוש בהם עצומים, ותומכיהם שופעים יותר ויותר.

ראינו את כולם מקבוצות ספורט בינלאומיות ועד שחקני מדע בדיוני אגדיים משיקים אסימונים של יוצרים ומעריצים בשנת 2020. אין שום סיבה שמגמה זו לא תימשך, ואף תתרחב לתעשיות טריות, במהלך שנת 2021. כאשר הם מתוזמרים כראוי, NFTs לעזור ליצור קשרים הדוקים יותר עם צרכני המותג. אין ספק שאנו יכולים לצפות שמעמד נכסים זה יתרחב לעולם המשפיעים, ובקרוב למותגים גדולים, צוותים, ארגוני צדקה וקבוצות זיקה. רשתות NFT יפתחו את הדלת האחורית לקריפטו עבור צרכנים שאינם מתמצאים בטכנולוגיה, ובסופו של דבר יזידו את האסימון המלא של הון עצמי..

העלייה של את’ריום

עם השקתו של Ethereum 2.0, אנו צפויים ככל הנראה שיא פריחה מתמשך עבור הבלוקצ’יין המשמש ביותר בעולם. במקביל, הנרטיבים סביב “רוצחי את’ריום”, דוגמת קרדאנו ופולקדות, בישרו פעם נוספת לעבר שיחות “במקביל לצד ETH”. רבים מהפרויקטים הללו ישגשגו ככל הנראה באמצעות בראווה של שיפורים חוצי שרשרת.

יצירת אוראקלות חדשות (והשותפויות הרלוונטיות שלהן) צריכות להתמיד בעתיד הקרוב, ולהרחיב את התועלת שבמערכת האקולוגית המבוזרת המגוונת. ככל שגדלים בנתונים שימושיים ברשת, סביר להניח שחברות וממשלות ירצו להשיק חוזים חכמים משלהם המשתמשים בכל הסביבה.

עם זאת, תוכן ציבורי רק יביא אותנו עד כה. 2021 עשוי להוליד התפשטות של חוזים פרטיים חכמים, שאף שהם מאובטחים באמצעות רשתות ציבוריות, הם מבטיחים את סודיות האדריכלים שלהם. אף על פי שתוכן ופעולות של חוזים אלה עלולים להיות מטושטשים, אך תוצאותיהם עדיין צריכות להישאר ניתנות לאימות בפני גורמים חיצוניים.

רנסנס ממשל

היכולת הגלומה בקנה מידה עולמי של אנשים ריבוניים לשלוט בעצמם ללא צורך בייצוג אלקטורלי היא פריבילגיה שנשללת מכל מי שבא לפנינו – אך עולמנו משתנה. נכנסנו לעידן חדש, שבו קהילות עצמאיות יכולות לשגשג ללא מימון או משאבים זרים; עולם שבו פלטפורמות עונות ללקוחות שלהם מכיוון שלקוחותיהם הם גם המחברים, התורמים והמיטיבים שלהם.

התחדשות של חפצי עבר של חדשנות מבוזרת כמו ארגונים אוטונומיים מבוזרים עשויה לצמוח בדרכים חדשות ומפתיעות, ולהוביל לחשיבה מחודשת על המשמעות של להיות “תאגיד”. עובדים עשויים להתחיל להשתלט על הגורל שלהם, ולבצע מהפכה בתפיסה של איזון בין עבודה לחיים ושכר הון עצמי. חברות שפעם ביצעו מעשי זוועה בשם השורה התחתונה שלהן עשויות למלוך תחת ניהול חדש של דמוקרטיה ישירה.

הצעות חליפין ראשוניות עשויות בקרוב למלא את החלל שהותירו הצעות המטבע הבלתי מוסדרות לשנת 2017. אלה אמורים לאפשר לצרכנים לשים את משקלם מאחורי הרעיונות שמעוררים בהם השראה מבלי לחשוש ממחסור באחריות, שהיה אי פעם כל כך במהלך ריצת השוורים האחרונה..

רשתות חברתיות ומדינות חברתיות דיגיטליות עשויות להיות גם וריד בלתי מנוצל לחלוצי הקריפטו – דוגמה להבטחה הקניטה תמיד של זהויות דיגיטליות מאובטחות קריפטוגרפית. פסגתו תתאים לאנונימיות מבלי לוותר על האחריות.

השקעים האפלים של האנושות

הונאות, כופר דיגיטלי, משאבות וזרוק, פסידות של סלבריטאים פסאודיים ומזלגות קורסות. כך הם היו, וכך הם יהיו. בואו נאמר ללא עוררין כי הבטן האפלה של האנושות הייתה קיימת הרבה לפני יצירת הטכנולוגיה המבוזרת, והיא תימשך זמן רב לאחר התלקחויות שמש אפוקליפטיות שיחזירו את המינים שלנו לעידן האבן לפני התעשייה. ראינו כל מיני פעילות חסרת מצפון מהזוהמה חסרת הפנים המאכלסת חלק ניכר מהחברה הדיגיטלית שלנו. כמו הידרה, כאשר אחד מהם מוטל, שניים נוספים עולים.

אין ספק שמגמה זו תמשיך הלאה, אם כי בתקווה מתוך הבנה הולכת וגוברת כי האנשים – ולא הטכנולוגיה – הם האשמים..

בואו ונשתדל להתמודד עם הפקרות חוקיות זה באמצעות חינוך סבלני של משפחתנו, חברינו, חברינו וזרים דיגיטליים. סבתא לא יודעת שפקידים ממשלתיים אינם דורשים תשלומי ביטקוין מפוקפקים על איום על חילוט נכסים. אתה צריך לספר לה.

לסיכום

אז הנה לך. זהו זה. זה הציוץ – כל זה כמעט 2,000 מילים. השג את כרטיסי הבינגו שלך משנת 2021, מכיוון שתפקידך להחזיק תחזיות אלה בחשבון.

מטעם צוות Cointelegraph – שנה טובה, והרבה תשובות מאושרות!

החברים הבאים בצוות המערכת שלנו תרמו את מחשבותיהם ותחזיותיהם לסיפור זה: כתבי חדשות: סם בורגי, לוקאס קארם, קסיו גוסון, בנג’מין פירוס, רייצ’ל וולפסון, טרנר רייט; כתב השווקים: מרסל פכמן; עורך ארה”ב: ג’פרי אלבוס; עורך עותקים: ג’ונתן דייונג; ראש הווידיאו: ג’קסון דומונט; עורך מדיניות: קולן פוסט; עורך טכנולוגיה: אנדריי שבצ’נקו; עורך סוף השבוע: אנדרו תורמן; עורך דעה: מקס יקובובסקי; מנהלים עורכים של Cointelegraph Turkey – Erhan Kahraman, Cointelegraph Brasil – Rafaela Romano ו- Cointelegraph China – Amey Wang; עורך ראשי: ג’ון רייס; עורכת מנהלת: קריסטינה לוקרציה קורנייר.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map