מה קורה DOGE? TikTok יוצר פרדיגמת מסחר חדשה בקריפטו

פחות משבועיים לאחר התפוצצות מחיר ונפח המסחר של Dogecoin (DOGE) בעקבות אתגר TikTok שהתעשר והפך לוויראלי, מטבע המם עלה שוב לכותרות. הפעם, הציוץ ההומוריסטי של אילון מאסק הפך בקצרה את מגמת הירידה שהנכס נכנס אליו מאז שהחיזוק של TikTok החל להתפוגג.

למרות שההתפתחות האחרונה עשויה לחזק את הרושם כי דוגקוין רק משגשגת במחזורים חולפים וגחמניים של תשומת הלב של האינטרנט, היא לא אמורה לטשטש את הלקחים הפוטנציאליים הגדולים יותר של נחשול מוקדם יותר של המשתמש..

מפעל מם פוגש מטבע מם

TikTok, האפליקציה לשיתוף וידאו ברך כשירות הרשתות החברתיות הצומח ביותר בהיסטוריה, מספק סביבה מושלמת ליצירה והפצה של ממים אורקוליים. אתגרי TikTok מייצגים צורה תקשורתית ויראלית במיוחד שבה המידע עובר במהירות הבזק, דבר שעשוי להכפיל את מעורבות המשתמשים בסדרי גודל תוך מספר ימים..

המשתמש באפליקציית הווידאו jamezg97 החל לפרסם סרטונים שקוראים לעמיתי TikTokers להשקיע ב- Dogecoin מתישהו בסוף יוני, אך זה היה ב -2 ביולי של המשתמש. הודעה נראה שזה גרם להתעוררות הקנייה שלאחר מכן. נכון לזמן העיתונות, הסרטון הקליט יותר מ -1.1 מיליון צפיות.

מתחילת התנועה התלולה כלפי מעלה סביב ה -6 ביולי ועד לשיא ה- 9 ביולי, מחיר המטבע הוכפל ביותר מ- 0.0023 דולר ל -0.0049 דולר, בעוד שנפח המסחר היומי קפץ פי עשרה מכ -110 מיליון דולר ל -1.1 מיליארד דולר, על פי נתוני CoinMarketCap. נתוני המגמות של גוגל הראו עלייה מקבילה במונחי החיפוש הקשורים ל- Dogecoin באותו זמן. משם האפקט הקצר של קמפיין TikTok החל לדעוך.

כמטבע לשון בהשראת מם ועוצב עוד בשנת 2013 כדי לפנות לקהל רחב יותר בעל יכולת טכנולוגית פחות מאמני הביטקוין הארדקור, Dogecoin היה מתאים להדהד עם בסיס ה- TikTok המחפש בידור. נקודת מכירה נוספת הייתה מחיר זעיר של מטבע יחיד, מה שהסתיר ככל הנראה את העובדה שהעלאתו ל -1 דולר כפי שהוצע תדרוש עלייה של עשרות אלפים באחוזים..

תגובת המערכת האקולוגית של קריפטו

ללא קשר למניעים שהפעילו את זרם המשתמשים החדשים, לא לקח זמן רב עד שמשתתפי שוק מסוימים פרשו את התשתית הדרושה כדי להתאים אותם. ב- 9 ביולי הכריזה פלטפורמת חילופי המטבעות על OKEx על השקת מסחר נקודתי ממונף, חוזי החלפה תמידית ושמירת תכונות ב- Dogecoin, בעוד בינאנס פתחה בחוזים עתידיים נצחיים..

מנכ”ל OKEx, ג’יי האו, הסביר את ההחלטה להרחיב את ההיצע של Dogecoin ולמרות המוניטין של נכס מם, המטבע אינו בדיחה, מכיוון שהוא פונקציונלי לחלוטין כשיטת תשלומים ובעל קהילה חזקה. פלטפורמת מסחר מרכזית נוספת לרישום מיידי של Dogecoin הייתה Bitfinex, שמנהל הטכנולוגיה הראשי שלה, פאולו ארדינו, התייחס לסגנון הדיאלוג הפנימי של דוג’ה במסגרת צִיוּץ: “וואו כזה! MegaDOGE ב- @bitfinex! שחרר את הגוד בוי !!!!!!!!! ” ארדינו נשמע שמור יותר כשדיבר עם קוינטלגרף ואמר כי ההחלטה לרשום את הנכס התקבלה בתגובה לביקוש הצרכנים:

“אנחנו תמיד מקשיבים לבסיס המשתמשים שלנו ומבקשים להציע את האסימונים שהם רוצים לסחור בהם. אני לא יכול להגיב על הרגש של אסימון כזה או אחר. כחילופי דברים, אנו אגנוסטיים סמלים. אנו פשוט מספקים פלטפורמה בה אנשים יכולים לסחור. […] בתור בורסה, Bitfinex תומכת בהכללה פיננסית, ולכן אנו רואים בכך מגמה חיובית במידה רבה, אך המשקיעים תמיד צריכים לשקול היטב את הסיכונים. “

העומס במניות של שנת 2020

אחד המשפיעים באינטרנט להגיב על הבהלה של הדוג’ים היה דייב פורטנוי, מייסד הבלוג של תרבות הספורט והפופ Barstool Sports. פורטנוי התחיל לסחור במניות במהלך העונה היבשה הספורטיבית בגלל המגיפה והשיג כוח מרשים בקרב סוחרי קמעונאות עם הפעלותיו המשעשעות של הסרטים החיים. בסרטון שהתקיים לאחרונה הוא לקח רגע לתאר את עצרת הדוגקוין כ”משאבה וזרוק “.

באופן מוזר, הרעיון של פורטנוי עצמו כיצד פועלים שוקי המניות יכול להיות מתואם יותר עם הכוחות שעומדים מאחורי הזינוק הקצר של המטבע מכפי שניתן היה להצביע על פיטוריו “רוזה מבעבעים” מזדמנים. חלק עצום מפניית הבידור שלו נובע מהגישה הקלילה שלו למסחר. מגלוי מודה שיש לו “אפס מושג” מה הוא עושה כדי לומר שוב ושוב את “המניות רק עולות,”פורטנוי מגלם את הרעיון כי הערכות שווי הון אינן קשורות למציאות כלכלית מוחשית כלשהי, מה שהופך את המסחר היומי בשונה מהימורי ספורט.

פורטנוי אמנם לא מקדמת במפורש את הרעיון שהתנהגותם ההמונית של המשקיעים הקמעונאיים יכולה להניע הערכות שווי נכסים, אך ישנן עדויות לכך, למעשה. כמה משקיפים בוול סטריט אַשׁרַאי זרם הסוחרים הקטנים למחירי המניות המתנשאים למרות הכלכלה המתקשה. נראה כי הבום הוא מונע על ידי מהמרים בספורט המחפשים פעולה; אנשים שמשועממים בבית שרואים בבדיקות הגירוי שלהם כסף בחינם לשחק איתם; והיא נעזרת מאוד באפליקציות מסחר ממוסדות כמו Robinhood.

יש קהילה שהתגבשה סביב פורום Reddit r / WallStreetBets צבר הרבה מאוד ידועים במהלך החודשים האחרונים. שם, המשתתפים מנהלים קמפיינים של סחר באופציות מתואמות בניסיון להעלות את נכסי היעד – אסטרטגיה אגרסיבית שנראית כמו משאבה וזרוק מבוזרת. הרעיון הבסיסי הוא שיש בשוק המניות פגיעות מבניות שניתן לנצל באמצעות פעולה קולקטיבית.

מסחר בקריפטו, סגנון זומרי

אם אפילו שוקי המניות המסורתיים הפכו לזירת ההימורים של משקיעים קטנים על מניות ומניפולציה בהיקף המוני המונע על ידי מדיה חברתית, זה כמעט לא מזעזע עבור מרחב הקריפטו – באופן מסורתי שמונע על ידי המשתמש ומגיב לסנטימנט הפופולרי – לייצר אירוע כזה. כמו משאבת TikTok של Dogecoin. אנליסט שוק הקריפטו מתי גרינשפן הגיב בפני קוינטלגרף:

“זה לא רק DogeCoin. הערכות שווי של טסלה, הרץ וניקולה הן דוגמאות עיקריות לאופן שבו סנטימנט ברשתות החברתיות יכול להניע מחירים. באופן פיגורטיבי. במרחב ההצפנה, סנטימנט זה ממלא תפקיד גדול עוד יותר מכיוון שחלק גדול מערך האסימונים נגזר מאפקט הרשת. “

קשה לדעת אם מדובר בדמוגרפיה או אידיאולוגיה שהם המרכיב הפעיל העיקרי התורם לתפיסה הרווחת יותר ויותר של סחר – הן במניות מסורתיות והן בנכסים דיגיטליים – כמותג של ספורט סייבר. יתכן ש- Generation Zers שמתחילים לזרום לשורות המשקיעים הקמעונאיים מביאים חתיכות מהתרבות המקוונת והשובבת שלהם לתחום הפיננסי..

ייתכן גם שהניתוק הבולט של השווקים הפיננסיים מהכלכלה האמיתית, בשילוב עם החילוץ הארגוני של תקופת הפנדמיה והדפסת כסף משתוללת, גורמים לבסוף לתפיסה שיש ערך פחות “בסיסי” בערך שוק הנכסים מאשר שם הוא שרירותי ותלוי.

ארדואינו של Bitfinex סבר כי במקרה של שווקי הצפנה, התבגרות מחלקת הנכסים עלולה בסופו של דבר להוביל להסתמכות מופחתת על מצבי הרוח של הרשתות החברתיות: “שטח הנכסים הדיגיטליים יבשיל לאורך זמן. ככל שהתעשייה מתבגרת, יתכן והרגש שחלק מהאנליסטים רואים את השווקים יפנה את מקומו לניתוח מהותי. ” עם זאת, מכיוון שתנופת המסחר הקמעונאי מעסיקה שווקים “בוגרים” עוד יותר, סביר לחשוד שהמותג החדש של מסחר מונע חברתי יכול להיות כאן כדי להישאר, הן בתחום המניות והן בתחום המטבעות..

בניגוד לאירועים בודדים כמו תמיכות הומוריסטיות של מיליארדרים בזבזניים, ניתן לגייס באופן שיטתי תמיכה המונית של עשרות משתמשים מקוונים. בהשוואה לשיעורי נכסים מסורתיים גדולים יותר עם תשתיות המסחר המועדות לאינרציה שלהם, שטח המטבע הקריפטוגרפי גמיש יותר בכל הנוגע לתפיסת פרצי תשומת לב מקוונים לטווח הקצר, כפי שממחיש התגובה המיידית לזינוק ב- Dogecoin..

השקעה במיתוג יצירתי, בניית קהילה מקוונת וממשקים שמישים עשויה להיות הדרך של תעשיית הקריפטו להפיק תועלת ממותו של רצינות מתה במסחר קמעונאי ובפיתוי בקרב מחפשי אדרנלין ומחפשים כיף שמשתכנעים ששווי הנכסים הוא ערך פונקציה של מה שהאינטרנט חושב שזה.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map