זמן לזרוח? צריך לתת לקריפטו הזדמנות אחרי דרמת GameStop

מה שקרה למניות GameStop בסוף ינואר יזכרו המשקיעים לאורך שנים רבות, שכן זו הייתה כנראה הפעם הראשונה בהיסטוריה של “השוק החופשי” שקבוצת אינטרנט המתוארת בעצמה “מתנוונת” מערימה חבורה. של המקצוענים בוול סטריט במשחק שלהם.

כסיכום, ב -27 בינואר, כאשר ממוצע התעשייה של דאו ג’ונס צנח בחדות ביותר מ -2% – בעיקר בגלל שהפדרל ריזרב של ארצות הברית הודיע ​​על מהלך שמירת הריבית סביב אחוז האפס – מניות קמעונאית משחקי הווידאו GameStop. (GME) ורשת בתי הקולנוע AMC Entertainment (AMC) המשיכו לעלות בשיעור של 130% ו -300% בהתאמה, והביאו את שווי השוק שלהן ל -24 מיליארד דולר ול -6.74 מיליארד דולר..

זינוק חסר תקדים זה הופעל על ידי קבוצה של סוחרים קצרים עצמאיים הפועלים מתוך Reddit subredd בשם r / Wallstreetbets. הם הצליחו להכיר בכך שמנהלים בקרן הגידור ניו יורק, מלווין קפיטל, קצרו מניות של GameStop כדי להרוויח לעצמם רווחים נאים..

בקצרה, “קיצור” הוא נוהג הנהוג במסחר בשוק המניות, בו אדם לווה מניות רק כדי למכור אותן באופן מיידי בתקווה לרכוש אותן בחזרה ברגע שהם יירדו במחיר. לאחר מכן האדם יכול להחזיר את המניות למלווה, תוך כדי לקבוע את ההפרש בין המחיר בזמן ההשאלה והחזרת המניה..

לאחר שראו חלון הזדמנויות זה, מספר רב של Redditors התחיל לשאוב את GME ו- AMC, בין היתר, וכתוצאה מכך המחירים עלו ביותר מ -2,000% תוך מספר ימים. זה גרם למלווין קפיטל הפסדים משמעותיים מְשׁוֹעָר להיות שווה מיליארדי דולרים.

בעבר היו אינספור תרחישים דומים שהתנהלו בדיוק כך, בהם יש מיליארדרים עלה זו נגד זו לאחר שהבינו שפעולת קיצור רחבת היקף מתרחשת. עם זאת, הפעם, מכיוון שקבוצת אנשים ללא שם הצליחה להסיט מהלך כזה, נותני שירותים פיננסיים כמו רובינודה ו TD Ameritrade גילו מחדש את האתיקה הפיננסית שלהם והחליטו לעזור לוול סטריט לצמצם את הפסדיה..

מצב GME עשוי לשמש מחליף משחק לקריפטו

מכיוון שמניות מסורתיות עומדות כעת בפני משאבות וזריקות קריפטוסק בנוסף לשומרי הסף המסורתיים כמו רובינודה לשחק את האח הגדול בתואנה “להגן על לקוחותיהם”, Cointelegraph הגיע אל ניקיטה אובצ’ניק, מנהל פיתוח עסקי ראשי למצטבר חילופי מבוזרים 1 אינץ ‘. לדעתו, חשוב שאנשים יבינו שיש הבדל גדול בין תוכניות משאבה וזרוק מסורתיות לבין מה שקרה עם GME, והוסיף:

“רובינודה וחברות אחרות שמנעו מהן לסחור יצרו תקדים מקומם, כזה אשר מקווה שלא ייסבל על ידי הרשויות. למשתמשים צריכה להיות גישה ושליטה מלאה על הנכסים וההחלטות שלהם בכל עת, ו- DeFi הוא הפיתרון היחיד שנבדק בקרב, שיכול לפתור את הבעיה בצורה שקופה. “

ג’ייסון לאו, מנהל התפעול הראשי של חילופי המטבעות OKCoin, אמר כי הוא שמח שהאירוע הזה סוף סוף פותח את עיני כולם למניפולציות בשוק המשתוללות בשווקים הפיננסיים החופשיים של ימינו. “קריפטו הוא שוק חופשי לחלוטין, יש אפס חסמי כניסה”, הוסיף.

לאו מאמין גם שתקריות כמו אלה הן דוגמא לכך מדוע מתווכים רעים למערכת האקולוגית הפיננסית, תוך שהם מדגישים את הצורך לביזור רב יותר. באופן דומה, ויטאליס אלקינס, מנהל התפעול הראשי של Tradelize – פלטפורמת מסחר במטבעות קריפטוגרפיים, אמר ל- Cointelegraph:

“מאז שנת 2020, היצע הכסף של M1 גדל בכמעט 3 $ דולר. זה דומה לכמות הכסף שנוצרה מאז המשבר הפיננסי העולמי בשנת 2008, ובכל זאת מדובר ב -40% מסך היצע ה- M1 במחזור. […] אני מאמין שתופעת ה- GME אינה עוסקת בילדים בני 15 שמתעסקים בשוק. מדובר במחאה מצד המשקיע הממוצע ועל המערכת הפיננסית המחמירה את אי השוויון וקרובה מאוד למיצוי מגבלת האמון (של המשתמשים בה). “

גוגל ואפל באים לחלץ

ברגע שרובינודה התחיל למנוע מסוחרים חובבים להמר על מניות השאיבה, מאות אלפי משתמשים ממורמרים החליטו להשאיר דירוג של כוכב אחד לאפליקציית סחר המניות בחנות Google Play וב- App Store של אפל. כתוצאה מכך, הדירוג של רובינודה המשיך לצלול מתחת לכוכב אחד כמעט בן לילה.

עם זאת, ב- 29 בינואר התברר כי צוותי הפיתוח של גוגל ואפל החליטו להתייחס להסרת הביקורות והתלונות השליליות בנוגע לרובינודה, כאשר גוגל בעבר נָקוּב כי “דירוגים וביקורות שנועדו לתפעל את הדירוג הממוצע של האפליקציה או את הביקורות המובילות” מפרים את המדיניות שלה, ובכך שוללים את דעות לקוחותיה ומשלחים את דירוג האפליקציה מעל טווח ארבעת הכוכבים..

בעקבות זאת, המוני משתמשים שוב החליטו להפציץ את רובינודה בדירוג של כוכב אחד, ולשלוח אותו לכוכב אחד בפעם השנייה תוך כמה ימים בלבד. עם זאת, נראה כאילו הפעם, גוגל לא יהיה נחלץ להצלת האפליקציה. ב- App Store של אפל, רובינודה יש ​​כיום דירוג של ארבעה כוכבים, אך עם הביקורות השליליות שעולות בקצב זועם, זה עשוי להשתנות בקרוב.

האם DeFi הוא הדרך לצאת מהעימות?

מסקנה אחת שנדמה כי קהילת הקריפטו מסכימה עליה היא שפעולות שנעשו על ידי נותני שירותים כמו רובינודה, פומבי ו- TD Ameritrade מצביעות על כך שכסף גדול שמור רק לאליטות וכי האדם הממוצע אינו יכול או לא צריך לתלות תקוות לצבור. עושר, במיוחד באמצעות המערכת הפיננסית מדור קודם. מארי טטיביב, מנהלת שיווק ראשית בבורסת המטבעות שערים Gate.io, אמרה לקוינטלגרף כי בכל הנוגע למימון מבוזר:

“לכל אחד יש את החופש ליצור מכשירים פיננסיים וליצור שווקים משלו במקום להיות תלוי במישהו אחר שינהל זאת עבורם. כמו כן, הגמישות הפיננסית של DeFi – ללא מגבלות ריכוזיות לעסקאות, נזילות או השפעה על השוק – מהווה פלטפורמה אידיאלית לצמיחת העולם הפיננסי מבלי לעבור את המורות הרגילות של מניפולציה וצנזורה מיותרת. “

עם זאת, צ’רלס בובירד, סגן נשיא לתוכן של חברת הייעוץ Quantum Economics, סבור כי למרות שההתפתחויות האחרונות שעסקו ב- GME ו- AMC היו מעניינות מאוד לצפייה, הן אינן מביאות טיעון מספיק חזק לכך שדה-פי היא הדרך היחידה לצאת מצבים כאלה בעתיד.

לדעתו, פיתרון אחר – כזה שרבים בתעשיית הקריפטו אולי לא אוהבים במיוחד – יכול להיות התערבות הרגולטורים. בובירד ציין כי מזכירת האוצר ג’נט ילן זימנה לאחרונה את ראשי גופים ממשלתיים, כולל הפדרל ריזרב ונציבות ניירות ערך, לבחון נושאים כמו הוגנות בשוק ותנודתיות בנכסים, פעילויות שעשויות לסייע בבלימת פרקים דומים בעתיד. הוא הוסיף:

“כן, שוק המניות סבל ממניפולציות בנקודות מסוימות. כך גם שוק הקריפטו. בעוד שמערכת המורשת עשויה למות בשלב מסוים, לפנות מקום למערכת שמעריכה ביזור ושקיפות, אין לנו ציר זמן להתפתחות כזו. “

בקו חשיבה דומה במקצת, אלקינס גם סבר שלמרות שדה-פי הוא ניסיון “לתקן” את המערכת הפיננסית מדור קודם, זה לא הדרך היחידה לצאת. הוא מאמין שככל שהדברים נראים, DeFi בהחלט לא יכול להיחשב כאלטרנטיבה הגונה למערכת הפיננסית המסורתית שפועלת כרגע. עם זאת, הוא אכן הודה כי עם קצב ההתפתחות של DeFi, יש תקווה כי מקרים של שימוש באימוץ יופיעו בעתיד: “ETH 2.0 מגיע והורדת דמי יכול להיות צעד קטן עבור האנושות אך צעד גדול עבור DeFi. ”

הרס של Gamestop עזר להציב את הקריפטו במקום טוב

אמנם עדיין נראה כאילו מספר רב של אנשים טרם קלטו לחלוטין את העוצמה של מה שיש לטכנולוגיית הקריפטו להציע, אך הרבה משקיעים סיבתיים מתחילים כעת לשאול שאלות כיצד רובינודה יכולה אפילו להעלות על הדעת הגבלת המשתמשים בה בראשונה. מקום.

נושא כולל זה של צנזורה והדרה פיננסית הוא נושא משמעותי במימון המסורתי, והוא עשוי לשמש עבור רבים כשער לכיוון למידה על מימון מבוזר המופעל באמצעות קריפטו, על פי טטיבו:

“זה לא מספיק להיות אחזקת הנכסים שלך עכשיו. כל אחד צריך לקבל גישה לאותם כלים פיננסיים שיש לאליטות. העתיד הוא המקום בו האוצר אינו נמצא בבעלות ממשלה, קרן גידור או מיליארדר כלשהו. זה אפשרי עם DeFi. “

באופן דומה, אובצ’ניק מאמין כי המקרה של GME עומד בסופו של דבר לסייע לתעשיית הקריפטו, במיוחד משום שהוא יעזור למשקיעים להבין שזה פשוט בלתי אפשרי עבור מישהו לעצור את עסקאותיהם בבורסות מבוזרות..

קשור: r / Wallstreetbets לעומת וול סטריט: הקדמה לדפי שפורץ למקום?

עם זאת, הוא קבע שמבחינה חוויית משתמש גרידא, יישומי בלוקצ’יין עשויים להיות מורכבים מדי מכדי שמשתמשים חדשים רבים יוכלו להבין מיד. “ייקח לפחות שנתיים עד שהפרוטוקולים הנוכחיים יתפתחו”, הוסיף.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map