אמנות מסומנת: NFTs מציירים עתיד מזהיר עבור אמנים, blockchain tech

ב -23 בספטמבר הודיעה ענקית בתי המכירות הפומביות, כריסטי’ס, כי היא מתכננת למכור את האסימון הראשון שלה, או NFT, במכירה פומבית. זה היה שבוע בלבד לאחר מכירת השיא של 100 אלף דולר במכירה פומבית של יצירה אמנותית דיגיטלית שהשתמשה גם באסימון מבוסס בלוקצ’יין כדי להעמיד את זכויות הבעלות החדשות של האספן..

בינתיים, אנתוני פומפיאנו, מייסד שותף ומורגן קריק דיגיטל, כתבתי ב- 21 בספטמבר: "אני באופן אישי מאמין ששווי שוק האמנות הדיגיטלית יגדל ויהיה גדול משווי שוק האמנות הפיזי. זה אולי נשמע מגוחך היום. ” 

ברור ששוק האמנות הדיגיטלית מתחמם. דאנקן קוק פוסטר, מייסד שותף בגלריה הדיגיטלית Nifty Gateway, אמר ל- Cointelegraph: “תנועת האמנות הדיגיטלית צומחת בקצב מהיר להפליא. כמות הצמיחה שאנו רואים הפתיעה את כל המעורבים לדעתי. ” 

אפשר כנראה לייחס הרבה מזה למגפת הנגיף הקורונאית שצמצמה את הנסיעות והשביתה מוזיאונים לאמנות. “האמנות הדיגיטלית מאפשרת לאנשים לעסוק באמנות מבתיהם, במחשבים שלהם, בטלפונים שלהם ולשלוח תמונות / סרטונים הלוך ושוב בקלות, מה שהופך את האמנות הדיגיטלית למתאימה במיוחד לתקופה זו בהיסטוריה”, בלייק פינוקיין, מחבר שותף. נייר עמדה בנושא אמנות מבוססת NFT שכותרתו “אמנות קריפטו: מבט מבוזר”, אמר לקוינטלגרף. אבל אולי משהו אחר קורה. אחת הסוגיות ההיסטוריות באמנות הדיגיטלית הייתה כי “למעשה בלתי אפשרי לייצר רווחים”, אמר פינוקיין והוסיף:

“אם משהו קיים רק בצורה דיגיטלית – כלומר גיף, מם, תמונה דיגיטלית, וידאו דיגיטלי – קל פשוט לצלם מסך, להעתיק או להדביק אותו, או לשכפל אותו. ערכה של יצירות אמנות דיגיטלית פוחת בכל הנוגע למכירתו באופן מסחרי משום שהוא כל כך קל להעתקה – וקשה לעקוב אחר מהו, למעשה, הגרפיקה המקורית. “

אך מצד שני, אם מסמל יצירות אמנות דיגיטליות, תמיד ניתן לאתר את המקור באמצעות אסימון, “מה שמקל הרבה יותר על קבלת ערך מסחרי מכיוון שמישהו יכול ‘להחזיק’ את המקור בפועל,” אמרה..

“זה חשוב מאוד לאמנות דיגיטלית”, אמר ג’ובאני קולביצה, עוזר פרופסור למדעי הרוח הדיגיטליים באוניברסיטת אמסטרדם, לקוינטלגרף והוסיף כי האסימון “מאפשר לנו להחליף וליצור ערך מצורות אמנות שבעבר היו בעייתיות.”

ב- 18 בספטמבר, NonFungible.com, אתר העוקב אחר נתוני מכירות של NFT, דיווח שיא בכמויות NFT הקשורות לאמנות (162,385 דולר), ואחריו ב -22 בספטמבר המספר היומי השני בגובהו שהושג אי פעם (123,205 דולר). השיא מאז יוני בחודש מכירות הדולר האמריקאי של אמנות דיגיטלית מבוססת בלוקצ’יין היה בולט.

אמנות דיגיטלית + בלוקצ’יין = אמנות קריפטו

אמנות דיגיטלית קיימת כבר עשרות שנים. התחילו אמנים להתנסות עם מחשבים עוד בשנות החמישים והשישים, אך רק לאחרונה האומנות הדיגיטלית הופעלה בפלטפורמת בלוקצ’יין. לדוגמה, האסימון הלא-פגמי של את’ריום, ERC-721 – המשמש גלריות דיגיטליות רבות – לא פותח והופץ עד תחילת 2018.

עולם האמנות המסורתי מבטל לעיתים קרובות את האמנות האלקטרונית, ושואל: מדוע להביא אמנות דיגיטלית כאשר ניתן ליצור ממנה עותקים? – הסביר ולדיסלב גינזבורג, מנכ”ל בלוקפארטי. למרות זאת, "אני יכול להשתמש בטכנולוגיית [NFT] כדי להוכיח שיש לי את הנכס הדיגיטלי המקורי." גינזבורג השווה בין אמנות דיגיטלית לספרים אלקטרוניים, שכמו אמנות דיגיטלית הייתה קיימת עשרות שנים בלי עניין רב עד שהופיעו מכשירי קריאה כמו קינדל ואייפד.. "לאמנות דיגיטלית יש את הרגע של קינדל ואייפד עכשיו," הוא אמר תוך כדי דיבור בפסטיבל האמנות CADAF Online.

“עולם האמנות השתוקק לדרך לאסוף אמנות דיגיטלית ו- NFT הם פתרון מושלם לבעיה זו”, אמר קוק פוסטר והוסיף כי כולם צריכים להבחין בין אמנות דיגיטלית לאמנות קריפטו, האחרונה היא האסימון או המאופשר בבלוקצ’יין. הגרסה של הראשונה. על פי נייר העמדה “Crypto art” הנ”ל, שאותו כתב קולביצה, התיאוריה הולך משהו כזה:

“כאשר נכס דיגיטלי מתוצרת אמן מתווסף לגלריה דיגיטלית, אסימון נוצר על ידי חוזה חכם ומופקד בארנק האמן. האסימון מקושר לצמיתות לגרפיקה, והוא נכס ייחודי ומיוחד במינו המייצג בעלות ואותנטיות של הגרפיקה הבסיסית. לאחר יצירתם, יצירות האמנות מתחילות את חייה בבלוקצ’יין הנתון, שבו אוהד או אספן יכולים לרכוש אותו, ושם ניתן להחליף אותו, לסחור בו או להחזיק אותו על ידי אספנים כמו כל חפץ נדיר אחר. “

האם אמנים יאמצו את הצפנה?

אין ספק שממשיכים להישאר. לשכנע אמני המיינסטרים להשתמש ב- NFTs, טכנולוגיה אזוטרית, יכול להיות אתגר, ניתן לטעון. קוק פוסטר סבר: “היו לנו הרבה יותר בעיות לגייס אמנים מיינסטרים לחלל לפני חצי שנה. זה כבר לא כל כך קשה. ” 

בינתיים, אמנים רואים שוק שנראה שהוא מבעבע – כמו 100,000 דולר ששולמו עבור “מקום נכון & זמן נכון “, יצירה אמנותית דיגיטלית המבוססת על פעולת המחירים התנודות של ביטקוין (BTC), או 55,555 דולר ששולמו ב- Nifty Gateway ביולי עבור האמנות הדיגיטלית של האמן טרבור ג’ונס” השור של פיקאסו.

יתר על כן, “NFTs הם מדיום יצירתי חדש להפליא,” אמר קוק פוסטר. “אמנים מסוגלים לעשות דברים במדיום ה- NFT שאינם מסוגלים לעשות עם אמנות פיזית. זו הסיבה העיקרית שהם מעוניינים בכך. “

מכירות משניות הן פיתוי. אם אספן רוכש יצירות אמנות דיגיטליות באמנות אסינכרונית, האמן משולם עמלה על אותה מכירה (למשל, 10%). אבל אם האספן מוכר את יצירות האמנות שנתיים לאחר מכן, האמן גם מרוויח עמלה של 20% עבור אותה מכירה משנית. זה קורה באופן אוטומטי – זה נכתב בתוכנה – וזה אחד ההיבטים ה”מהפכניים “של אמנות דיגיטלית שמאפשרת בלוקצ’יין, אמר קונלן ריוס, מייסד ומנכ”ל Async Art, ל- Cointelegraph. מכירות כאלה היו “בלתי אפשריות לפני שהגיעה טכנולוגיית הבלוקצ’יין”, אישר פינוקיין.

חידוש נוסף באמנות דיגיטלית הוא מכירת שכבות, אמר ריוס, לפיה אספנים יכולים לרכוש בנפרד “שכבות” – עבודות נגזרות המיוצרות מעבודות המופת המציעות לרוב בעל אפשרויות תכנות כגון שינוי צבעי הגרפיקה, סיבוב או אפילו “מצבה”. ” זה מייצג זרם הכנסות חדש לחלוטין.

מושג נגד אינטואיטיבי 

“המכשול הגדול ביותר לצמיחה הוא שאנשים מתקשים להבין מה זה NFT,” אמר קוק פוסטר לקוינטלגרף. זה מושג נגד אינטואיטיבי שאנשים מתקשים לנהל את דעתם, אבל “ברגע שאנשים מבינים מה זה NFT ומדוע הרעיון כל כך חזק, הם הופכים להיות אובססיביים במהירות.”

ובכל זאת, ריוס אמר ל- Cointelegraph כי “אתה לא יכול פשוט לחבר את כרטיס האשראי שלך” כשאתה רוכש יצירות אמנות מסומנות. ראשית עליך ליצור ארנק דיגיטלי להחזקת ה- NFT, וכדאי שתדעי משהו על דמי דלק וכדומה: “זה כנראה המכשול הגדול ביותר.” קולביצה הסכים: “אתה צריך להשקיע הרבה זמן ומאמץ בידיעה כיצד לנווט באמנות קריפטו. זה יוצר מחסום כניסה. “

“אנשים רבים עדיין מאוימים מטכנולוגיית הבלוקצ’יין,” אמר פינוקיין ואמר לקוינטלגרף כי האתגרים העיקריים מתמקדים “סביב אימות / אימות של עבודות לפני שהן מועברות לבלוקצ’יין.” היא הוסיפה:

“NFTs שימושיים במיוחד עבור אמנים העובדים בצורה דיגיטלית גרידא, אמנים רבים עשויים שלא להיות בטוחים כיצד זה משתלב בתרגול שלהם אם הם עובדים במדיומים פיזיים כמו ציור, פיסול וכו ‘.” 

אלנה זבלב, מייסדת ומנכ”לית CADAF ו- New Art Academy, אמרה לקוינטלגרף כי “הדיגיטציה העולמית שקרתה במהלך COVID יצרה הזדמנויות לאמנים הדיגיטליים שלא היו זמינים לפני כן.” יתר על כן, הפופולריות של טכנולוגיית הבלוקצ’יין הביאה תקווה שברגע שהיא תתקבל באופן נרחב יותר בקהילת האמנות המסורתית, היא תגדיל את ההזדמנויות למונטיזציה לאמנות דיגיטלית. אבל עד כה:

“האימוץ נותר אנקדוטלי. אני לא אתפלא אם בעוד זמן מה טכנולוגיה חדשה תהיה קלה יותר לשימוש מאשר בלוקצ’יין עבור קהילת האמנות המיינסטרים ותחליף אותה ככלי טוב יותר. “

אמנות הקריפטו עדיין צריכה לפתח מערכת אקולוגית דומה יותר לזו שנמצאת באמנות המסורתית, עם מוזיאונים, תערוכות, אוצרים, בתי מכירות פומביות וירידים, הוסיף קולביצה. “המכניקה החברתית שיוצרת הכרה, יוקרה ובכך ערך עדיין לא קיימת, וזה גם הזדמנות וגם אתגר עבור אספנים ואמנים.”

ואז יש שאלת המדרגיות: האם חסימות רשת יכולות באמת להתמודד עם כל הנתונים הזורמים בדרכן? ריוס מנהל כעת את עסק הגלריות באת’רום, תוך שימוש באסימונים של ERC-721, אך הוא “אגנוסטי של בלוקצ’יין”. את’ריום הוא “עמיד, אך יקר ואיטי”, אמר לקוינטלגרף. חסרונות הפלטפורמה, כמו מחירי דלק גבוהים, עשויים להיות מוצדקים עבור אמנים שיוצרים יצירות לדורות – ככל הנראה הפלטפורמה תהיה קיימת עשרות שנים – אך אמנים חדשים יותר עשויים להעדיף לנסות אסימונים לא דלקתיים בפלטפורמות פחות יקרות שעובדות בצורה טובה בצורה טובה. 

גדולה כמו אמנות פיזית?

האם אמנות דיגיטלית תומכת בבלוקצ’יין יכולה להתעלות על אמנות פיזית בשווי שוק יום אחד, כפי שהציע פומפיאנו? לא רבים מוכנים להגיע כל כך רחוק – עדיין. פינוקאנה אמר לקוינטלגרף: “לא הייתי אומר שהיא לעולם ‘תהיה גדולה’ כמו האמנות המסורתית, אבל אני מאמין שיהיה לה מקום נכבד בגלריות לאמנות ובשיעורי היסטוריה לאמנות לצד אמנות מסורתית.” 

Cock Foster הוסיף: “אני לא רואה את זה אוכל במכירות אמנות פיזיות בטווח הקצר.” אמנות היא לא משחק סכום אפס. “ה- NFT גדל על ידי הגדלת כמות האמנות הנמכרת בעולם, ולא על ידי גניבת קונים מעולם האמנות הפיזי”, אמר והוסיף:

“המרוויחים הגדולים מכך הם אמנים דיגיטליים שלעולם לא יכלו למכור את יצירות האמנות שלהם לפני המצאת טכנולוגיית NFT. אחד האמנים בפלטפורמה שלנו פשוט קנה בית באמצעות ההכנסות ממכירות Nifty Gateway שלו. טכנולוגיית הבלוקצ’יין מאפשרת ליותר אמנים מתמיד אפשרות לחיות דרך האמנות שלהם. “

גם פומפליאנו ציין כי ישנם דברים שניתן לעשות עם אמנות דיגיטלית שלא ניתן להשיג בתחום האמנות הפיזית: “כל יצירה יכולה לשלב תנועה ותנועה מורכבות. […] מסך בודד על קיר יכול לעבור מעת לעת דרך יצירות אמנות שונות בכיוון הקבוע מראש של בעל הבית או אספן האמנות. ” האמנות הדיגיטלית חסינה גם מפני נזקים פיזיים מכיוון שהיא חיה באתר. כיסוי ביטוח אמנותי יקר עשוי להיות נחלת העבר. 

קולביצה אמר לקוינטלגרף כי עניין האמנות הדיגיטלית בוודאי מואץ בשנת 2020, אך זו אולי רק ההתחלה. “ברגע שהטייט [מוזיאון] או מקום דומה יערכו תערוכה של אמנות דיגיטלית / קריפטו – דבר שיכול לקרות די מהר – הדברים באמת יקרו.”

בקצרה, אמנות דיגיטלית בדרך כלל, ואמנות מבוססת בלוקצ’יין באופן ספציפי, צברו בוודאי מתיחה בתקופת COVID. מוזיאונים סגורים – איך עוד אפשר לראות אמנות? אך כדי שהאמנות הדיגיטלית תתפרץ לטווח הארוך, עליה למצוא דרך לתגמל אמנים, גלריסטים ואחרים. הם צריכים להרוויח כסף מהעמל שלהם.

זה המקום בו טכנולוגיית הבלוקצ’יין ו- NFT משנות את המשחק: הן מספקות הוכחה מתמשכת לייחודיות של יצירות אמנות, ומאפשרות למכור אותה ולמכור אותה שוב ושוב. ובכל פעם שזה קורה, האמן מרוויח. זה כתוב בקוד.

Mike Owergreen Administrator
Sorry! The Author has not filled his profile.
follow me
Like this post? Please share to your friends:
map